Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Ali to je FTTB a ovo je pravi FTTH...

Stari korisnici, koji su vec imali pakete u toj zgradi su na POTS-u ali novi su vec dobili nove modeme i idu preko optike...

Dobra vest je da su kroz ceo taj kraj provukli optiku a losa vest je da je test period godinu dana...
 
Kao i uvek, bio sam u pravu kad sam rekao da neće zaživeti pre dve godine.
Ali dobro bitno da su nesto krenuli da rade.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Menu je znacajna informacija o pravljenju paketa sa boljim odnosom DL/UL. To ukazuje na plan sirenja usluge, jer se paket ne pravi za stotinak rezidencijalnig korisnika.
Da li ce i kad to zaziveti, videcemo. Uskoro, nadam se :)
Pozdrav
 
O čemu pričamo kada u Stepi od 2012. postoji Telekomov FTTH, a oni ne žele da naprave FTTH pakete. Ovo je naselje od 10000 stanovnika i bili smo na sastanku sa njima i briga ih za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je to lepo, ali ovo neće zaživeti u komercijalnoj ponudi bar još 2 godine

Ako bude rasprostranjeno za dve godine to je odlično!

Samo da puste već jednom veći upload za VDSL, krajnje je vreme...
 
Nisam rekao rasprostranjeno, vec da krene u komercijalnu upotrebu.
Nesto tipa kao kad se pojavio VDSL2 ili jos lepse obkasnjeno kad su pustili 50/2.
Omasovice se za 5 godina minimum minimima, pre toga su sve bajke.... nazalost.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Nek puste 50/10 preko VDSL i meni dovoljno.
 
Може ли технички да иде већа брзина слања преко VDSL-а? Колико се сећам, била је прича да преко ADSL-а не може, барем сам ја тако упамтио.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zavisi od linije i udaljenosti od centrale. neki na vdsl-u bi mogli imati veci upload. ja sam imao 20/5 na vdsl-u, a sad kad su mi povecali download na 66mbps (zbog dva hd iptv-a), maksimalan upload u modemu mi pokazuje oko 3,5mbps, pusteno mi je naravno 2mbps u super box paketu. neko bi mogao imati upload 5, neko 10-20, sve zavisi od same linije..

Poslato sa Note 3
 
Fora je da su imali Upload Booster 15 cak, a to na 50 stvarno malo njih moze, na 100 vec mislim da bi samo jedna parica ovde sa foruma mogla. (u vecini stoji max. 100+/15-20, medjutim, kada puste 100, retko gde ima stvarno mesta za 15 upload - kod mene bi jedva imalo, i ne verujem da bi radilo 15 upload :()

Jedan kolega je imao 130/25 max. rate kada je imao 50/2 (ovde na forumu), e ta parica bi mogla ;)
 
Svako ko ima vdsl ipan u svom ulazu, moze da ima 80 mega upload.Svako na kraju dometa moze da ima 20mega uplouda na paketima od 50 mega.
Pre koju nedelju mts je na sajtu postavio pa sutradan obrisao mobilni net paket od 5gb u boksu za nula dinara.
Zvali ljudi i odgovor je bio tipa da je to za neke nove boks pakete.Mozda su to neke novine koje se ovde pominju?
 
Bez vectoringa 80 upload je nemoguca misija... tako da polako sa optimistickim izjavama...
 
Koji vam je ping ? Danas su mi kod roditelja u stanu pustili vdsl, ja dosao malo da testiram, brzina je ok ali je ping katastrofa. na 120m sam od centrale.
 
Meni je ping prilicno visi od kada sam na VDSLu, iako jeste na Fast profile.
ADSL je bio do 5ms, VDSL je 12-15ms.
 
Meni je ping prilicno visi od kada sam na VDSLu, iako jeste na Fast profile.
ADSL je bio do 5ms, VDSL je 12-15ms.

A to imaju neka podesavanja? Davno sam sebi ugasio adsl i presao na kablovsku. Ovde je ping 30.
Edit, sad vidim, meni je Interleaved, sutra cu bas da ih pozovem da prebace na fast profile.
 
Poslednja izmena:
Bolji je ping na Fast, ali ja primecujem da to nema veze sa odzivom u igrama kao sto je bilo na ADSL i kablu.

Zato Dotu ne igram sa high-PSR likovima, nema smisla... znam da nece ni da odreaguje kako treba :)
 
Eh... sad je 20ms veliki odziv. Sećam se kad sam preko 56k igrao online Battlefield; ping 1-2sekunde, dok zapucam, shvatim da sam već poodavno ubijen :)
 
Poslednja izmena:
Na dialup i ISDNu sam imao dobar odziv. Kakvih 2s :)

Jeste to veliki ping na Speedtestu, to predje 50ms na Xpamu (a imao sam ispod 20ms na ADSLu - identicna lokacija). Imam bolji odziv na VIP i MTS LTE-u, bez sale.
 
A koliko je bilo na kablu ili necem drugom?
 
Sad je na lan kabl povezan, isto sve. Pa ne znam ovako u igricama, ali ranije je na isdn bio 24 ping.
 
Pa to ;)

(na kabl sam mislio na kablovskoj :))
 
Pricamo o istom LOL serveru? 1-2ms je nerealno, ako nije u BGu server ;)
 
Nazad
Vrh Dno