Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Mozda 3pujem al kao da kad turim na HTML5 je slabija rezolucija 1080p ne izgleda mi kao flash..a na hromu je flash build in i radi yt full screen bez seckanja.Vrlo cudno.

Ne tripujes, ako si gledao ranije. Nije postojao 1080p HTML5 na Firefoxu u proslosti, pustao se 720p cak i ako izaberes 1080p.
 
Mali of,ja probao HTML5 na operi posto na poslu imam krsic :) radi katastrofalno!
 
Kojoj Operi? Ni nova ne podržava još MSE za AVC.
 
jel moze preporuka za firefox, koji je latest pa da probam html5...
 
Da li neko koristi ovaj dodatak mouse gestures suite, interesuje me kako da podesim recimo na stranici ako se nazali neki link da ga uhvatim misem i samo povucem na dole a on se otvori u novom tabu?
 
Da li neko koristi ovaj dodatak mouse gestures suite, interesuje me kako da podesim recimo na stranici ako se nazali neki link da ga uhvatim misem i samo povucem na dole a on se otvori u novom tabu?

Ja za to koristim Quick Drag extenziju, pokazala se bolje od svih drugih...
 
Da li neko koristi ovaj dodatak mouse gestures suite, interesuje me kako da podesim recimo na stranici ako se nazali neki link da ga uhvatim misem i samo povucem na dole a on se otvori u novom tabu?
Па зар није једноставније да кликнеш средњим дугметом мишка?
 
calexx@ na srednji klik na miska nece da radi, mozda ima neke razlike u firefox-u jer ga koristim na Trios OS-u, mislim ako uopste postoji ta opcija na mouse gestures suite.
x1gor@ dodatak Quick and Drag kako da podesim da mi radi ovo sto hocu, nije mi bas najjasniji, hocu da kada levim klikom kliknem i zadrzim na link i povucem na dole da mi se taj link otvori u pozadini u novom prozoru ako je ikako moguce?
 
calexx@ na srednji klik na miska nece da radi, mozda ima neke razlike u firefox-u jer ga koristim na Trios OS-u, mislim ako uopste postoji ta opcija na mouse gestures suite.
x1gor@ dodatak Quick and Drag kako da podesim da mi radi ovo sto hocu, nije mi bas najjasniji, hocu da kada levim klikom kliknem i zadrzim na link i povucem na dole da mi se taj link otvori u pozadini u novom prozoru ako je ikako moguce?

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/quickdrag/
Na taj sam mislio, a u podešavanjima odštikliraj prve 2 opcije...
 
x1gor@ Hvala druz, to je to sto sam trazio, a da li moze kada pritisnem plus u tabu odnosno open a new tab pa ove kartice sto se vide to bi trebali da budu memorisani linkovi, da li mogu da se pijavljuju samo memorisani linkovi a ne ceo history koji je trenutno koriscen, znaci samo ono sto sam memorisao
Screenshot - 05252015 - 07:01:28 PM.png

a sta je najbolje od mouse gestures, ja koristim mouse gestures suite ali nesto nisam bas zadovolja hoce brlja da se gubi, recimo ako se povuce linija preko nekog klipa nece uopste da odreaguje.
 
Poslednja izmena:
Da bi ostao memorisan link klikneš na dugmence koje se pojavi kada je miš iznad tog linka ili prevučeš link iz bookmarks...
 
ali upropastava jer kada sam na flashu na yt kada idem iz mini u full screen on zasecka i obrnuto...haos je ff...prosto neprihvativo,chrome je tata za sve osim shto jede memoriju
a kada iskljucim hardware acceleration izgleda kao da je 2001 godina.sramota

Koristim Pale Moon što toplo preporučujem svima, a što se tog seckanja tiče, GPU accelerated player 1.34 koji se preuzima odavde, prevuci fajl u browser i instaliraj ekstenziju.

Posle toga idi na about:config i pod plugins.force.wmode stavi umesto gpu da bude direct. Resetuj Firefox i voila, ne secka više Youtube prilikom full screen/small screen.

Takođe, možeš da isključiš flash protected mode (ne treba, jer sam Firefox ima plugin container), skini utility odavde i disabluj.
 
Poslednja izmena:
Takodje FireGestures. Najslicnije gestovima u operi, radi kako sam zeleo.
 
Bar 300MB, bez preterivanja, samo sa par tabova.
 
Poslednja izmena:
Do sada sam godinama koristio Firefox, sinoc sam instalirao Chrome i ne verujem koliko je brzi. Forum radi mnogo brze nego na Firefoxu.
 
Daj Chromeu malo vremena, stavi po koju ektenziju i otvori još koji tab, pa javi utiske.

I meni Pale Moon (FFov klon) mi zauzima po otvaranju 400MB, zbog jedno 15 ekstenzija i sada ako ih sklonim, zauzimaće 200MB, radiće brže, ali mi je takav browser neupotrebljiv, kao što mi je i Chrome neupotrebljiv bez ekstenzija.
 
Ma radi Chrome malo brze, to je cinjenica ali nije bez problema, bagova a da ne pricam da neko ko je pre x/xx godina opremio FF sa svim potrebnim alatima, dodacima i navukao se na taj pretrazivac prosto ne moze da ga batali da bi presao na ogoljeniji i malo brzi Chrome.

Ko je sa raspalog IE presao na Chrome ili Operu.. e taj nastavlja da ih koristi i tesko da ce moci da predje na FF/WF, ima tu dosta do navike a i kada jednom nabudzis pretrazivac sa alatima, tabovima i sl.. to je za ceo zivot :d
 
Opera je izbor ispred Chrome, brža je. Proverio sam uporedno, na standardnom hard disku, i pristojna konfiguracija i5.
Ne moja iz potpisa, ona skoro neće da vidi Chrome.
FF je veoma čudan, čas je brz, čas spor...na mom računaru, i stavio sam mu samo dve ekstenzije.
IE što se tiče brzine uopšte nije raspao.
 
FF je veoma čudan, čas je brz, čas spor...na mom računaru, i stavio sam mu samo dve ekstenzije.
Probaj sa uključenim "Tracking Protection"
about: config
privacy.trackingprotection.enabled
namesti na "true"
Propratni efekat je da se neke reklame ne pojavljuju.
 
Zbog istog efekta imam adblock u svakom browseru.
 
Nazad
Vrh Dno