Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Mozes uz neke molbe, "provere parica" i slicno.. ali zvanicno ne bi dali.
 
rekli su mi da mogu da imam 50/2 brzinu, podneo sam zahtev u petak. da li zna neko koliko se ceka da me pozovu da dobijem novu opremu i da potpisem ugovor? hoce li odobro da radi downstream atenutatio je 4,5. inace imam max 95m do centrale, a ne 326m kao sto pokazuje aplikacija
 

Prilozi

  • jhhošhn.GIF
    jhhošhn.GIF
    53.9 KB · Pregleda: 164
Poslednja izmena:
Pozdrav narode,
evo skoro 2 godine koristim telekomov 50/2 vadsl paket za 1899 din, naravno produžujem ugovor. Novi Beograd je u pitanju. Nejasno mi je zašto ih na svakom koraku pljuju, ali zaista meni za ove 2 godine nije radio ukupno 2 sata, ukupno 2 ili 3 kratka prekida.

Pogledajte prilog 185817
40mbps / 1.9 - 2.0, nikad preko 42mbps nije išao, a ni ispod 38. To je moje iskustvo. Na poslu imam radijus optiku 100/100 i odličan je net, ali brži je odziv na telekomu, testirano, jeste da su milisekunde u pitanju, ali sve u svemu brži je. 2mbps jeste mali upload, ali za 1799 din mislim da bolje ponude nema u Srbiji.

kod mene u gradu sve do sada je max brzina bila 10, za sbb bi prodao bubreg da mogu da ga imam, kds je toliko los da samo centar ima dobro kanale, dok mi koji zivimo 2km od centra, imam manje kanala i naravno da su losije slike, za internet jos nisu ni culi. boze gde ja zivim?!!!:lupko:
 
Potrebno mi je da neko detaljno objasni kako se otključavaju LAN portovi 2 i 3 koji su predviđeni za IPTV, a pošto ja nemam IPTV meni to ne treba, na VDSL modemu ZTE ZXHN H168N!!! Unapred hvala!!!.

Čitaj postove u nazad jednu stranicu bilo je reči o tome.

Tj da se ne ponavljam vidi:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?293462-Telekom-Srbija-VDSL&p=4443778#post4443778
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?293462-Telekom-Srbija-VDSL&p=4444041#post4444041

Znači loguješ se admin passwordom (ztonpk ili eventualno taj tzlkisonpk, na mom je password "ztonpk"),odeš u Port Binding. Prvo deselektuješ LAN 2 i 3 u "IPTV", pa Apply, pa odradiš isto za "IPTV AD", i onda ih aktiviraš za "HSI" i "HSI AD". Nakon toga odeš na ovo sa slike na drugom linku, aktiviraš DHCP za ta 2 LAN porta, i to je to.
 
rekli su mi da mogu da imam 50/2 brzinu, podneo sam zahtev u petak. da li zna neko koliko se ceka da me pozovu da dobijem novu opremu i da potpisem ugovor? hoce li odobro da radi downstream atenutatio je 4,5. inace imam max 95m do centrale, a ne 326m kao sto pokazuje aplikacija
Ako je sve u redu onda 1 dan, to je moje iskustvo od pre 2 godine kada sam kao ti podnosio zahtev. Bio bese ponedeljak vec sutra me zvala teta iz poslovnice, automat i stigla mi jos sms poruka da mi je odobreno i da dodjem do poslovnice po opremu.
Sad ne znam kako su u SU organizovani ja sam u BG-u.
 
Čitaj postove u nazad jednu stranicu bilo je reči o tome.

Tj da se ne ponavljam vidi:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?293462-Telekom-Srbija-VDSL&p=4443778#post4443778
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?293462-Telekom-Srbija-VDSL&p=4444041#post4444041

Znači loguješ se admin passwordom (ztonpk ili eventualno taj tzlkisonpk, na mom je password "ztonpk"),odeš u Port Binding. Prvo deselektuješ LAN 2 i 3 u "IPTV", pa Apply, pa odradiš isto za "IPTV AD", i onda ih aktiviraš za "HSI" i "HSI AD". Nakon toga odeš na ovo sa slike na drugom linku, aktiviraš DHCP za ta 2 LAN porta, i to je to.
Rešio sam to u međuvremenu!!! Hvala u svakom slučaju!!!.
 
Pozdrav,
da li ste i vi primetili da je na VDSL otisao ping gore?
Kod mene je bio konstantno 10ms ping na speedtestu ka serveru Telekoma Srbije, a danas sam primetio da je otisao do 50ms...
Ajde ako ima neko iz Su (najbolje bi bilo kad bi se kacio na centralu na Teslinom) da javi koliki mu je ping ka TS serveru...
 
Pozdrav,
da li ste i vi primetili da je na VDSL otisao ping gore?
Kod mene je bio konstantno 10ms ping na speedtestu ka serveru Telekoma Srbije, a danas sam primetio da je otisao do 50ms...
Ajde ako ima neko iz Su (najbolje bi bilo kad bi se kacio na centralu na Teslinom) da javi koliki mu je ping ka TS serveru...

Kod mene je ping isti (~6-7ms prema Telekovom serveru).
http://www.speedtest.net/my-result/4876607389
Sync rate :1217/16370 kbps (ogranicen port na 16Mb/s, data path : fast).
 
Meni je ka TS serveru 12-13ms ping, i mislim da je toliko bio odkad imam VDSL. A cini se i meni da je bio svega 5ms kada sam bio na ADSLu, ali davno to bese :(
 
Inace od 1. dec. Net100 je 2600/2400 (bez i sa UO24).
Samo jos da vidim sada da li da ostane ovaj glupi LAN kabl ili ce moci LAN kroz struju da se iskoristi, posto je razlika u ceni stvarno mala.

4874935880.png


Cisto da se vidi kako radi Net 100 kod Telekoma. Mislim da je do kabla sto ne moze punih 100 da izvuce, modem je podesen na 100000/2047

Javljam kakav je responsiveness kada malo duze isprobam, primetio sam da ovaj forum dosta brze otvara.
 
Jao ljudi kako da zakljucam ovu temu da je nevidim[emoji24] [emoji24] [emoji24] ...momentalno mi se slosi kad vidim ove brzine naspram mog 1nog mb[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Meni istice sada net 50 po ceni 10 akcija ali imam I upload booster koga se ne bih lako odrekao.Ali razmisljam da uzmem Net 100 bez uo jer je razlika u ceni smesna.Mada mozda prihvate molbu da mi ostave ub,ipak vise para njima a istureni stepen mi je ispod stana tako da su parametri vrhunski.
Downstream max rate 120660 kbit/s Upstream max rate 31599 kbit/s
 
Poslednja izmena:
Više puta sam pisao da UB žele po svaku cenu da ukinu korisnicima.Njihova želja za ukidanjem ove usluge je neobjašnjivo velika.
Javi da li si uspeo da ga sačuvaš!!!
Da bi uzeo 100 mega ne moraš da čekaš istek ugovora,veći paket možeš uvek da odabereš.Možda se desi da sačuvaš UB ako pre isteka 50 po ceni 10 potpišeš za 100 mega net.Probaj da odeš do njih pre isteka ugovora da proveriš kakva je situacija.
Meni Upload može da ide do 80 mega ali na svaku moju pomisao za super boksom ili promenom paketa potegli su makaze da mi seku Booster.
 
Poslednja izmena:
Ako nastavis ugovor, sa/bez obaveze na Net50, ostaje booster. Ako menjas na Net100, i ne menjas booster, i onda ce ostati, ako parica podrzava, jer je zasebna usluga.
Skoro sigurno nece dati da povecas/smanjis UB sa trenutnog.

Nisam siguran sta ce biti ako potpises UO za Net100, ali bi trebalo da i tada ostaje postojeci UB, ako parica podrzava.
 
Booster je kao usluga trajno ukinut.Onaj ko ga je aktivirao pre ukidanja usluge, njemu ostaje sve do isteka baznog ugovora.Posle toga slede makaze.
Ovo je potvrđeno bar milion puta ka meni u zvaničnom obliku od strane telekoma.
Neka čovek javi da li je uspeo da zadrži booster ,šanse su jako male,minimalne ali neka nam javi šta je uradio.
 
Poslednja izmena:
Meni istice u aprilu/maju sledece godine, nadam se da ce biti nekog nacina da se zadrzi booster ili ih batalim opet.
 
Ja se nadam da će da ih prodaju i da taj novi kupac neće da se odriče para i usluga kao što su ovi zamislili.Takođe se nadam da će prestati dranje malih i srednjih preduzeća sa cenom od 1400 eura mesečno za 100/100 paket.To je ta domaća firma koja služi interesima domaće privrede,kako da ne.
 
Poslednja izmena:
Svakako ću otići ovih dana do njih,pa ću videti šta će mi reći i javljam vam.Mada i ja mislim da će ga sami ukinuti jer imam akciju Net 50 po ceni 10.Meni bi odgovaralo i ovako sada 50/5 bez uo,samo da mi ostave booster.
 
Trenutno sam na kilometar i malo nesto od centrale, jedva imam 15mb, ali su mi i to ukinuli i stavili 10, sto mi uopste neodgovara. Dosao sam do coveka koji bi mi izvukao kabl do ipana koji je na 170m od moje kuce, da li da platim coveku neku smesnu cifru da to uradi i kojim brzinama da se nadam, ne trazim precisan odgovor ali odprilike, opcija broj dva je da cekam raskid ugovora i da trazim alternativu (lokalni kablovksi)
 
Mozes se nadati brzini i do 100Mbit, e sad da li ces platiti ti to najbolje znas to niko umesto tebe niti moze da ti kaze niti da uradi.
Ako zelis i imas para i hoces da platis a treba to 100Mbit onda plati.
 
Ma naravno, nego mislio sam da li da platim kabl coveku,tj da li vredi investirati, nisam mislio na pretplatu :)
 
Nisam ti ja za pretplatu ni pisao, dobro sam te razumeo i prvi put.
Pitas da li da platim a ja kazem da samo ti mozes da odgovoris na svoje pitanje, kako neko od nas da ti na to da odgovor.
Mozemo samo za brzinu da ti kazemo a ti doneses odluku jel ti se isplati investicija ili ne.
 
Onaj osecaj kada posle toliko godina Adsl 1.5mbps danas dobijem.:)
 
U zdravlje! :)
Koji deo grada?
 
Ako je sve u redu onda 1 dan, to je moje iskustvo od pre 2 godine kada sam kao ti podnosio zahtev. Bio bese ponedeljak vec sutra me zvala teta iz poslovnice, automat i stigla mi jos sms poruka da mi je odobreno i da dodjem do poslovnice po opremu.
Sad ne znam kako su u SU organizovani ja sam u BG-u.
Evo npr ja podneo zahtev 50 po ceni 10 preko portala moj mts i niko se ne javlja, nema nema maila itd. Stigao je onaj genericki mail odmah cim sam podneo zahtev i to je to.
Ali mislim da ne mogu da dobijem pošto imam 6 cifarni broj telefona i stara centrala je. U susednom selu su menjali centralu i oni imaju 7 - cifarni broj.
 
50 po ceni 10 kampanja ne bi trebala uopste da postoji i dalje.
Jer sada imas za jeftinije.
 
Nazad
Vrh Dno