Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Jeste, ovaj problem, no samo kažem da ne znam nikoga ko instalira N verziju... :)
 
Da li je moguće da se ovdje niko nije susreo sa laptopom kupljenim u EU uz koji ide Windows. :)
 
Ja jesam, komšinici poslao brat iz Londona, izuzev što je Lenovo, ništa mu ne fali, 10ka Home radi za sve pare. IPTV, MM, sve radi i pušta, Kodi za povremeno a i http://www.freeintertv.com/ , VLC sa add-on om i sve fura.
 
Jesam ja, ali obzirom da je veliki "znalac" tehnologije i počeo sa kukanjem a plejer, odmah sam tom prijatelju pregazio sa 10 Pro bez N... ;)
I posle mu naravno dodao i MPC-HC :d
 
Da li još nekome Instafox ekstenzija blokira autocomplete u address baru? Postepeno sam našao da je problem do te (bitne!) ekstenzije a vidim sada da se i drugi žale na to, problem je navodno nastao od verzije Fiefoxa 49. Neki kažu da će radije instalirati stariju verziju Firefoxa i isključiti autoupdate, toliko im je Instafox bitan.
 
Facebook vec duze vreme nece da mi dopusta audio pozive preko Firefoxa i ako su mi slusalice i mic regulano povezani, svi ostali programi rade savrseno, dok skoro je radilo sada stalno izbacuje "Connect a camera and a microphone to make a call" zna li neko sta bi moglo da bude problem? stavio sam permission za facebook.com da moze da koristi mikrofon, ali ni to ne pomaze.
 
Postoje FB audio pozivi preko FFa? Kako se to radi? Ne sećam se da sam čuo za tu opciju.
 
Postoje FB audio pozivi preko FFa? Kako se to radi? Ne sećam se da sam čuo za tu opciju.
Pa iz chat prozora imas opciju za audio/video (ako imas kameru) poziv i to mi je do pre mesec dana radilo odlicno, posto me zamara da drzim telefon 30-40-sat vremena, em mi se upari obraz em iskrivim ruku.
 
Mnogo mi lose radi firefox u poslednje vreme, otvoreno 5,6 tabova od toga jedan twitch i prelazak sa taba na tab je uzas, cekam po par sekundi, nekad cak i zabode not responding. Trenutno sam instalirao chrome testiram ga i za sada tih problema nema, zauzece mem firefox bude i do 1.6gb to nije problem jer imam 16gb, jednostavno ne znam zasto zabada toliko, dok chrome vidim ima vise processa od po 300+ mb, da nampomenem da imam i ssd, znaci mem i hard nisu problem
 
Mnogo mi lose radi firefox u poslednje vreme, otvoreno 5,6 tabova od toga jedan twitch i prelazak sa taba na tab je uzas, cekam po par sekundi, nekad cak i zabode not responding. Trenutno sam instalirao chrome testiram ga i za sada tih problema nema, zauzece mem firefox bude i do 1.6gb to nije problem jer imam 16gb, jednostavno ne znam zasto zabada toliko, dok chrome vidim ima vise processa od po 300+ mb, da nampomenem da imam i ssd, znaci mem i hard nisu problem

Imaš 32-bitni ili 64-bitni Firefox?
 
Mislio sam da na taj način proveriš da li neka pojedinačna ekstenzija izaziva takve gličeve. Ja bih prvo sve pogasio pa ako je onda ok stanje, palio bih jednu po jednu i gledao..
 
Definitivno neki addon pravi problem, firefox radi par sati sa 8 tabova od toga 2 twicha, i sve sljaka ok bez zabadanja, jos samo da izvalim koji pravi problem
 
Probacu, jel su totalno ukinuli open tab after current? Ocu da stavim false
 
Poslednja izmena:
Nasao sam, ne znam sta sam se pre izbagovao pa nisam video :trust:
 
Pitanjce...

Da li vama u nekom trenutku bude naprasno prekinut video a gledate ga na forumu ovde preko FireFoks-a ili na youtube ili kako vec sa neke stranice nakog sajta?

Ide ide i odjednom nakon (sta ja znam) npr. 2 minuta se ugasi... kao da nisam gledao, vrati se prozorce sa videom na pocetak i da bi odgledao do kraja onda preskacem i trazim gde sam stao...
 
Pitanjce...

Da li vama u nekom trenutku bude naprasno prekinut video a gledate ga na forumu ovde preko FireFoks-a ili na youtube ili kako vec sa neke stranice nakog sajta?

Ide ide i odjednom nakon (sta ja znam) npr. 2 minuta se ugasi... kao da nisam gledao, vrati se prozorce sa videom na pocetak i da bi odgledao do kraja onda preskacem i trazim gde sam stao...

Nije mi se desavalo do sad, ni na Linuksu ni na Winu.
 
Другари, велики проблем од данас имам са фајерфоксом. Наиме, не могу да инсталирам ниједан додатак, јер приказује да веза ка фајерфоксовим додацима (званичан сајт мозиле) није сигурна. У ствари, не могу да отворим гомилу сајтова због тога, а не могу да их додам у изузетке. Чак ми ни не дозвољава да посетим почетну страну мозиле?! Значи, пробао сам све што ми ја пало на памет, чисте инсталације неколико верзија, искључивање антивируса и заштитног зида, веб инсталер или цео пакет, ништа...Искрено ме фрустрира јер немам идеју како даље. Мозилу користим због РСС фидова на траци са забелешкама (то нисам успео да провалим код других прегледача). Има још пар корисних додатака за скидање садржаја са нета и сл. У ствари, најлакше могу да је прилагодим...

Стварно би ми добро дошла било каква сугестија или помоћ!
 
Meni i dalje prekida video materijal koji gledam po sajtovima...
 
Nazad
Vrh Dno