Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Evo me opet da se zalim na Firefox, definitivno Firefox sa novijim verzijama radi sve uzasnije i uzasnije, rekli su da ce sa verzijom 48 omoguciti da UI radi nezavisno od viewporta i da se nece desavati da ako sajt koci ili sporo ucitava da se to odrazava na nemogucnost koriscenja UI browsera, nista od toga. Laguje uzasno, ne mogu da radim u njemu, ako pokusam da debagujem neki sajt kroz firebug to iskustvo je za ne pozeleti nikom, odziv ravno 3-4 sekunde na svaku komandu. Imam puno bitnih add onova ali imam ih godinama i nikada nije ovako uzasno radio.
 
Multiproces opcija (nezavistan rad interfejsa od renderovanja stranica) još uvek nije aktivan. Tj. jeste ako ne koristiš addon-ove. Ako ih koristiš verovatno bar jedan nije kompatiblian sa E10s i zbog toga je isključen. Kucaj about:support i vidi šta stoji za Multiprocess Windows. Mislim da tek sa izlaskom verzije 51-53 treba da postane aktivan i sa addon-ovima.
 
Za sada i nije multi process vec imas poseban container koji obuhvata sve tabove, znaci jos uvek nisu na nivou kao sto je Chrome sto se tice multi process-a.
Po defaultu dal u 47ci su krenuli sa vrlo malim procentom korisnika koji nemaju instalirane add-onove uopste, pa ce sa novim verzijama da postepeno ukljucuju svima.
 
Ja ga koristim minimalno, kad god izađe nova verzija gledam da li su ga sredili dovoljno.
 
Izašao 49.0.
Nego jedno pitanje, što neće Flash da se updejtuje ? Još uvek 22.0 r2.
 
Multiprocessing treba da je sad pušten svima koji nemaju addon. Što poništava poentu...biće jednoga dana.
A i Opera od sledeće verzije konačno treba da ima 64-bit u stabilnoj formi.
 
Problem je što dodaci nisu prilagođeni za multiproces. Zbog toga prvo testiraju sa čistim Firefox-om i daju vreme developerima da prilagode svoje dodatke za novi način.

Mada, koliko je stabilno ili nestabilno videću ovih dana pošto sam aktivirao multiproces preko about:config a koristim 10-ak dodataka.
 
Meni je neverovatno koliko godina i koliko sporo rade na tome.
 
Znam. Otkad su počeli da se sa brojevima utrkuju sa Chrome-om nisu mnogo toga novog dodali.

Nego, koliko sam ja razumeo. Ovo sa multiprocesima neće biti baš kao na Chrome-u sa posebnim procesor za svaki tab već će interfejs ići u jednom procesu a renderovanje stranica u drugom?

Trenutno gledam u Task Manager-u i imam samo 2 procesa za ovu jednu otvorenu stranicu - Firefox i Plugin Container for Firefox.
2016-09-20_161117.jpg
 
Mene vise zanima zasto odredjenom broju ljudi (i meni) npr. Edge radi munjevito a Firefox trokira kao lud, nejasno totalno. Nub sam po tom pitanju a kopka me. Probao sam sve fikseve za stutter, random zamrzavanja i sl.

Sent from my Sony Xperia Z3
 
Ovaj flag omogućava više procesa kao u Chrome-u "dom.ipc.processCount"
Ovo radi na nightly-ju, ali su napomenuli da je još spora sinhronizacija izmedju procesa tako da može da ima kontra efekat.
Ja sam podesio flag na 8 i ne oseti se ni usporenje ni ubrzanje.
 
Mene vise zanima zasto odredjenom broju ljudi (i meni) npr. Edge radi munjevito a Firefox trokira kao lud, nejasno totalno. Nub sam po tom pitanju a kopka me. Probao sam sve fikseve za stutter, random zamrzavanja i sl.

Sent from my Sony Xperia Z3
Edge je isto multiprocess, plus je daleko bolje optimizovan od FF. I IE je dugi niz godina bio multiprocess browser.
 
Sve isto, nije pomoglo...

Edge sa firefox addon-ovima bi bio top browser, steta sto jos uvek nije tako
 
Interesantno. Nisam siguran 100% ali mislim da imam srece jer koristim Tab Mix Plus koji koristi svoj session recovery umesto ugradjenog. Proverio sam aktivnost i deluje mi prilicno mirno.
 
Instaliraj Microsoft Media Feature Pack u zavisnosti od verzije Windowsa koju imaš.
 
Kucaj about:config zatim media.decoder-doctor.notifications-allowed dva puta klikni i napisi Disabled i izadji i udji iz mozile.
 
Nazad
Vrh Dno