Šta je novo?

LG Nexus 4

Samo pazi koji zvucnik kupujes, jer im je uglavnom kvalitet zvuka ocaj. OK je bezicni punjac ako neces da razglavljujes USB konektor na telefonu (desava se da se slomi).
 
Samo da vas obavijestim, da sam došao do zaključka da postoji Bog :D salu na stranu, danas mi se ekran vratio u normalu, sve radi i prokleto slovo "I", i mogu da se javim na poziv.. Nadam se da mi se ono više neće dešavati i da se sve vratilo u normalu.

Sad samo jedno pitanje, pošto planiram uskoro da putujem (1200)km koristeći navigaciju, i imam punjač za auto od 1A koji mi nije dovoljan, jer ne može da stiže da puni tel koliko se on troši.. A ovaj od 2A je izgleda prejak za moj tel. Što da radim, ima li neko savet?
 
Prilikom dužeg korišćenja telefona, u donjem levom i desnom uglu se pojavljuju svetlo žute mrlje, vidljive samo na peloj pozadini, nisam ih ranije primećivao,telefon je star 15 meseci, da li neko zna uzrok i način da se otklone ?
 
šta znači duže korišćenje? jel i malo intenzivnije, jel se zagreje? moguće da je lepak popustio od toplote
 
Pojave se čim se telefon malo zagreje, nadam se da vremenom neće da se povećavaju i da zbog toga moram da menjam ekran, inače mi ne smetaju...
 
Samo pazi koji zvucnik kupujes, jer im je uglavnom kvalitet zvuka ocaj. OK je bezicni punjac ako neces da razglavljujes USB konektor na telefonu (desava se da se slomi).

Kupio sam Sony Wireless Speaker SRS-BTV5. Dobar je, povezao sam ga sa svim i svacim, mocna stvar, baterija 5 sati bez prestanka. :) Izrada odlicna, kompaktan, svugdje stane.
Ko li je uspio slomiti USB ulaz tako da mi je znati (ako na to mislis, a ne konektor, konektor je na kablu). :D

i imam punjač za auto od 1A koji mi nije dovoljan, jer ne može da stiže da puni tel koliko se on troši.. A ovaj od 2A je izgleda prejak za moj tel. Što da radim, ima li neko savet?

Ma sta god da imas, on registruje taj punjac kao USB i ogranici struju na 500 mA. :) Nema veze kolika je izlazna struja kad ne moze povuci toliko. Na stock punjcu je Output Current 1.2A to je i neki limit, nisu bezveze stavili. Sumnjam da ces i sa jednim punjacem napuniti bateriju prije otprilike 2.5h, od 0-100%, to negdje u prosjeku dodje struja punjenja oko 1A (nekad i malo vise), oduzimajuci i onaj dio sto ide na potrosnju dok se puni,nije sve idealno.

Imas aplikaciju Ampere ona mjeri kao "potrosnju struje" dok se puni i dok se prazni telefon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere&hl=en
 
Poslednja izmena:
@nemanja066
Sa punjacem od 2A koji uključim u utičnicu, tel napunim za nešto jače od sat ipo, a sa stock punjacem od 1.2A preko 3h. I zbog jačeg punjača sam imao problem sa ekranom na tel, od kad sam se vratio na stock sve je bogu hvala normalno. Ali i dalje ne znam sto da radim sa punjacem u autu, jer me čeka put od preko 10h, a ovaj od 1000mah ne stiže da puni, a ovaj od 2A bi bio idealan ali me opet strah da mi ne pobudali ekran.
 
Sta znaci ovaj precrtani kruzic? Prvi put vidim ovo i ne znam o cemu se radi.

Screenshot_2015-02-28-22-25-26.png
 
None si izabrao.
445d460da8762535e5707ebda33bb4ec.jpg
 
Ali i dalje ne znam sto da radim sa punjacem u autu, jer me čeka put od preko 10h, a ovaj od 1000mah ne stiže da puni, a ovaj od 2A bi bio idealan ali me opet strah da mi ne pobudali ekran.

Ne znam koliko često ti treba navigacija, ali ja bih ti preporučio da kupiš poseban uređaj za to. Da ne maltretiraš bateriju u telefonu.
 
Ne znam koliko često ti treba navigacija, ali ja bih ti preporučio da kupiš poseban uređaj za to. Da ne maltretiraš bateriju u telefonu.
Ne mora da kupuje drugi uredjaj za to ali sam siguran da mu sama navigacija ne treba svih 1200 km. Kad ti ne treba, iskljucis on se napuni i kad si blizu destinacije upalis i to je to.

Ogradjujem se od toga gde putujes ali na 1200 km ces imati sigurno nekog dela autoputa [emoji1] .
 
@Marko_S
Nekih 400km puta znam, ostalih 800km pojma nemam. Što se autoputa tiče, nisam sig jer nisam jos detaljno gledao ali ima mozda 50km, a opet mi je lakše da non stop radi, jer moram da podesim medjutacke jer mi automatski navigacija ne nudi taj put, nego neki kraći ali gde je put očajan. I strah me ako prekinem navigaciju da možda neće moć opet uhvatit signal pa ovako neka pici. A razm sam i da kupim neki tablet od 7inca ali bi mi mi se on isplatio zbog otprilike 3x godisnje da ga koristim kao navigaciju.
 
Kako da otvorim cLock na CM12 da podesim lokaciju i ostalo i da mi prikaze gore u not baru.
 
Kada postavljaš na home screen cClock widget dobićeš opciju da podesiš sve vezano za njega.
 
Sta je po vama bolje RRO Layer ili CM Theme Engine. Kad kazem bolje, ne interesuje me komplikovanost codea ispod haube, vec na jednostavnost applyovanja thema i njenih elemenata (ikonice, font, status bar, nav bar ...), preglednost...Npr. u CM Engine mi se pojave sve instalirane theme (klasicna instalacija apk), nekako mi je sve pregledno i biram sta da applyujem, mogu i da mixujem elemente izmedju razlicith tema. Kakav je slucaj sa RRO sto se toga tice? :)
 
Ovaj tel mi je do sada najj investicija. Jednostavno ne stari. Ali polako se bliži vrijeme da se zamijeni. Tačno 2ipo god podrške. A realno mogao bi i još god ipo da gura bez problema.
 
Sto je vrijeme da se zamjeni? Gura i dalje odlicno, imas update, brz je, meni je extra, zamjeni mu eventualno bateriju kao i ja i imas novi telefon. :)
Ja bio zagrijan za N5, medjutim izmicu se pare za vaznije stvari, mada kad nesto razmislim i ne zalim. :)
 
A opet je počeo ekran da zeza a radio je ja mislim 2 nedjelje bez greške. A sad kad i razm uopšte ne znam sa kojim bi ga tel zamijenio, mozda s5, g4. Postala mi je bitna stavka na tel kamera, a sto se tice baterije i dan danas izgura ponekad i 5h upaljenog ekrana što mi je dovoljno. Vidjecu već, neću da se zalijecem.
 
I ja imam problem sa ekranom. Imam telefon malo jace od godinu dana i eto javljaju se prvi problemi. Daleko od toga da ne moze da se koristi telefon ali ume da iritira. Na sredini ekrana dosta cesto zna da se pojavi neka fleka. Kao da neka linija deli ekran na dva dela. Ovo se vidi najvise kada se otvaraju aplikacije koje imaju tamniju sivu boju... Ne znam do cega moze biti. A iskreno planiram u skorije vreme da uzmem Lumia 930. Koliko vredi danas Nexus 4?

Izasao factory image za N5. Nadam se da ce veceras za N4. :)
 
Poslednja izmena:
To što ti se događa sa ekranom je verovatno privremeni burn-in posle korišćenja tastature ili nečeg svetlijeg u donjem delu ekrana. Nestane posle kratkog vremena. Tako je kod mene. Ne smeta mi.
 
Ne smeta ni meni trenutno....Ali me interesuje zasto dolazi do toga? I kako se ranije nije desavalo? Da li je to normalna stvar, ili se moze nazvati kvarom?
 
Ne smatra se kvarom. Normalna pojava kod ove vrste ekrana. Za razliku od samoleda na kome ostaje trajni burn-in.
 
Nazad
Vrh Dno