Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Cini mi se da malo brze ucitava stranice, bar na starijoj masini (C2D).
 
Moze li neko da mi kaze kako rade Mouse gesture (koji koriestiti?) i da li ste zadovoljni u poslednje vreme kako radi firefox?
 
Pozdrav,
godinama koristim firefox ali od kada je (a to je odavno bilo) google ukinuo podrsku za firefox google toolbar od tada i ne update-ujem isti :))
Trenutno sam na nekoj 11-ici :)
Elem, da li postoji nacin da se matori googe toolbar ubaci u ove nove verzije? Cesto koristm "generate custom search" opciju kod gtoolbara pa zbog toga i ne menjam ovu verziju firefox-a...
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Šta konkretno radi ta opcija? Možda može da se postigne nekako pomoću nekog add-ona?

Ako ti to treba za dodavanje "custom" pretraživača, sada postoje dva laka načina:
1. odeš na http://mycroftproject.com/ pa dodaš šta ti treba
2. odeš na sajt čiju pretragu želiš da imaš u FFovom polju za pretragu, pa klikneš na ikonicu u tom polju i onda dodaš pretraživač (ovo radi na mnogim, ali ne svim sajtovima):
WrOJhl7.png
 
Poslednja izmena:
konkretno kliknes desni klik na search nekog sajta, napravis custom search i zalepis na toolbar... kada kopiras neku rec samo kliknes na search koji si napravio i direktno ti pokazuje sta je nasao na osnovu te reci (ne moras da kopiras u google search pa onda da trazis taj custom search pa enter ... ako me razumes)
evo slike kako izgleda i kako sam uredio na firefoxu (trenutno)
 

Prilozi

  • custom.jpg
    custom.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 81
Aha, razumem sada. Pa, ja za to koristim neki od brojnih "drag" dodataka, trenutno je to Super Drag, pomenut baš iznad tvog pitanja ;)
http://www.enjoyfreeware.org/superdrag/

Imaš tamo i video... Inače, ja u Search polje ubacim pretraživače koji su mi često potrebni, pa onda samo drag-ujuem reč sa neke web strane, pa je zatim drop-ujem u željeni pretraživač.

Kad se navikneš, videćeš da je to skoro isto brzo kao taj Google toolbar.
 
Dajte neki youtube to mp3 addon koji zapravo radi audio download.
Ne treba mi video.
Probao sam ih vec 10, sve freakin video
 
Da, samo šteta što java (i par drugih plaginova) uopšte ne rade u FireFox-u x64 (onemogućili NPAPI), dok u Waterfoxu rade sasvim lepo, a trebaju mi... :(
 
Ne radi mi copy/paste u Google Docs a prijateljima koji isto koriste Firefox radi. Koristim CTRL+C i hoću da nešto prebacim van Google Docs (recimo ovde na forum) ali ništa ne prebaci. Zna li neko u čemu je stvar?
 
Mozilla više ne zna gde bije. U verziji 42.0 su izbacili podešavanje kojim se vraća stari (iskačući) prozor sa opcijama a u verziji 43.0 su uklonili opciju za gašenje plugin container-a kao i za vraćanje starog search-menija gde bi se jednim klikom promenio pretraživać.
 
Poslednja izmena:
Može da se vrati pomoću CTR-a.
 
Firefox 43 X64, jel zna neko zasto ne mogu da vidim Java plugin? posle update na 43 je nestao, instalirao sam ponovo, kao i do sada ali se ne pojavljuje u listi pluginova, takodje sajtovi mi traze javu. Naravno, posto mi je x64 sistem obe jave su instalirane, cisto da odgovorim na takva, potencijalna pitanja.
 
Poslednja izmena:
A lepo sam napisao samo 1 stranu pre u zadnjem postu za Javu... :rtfm:
 
NPAPI je napušten, i nema nazad. Pluginovi bi mogli da rade, ali su svesno išli sa ovom opcijom za 64bitni build... Mislim da samo Flash radi, i to ne kako treba.
 
Poslednja izmena:
NPAPI je napušten, i nema nazad. Pluginovi bi mogli da rade, ali su svesno išli sa ovom opcijom za 64bitni build... Mislim da samo Flash radi, i to ne kako treba.

Cim veci sajtovi koji se jos uvek pate sa Flashom predju na HTLM5, i to treba baciti u zaborav.
 
Ja izbegavam Flash gde god mogu.

Dobro je da su konačno stavili na sajt direktno 64-bit, jer 42 64-bit je morala da se traži. U principu dobro radi performanse bi mogle da budu bolje.
Nightly 46 64-bit mi je recimo mnogo življi. Samo što uvek bude sporiji dok pređe u stabilno.
Ne znam kakvi su im planovi da napišu Firefox iz početka u Rust-u, ali bi definitivno trebali to da urade.
 
Sintetika nikad nije bila reprezentacija praktične upotrebe.
Ne primećuje se da 64-bit gore radi, to što troši više memorije je upravo zato što je 64-bit.
Ja već godinama, od kad sam na 64-bit sistemu (Windows 7 čim je izašao) koristim sav softver koji mogu 64-bit.
 
Nazad
Vrh Dno