Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

poz ljudi
od pre neki dan,kad otvorim 5-6 prozora zablokira mi firefox(not responded),i nista se ne desava , sve dok ne odem na task menadzer i otkazem firefox
da na pomenem da mi je pre sve normalno radilo i kad otvorim mnogo vise prozora
moze pomoc sta da radim
 
Verovatno je neki od tih sajtova bio problematičan.

Da li ti Firefox sada radi dobro? Da li si probao da očistiš CCleanerom sve vezano za FF, osim lozinki?
5ZuNyuo.png
 
Verovatno je neki od tih sajtova bio problematičan.

Da li ti Firefox sada radi dobro? Da li si probao da očistiš CCleanerom sve vezano za FF, osim lozinki?
5ZuNyuo.png

ocistio sam sve vezano za FF ali se i dalje desava isti problem
neki savet sta da radim
 
Probaj da isključiš sve instalirane dodatke, pa ako ti onda proradi, uključuj jedan po jedan dok ne otkriješ koji pravi problem.
 
Meni fajerfox zablokira čim otvorim sajt na kome je neka flash animacija, na prethodnim verzijama sve je radilo kako treba.
 
Pređite na HTML5...?
 
Mdm, kako to da urade, ako im se problem javlja sa sajtovima na kojima se nalaze Flash reklame? :D
 
Nisam pažljivo čitao! :p
onda je lako blokiraju flash koji su ionako uglavnom reklame i gotovo...
 
Flash plugin mi je uvek postavljen na ask to activate, koristio sam ga samo tamo gde je bio neophodan.
Od 19. verzije je neupotrebljiv, tj radi ako se isključi Flash protected mode, ali to je bezbednosni rizik, mada šta može da uradi flash igrica ili animacija.
 
v41 zatrokira kad se otvori 5-6 tabova odjednom, v40 radi normalno
 
Ako nekome treba: otvaranje rezultata pretrage u novom tabu

You can configure Firefox to automatically open the results for a search made using the Search bar into a new tab, instead of refreshing your current page!

The procedure is as follows:

  • In the address bar type about:config and press Enter
  • Sear for the browser.search.openintab preference.
  • Double-click to edit.
  • Set the value to True
  • Close the about:config window and restart Firefox

NB: To revert the changes, simply set the value of browser.search.openintab to False.

http://ccm.net/faq/13440-firefox-open-search-results-in-new-tab-search-bar
 
Kako se rešiti iskačućih prozora tj. reklama? Uguši brate, to nekad nije bilo tako cini mi se
I zašto se to nekom dešava a neko uopšte nema tih problema?
 
Poslednja izmena:
jel su u poslednju verziju inplementirali flash player kao u hromu ili nece nikad ?
 
Neće nikad. Radi se na tome da se Flash player totalno ugasi i sve prebaci na HTML5. Uostalom, što mora da je Flash deo brauzera?
 
Poslednja izmena:
^ Ne, ne, Mozilla je rekla da će i oni od sada blokirati Adobov Fleš. Što može da se vidi, kada se otvara stranica koja sadrži Adobe Flash -- isti je svaki put blokiran. S razlogom. Jer Adobov fleš ništa ne valja.

S druge strane, Mozilla je pre 2-3 godine jasno rekla da ne želi da učestvuje u Chromium Pepper (PPAPI) projektu, kojim bi se Flash napisao iz početka i bio baziran na novom Pepper-u a ne starom NPAPI (iz 1995. god). Chromium je sada, 1. septembra potpuno blokirao NPAPI i zamenio ga Pepper-om, tako da ima svoj, ugrađeni fleš, Pepper Flash, koji je razvio zajedno sa Adobe-om. I to radi bolje, sigurnije nego Adobe Flash. Svaki Pepper Flash izvršava se u sandbox-u, pucanje jednog ne ruši browser, itd. Radi odlično u Chrome-u i Operi.

A Mozilla? I dalje podržava NPAPI, ali je počela da blokira Adobe Flash (kao i svi ostali, Safari...). Šta će da ponudi umesto toga -- ne znam. ;)
 
Ništa, flash se gasi. Ni ne treba da nude. HTML5 sve to može s boljim performansama, bez plug in, i sigurnije.
 
^ Ne, ne, Mozilla je rekla da će i oni od sada blokirati Adobov Fleš. Što može da se vidi, kada se otvara stranica koja sadrži Adobe Flash -- isti je svaki put blokiran. S razlogom. Jer Adobov fleš ništa ne valja.
Nije blokiran, radi Flash sasvim OK i dalje. Svakako da to nije najbolji softver koji postoji, ali takođe ne može da se kaže da "ništa ne valja". S druge strane, ima mnogo sajtova koji će i dalje koristiti Flash, tako da on neće baš brzo skroz nestati.
 
Znam ali na HTML5 kada idem na yt u fullscreen mi secka ko ludo, na vrh masini
 
Kako se rešiti iskačućih prozora tj. reklama? Uguši brate, to nekad nije bilo tako cini mi se
I zašto se to nekom dešava a neko uopšte nema tih problema?

Imam isti problem samo da siznes :mad: i ne pomaze nista block pop ups, adBlock, uBlock... bilo koji pretrazivac da instaliram isto(chrome, IE,opera,mozilla).
Osim na waterfox-u nemam problema ,samo mi nije jasno da sa mozillom imam problema sa waterfox-om ne!?
Jedino ako nisam pokupio nesto?
 
Imam isti problem samo da siznes :mad: i ne pomaze nista block pop ups, adBlock, uBlock... bilo koji pretrazivac da instaliram isto(chrome, IE,opera,mozilla).
Osim na waterfox-u nemam problema ,samo mi nije jasno da sa mozillom imam problema sa waterfox-om ne!?
Jedino ako nisam pokupio nesto?
Pokupio si
 
Nazad
Vrh Dno