Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Imas u podesavanjima da obrises te precice.

To sam video, nego mi nije uspelo da dodam nove. Nisam se jos udubljivao, doduse, prvo da se smirim malo...
Vala, ne apdejtujem vise nista. Znam da mogu da instaliram opet prethodnu verziju, ali treba sva ta podesavanja opet ubaciti. Ima sigurno i neki laksi nacin...
Neko je pitao za fit to width opciju iz opere - treba napraviti bukmark sa sledecim sadrzajem

javascript:(function(){function%20t(f){a=d.createNodeIterator(d,1,f,false);while(a.nextNode()){}}var%20d=document;t(function(e){x=e.offsetLeft;l=e.offsetParent;while(l!=null){x+=l.offsetLeft;l=l.offsetParent}var%20w=d.documentElement.clientWidth-x;var%20s=e.style;if(s.marginLeft)w-=s.marginLeft;if(s.marginRight)w-=s.marginRight;if(s.paddingLeft)w-=s.paddingLeft;if(s.paddingRight)w-=s.paddingRight;if(s.borderSize)w-=s.borderSize;w-=d.defaultView.innerWidth-d.documentElement.offsetWidth;if(e.tagName=='IMG'){h=e.clientHeight*w/e.clientWidth;s.maxHeight=h}s.maxWidth=w+'px'})})();

u polju location (umesto smajlija dvotacka i zagrada, lol). Bukmark treba posebno aktivirati na svakoj stranici.
Nije bas kao u operi, ali radi.
 
Poslednja izmena:
Meni odradio update normalno, kao i uvek bez problema.
 
Meni upravo sve odradila normalno, jedino što postojeći add-ons nisu bili kompatibilni pa sam stavio nove verzije istih. Konkretno, Adblock+ i Downloadhelper.
 
Otkud znam?! :D

Vidis da Jurke i ja nemamo problema. A sigurno nismo jedini. :d
 
Ko zna, možda nije bilo ništa strašno pa su na brzinu popravili kada su videli da se toliko ljudi javilo sa problemom ...
 
I ja sam apdejtovao sve kompove kući i na poslu sa FF33 na 34 - nigde nije bilo problema, a svi addonovi rade normalno (odn. setup nije prijavio nikakve probleme).
Inače, 4 kompa sa XPom, 3 sa Win7.
 
I Opera je počela to da radi. Jer ljudi drže motore verzije, pa da ih natera.
 
moze li pomoc gde da nadjem 33 verziju firefoxa ili stariju?
 
ocu stari search gore desno sa strelicom da odem na sajt koji ocu, tipa imdb, utube, itd itd navika je cudo :D
 
znam ali nekad ocu samo da prebacim na neki sajt i stisnem na lupu da ode na sajt bez da kucam ista, to je u novoj verziji nemoguce
 
Poslednja izmena:
ocu stari search gore desno sa strelicom da odem na sajt koji ocu, tipa imdb, utube, itd itd navika je cudo :D
Eh, ako hoćeš samo to, onda slobodno ostani na v34 ;)

Ovako se vraća stari search bar:

1. about:config
2. browser.search.showOneOffButtons > dvoklikneš to, da postane FALSE
3. restartuješ FF

Sad imaš stari search-bar :)
 
znam ali nekad ocu samo da prebacim na neki sajt i stisnem na lupu da ode na sajt bez da kucam ista, to je u novoj verziji nemoguce
About:config
browser.search.showOneOffButtons;false
I dobićeš stari način.
 
odradio sam juce to, hvala, nego forum se raspada pa nisam mogao da odgovorim na poruku, vratio sam se na poslednju verziju :D
 
Al je namracena ova nova ikonica WF34 :d Instalirah juce, za sada radi dobro mada sve je to isto u poslednje vreme..
 
Naprotiv, Waterfox 34.0 je daleko veci pomak nego prethodne verzije zbog tcmalloc.

- Waterfox now uses tcmalloc (the memory allocator used by Google Chrome)

This should result in less memory leaks and greater security
 
Meni najviše leži Nightly, jer su tu funkcije koje još dugo neće stići na stable. Plus ima nativni 64-bit build, čime mi još više nije jasno zašto tek Aprila stiže za stabilnu verziju.
 
Мени је Nightly почео да брља пре једно месец дана, млатимудија га убије, често се све укопа, некад пукне и не мрда док не убијем неки од процеса које се случајно појави ... сад не могу да се сетим свих ситница али ме је толико изнервирао да сам се привремено вратио на редовну верзију. Неколико година га користим и сада је први пут почео да брља.
 
Naprotiv, Waterfox 34.0 je daleko veci pomak nego prethodne verzije zbog tcmalloc.
Voleo bih da vidim neki konkretan podatak u vezi toga. Firefox radi sasvim dobro sa memorijom i novije verzije jedu manje rama od Chrome-a. Nisam nigde našao ni neko validno poređenje između tcmalloca i jemalloca, koji Firefox koristi.
 
Мени је Nightly почео да брља пре једно месец дана, млатимудија га убије, често се све укопа, некад пукне и не мрда док не убијем неки од процеса које се случајно појави ... сад не могу да се сетим свих ситница али ме је толико изнервирао да сам се привремено вратио на редовну верзију. Неколико година га користим и сада је први пут почео да брља.
To je za očekivati, kada je apsolutno najsirovija verzija.
Ima često update više puta dnevno.
 
Da ne koristi neko mozda ekstenziju Youtube center?
 
Koja verzija firefoxa je najstabilnija i najbrza, elasticna kao Maxthon, ranije verzije su bile siromasnije ali funkcionalne, nisu sadrzale razne gluposti tj. sluzili su svrsi, pa zato pitam ako neko koristi takvu verziju, jer mi je firefox nekako najkompletniji, nekako sam naviko na njega svi njegovi add-onsi odlicno zavrsavaju posao?
 
Sta ti fali u Maxthonu? Ja sam za ovu ekstenziju pitao zbog njega, jer nisam mogao da podesim par stvari, ali vec sam je deinstalirao u medjuvremenu.
 
Sta ti fali u Maxthonu? Ja sam za ovu ekstenziju pitao zbog njega, jer nisam mogao da podesim par stvari, ali vec sam je deinstalirao u medjuvremenu.
Fali mi downloadhelper koji je odlican za download videa bilo kakvog, a ovde nemogu da se snadjem nikako sa onim gde iznad klipa izbaci download a uopste mi nije jasno kako da skinem i fali mi undo close tab? Ako imas resenje kazi?
 
Za YT sam koristio gore navedenu ekstenziju, ako ti samo za njega treba. Onaj ugradjeni downloader ne radi radnju za video.
Sto se "undo close tab" tice, to ti je "counterclockwise" strelica pored "refresh". Klik otvara poslednje zatvoreni tab, a dugi klik otvara meni poslednjih 20-ak zatvorenih tabova. Ako si je slucajno iskljucio, ponovo ukljucis na settings-view-restore last closed page button.
 
Nazad
Vrh Dno