Šta je novo?

Star Citizen: Squadron 42 (space sim)

Mozda Uruk spada u onih 100 tipova sto traze super-realisticnost :D
 
Spadam u grupu koja bi da vidi drugačiju vožnju od onog traženja krstića po ekranu kao u freelanceru. Da se oseti malo fizika i brzina, da bude približno kao u ED-u. I verujem da će na kraju tako i biti.
 
Poslednja izmena:
Jel ce biti ubacena ona fora kao u Battlestar Galactici da ides u jednom pravcu po inerciji, a samo zarotiras brod u suprotnom pravcu da pripucas :D
 
Mada, realno, cak i ako ti dodje neki baja/baje u OGROMNOM brodu ti se lepo okrenes, uhvatis zalet i skucas se u njega i cao zdravo. :d Sile nema da prezivi udar. Neki omanji brodic ima, ma ima sigurno tonu, pri brzini od, eto minimum 10.000 km/h ima da ostane: nista :d
 
Ima ono zaštitno polje protiv kamikaza. Moraš prvo to da mu onesposobiš jonskim topom pa tek onda da se zabiješ... a i onda teško da ćeš napraviti veću štetu ako je napravljen od duple legure Duranium/Tritanium.
 
Poslednja izmena:
??? Moze da bude napravljen od cega god oce, part tona (ako ne i par desetina tona) iste te legure koja se skuca pri brzini od 10.000km/h ima da bude jedan veliki kaboooom. Cek bre malo, to zastitno polje moze da anulira takav udar? Odnosno tu kolicinu energije koju takav udar generise? Pravo da ti kazem meni to nekako zvuci... nerealno :d
 
Zalepio bi se kao komarac o šoferšajbnu. Jedino ako na sebi imaš pulsirajuću magnetnu Tesla bombu klase 4, onda možda, ako ga pogodiš ispod glavnog trustera.
 
Taj 'black hole generator na vr'u broda' je samo još jedan od mitova. Nema potvrde da stvarno postoji.
 
Pffft to je tebi samo krivo sto su te zeznuli za ono: "polje protiv kamikaza", sa kojime sada, realno, mozes da se slikas :p Nemoj da me teras da vadim garantni list.
 
Ko zna šta su oni tebi uvalili... gde si kupio taj black hole generator na vr' broda?
 
Ma pazi da ti kazem. Sada bi i ti 'teo jedan. E cvrc. Sam nadji. Sem toga, radi ki satic, izeo sam stanicu di sam gi kupio :d

Nego, u igri u kojoj ti se vizir zamucuje od daha i gde ti ujedno i smanjuje vidno polje, kako su resili sudaranje brodova (Uruk mi deluje ozbiljno sto se tih stiteva tice ali mi to deluje isuvise, sta reci sem, urnebesno da bi bilo istinito)
 
Jel ce biti ubacena ona fora kao u Battlestar Galactici da ides u jednom pravcu po inerciji, a samo zarotiras brod u suprotnom pravcu da pripucas :D

Biće sigurno. To je bilo još u Wing Commander-u III :p
 
Takvo manevrisanje je moguće i u ED-u, ali mislim da se mora isključiti flight assist kada se izvodi.

Edit:
 
Poslednja izmena:
Spadam u grupu koja bi da vidi drugačiju vožnju od onog traženja krstića po ekranu kao u freelanceru. Da se oseti malo fizika i brzina, da bude približno kao u ED-u. I verujem da će na kraju tako i biti.

Pa ni ja ni ovi sto traze "arkadu" ne zelimo manje od ED-a, svati da je ono sto freakovi od robertsa ocekuju a i on sam sta sanja, jednostavno programerski skoro neizvodljivo, dogfight svemirsko napucavanje nemoze biti realno, moze simulirat neke sile itd, ali realnost ni u kom smislu, mozda jedino da brodovi imaju neke futuristicke uredjaje, nemam ja nista protiv da prilagodje i za kontrolere ali nek prvo naprave igrivu igru sa misom kao baznom osnovom pa nek posle ubace sta god zele
Ali kad citas njihov forum oni sa tamo svadjaju o kacigama koje neki tim programerski treba mesecima da modifikuje i raznim glupostima, neke mozda imaju smisla, ali kad ubacic takvih 1000 zelja na kraju dobijas buckuris jer programeri to nemogu isprate a da sve radi i bude zabavno
 
Tačno tako. Igra treba da ima neku mehaniku da to ima smisla ali mora da bude zabavna na prvom mestu.
 
Vidim da su u Ed-u zadovoljni svi, i ovi sa palicama i m+t. Ovde se sećam da je bilo klipova kako je m+t op. Ne znam da li se to promenilo.

Ma pazi da ti kazem. Sada bi i ti 'teo jedan. E cvrc. Sam nadji. Sem toga, radi ki satic, izeo sam stanicu di sam gi kupio
Ne pitam zbog toga, nego ako si 'pazario' kod onih malih bikura na Centuri-beta ugradili su ti holo-trip u kabinu tako da si sve to sanjao. :p
 
Poslednja izmena:
Trenutno ne valja ni jedno ni drugo, jer multiplayer laguje ko blesav.
 
a i da ostanes naopako u zero gravity ne bi bilo strasno. na toj masini bi bilo ko da su te obesili :p
 
Monitori su višak, mora VR.
 
Da mi je vidjeti taj stroj koji ce gurati ovu igru u 90FPS lock na 2160 x 1200.
 
Poslednja izmena:
To nije ni 2k rezolucija i 25% više piksela u odnosu na full hd nije tako strašno, a stabilnih 90fps će više biti izazov optimizacije nego za HW koji će biti dostupan sledeće godine.
 
Godinama se borimo da se slicno zahtjevne igre tjeraju na 60FPS zbog ocajnih optimizacija, ne vidim zasto bi ovo bio izuzetak. Stabilnih 90FPS je itekako teško izvesti. VR nece zadugo biti mainstream u igrama koje prednjace sa grafikom. Isplatit ce se entuzijastima sa računarima od 2K €.
 
This game, as has been pitched, will never get made. Ever. There isn’t a single publisher or developer on this planet, who could build this game as pitched, let alone for anything less than $150m. The original vision which I backed in 2012? Yes, that was totally doable. This new vision? Not a chance.

Kaže Derek Smart.

Ko ne zna ko je Derek Smart, ukratko, u pitanju je čovek je sam pokušao pre nekih 30 godina da napravi ovo što pokušava Roberts. Međutim te njegove igre (Battlecruiser 3000AD i Universal Combat) su sve samo ne igrive i kvalitetne iako ispunjavaju ono što je zacrtao. Lik je verovatno najveća sprdnja gejming industrije od kako ona postoji. Link sa celom rantu Derek Smarta koga zanima (huge wall-o-text), ja sam pročitao jer je istovremeno u pravu a opet to je Derek Smart, lik koji je sprdnja i kojem je verovatno krivo što on ne radi na ovom projektu. U svakom slučaju, kada ti megaloman i ludak poput njega kaže da nikada nećeš završiti ono što si započeo, ne bi bilo loše da se ipak zapitaš.

http://dereksmart3000ad.tumblr.com/post/123125564079/interstellar-citizens
 
Poslednja izmena:
Prosle nedelje nam je radionicu drzao Justin Fields, koji je imao nekoliko angazmana za SC, i njegov komentar je bio "that game is the biggest scam in the industry" :d
 
Jel bio možda specifičniji i rekao šta ne mogu da odrade do kraja?
Gde je konkretan problem jer meni tu ništa ne deluje neizvodljivo, jedino što verujem da će biti još odlaganja.
 
Nazad
Vrh Dno