Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

to nemoze svako da dobije PO TOJ CENI... iako ima-ispunjava uslove .
nerazumem izraz a nezna ni telekomov operater da objasni SEGMENTIRANI KORISNICI MOGU/NEMOGU dobiti vdsl po toj ceni..nezna ni on po kojim se to kriterijumima gleda...
nisam ga ni JA razumeo dali sementirani korisnici mogu dobiti ili nemogu dobiti vdsl po toj ceni...posto mi je pukao film..
MOLIM KO ZNA da objasni pojam SEGMENTIRANI KORISNIK.
hvala
Objasnjavao sam ja sta znaci segmentirani korisnik da ne ponavljam malo unazad i nacices.
Ono sto meni bode oci brate jedva sam procitao sta pises NE uopste ne odvajas, znam nije ovo gramaticki forum ali brate bre osnova srpskog jezika malo he mucno za citati.
Nemoj da se uvredis nista licno ali to ucimo u drugom razredu OS-le.
No hard feelings....
 
Objasnjavao sam ja sta znaci segmentirani korisnik da ne ponavljam malo unazad i nacices.
Ono sto meni bode oci brate jedva sam procitao sta pises NE uopste ne odvajas, znam nije ovo gramaticki forum ali brate bre osnova srpskog jezika malo he mucno za citati.
Nemoj da se uvredis nista licno ali to ucimo u drugom razredu OS-le.
No hard feelings....
Druže, pusti ih s time, možda je kucao sa mobilnog i nije obraćao pažnju, a možda ne zna čovek i jel to toliko bitno, ovde smo da pomognemo, a ne da pametujemo. Svakom se može potkrasti neka greška, pa i tebi - mogao si napisati naći ćeš, umesto "naćićeš" (futur I).
No hard feelings... Hehe.
 
Pa ja sam i rekao da nije toliko bitno samo kazem MENI jako smeta dok citam nista vise.
Toko je, ja sam u brzini spojio naci ces tako je nacices je futur prvi i to je moja greska ali "NEznam, NEmogu,NErazumem..." to ili znas ili ne znas.
Ma nije ni bitno samo sam usput rekao.
No hard feelings[emoji1]
 
Nego ovi i meni slali te nove reklame za vdsl, a jedva ko u sf pričama sam uspeo da dođem do 50/2. Stvarno nisu normalni, nema šanse da se cimam ponovo za tih 200 din, pa da mi još pokvare nešto, pošto sam ja po njihovoj proceni na 760m. .
 
Kod mene attenuation skocio (sa 5.8 na 9.8) a ping se popravio (sa ~15 na 10-11). U Telekomu nema pravila.
 
Kakva je situacija sto se tice VDSL-a za Smederevo, da li je neko prikljucen u Smederevu?
 
Vise mi znaci < 12 meseci ugovorne obaveze da oduzim, nego 200 din manje za racun svakog meseca ali i 2 godine ugovora jos.
 
Objasnjavao sam ja sta znaci segmentirani korisnik da ne ponavljam malo unazad i nacices.
Ono sto meni bode oci brate jedva sam procitao sta pises NE uopste ne odvajas, znam nije ovo gramaticki forum ali brate bre osnova srpskog jezika malo he mucno za citati.
Nemoj da se uvredis nista licno ali to ucimo u drugom razredu OS-le.
No hard feelings....

a sto me jednostano ne stavis na igneore list.. pametni..?
nisi duzan da mi odgovoris i jednostavno ignorisi moje postove isto kao sto sam ja tebe stavio na ignorere, prezirem te list.....nemoras biti svakoj sherpi poklopac.
zaobidji me...:mad:
 
Auuuubreeee.... Sta si zapenio sto sam ti odgovorio na tvoje pitanje sta je segmentirani korisnik.
Nekim ljudima stvarno ne vredi pomagati....
 
Sta znaci reklama danas na tv happy "telekom puna kuca interneta,do 50Mbs za 1699din"...znaci pustili 50/2 za svakog ko ima tehnicke mogucnosti?
 
Poslednja izmena:
Ne. Moras da se prijavis i ako si 'segmentiran', :D dobices po toj ceni.
 
To je onaj promo o kome pricamo ceo mesec :)

Da li neko zna da li OIS lica mogu dobiti vise od jednog ADSL prikljucka, ili samo jedan moze na nase ime?
 
Ima li koga u Niškoj banji ko je sklopio ugovor za 50/2 po ovoj kampanji. Jesu li uopšte instalirali opremu u centrali?
 
Ko je koristio Net 20 po ceni Net 10 i ima još 3 ili manje meseca tog ugovora ne mora džabe da zove Call centar da se prijavljuje za tu kampanju 1700 din. Ne može zahtev dok ne istekne ugovor "jer je to isto bilo brže i jeftinije". Kampanja zvanično do 1. septembra a meni ugovor ističe 24.
 
Meni su rekli da moze 3 meseca pre isteka starog nebitno da li si uzimao veci paket po ceni manjeg ili neki tablet.
 
Ko je koristio Net 20 po ceni Net 10 i ima još 3 ili manje meseca tog ugovora ne mora džabe da zove Call centar da se prijavljuje za tu kampanju 1700 din. Ne može zahtev dok ne istekne ugovor "jer je to isto bilo brže i jeftinije". Kampanja zvanično do 1. septembra a meni ugovor ističe 24.

Ma ne znaju nista, meni je cura u TNP lepo probala da prebaci iako je ugovor do februara i moglo je, nista ne pita sistem za raskid.

I cini mi se da je neko i uzeo vec tu akciju.
 
Nemam pojma danas sam zvao i tako su mi rekli. Kao što mi je rečeno i pre 2 meseca kad sam hteo bar da ispitaju da li imam tehničkih uslova za VDSL da ne može dok ne istekne ugovor. Možda ću kad mi bude usput da odem do grada u poslovnicu pa da pitam tamo, al tamo su tek babe izgubljene u vremenu i prostoru :D S obzirom da sam dobio insajdersku informaciju da DSLAM na mojoj centrali nema VDSL ploča i da su podneli zahtev da zamene jednu svakako i da može neće da može pre nego što se to desi.
Ništa me ne košta da pitam ponovo za mesec dana, pa za mesec dana opet :D Nije ni taj 25. septembar toooliko daleko.
 
Ako ne mozes VDSL uopste to je nesto drugo, ali za samu promociju treba da moze sve sem Box korisnika i korisnika koji su uzeli uredjaj.
 
Ja bih uzeo neku akciju gde se nudi 100 Mb po snizenoj ceni, da takva akcija postoji. Ovako mi se ne isplati da produzavam ugovor zarad 200 din manje na mesecnom nivou.
 
Sto ti se ne isplati?
Ne gledaj na to kao 200 dinara manje sada - vec 2000 manje nakon kraja ugovora jer ce toliko poskupeti.
 
Ako ne mozes VDSL uopste to je nesto drugo, ali za samu promociju treba da moze sve sem Box korisnika i korisnika koji su uzeli uredjaj.

To za trenutno stanje na centrali mi nisu rekli preko telefona. Verovatno nemaju ni pojma šta ima/nema u centrali.
Od poznanika sam dobio taj info da je podnešen zahtev da im (centrali) pošalju ploču sa VDSL portovima , znači verovatno je planirano da ponude te pakete uskoro. Svakako nemam pojma da li ću moći dobiti 50 Mbps jer sad na 20 imam downstream SNR 6.0 (džabe što mi sad stoji max downstream preko 23.000 kbps) , i definitivno izvor šuma je negde dalje od bandere prema centrali, jer i posle skraćenja parice za 100m i stavljanja 20m novog kabla isto je stanje što se tiče SNR, čak i kad sam krimpovao konektor direkt na taj novi kabl sa bandere i uključio u ruter (dok fixni nije bio povezan) i opet ista vrednost, znači 200% nije instalacija u kući.
 
Svakako nemam pojma da li ću moći dobiti 50 Mbps jer sad na 20 imam downstream SNR 6.0 (džabe što mi sad stoji max downstream preko 23.000 kbps) , i definitivno izvor šuma je negde dalje od bandere prema centrali, jer i posle skraćenja parice za 100m i stavljanja 20m novog kabla isto je stanje što se tiče SNR, čak i kad sam krimpovao konektor direkt na taj novi kabl sa bandere i uključio u ruter (dok fixni nije bio povezan) i opet ista vrednost, znači 200% nije instalacija u kući.
Pazi moguce je da je los spoj samo na jednom mestu i da je vlaga prodrla bukvalno u samo 1 cm kabla i da ti je zbog toga los SNR,ko bi ga znao na koliko je mesta i sa koliko spojnica izvodjac spajao kabl od centrale do tvoje kuce!?
 
Ma dobro to i radi kakva im je infrastruktura. Kad mi je bio prso net skroz i bili čačkali po onoj kutiji na banderi do koje dolazi podzemni kabl videh kako izgleda unutar kutije, rđa i prašinčina svuda oko tih šrafova koji drže žice. Bio pukao 1 moj šraf i vadili ga bušilicom :D :D
 
Evo vdsl-a :)
4453960683.png
[/URL]
 
Poslednja izmena:
Stigao VDSL 50/2 ALI ja imam brzinu od ~40mbp/s. Pogledam informacije u samom ruteru i vidim da su stavili Downstream line rate (kbit/s) 41052, koja im je to fora kad mi u ugovoru pise da je 50?
 
Tacno sam znao, prvo u ugovoru pise DO 50, ne 50.
Drugo sad se opet vracamo na staru pricu sve je svima super dok ne dobiju brzinu moze i 35, 40,41,42,49... Sve moze samo da dobiju vecu brzinu od 20 i da placaju nekada 1900 sada 1700 za brzinu do 50.
E onda kad dobiju onda se zale sto nemaju tacno 50 a ugovor kao ni paket ne znaju kako se zove a paketi su DO 20, 50, 100...
Znaci niste vi zakupili ZAGARANTOVANI protok(to kosta malko vise) vec najveci moguci protok a oni su tebi dali i setovali ti ruter na najvecu brzinu koju tvoja parica moze da podnese a da nemas problem sa prekidima interneta.
Stvaro mi nije jasno zasto ljudi to rade, kad ovi iz TS ne daju preko odredjene granice u duzini onda ljudi pljuju i kukaju ma samo nek mi puste pa koliko uspem da izvucem, kad puste onda kuknjava sto nije tacno 50Mbit.
Zato su u pocetku i bili ostri po tom pitanju sad popustaju nabijaju broj korisnika zbog bolje skorasnje prodaje.
Ako ti je za utehu meni ide brzina 49-50 na speed testovima bude i veca ruter mi je setovan na 66Mbit a max koji parica podrzava je 98Mbit.
Nego reci koji ti je SNR?
 
Bas tako, treba čitati šta piše i razumeti šta je pročitano. Oni su sebe ogradili s tim "do", a ko nije zadovoljan nek se vrati na nešto što mu odgovara. Ja sam svesno tražio 50/2 još dok je bilo za 1899, dobio, iako sam znao da po merenjima imam oko 35Mb, na kraju izvlačim oko 42-46, jer su spustili down marginu na oko 7, pošto je to regulisano nekom automatikom svakih par dana ruter koriguje (restartuje) i prilagodi brzinu prema kvalitetu linka koji ovisi o zagušenju i uslovima parice koji su promenjivi. Meni ni to ne smeta, jer znam da je to trenutni maksimum. Tako da, treba prvo dobro da se informišete, više ćete tačnih činjenica i objašnjenja pročitati ovde, nego saznati u poslovnicama, zato čitajte da ne kukate posle da niste znali.
 
Bravo brate o tome sam pisao, sva sreca neko razume i zna da cita i ugovor i forum.
Pozdrav
 
kod mene mega box ide od 32 kada su ukljucena oba iptv stb-a a do 47-48mbps kada se koristi samo net bez iptva. ne zalim se jer znam da ne moze bolje na mojoj liniji.
 
Тих 50 је солидно велика брзина да би је свака линија испратила без губитака* па је ~40 сасвим солидан резултат, нарочито ако се урачуна overhead који постоји и код VDSL-а. Док сам користио ADSL, дешавало се да на појединим адресама UL буде ~833 уместо око 1 па сам то решавао реконекцијама док се не накачи на неки бољи опсег, можда то може и овде да упали. А тих 833 је имало и реално мањи проток па бих приметио и без гледања параметара.

Јуче сам видео котур кабла и нешто размотаног на најближој раскрсници, ту је баш шахт са ознаком Телекома па је могуће да се примичу и мени ... мада ми је VDSL врло далек, ем не бих да отказујем ИСДН ем ми се смеши повољнија FTTH комбинација. :)

*Они са дужим памћењем се сећају да је некада било опште мишљење да наше линије могу да гурају 2400, евентуално Јупак са 9600 али да ће да буде проблем када комуникације скоче на 14400. Све то је лако прошло, није био проблем ни са 28800 или 33600 док је тек на 56к било мало одступања. Сада се стигло и до 100 мегабитних брзина и све и даље ради. Чак ни чињеница да је некоме замењен кабл није много битна јер је бакар остао бакар.
 
Nazad
Vrh Dno