Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Ja sam siguran da će SP da bude vrh vrhova :D
Čisto sumnjam da ću da igram nešto posebno MP ali videćemo... Zato sam i dao gomilu para na merchandise ali za brodove nula.
 
Ne verujem da će u MP-u pustiti da se ovi jaki koji su iskeširali za neke mrcine od brodova iživljavaju nad slabijima.
 
Naravno da ne treba, grind je najužasnija stvar u gejmingu. Sećam se lika dok sam igrao LOTRO koji mi se pohvalio kako je napravio 70 karaktera za grindanje onih turbine points-a, da otključa sve zone :d Bolje da je išao da nosi gajbice jadno prepodne pa da se igra ko čovek...

Tržište je formiralo cenu brodova, da niko nije kupovao da vidiš kako bi oborili cene.
Jednostavno, ako ti virtuelni svemirski brod ne vredi 100$ nemoj da ga kupuješ - prosto ko pasulj, ako ti vredi ali nemaš para onda imaš većih problema u životu od SC i bolje bi ti bilo da ostaviš igrice i tražiš bolji posao :d
Ne možeš da kriviš ljude koji tih 100$ zarade u proseku jedno deset puta brže od nas što se odluče da iskeširaju brod umesto da ga grindaju danima ko zombiji...

Podržavam želju da se postepeno napreduje, da "istražiš" sve bez preskakanja i da usput dobiješ neko iskustvo ali to nije isto što i noliferski grind za kredite koji ću lično da gledam da izbegnem što je moguće više.

Sta napisa ovo covece?!
 
Ono sto mene najvise ovdje nervira je to sto ce singleplayer kampanja biti genericni tutorijal za kasniji multiplayer dio igre. Kao Titanfall i tome slicno. Toga se najvise pribojavam, jer ako tu igra fejluje onda ja kao kezual igrac nemam sta da trazim u nekom p2w mmou gdje vladaju noliferi i burzuji.

Naravno da nece biti kao Titanfall.
 
Ne verujem da će u MP-u pustiti da se ovi jaki koji su iskeširali za neke mrcine od brodova iživljavaju nad slabijima.

Ma bice ko Dark Souls ili Guild Wars. Ako hoces da igras multi, mozes. Ako neces, moci ce da se igra MMO i bez ljudi, samo u ogranicenom obliku i sa manjim nagradama. Bice valjda 20 miliona NPC karaktera, naspram milion ljudi i to ce se skalirati. Vise ce smetati PvP fanovima kako ce igra biti uradjena u Persistent Universe nego casual igracima koji nisu u PvP fazonu.

Isto mozes i u Eliti, zapravo vecinu vremena se tako i osecas, kao da ne igras online igru.

Jedan na jedan tesko da ce biti izivljavanja jer uvek mozes voziti samo jedan brod, ma koliko on veliki bio. Ali kao i u svakoj online igri izivljavanje ce biti kada se ljudi grupisu. Protiv toga se nazalost ne moze.
 
Poslednja izmena:
Sta napisa ovo covece?!

Ne znam stvarno šta ti nije jasno, 100$ u americi je isto kao 10 ili 20 u Srbiji i to treba imati u vidu.
Uopšte ne mislim da brodove trenutno kupuju klinci, pod utiskom sam ih uglavnom kupuju stariji gejmeri. Klinci će da grindaju, kao i uvek :d

U MP ćeš moći da biraš u kojoj meri želiš pvp što je fenomenalna stvar.
 
Svako ko kaze da je Amerima 100$ kao nama 10 ili 20 nije video USA dalje od Youtube-a i 9gag-a...

Ne znam kako je Amerima, ali u Becu je 100 evra maltene ko nama ovde dve crvene. Doduse zavisi sta kupujes. Hrana, smestaj provod su od 3-10+ puta skuplji. Luksuz je stvarno luksuz, cigare em nisu u modi em kostaju previse. Kao i alkohol, parking u gradu je preskup. Gospodin nisi sa 3000 evra platom, vec sa 15000+ evra platom mesecno. Do tad si obican golja i pravis zube i sisas se u Srbiji, kad dodjes na vikend.

Roba poput odece je jeftinija tamo. Isto vazi i za sve slicno sto ima "globalnu" cenu kod nas. Tako da se njima mnogo vise isplati da puknu pare na igrice jer je 60 evra za AAA igricu jeftinije od sisanja a 300 evra za Constellation iz Star Citizena je kao popravka zuba. Dok kod nas je sisanje od 200 dinara do par crvenih ako se bas preseravas a popravka zuba do 100 evra cak i slucaju slozenijeg zahvata kod privatnika u centru grada. A igrica je za nas isto 60 evra a taj Constellation opet nas kosta 300 evra.
 
100 eur je 100 eur, ne izmisljajte toplu vodu, poznanik iz Austrije koji igra GW2 sa nama mi je svojevremeno saputao koliko je para dao na dye packove (oko 80eur) da ga ne cuje zena (jer bi ga ubila).
 
Kad tih 100 evra prebaciš u robu i troškove koje je gore G@W naveo onda 100 evra vredi više kod nas.

Što se tiče ovog iživljavanja, možda bi bilo bolje da se za takve napade dobijaju neki bounty poeni, pa kad ih nakupiš količinu ide poternica i ako te uhvate gubiš brod i opremu. Posebne pvp zone su mi bezvezne, igra tako izgleda previše veštački i kvari atmosferu.
Možda jedino da ostave neke delove svemira gde nema tih zakona, i tamo ako uletiš mogu da te izgruvaju...
 
Poslednja izmena:
Bice tako kako si objasnio. Nema pvp zona ali ima policije. Kao sto u Elite kada napadas druge igrace blizu stanice, odvale te topovi ili organi reda i mira tako ce i ovde biti u sistemima pod kontrolom UEE. Ali tu su outlaw i neistrazeni sistemi, tamo se ide na svoju odgornost i putuje grupi (ko Turci kroz Srbiju).
 
Ali to samo ako te neko napadne i ti ne odgovoriš na napad. Ako uzvratiš onda nema penala. I poternica bi trebalo vremenom nekako da gubi na vrednosti ili nekako drugačije da se skida bounty.

Samo da ne bude onog prijaviš se na pvp ili pve pa čekaš da se skupe timovi i onda te teleprontuje u pvp zonu.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu čega bi se određivao taj intenzitet?

Razumem neki taster pa PVP-uklj. PVP-isklj. Ali slajder ne kontam..
 
Poslednja izmena:
Verovatnoća da te baci u istu instancu sa drugim igračima.
Dakle ako ne želiš pvp smanjiš to podešavanje na minimum i igraš uglavnom solo.
 
Poslednja izmena:


 
Zanimljiv audio update:

 
Mnogo je veliki kolac zagrizao. Bolje da je najavio i radio na novom Freelanceru, vec bi se igra pojavila i siguran sam da bi odlicno prosla. Ovako je usao u nesto, sto ni sam ne zna da li je izvodljivo. Ukomplikovao je sebi celu pricu koja na kraju moze skupo da ga kosta, bez obzira na novac koji jos uvek stize.
 
Ne može ništa da ga košta zapravo.
Stalno se žalimo što se igre samo prave po istom receptu, "na sigurno" i niko ne rizikuje.
Ovakva igra danas je moguća jedino zbog ovog načina finansiranja.
Nešto će biti, nešto novo, makar u pokušaju, a šta i koliko dobro ispadne na kraju videćemo ali to je taj rizik koji toliko nedostaje industriji.
 
Smesan je Freelancer za danasnje pojmove. Galaxy on Fire je na isti fazon a igra se pojavila za mobilne.
 
Zvuk deluje odlicno , ali space shit a ovamo balisticka (bucna ) oruzja. Jos samo neka vrsta steam punk katapultova fali :p
 
@Miskonius: Mozes li ukratko da prepricas o cemu se radi? Iskreno smara me da citam onoliki tekst.:S:
 
Derek Smart je uvredjen i povredjen pokrenuo kampanju protiv Star Citizena, posto je dobio pare nazad jer je hteo da se on nesto pita oko projekta (ili je hteo dzabe reklamu za njegovu igru Line of Defense). Escapist novinarka je na osnovu njegovog bloga (koji pise od kako je uklonjen iz Star Citizen zajednice) napravila pricu kako je Star Citizen prevara, kako su rasisti jer nemaju "obojenih" zaposlenih, kako je zena Kris Robertsa Sandi Gardiner kucka koja trosi sve pare i kako im je ostalo samo 8 miliona dolara. Sada Kris Roberts tuzi Escapist.

Glupa prica, gotovo kao Gamers Gate skandal i ostala sranja kojima se bave Ameri. Nervira me sto dobro dodje Robertsu kao smoke and mirrors taktika. Mene iskreno zabole za to kako on vodi kompaniju, da li je otpusio ovog ili onog zaposlenog (mada je mi je bilo neizmerno drago kada je otpustio onog kepeca sto je izigravao nekakvog komjuniti menadzera). Mene zanima sta je sa igrom a to bi trebalo da saznamo u subotu. Osim ako ne iskoriste ovu situaciju kao izgovor zasto nisu pokazali nista novo bitno...
 
@Miskonius: Mozes li ukratko da prepricas o cemu se radi? Iskreno smara me da citam onoliki tekst.:S:

Star Citizen je igra koja je trebala da izadje pre godinu dana ali nije izasla do dana danasnjeg ako ne racunamo one module (garaza, trke itd).
Derek Smart jeste covek koji je pokrenuo sve ovo i koji bez sumnje koristi celu ovu guzvu da promovise svoju igru, koju btw svi tovare na Steamu.
Ako izuzmemo taj Derekov nesrecni oportunizam, mora da se ima na umu da je on pokrenuo mnoga pitanja koja niko iz slobodne stampe nije ni znao da treba da se postave i evo 6 meseci kasnije i dalje nista.
On je inace to sto je imao, izneo na svom blogu (ne na Star Citizen forumu) ali to nije bio problem Robertsu da ga cusne iz zajednice i vrati mu pare, samo da bi ga smaknuo s vrata.
Kakv god bio Derek Smart ne moze ovaj bez razumnog povoda da mu uskracuje nesto na sta ovaj ima puno pravo, pa cak i pravo da se buni i kritikuje.
S tim u vezi Escapist je uradio clanak na ovu temu gde bivsi radnici iznose prljav ves o kompaniji, da igra maltene osim onih demoa i ne postoji, o troskarenju para i luksuziranju, mobingu, nezadovoljstvu upravom i kao sto GOW vec rece da su sa 90 miliona spali na samo 8 miliona.
A da je mnogo ljudi otislo iz kompanije u poslednje vreme to je tacno.
Chris Roberts u svom odgovoru to sve negira, mada nigde nije osporio da su spali na 8 miliona, ne znam dal je neko primetio. ;)
Novinarka koja je ovo pisala je rekla da je je njihov pravni tim to sve proverio i dao odobrenje tako da ne verujem da se ona nesto sekira.
Escapist je sajt u vlasnistvu nekog medijskog konglomerata tako da sumnjam da su im savetnici losi.
Chris Roberts nema izbora on ovo mora da tuzi jer ovo donosi velike posledice kako po pitanju daljeg toka finansiranja kako i po pitanju moguceg refunda.
Sta su troskovi sudjenja od par desetina hiljada dolara kad se vec prslo ovoliko? :)
 
Poslednja izmena:
Uh, uh... Pa dobro se zakuvalo ako je tako. Mogu lako da se obistine tvrdnje najokorelijih hejtera i pesimista da ce ovo biti jedan od najvecih fejlova u istoriji ako ne i najveci.
 
Escapist je sajt u vlasnistvu nekog medijskog konglomerata tako da sumnjam da su im savetnici losi.
Chris Roberts nema izbora on ovo mora da tuzi jer ovo donosi velike posledice kako po pitanju daljeg toka finansiranja kako i po pitanju moguceg refunda.

Nevezano za ovu pricu, njima je funding zestoko usporio. Namaknu milion samo od neke prodaje brodova koje nisu vise ceste kao ranije. Ne znam koliki su im troskovi ali su sigurno veci od prihoda koje trenutno ostvaruju.

Mislim da je ideja da se modularni prustup stavi po strani i da se konacno krene sa onim sto se ceka, ali u mikro obimu pa da se igraci van Star Citizen zajednice zainteresuju za celu pricu i da igra konacno startuje.

Derek Smart, mobing, nezadovoljni bivsi zaposleni (mahom dizajneri), otpustanja producenata, sve je to meni u principu nebitno. Ali ako vidim da je covek koji pravi taj Persistent Universe dobio otkaz a da pre toga nije izbacen bar taj minimum onda cu znati koliko je sati.

Za sada deluje da stvari idu u dobrom smeru, zaposljavaju ljude po Evropi a smanjuju kadrove u Americi. Razlog tome je ocigledna nesposobnost onih koji su dobili otkaz i koji ce ga dobiti. Dve pune godine se prica o 64-bit portu Cryengine, bice uskoro gotovo, samo sto nije... i tako u nedogled. Pukne Crytek UK krajem prosle godine, oni preuzmu desetak Crytek inzenjera i eto ga 64-bit i large worlds i sve one tehnologije koje su neophodne za ostvarivanje onoga sto su obecali.

Da je bilo do ljudi sa kojima su usli u projekat, ne verujem da bi ikada videli ista vise od ovoga sto sada imamo jer ti ljudi jednostavno nisu sposobni da izvrse modifikacije Cryengine-a.
 
Nazad
Vrh Dno