Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

ja adguard,regularni chrome je u pitanju,i na konfi iz potpisa nista sem dragona (sto mu dodje isto) nemere ni u istu recenicu da se stavi po pitanju brzine.doduse,od ekstenzija umam samo adguard a ot prckanja po browseru samo upaljen npapi zbog unity igara.
 
IE radi na win10 najbrze pa Spartan, mozzila se nesto za tren "zamisli"
 
Mora u 10ki da se ručno namest da FF bude default browser inače Spartan stalno hoće da se umeša.
 
Zašto je stabilni FF i dalje podložan logjam napadu, kad Nightly nije?
 
Meni je nešto 38.05 počeo da nudi Nightly 39.0 Beta 2 a nisam nikada ni išao na Nightly. U 10ki i ako je ista verzija to ne javlja. Jel dobra ta Beta2 uopšte ?
 
Meni je nešto 38.05 počeo da nudi Nightly 39.0 Beta 2 a nisam nikada ni išao na Nightly. U 10ki i ako je ista verzija to ne javlja. Jel dobra ta Beta2 uopšte ?
Beta radi bez problema, i dosta je stabilna. Ako dobijaš obaveštenje za betu, znači da si trenutno na tom update channelu, možeš to videti u About Firefox - verovatno si instalirao beta verziju 38.0.5.
 
Tačno, instalirao sam 38.0.5. beta verziju, znači "učlanio" sam se tako ? Inače, skinuo sam i 39.0 b3 x64, probaću je na 10ki, tamo ne marim da se nešto zezne.
 
reinstalirao win, i nemogu bookmark tab da stavim ispod otvorenih tabova nikako, sve lepo stiklirano al nece

Capture.JPGUntitled.jpg
 
Tačno, instalirao sam 38.0.5. beta verziju, znači "učlanio" sam se tako ? Inače, skinuo sam i 39.0 b3 x64, probaću je na 10ki, tamo ne marim da se nešto zezne.
Beta je prilično stabilan build, i nema potrebe za velikim merama opreza.
reinstalirao win, i nemogu bookmark tab da stavim ispod otvorenih tabova nikako, sve lepo stiklirano al nece
Deluje mi kao problem sa sqlite bazom. Vratio si stari profil? Ovde radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
sredio sam nekako ne znam ni sam, jel moguce da u about:config nema vise opcije tabs ontop? kako to da namestim?
 
Код мене то одавно не може па сам додао Classic Theme Restorer и сада је како сам навикао. Уз стару Noia тему и пар додатака, Лија изгледа исто како је изгледала последњих година, нове идеје ми се не свиђају.
 
Posto me nesto zeza opera u poslednje vreme, pokusao bih da predjem na firefox. Zanima me koju bi mi ekstenziju preporucili da mi omoguci speed dial kao na operi i da ima mogucnost kreiranja foldera u okviru speed dial-a?
 
Iako vrijeme flash playera polako prolazi ja sam mu se odlučio dati još uvijek prednost nad HTML 5 playerom bar što se tiče youtubea.
Testirao sam u dosta youtube klipova, i 1080p mi na HTML5 playeru zauzima oko 50% procesorske snage (i3 intel, laptop), dok sa flash playerom oko 10%. Naravno u oba slučaja je uključena hardware akceleracija. Osim toga slažem se sa onim jednim forumašem koji je prije 2-3 stranice napisao da mu se slika youtube klipova 1080p čini nijansu čišća sa flash playerom nego sa HTML5 playerom.
---prednost HTML5 playera na youtubu je pak što flashu otprilike svaki 10-i video zna zastati kod pokretanja pa se treba refreshati stranica. Dakle HTML5 se čini boje podržan, sve više ga se gura, a flash izumire.

Inače nisam našao riješenje za tu veliku konzumaciju CPU-a kod HTML5 playera, dugo sam mislio da ne radi hardware akceleracija ili da sam nekom postavkom poremetio stvar. Također morao sam instalirati ''youtube flash video player'' addon da bih mogao po želji prebacivati player za youtube.

Što se tiče firefoxa općenito:

Meni je on glavni browser već 8 godina. Isprobavao sam povremeno i druge browsere, npr.Comodo Dragon portable mi je rezervni, ali nikada nisam bio nezadovoljan sa FF. Uz malo podešavanja postigao bih odličnu brzinu, nikada nisam primjetio da je razvikani chrome brži. Također uvijek sam si ga mogao podesiti kako ja želim, sučelje itd.

Odličan bi mogao biti i Microsoft Edge, ali mislim da će mu trebati još neko vrijeme dok ne riješe addon kompatibilnosti itd.
 
razlika u kvalitetu videa izmedju html5 i flasha je ocigledna i na strani flasha...
 
Ovo i ja potvrđujem. Meni isto zauzima oko 50% CPU 1080p, dok preko fleša ide 5 - 10%. Probano i iz ChrOpere i Pale Moona/Firefoxa.
 
Jel nekako moze da se stavi za home page, tiles page?
Znaci ono, kada otvorite mozilu da prva strana bude sa tiles-ima.
 
Da li jos neko ima problem sa poslednjih par verzija firefoxa, cini mi se da mu treba vecnost da se startuje i otvori tab a imam ultra brzi ssd i dosta jaku masinu?!
 
U poslednje vreme desava mi se da mi se ne prebacuje automatski na prethodni tab kada zatvorim tab ispred njega.

SBoCADi.png


Na primer na ovoj slici kada zatvorim tab Benchmark forum koji je aktivan on me prebaci na Goal Srbija, kada taj tab zatvorim prebaci me na Mozzart ali kada zatvorim Mozzart nista se ne desava, bude samo bela stranica i ne prebacuje me na Benchmark tab nego moram da kliknem posebno na njega kako bi ga aktivirao. Isto je bilo i dok nisam imao ovaj Classic Theme Restorer, u stvari njega sam instalirao sa nadom da ce mi srediti ovaj problem ali nista od toga.
 

Prilozi

  • 2015-06-21 20_22_32-Benchmark forum.png
    2015-06-21 20_22_32-Benchmark forum.png
    15.3 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Mare, možda ti neki addon pravi taj neobičan problem?

Probaj da malo koristiš FFu safe modu (tj. sa isključenim SVIM dodacima): FF dugme > Help > Restart with addons disabled (ili: "hamburger" dugme > ? > Restart with addons disabled)
 
sredjeno
 
Poslednja izmena:
Imam od nedavno problem sa prikazivanjem pdf fajlova u firefoxu 38.0.5 Ako je u options>applications za pdf fajlove nameštena opcija da koristi foxit reader plugin (in firefox), kada probam da otvorim neki pdf fajl, otvori mi novi tab u kome se ne vidi ništa, iako address bar pokazuje dobru adresu. Ako je u options>applications za pdf namešteno preview in firefox, onda otvara novi tab kome u address baru stoji about:blank. Ista stvar sa about:blank se javlja i ako je za pdf fajlove podešeno da koristi adobe reader plugin. Jel zna neko kako da sredim to? Ono što sam našao na netu su ta podešavanja u okviru options>applications, ali to ne daje rezultat.

Inače u podešavanjima pod content type pored "običnog" pdf postoji i opcija foxit reader pdf document, sa opcijama always ask, save i use foxit reader, ali podešavanja tu ne prave nikakvu razliku.
 
Meni je pak html5 video primetno bolji! Možda ja primetim na mom monitoru lakše?! I imam Waterfox...
Naime kontrast, boje, oštrina saturacija... ma sve je bolje, znam puštao sam baš paralelno doduše 4k video u 2 prozora kad sam se odlučivao, i napravio ss koje sam obrisao nažalost...
 
Radi lepo i 4K a i 8K! Ko ima snage da ih pusti... :p
 
Da li postoji neka ekstenzija za firefox, da smanji potrosnju megabajta, kao npr data saver za chrome ili opera offroad?
 
Nazad
Vrh Dno