Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Od danas ne mogu html5 da ugasim u Firefox , sada je kao na Chrome...

Capture.PNG

Capture.1PNG.PNG

Na google answer su isto veceras poceli da se zale na ovaj problem! Ne moze vise od 720p da pusta , na Chrome znam da moze , nadam se da ce uskoro popraviti posto nekima na HTML5 ne radi 5.1 ja ne znam jel radi na Mozili nisam sad za kompom!
 
Poslednja izmena:
I ja sam nesto primetio da mi ide katastrofa ucitavanje, secka non stop, reko do neta je, kad sam stavio ovaj addon radi ko sat, hvala ilidane
 
Vracen je veceras adobe ponovo na youtube na Mozili , ne treba ti taj addons!
 
Ne moze yt kada stavim enable hardware acceleration stikliram, razvucem full screen dok ne ode u fullscreen zasecka oko sekund isto i kada vracam iz fullscreena (i ton i slika) a kada ukljucim enable hardware acceleration onda je jeziva rezolucija, jel ima spasa ili da idem na chrome?
 
Ne moze yt kada stavim enable hardware acceleration stikliram, razvucem full screen dok ne ode u fullscreen zasecka oko sekund isto i kada vracam iz fullscreena (i ton i slika) a kada ukljucim enable hardware acceleration onda je jeziva rezolucija, jel ima spasa ili da idem na chrome?

Evo i na ver.36 isto, zasecne kada prelazim u fullscreen i obrnuto, vrcem se na chrome, izgleda do resto zivota.
 
Da li vam radi downloadhelper na v36?
 
Kod mene ne radi.
Sve kao ok ali nece da skida?
 
Celeron G1610/G1620 brze pokrece Firefox nego i5-2400 i i7-2600S. Ista masina je u pitanju, samo procesor menjan. Na drugoj ploci (chipsetu) takodje pokrece brze.
SSD nije koriscen vec obicni hard (SATAII).

Jel moze neko strucno objasnjenje?
 
Poslednja izmena:
Celeron G1610/G1620 brze pokrece Firefox nego i5-2400 i i7-2600S. Ista masina je u pitanju, samo procesor menjan. Na drugoj ploci (chipsetu) takodje pokrece brze.
SSD nije koriscen vec obicni hard (SATAII).

Jel moze neko strucno objasnjenje?
Bolji "single core" performance ?
 
Da, ali na koju foru je moguce?! Plus prilicno niza frekvencija od i5-2400. A realno za sekund - sekund i po brze otvori. (naravno, pricam o prvom pokretanju)
 
Poslednja izmena:
Da, ali na koju foru je moguce?! Plus prilicno niza frekvencija od i5-2400. A realno za sekund - sekund i po brze otvori. (naravno, pricam o prvom pokretanju)
Neznam ali ipak je SSD "mama" za sva otvaranja programa, FF se upali brže nego što dugme na mišu mogu da pustim a na 10ki koja je na HDD treba bar 5 secundi.
 
ako te tesi inicijalno dizanje mozile (ucitavanje last sessiona,da budem precizan,ne dizanje prozora) i na mojoj konfi i to na ssd-u je sklj,narocito u poredjenju sa dragonom.
 
Isključiti "Check if default browser..."
Uključiti "Don't load tabs until selected.
Povećati internet Cache na 1 GB.
Sve to pomaže dosta.
 
Poslednja izmena:
samo mi je bio automatik kes,sad sam povecao,pogasio jos neke gluposti,videcemo kako ce se ponasa.
 
Ja uvek stavim sve plugins koje ne upotrebljavam stalno na "Ask to activate", jeste malo gnjavaže kada ih nešto zatraži ali bar se ne activirau stalno. Najveće probleme mi pravi "Verimatrix" za D3Go, (krašuje Plugin container) skoro svaki dan zaglupi ali proradi opet sam posle kratkog obaveštenja.
 
Poslednja izmena:
bolje je,ali i dalje brise dragon pod sa njom.
 
Ne znam da li je bilo u temi, ali Firefox od 37.0 b2 ima zvaničnu 64 bitnu verziju.
 
Firefox postao skoro neupotrebljiv u poslednje vreme, azuriram na verziju 36.0.1 i sad vise ni adblock plus ne radi.
A tek sto sam nekako preboleo operu...
I sta sad?
 
Maxthon, ja nisam vise ni previse nostalgican za Operom otkako sam se prebacio. Za adblock instaliraj AdMuncher - programcic, ne ekstenzija.
 
Odbrojao sam od 10-1, azurirao ABP nakon sto sam shvatio da to ne ide automatski i sad opet radi ok.
Ali, stvarno cu otkaciti ako nastave ovako da ga "popravljaju", promena pretrazivaca je veca trauma od selidbe :d
 
Poceo u zadnje vrijeme da izbaca neki svoj tab s vremena na vrijeme. Izbezobrazili se ovi soft devovi, te utorrent, te mozilla...
 
A neki socialsearch toolbar, ali ga nema nidje za deinstalirati. Moze biti da je zena nesto zapatila, posto je to njen pretrazivac. Mada, relativno je freshko instaliran, pa mi nije pala sumnja na zenu mi.
 
Nazad
Vrh Dno