Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Geble

Slavan
Učlanjen(a)
13.09.2006
Poruke
1,618
Poena
360
GDC stream:

http://www.gamespot.com/shows/gamespot-live/?event=roberts_space_industries_gdc_panel20121010

Trailer:

[YOUTUBE]W_QDv7DFfxk[/YOUTUBE]

Slike:
wc_asteroid_ambush000117.jpg.jpg


wc_dogfight_cockpit000659.jpg.jpg


wc_hangar_elevator000127.jpg.jpg


wc_hangar_hornet_1stp000436.jpg.jpg


wc_hangar_hornet_blastoff000103.jpg.jpg

www.robertsspaceindustries.com

Info:


http://www.eurogamer.net/articles/2012-10-10-wing-commander-creator-returns-to-melt-your-pc-with-new-space-sim-star-citizen

Star Citizen is a PC exclusive that looks for all intents and purposes like a modern day Wing Commander sequel. Its debut trailer, built using in-game assets, is above.

He has alongside a small team worked on the creation of art assets, story elements and an extensive prototype of Star Citizen, a persistent online universe due out at some point in 2014.

Star Citizen features a dynamic economy and an open world. Roberts describes it as a mash up of Freelancer and Privateer, two of his previous games, and a Wing Commander game. The single-player mode can be played offline or co-op with friends in a similar fashion to the way players impact each other's games in Demon's Souls, he said.

The story revolves around a political drama inspired by the decline and fall of the Roman Empire. But players will be most concerned with Squadron 42, a sort of sci-fi French Foreign Legion. 42 has a reputation for always pulling through even during the most difficult of missions, and your goal is to get accepted into its ranks.

Roberts and his team are still fleshing out much of the game mechanics, but he did show Eurogamer a working demo, which included third-person pilot movement in a space carrier and space combat, switching between third-person and in cockpit views. Space ships operate under a procedural physics system, with thrusters generating forces on the rigid body of the craft for realistic motion.

Roberts will create Star Citizen without a publisher. He has private investment, but needs to do "an element" of crowd funding to raise between two and four million dollars and validate the private investors' valuation of the project. The game itself will cost between 12 million and 14 million dollars to create.
 
Poslednja izmena:
Najs! :)
 
Mnogo love trazi.
 
Tek sad videh da nema vremenskog limita za donacije, kao na kickstarteru. U tom slucaju mozda skupi tih 6 miliona. Dva miliona nije puno, to bi s obzirom na renome trebao da skupi. Mada vidim da ide malo sporo, na Kickstarteru ide brze jer je popularniji.

Inace mrzim ove stretch goals.

Edit: Ovo PC only je davno prestalo biti pozitivna stvar u ocima gejmera. Neka lepo napise Windows only... izgleda da je zaboravio ko ga je sutnuo u guzicu. Doniram samo u slucaju da odradi Linux verziju.

Edit2: Prso sajt... valjda je velika navala.
 
Poslednja izmena:
32000 vec :d
 
Uspeo sam da upadnem na sajt na par minuta, odgledo filmiće, dopada mi se za sad, ali nekoliko stvari mi je promako. Iako je igra kickstarter, nije navedeno kako će se naplaćivati finalna verzija kada bude izašla, da li će biti b2p ili f2p. Takođe, prema opisima paketa donacija, primetio sam da će postojati in-game valuta, tako da će biti mikro-transakcija. Nigde se na navodi priroda transakcija (kozmetika, skinovi) ili esencijalne stvari.
 
Info sa sajta:

Like Guild Wars 2, the basic game will be $60, but for the early backers we are offering the entry tier at $40.

Not a subscription but not free-to-play; rather a hybrid of these two business models. Much like ArenaNet’s Guild Wars 2, you will purchase the PC game and pay no recurring subscription charges. Your purchase of the game will allow you to play in the universe for free, forever! The game will offer a variety of virtual items for purchase with in-game credits allowing you to spend money on items that offer more ways to express yourself, provide convenience, and customize your experience. But the cardinal rule regarding “in-game purchases” is: Players who spend money purchasing in-game credits will have no advantage over players who spend time!

Everything is bought with in-game credits. These purchases won’t offer any advantage over someone who puts in the “game-time” to earn the same amount of credits. You might ask, why have “in-game” purchases at all? This allows us the resources to support the game on an ongoing basis as well as continually add content.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da žanr praktično više ne postoji, ima šanse da ubode bingo. Ja bih rado odigrao jednu kompleksnu svemirsku pucačinu, baš mi nedostaju.
 
ono sto mene u celoj prici raduje je sto ce uklopiti atmosfericnost wing comandera sa simuliranom fizikom... i sve to u cry3 engineu :)
 
izlazak igre novembar 2014 ?!?

meni ovo smrdi, neka hvala
 
Multiplayer alpha ce biti ponudjena ranije, po principu Project CARS-a, svakog meseca/nedelje novi builldovi. Nadam se da ce igra uspeti da sakupi pare, ovaj zanr definitivno treba da dobije restart... a igru pravi covek koji je napravio najbolje igre iz toga zanra ubedljivo. Inace, CryEngine 3 izgleda FANTASTICNO, cak i ovom ranom stadijumu igre. Bas je fino videoti igru u tom engine-u koja ne koristi konzole kao vodic za pravljenje art style-a, vec u startu gruvaju high end modele za PC igrace.

Za 30$ se dobija full verzija igre i pristup alpha/beta verzijama, mislim da cu im dati toliko. Nadam se da cu do finalne verzije igre nabaviti neku verziju Oculus Rifta, igra ce provereno podrzavati taj VR tech.
 
Poslednja izmena:


Posle odgledanog punog trejlera povlacim sve sto sam rekao.

Samo mi nije jasno zasto je ovo funded project kada realno izgleda bolje od 99.9% najavljenih igara. Jadna gejming industrija kada ovakve stvari nemaju prodju a na bezivotne Call of Duty i Crysis nastavke se daje po 50 milki dolara...

Sam ovaj trejler pisa po sva tri Mass Effecta uzduz i popreko. Kao interaktivna Battlestar Galactica u punom sjaju.

Znajuci Robertsa, prica nece zaostajati za prezentacijom.

Jeste daleko ta 2014. ali dobice lovu od mene, mnogo ali zaista mnogo obecava.

Coveku verujem jer je napravio najbolje spejs igre ikada. Cini mi se da sam ga bas spominjao skoro u nekoj temi i cudio se kako ga nema u ovoj funding prici.
 
Mnogo je dobro sto se pokrenuo ceo ovaj talas ideja koje do sada nisu bile moguce. Moze na kickstarter i slicne modele da se gleda ovako i onako, ali neke stvari su se definitivno probudile i pokrenule.

Kao da svi zajedno jedno vreme nismo shvatali kako se u danasnjoj gaming industriji zaista funkcionise i samo cekali da se nesto (sto nije bilo moguce) desi. Neki biznis likovi proglase zanr mrtvim i svi ostali se po inerciji tako ponasaju, cak i kad je nesto za siru publiku u pitanju.

Stvorio se neki novi duh oko svega ovoga i to mi se mnogo svidja. PC sa svojom otvorenoscu to omogucava, konacno da se njegova najveca prednost u odnosu na sve ostalo koristi, a ne da se samo prica kako je na pc-u "najbolja grafika".

Chris Roberts - legenda, sta reci.

Mnogo mi je drago, podrzacu ovo. Jedino mi se dizajn ne svidja preterano (u smislu da nisam odusevljen, nesto mi fali, malo je hladno za moj ukus), ali videcemo kako ce sve to dalje ici.
 
Poslednja izmena:
LoL, znači kad vidim ovo - bate, daj dolar...
NE DAM.

Sramotno je sto se ceo model video igara malo po malo svodi na to da je poslalo nedovoljno to sto su kompletne igre pocepane u vestacke DLC-ove, unlockove pa sad ni to nije dosta nego - finansiraj nas 2 godine pre izlaska igre, a mi ćemo ti zauzvrat dati amblem koji možeš zalepiti negde u video igri. A na kraju se igre svedu na mikro transakcijski "F2P" i naravno, nikako Pay to win jer imaš mogućnost ako igraš 25 sati dnevno da pariraš onome ko plaća real money za ingame valutu ili XP.

pre bi dao pare da je cena igre 50 dolara, i da traže preorder skoro dve godine unapred, ali kad igra izađe - model: kupio si igru, to je to, igraj.
 
Da li je pay to win, to je teško reći ovako rano. Roberts je na nekoliko mesta uporedio transaction sistem sa onim iz Anet GW2, što mi je veoma drago jer GW nikako nije ispao P2W. Što se tiče mukotrpnog čekanja, tu se slažem ali krastavac, igra ovog žanra ne bi nikada ni bila u produkciji da nije ovih kickstarterlike projekata.

Osim toga, verujem da će igra imati dobru SP kampanju, koja će biti vredna 30$.
 
Poslednja izmena:
^nazalost. Od skorijih Naumachia: Space Warfare na primer.

Mislim igra nije ispala razocarenje , nego je razocarenje sto uopste nije "ispala" :d (otkazana/prekinuta/odlozena)
 
Poslednja izmena:
LoL, znači kad vidim ovo - bate, daj dolar...
NE DAM.

Sramotno je sto se ceo model video igara malo po malo svodi na to da je poslalo nedovoljno to sto su kompletne igre pocepane u vestacke DLC-ove, unlockove pa sad ni to nije dosta nego - finansiraj nas 2 godine pre izlaska igre, a mi ćemo ti zauzvrat dati amblem koji možeš zalepiti negde u video igri. A na kraju se igre svedu na mikro transakcijski "F2P" i naravno, nikako Pay to win jer imaš mogućnost ako igraš 25 sati dnevno da pariraš onome ko plaća real money za ingame valutu ili XP.

pre bi dao pare da je cena igre 50 dolara, i da traže preorder skoro dve godine unapred, ali kad igra izađe - model: kupio si igru, to je to, igraj.

I meni na ovo smrdi. Zasto lepo nisu rekli samo "igrac koji plati nece imati nikakvu prednost u odnosu na obicnog igraca" nego su dodali i ono "koji ulaze svoje vreme u igru". Kako stvari stoje ovo cak nece biti ni f2p, vec ce morati da se kupi za 40~60$, a posle ce postojati jos i mikro transakcije.

A uostalom ovo je samo animacija uradjena u Cry3 engineu. Gameplay ne postoji. Pitanje moze li ovo uopste i biti razvijeno.
 
A dobra vam je i alternativa: igra ne postoji i tacka. Ili imate neki specijalan nacin da obezbedite desetine miliona dolara za razvoj koji publisheri nece da daju?
 
Animacija je nista drugo do izrezirani gejmplej. Kao trejleri za Project CARS.
 
Meni se nesto cini da vi niste razumeli poslovni model. Igra nije F2P naravno, niti treba da bude. Svi imaju iste uslove a mozes da kupis samo kredite za kupovinu stvari u igri koje su dostupne SVIMA jedina razlika je da li ce neko da sedne i da farma kredite nedeljama i mesecima ili ces da pljunes prave pare za kredite u igri. To je meni sasvim ok. Svakom svoje. Svi igraju istu igru i svima je sve dostupno samo je razlika kako dolazis do kredita.
 
Pa da, igra je B2P + mikrotransakcije model. Sto nije tako lose mada bi bilo bolje da je samo B2P.

Pre nego sto neko kaze kako je to bezobrazluk samo da podsetim da je Everquest 2 imao pretplatu + miktrotransakcije...

Ko ne da 24 evra ili koliko vec bude kostala na premijeri taj nece ni moci da igra.

Kako stvari stoje ovo cak nece biti ni f2p, vec ce morati da se kupi za 40~60$, a posle ce postojati jos i mikro transakcije.

Sto je svakako bolje od kupovine za 40~60$ i placanja pretplate od 15$ svaki mesec kao za WoW.
 
Poslednja izmena:
Pa ne vidim problem u tome. Kostace kao svaki drugi AAA naslov. Niko te nicim ne tera da dalje trosis pare u igri.
Ja mislim da cu uplatiti onaj paket od 150$ sa velikom nadom da ce ispuniti sve svoje zamisli. Toliko mi fali ovakva igra jos je car uzeo najmocniji engine ... ma, nemam dilemu uopste.
 
Malo je rano za toliko veliki pledge, zar ne? Valjda ce moci da se podigne iznos donacije.

Mene zanima da li se cimao oko unutrasnjosti broda samo zbog poletanja ili ce mozda biti i TPS pucackih deonica na brodu?

Dizajn mi se mnogo dopada jer vuce na BSG, bas je onako military spaceship za razliku od Star Trek baziranog sarenisa u gotovo svim space igrama.
 
Poslednja izmena:
Nisam naisao na tu informaciju.

I meni nije rano za tu donaciju. Da je srece pa da mu jos dam! Jednosavno, ovako nesto (i po konceptu i vizuelno) je igra o kojoj sanjam jos od StarLancera. Bicu jako tuzan ako ne uspe da je realizuje al'ako jedan naslov kao sto je P.Cars koji ima jako usko profilisane gamere moze da se razvije sto bi ovo propalo? Jedino sto jeste prilicno velika suma u pitanju. Verovatno zato nije isao na kickstarter nego se odlucio na potez koji nije toliko vremenski ogranicen.
 
I svemirske simulacije imaju jako usko profilisane gamere , ne zaboravi na to , inace zanr ne bi bio sada u situaciji u kojoj se nalazi.

Inace i ja isto cekam nesto atmosfericno jos od Starlancera , Freelancer i indipendence war 2 su mi bili malo bljutavi po tom pitanju iako su bile odlicne igre.
Ako se po jutru dan poznaje , bice ovo odlicna igra. Ne sumnjam da ce ukoliko Chris sakupi dovoljno novAca napraviti pandan legendarnom wing commanderu.
Ostalima ne mora da se svidja nacin finansiranja i razvoja , bitno je da se igra radi makar i na takav nacin.
 
Nazad
Vrh Dno