Šta je novo?

Samsung Galaxy S III Mini

Sve sve ali "mini" ;)
 
Ako je u svemu isti kao veci GS III, onda ce biti pun pogodak. Mada su ljudi sada navikli na vece dijagonale, ali 4"-4.3" je taman.
 
Ono sto sam ja procitao ne obecava bas.. aj 4'' super amoled 480x800 je ok ali ce to biti hw prilicno slab model, mozda kao SGS + samo sa ics. 5mpix/720p kamera i slab dual core.. i jos ako spakuju sve to u ovu uzasnu plastiku sgs III (a hoce)..
 
Onda ovaj model ne zasluzuje da ima GS III u imenu. Osim marketinga, ne vidim drugi razlog.
 
Pa to je isti hardver kao Galaxy S Advance, s tim da će izgled biti nalik na S3 zbog marketinga. Očekivana cena oko 250e
 
Pa zato i ima to ''mini'', ne samo zbog manjih dimenzija koje su opet ogromne (4'' displej je pre samo 2 godine bio ogroman), znaci ovo ce biti neka totalno ogoljena verzija Galaxy 3..
 
"Inside it's said to have a ST-Ericsson U8420 1Ghz dual-core processor, 1GB of RAM, and 16GB of internal storage. "

Bah, ove velike firme bas ne zele da stave quadcore na 4" ekran. MeizuMX Quad je i dalje jedini u tom segmentu...
 
A sta ce ti quad? :) 4'' telefon danas treba da ima stedljiv dual core procesor, 1Gb rama, dobru rezoluciju ekrana, solidan gpu, dobar zvuk (generalno dobar audio kvalitet)i kameru i poslednji ics- uz pristupacnu cenu. Sve je to bitnije od qrcenja sa nebuloznim bench testovima i mnogo bolje od opcije da imas quad cpu a losiji displej, kameru, zvuk itd a kada quad core postane neophodnost svakako ces imati i 4-4,3'' quad core modele.
 
Znaci sa GS III nema nikakve veze... Samo izgled.
 
Ma samo marketing, ovo će kupovati ljudi koji su zatrpani reklamama za S3, znaju da je to najbolji telefon, ali nemaju para za njega, pa će kupiti ovo i misliti da je "to isto, samo manje".
Ja bi u ovoj karegoriji kupio Xperiju P, isti procesor, gpu, RAM, rezolucija i veličina ekrana, a malo slabija baterija, bolja kamera i alumunijumsko telo, za razliku od plastike.
 
"This is how our lawyers design a phone" se nastavlja...
 
Bljaksinjo. UzasTan dizajn.
 
Ko bi uzeo njega pored SII, taj se drogira.
 
Ja bih vise voleo neki One X mini :D Ako nista drugo bar bi imao kvalitetnije kuciste.
 
... alumunijumsko telo, za razliku od plastike.

Znam da je OT, ali moram da pita da li je plastika na telefonima danas toliko katastrofalna? Svi jadikuju.

Svaki telefon koji imadeh je bio plastikaner i sem grebanja, nijedan nije preterano propao, pukao, raspao se do neupotrebljivosti, dok brat imao Samsung S3600 koji je mjetalac i ima solidno ulubljenje i vidljivo je izlizan; godinama pre je koristio Benq-Siemens EF81 - isto metal, isto bio ulubljen, na jednom delu metal je i napukao. Posle svega toga ne mogu da shvatim fascinaciju i potrebu da telefon bude "samo ne plastika, najbolje metal/alu", jer na kraju izgledaju, u najmanju ruku, isto.
 
Poslednja izmena:
Mnogo je bolji osećaj u ruci kada držiš aluminijum nego običnu plastiku, mada je po meni najbolji materijal za telefone polikarbonat
 
a sta je plastika nego polikarbonat? :)

recimo i s3 i one x imaju polikarbonat body, samo sto onaj na s3 je glossy i deluje neverovatno jeftino... oko toga se i dize jadikovanje...
 
Poslednja izmena:
a sta je plastika nego polikarbonat? :)

recimo i s3 i one x imaju polikarbonat body, samo sto onaj na s3 je glossy i deluje neverovatno jeftino... oko toga se i dize jadikovanje...

Vrsta plastike, ali i pleksiglas je vrsta plastike pa ga sigurno ne bi pomešao sa kineskom plastikom za igračke. Baš na hox i nove nokije sam i mislio kad sam rekao da je to idealan materijal za telefone.
 
Ovi su stvarno izgubili kompas..
 
Nazad
Vrh Dno