Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Pozdrav,
Imam nameru ovih dana da odem do telekoma da uzmem 20/2 ili 50/2, sta bude moglo, posto sam na adsl, predpostavljam da ce mi dati taj novi zte vdsl, pa me interesuje kakva je procedura za prebacivanje rutera u bridge mod (imam hg532e koji je u bridge modu sa tplink Archer c9) i da li ce raditi pppoe user i pass koji vec imam, posto koliko sam procitao ne daju vise bez staticke ip.
Hvala unapred ;-)
 
Izvinjavam se ako sam promasio temu, dobio sam dopis od mts-a
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.PNG (izvinjavam se zbog kvaliteta slike)
da li neko upuceni moze da mi kaze o cemu se radi, da li je neko vec prihvatio ovu ponudu?
 
Pozdrav,
Imam nameru ovih dana da odem do telekoma da uzmem 20/2 ili 50/2, sta bude moglo, posto sam na adsl, predpostavljam da ce mi dati taj novi zte vdsl, pa me interesuje kakva je procedura za prebacivanje rutera u bridge mod (imam hg532e koji je u bridge modu sa tplink Archer c9) i da li ce raditi pppoe user i pass koji vec imam, posto koliko sam procitao ne daju vise bez staticke ip.
Hvala unapred ;-)
Meni radi staro korisničko ime i lozinka, isto sam kao ti bio na adsl pa prešao na vdsl. Nikako da im pišem i tražim za novi, za stari modem su dali bez problema.

Sent from my Moto G 2014 using Tapatalk
 
Pustili mi danas 20/2. Jel mogu ja po ovome na slici da trazim da mi povecaju na 50mbit?
8907507fc55f3f832ca36c62553d867f.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Nema sanse da dobijes povecanje, kao sto rece kolega samo ces da dobijes glavobolje.
 
Pa ponuda da koristis net 6 meseci i ako nisi zadovoljan vratis. To vazi samo za paket 10/1
91b1aa426a84ca4804e32802cb27598b.jpg

Za net 20 pise 4 meseca po 1 din.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
A cek to je 6 meseci bez UO, kao? A ne za dinar?
Gde si nasao ovo, meni ne izlaze uopste cene za net. Nesto zeza stranica.
 
Pozdrav,
Imam nameru ovih dana da odem do telekoma da uzmem 20/2 ili 50/2, sta bude moglo, posto sam na adsl, predpostavljam da ce mi dati taj novi zte vdsl, pa me interesuje kakva je procedura za prebacivanje rutera u bridge mod (imam hg532e koji je u bridge modu sa tplink Archer c9) i da li ce raditi pppoe user i pass koji vec imam, posto koliko sam procitao ne daju vise bez staticke ip.
Hvala unapred ;-)
Bridge mod procedura:
-(ako već ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk ili ztonpk (zavisi koji modem/ruter imate)
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN" ili Internet pa WAN
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde piše PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono što se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusić koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to što je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu reč "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogućnost da to editujete, sada samo obrisite tu ključnu reč i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otključan dropbox i možete da izaberete koju god opciju hoćete

Koristi PPPoE od tog HG532e
 
Poslednja izmena:
A cek to je 6 meseci bez UO, kao? A ne za dinar?
Gde si nasao ovo, meni ne izlaze uopste cene za net. Nesto zeza stranica.
To bez ogovorne obaveze i kad prodje 6 meseci vratis opremu ako ti se ne svidja. Ovo je sa njihovog sajta. Idi na mts sajt, pa kucni internet i onda standardna ponuda, tu bi trebalo da pise.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ne, meni ta strana bas zeza.
 
Ovo sam dobio u propratnom pismu
Izvinjavam se ako sam promasio temu, dobio sam dopis od mts-a
Pogledajte prilog 207692 (izvinjavam se zbog kvaliteta slike)
da li neko upuceni moze da mi kaze o cemu se radi, da li je neko vec prihvatio ovu ponudu?

a na site-u mts-a stoji sledece
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww.PNG

Klasicne navlakuse, jedno pise u pismu i nigde se ne pominje potpisivanje UO, pa kada odes kod njih drugu ti pesmu puste, jeste tako je ali mora ovako....
 
Bridge mod procedura:
-(ako već ne koristite) skinite Mozilla Firefox sa Firebug
-ulogujte se u modem sa admin:tzlkisonpk ili ztonpk (zavisi koji modem/ruter imate)
-kliknete na stavku "basic" pa u pod meniju na "WAN" ili Internet pa WAN
-kliknete na drugi red u tabeli (onaj dropbox gde piše PPPoE je blokiran)
-sada pritisnite taster F12 na tastaturi (da se otvori Firebug)
-pri vrhu Firebug prozora ima ikonica sa plavom strelicom, kliknite na nju i kliknite na onaj tekst levo od onog blokiranog PPPoE "Connection type"
-sada se u Firebugu promenilo ono što se prikazuje i selektovano je ovako nesto
Code:
+ <td width="241" align="right>
a vi treba da kliknete na plusić koji je ispod ovog reda o onda kliknete na to što je unutra
Code:
<select id="IdConnType" name="IdConnType" disabled="">

-kliknite sada jednom na onu reč "disabled" i onda ce vam Firebug dati mogućnost da to editujete, sada samo obrisite tu ključnu reč i pritisnite Enter
-sada vam je na stranici otključan dropbox i možete da izaberete koju god opciju hoćete

Koristi PPPoE od tog HG532e
To uputstvo sam koristio za 532e. Hvala puno ;-)
 
Klasicne navlakuse, jedno pise u pismu i nigde se ne pominje potpisivanje UO, pa kada odes kod njih drugu ti pesmu puste, jeste tako je ali mora ovako....
Шта је овде лоше? Потпишеш уговор и пробаш, ако не одговара прекинеш и вратиш. Не могу они онако да деле опрему и портове без икаквог трага, ово је сасвим чисто и поштено понуђено. Штета што имам интернет иначе бих одмах ... пробао. А сад ће опет неко да коментарише менталитет и да сви ми само хоћемо да нешто узмемо ако је фрај.
 
Ovo sam dobio u propratnom pismu


a na site-u mts-a stoji sledece
Pogledajte prilog 207706

Klasicne navlakuse, jedno pise u pismu i nigde se ne pominje potpisivanje UO, pa kada odes kod njih drugu ti pesmu puste, jeste tako je ali mora ovako....
Ne znam šta ti tu nije jasno, 6 meseci imaš probni period besplatno....ukoliko nisi zadovoljan pre isteka 6 meseci otkažeš internet ili po važećem cenovniku posle 6 meseci potpišeš ugovor na 24 meseca!
Sve ti piše na kraju pisma koje si dobio.............a možeš i da uzmeš NET 10 bez ugovorne obaveze za 1.749,oo din.
 
Poslednja izmena:
Da li to znaci da mogu da uzmem Net 10 na probu, sest meseci, a nastavim da koristim Box 2 (TV i fiksni) bez problema ili ne?

Inace ponuda je vise nego fer.
 
calexx@
topten@

Znao sam da ce biti komentara, ne radi se o losoj nameri mts-a, nego se radi o tome ako si poslao propratno pismo sa odredjenom promocijom navedi i tu stavku u pismu, da mora da se potpise ugovor.
 
Da li to znaci da mogu da uzmem Net 10 na probu, sest meseci, a nastavim da koristim Box 2 (TV i fiksni) bez problema ili ne?

Inace ponuda je vise nego fer.

Mozes bez problema,ova ponuda je nema nigde na sajtu niti je vidim,ali cim udjem u moj portal,odmah izbaci ovu ponudu za internet,verovatno treba srede to na sajtu.
 
На сајту уз понуду за Нет 10 пише да од повољности има 6 месеци пробе па на инфо пише ово што је показано.

Можда вреди ако неко хоће да једнократно искористи, али ако планира да користи онда је јефтиније да узме 50/2 уз 5 месеци фрај него ово. Ако може.
 
calexx@
topten@

Znao sam da ce biti komentara, ne radi se o losoj nameri mts-a, nego se radi o tome ako si poslao propratno pismo sa odredjenom promocijom navedi i tu stavku u pismu, da mora da se potpise ugovor.

Za sve mora da se potpise ugovor, cak i da dobijes 5 meseci za dinar, sa UO od 5 meseci. Ovde potpisujes samo ugovor, ali nemas ugovornu obavezu sem ako ne zadrzis vise od 6 meseci modem, i time pocinje UO.
 
Nije me mrzelo da odem do poslovnice i pitam za Net 10. Devojka koja je radila kaze da trenutno ne mogu da uzmem net 10 na probu, i da cekamo pismo u septembru u kojem ce nas obavestiti o pojedinostima. On a misli, posto je nova akcija, da ce moci da je uzmu (uslugu) svi koji imaju boxove, ali bez neta.
 
Danas sam prebacen na VDSL. Na koji broj mogu da zatrazim da me prebace na 66Mbps link, posto koristim HD paket a i jos jedan stb...
Evo podataka... Capture.JPG
 
0800/100-100 opcija 1 kupovina paketa........lako je imati 66mb kad ti je centrala u kući:D
 
Poslednja izmena:
Sigurno sam pricao sa jedno 6 razlicitih operatera, svi prebacuju jedni sa drugih. Na kraju sam poslao mail na [email protected] pa da vidim sta ce da mi kazu oni.
Inace sto se tice ove navlakuse sa 6 meseci besplatnog neta, odnosno na probu. Moguce je jedino ako je broj na koji zelis da ubacis net nije u nekom ugovoru sa njima, tipa BOX ili samo IPTV, naravno postoji i opcija da se aktivira na novom broju.
 
Nije me mrzelo da odem do poslovnice i pitam za Net 10. Devojka koja je radila kaze da trenutno ne mogu da uzmem net 10 na probu, i da cekamo pismo u septembru u kojem ce nas obavestiti o pojedinostima. On a misli, posto je nova akcija, da ce moci da je uzmu (uslugu) svi koji imaju boxove, ali bez neta.
Kampanja NET 10 – 6 meseci na probu je namenjena isključivo novim, segmentiranim NET korisnicima (nije dozvoljena ručna segmentacija).

Korisnici dobijaju probni period u trajanju od 6 meseci od momenta zaključenja ugovora o korišćenju NET 10 paketa. Tokom tog probnog perioda korisnici imaju pravo da otkažu ugovor bez naknade, najkasnije do isteka probnog perioda.
Korisnici koji ne otkažu ugovor nastavljaju sa korišćenjem NET 10 paketa, s tim da se od momenta isteka probnog perioda smatra da je korisnik prihvatio trajanje ugovora na period od 24 meseca.
Korisnicima ove kampanje je omogućena integracija ADSL linije u BOX paket I za vreme trajanja probnog perioda I nakon toga, bez naplate penala za preostale mesece UO.
Korisnicima ove kampanje nije omogućen prelazak na više NET pakete za vreme probnog i ugovornog perioda.
 
Koja glupost je ovo zadnje :D Mozes da otkazes probni period i uzmes Net20/50/100, ali ne mozes da uradis bez zvanicnog raskida probnog perioda :)

Ko im pravi uslove, Voja Neobavesteni? :D
 
Ма шта има везе, трошиш пола година, откажеш, узмеш неки већи уз попуст који ће вероватно увек да постоји и опет си ућарио. Овако пређеш на већи и немаш бенефите.
 
Ako je segmentacija, vrlo verovatno doduse vazi samo za one koji i nece moci skoro da imaju VDSL?

FFS, za 20 sek sam zakasnio za edit prethodne poruke! :)
 
Sta znaci "segmentiranim Net korisnicima"?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
imam vec par meseci vdsl 50/2 (pre sam imao adsl 10mbps). radi to dobro u osnovi sam zadovoljan, ali imam jedan problem i jedno pitanje, pa da pomognemo jedni drugima:

1. vdsl modem/ruter koji sam dobio je ZXHN H267N, a firmware u njemu je V1.0.0T4_SRB. Ima li neko noviji firmware da je video verziju T5 u svom modemu. Pitao sam i ove u telekomu ali ili se prave blesavi ili ne razumeju o cemu se radi. Odgovor je bio u stilu proverice i bicu obavesten i nikad nisam bio obavesten.... Pa evo, sad pitam vas..
2. ovo gore je bilo pitanje, a sad problemcic, na srecu, nije veliki. Kao sto rekog radi lepo vdsl, ali desava se s' vremena na vreme, nekad je to posle par dana, nekad posle par nedelja da se brzina obori. Naime, padne na nekih 20-25mpbs i nema nameru da se vrati nazad! Provalio sam da ako odem u control panel na 192.168.1.1 i restartujem modem, posle se sve unormali, ali me nervira pa da vidimo kako, zasto i da li je moguce resiti (bilo promenom podesavanja bilo da mi objasnite sta tacno da trazim i kazem ovima iz telekoma)
Interesantno je da se ne menjaju parametri konekcije, cak i u to vreme kad je realna brzina oko 20-25mbps, dijagnostika izbacuje ovo (napominjem da sam jako blizu telekomove poslovne jedinice i centrale)
ZXHN H267N V1.0.0T4_SRB
Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 2047/51199 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 42197/98152 kbps
Noise Margin(Up/Down) 31.2/16.2 dB
Line Attenuation(Up/Down) 14.7/7.3 dB
Output Power(Up/Down) -1/13.3 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/64
FEC Errors(Up/Down) 0/0
HEC Errors(Up/Down) 0/0
Showtime Start 4 h 13 min 0 s

speedtest je u proseku ovo


kad bude bio 20-25mbps, okacicu sliku sa speedtesta radi poredjenja.

Da li se desavalo nekome nesto slicno?
i pitanje o firmware-u, da ne zaboravimo?
 
Čim bude dustupna nova verzija fw ruter će sa platforme povući update i taj problem pada protoka nije zbog firmware-a!
Da li si imao tih problema dok si bio na ADSL2+?
najbolje bi bilo da nazoveš teh. podršku i objasniš koji problem imaš pa neka oni prebace smetnju na kolege sa centrale, moguće je da treba izvršiti i dodatna podešavanja na samom portu ali ako budeš imao sreće da prijava smetnje dođe nekom ko to zna da odradi!
 
Nazad
Vrh Dno