Šta je novo?

LG Nexus 4

Gotovo... A sad ručno instaliranjue Google servisa, ako upali. :D
 

Prilozi

  • Screenshot_20151008-165444[1].png
    Screenshot_20151008-165444[1].png
    85.4 KB · Pregleda: 113
  • Screenshot_20151008-165458[1].png
    Screenshot_20151008-165458[1].png
    319 KB · Pregleda: 115
  • Screenshot_20151008-170555[1].png
    Screenshot_20151008-170555[1].png
    64.8 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot_20151008-170601[1].png
    Screenshot_20151008-170601[1].png
    48.2 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
Jbt zar je moguce sve tako brzo. CM 13 onda ima da kida. Nadam se za mjesec dana da ce izbaciti prvi Nightly.

Digne lik M za 2 dana, a Google team ne more da izbaci factory.
 
Poslednja izmena:
Meni se isto desilo pre mesec dana. Dijagnoza je da je crkao digitajzer.
Posto mi zamena samog digitajzera nije opcija, nasao sam na par mesta u gradu zajedno digitajzer + ekran + frame za oko 80 e.
Posto sam u medjuvremenu uzeo drugi telefon, trenutno me mrzi da se majem sa time...
Taj od 80e nista ne valja... Brat ima nexus 4 i polupao mu ekran, ja nadjem taj od 80e komplet ekran i frame..

1. Staklo nije gorilla glass nego mi se cak cini da je samo neka kvalitetnija plastika(kad ga kucnes nema zvuk kao staklo i prst jako tesko klizi)

2. Ispod ekrana mesto za notifikaciono svetlo nije zatamljeno nego providno staklo i kad ima neka notifikacija svetli kao blic...

3. Sam izgles slike sa ekrana mi ne deluje lose mada sta znam, koristim amoled ekrane a ips sam slabo gledao


Ako planiras sam da menjas namucices se oko odvajanja baterije, tu budi jako oprezan da je ne prelomis ili iskrivis, koristi fen za kosu da zagrejes lepak i npr kreditnu karticu da je zavuces ispod baterije i samo lagano, mm po mm, meni trebalo oko 40min da odvojim bateriju
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da napomenem, ne radi mobile data na romu što se danas pojavio. Treba sačekati ROM od Aldrin Holmes-a. :)
 
Taj od 80e nista ne valja... Brat ima nexus 4 i polupao mu ekran, ja nadjem taj od 80e komplet ekran i frame..

1. Staklo nije gorilla glass nego mi se cak cini da je samo neka kvalitetnija plastika(kad ga kucnes nema zvuk kao staklo i prst jako tesko klizi)

2. Ispod ekrana mesto za notifikaciono svetlo nije zatamljeno nego providno staklo i kad ima neka notifikacija svetli kao blic...

3. Sam izgles slike sa ekrana mi ne deluje lose mada sta znam, koristim amoled ekrane a ips sam slabo gledao


Ako planiras sam da menjas namucices se oko odvajanja baterije, tu budi jako oprezan da je ne prelomis ili iskrivis, koristi fen za kosu da zagrejes lepak i npr kreditnu karticu da je zavuces ispod baterije i samo lagano, mm po mm, meni trebalo oko 40min da odvojim bateriju

Ne ne, necu ja da menjam, nego serviser. Ali prvo cu da vidim da li mi odgovara. Ako bude tako kako si opisao, dizem ruke i cao.
Hteo sam da ga sacuvam kao rezervni telefon, nekako mi je prirastao srcu ;)
 
Ne ne, necu ja da menjam, nego serviser. Ali prvo cu da vidim da li mi odgovara. Ako bude tako kako si opisao, dizem ruke i cao.
Hteo sam da ga sacuvam kao rezervni telefon, nekako mi je prirastao srcu ;)

A koliko kosta sa originalnim delovima i gde bi to moglo sigurnije da se odradi (da mi ne uvale ovaj krs).

Pozzz
 
Za original pojma nemam ni cenu a ni gde ima, brat i dalje koristi onaj ekran od 80e i ekran i touch rade samo sto nije isti osecaj kao sa originalom
 
Kakav je u poredjenju sa Chromom 5.1 recimo? Koji boljitak si primetio?

Problem sa data konekcijom nakon izlaska iz wi-fi dometa je rešen na 6.0. Nije samo Chroma imala taj problem, već svi 5.1 i 5.1.1 romovi. U odnosu na Chromu nedostaje reboot opcija u power meniju, kao i neka fina štelovanja (npr. % baterije i sl.).

Ovo je baš stock Rom, dok Chroma ima još neka fina podešavanja što stock nikada nije imao.

Inače. 6.0 donosi i App Permissions što stock 5.1.1 nikada nije ni imao (ima samo CM 12.1).

Telefon je nekako življi sa 6.0.
 
Problem sa data konekcijom nakon izlaska iz wi-fi dometa je rešen na 6.0. Nije samo Chroma imala taj problem, već svi 5.1 i 5.1.1 romovi. U odnosu na Chromu nedostaje reboot opcija u power meniju, kao i neka fina štelovanja (npr. % baterije i sl.).

Ovo je baš stock Rom, dok Chroma ima još neka fina podešavanja što stock nikada nije imao.

Inače. 6.0 donosi i App Permissions što stock 5.1.1 nikada nije ni imao (ima samo CM 12.1).

Telefon je nekako življi sa 6.0.
Jesi li probao frenkov rom, ja sad njega skidam. Za % baterije, zar to nisu ubacili u M, nešto kao ui settings.
 
Jesi li probao frenkov rom, ja sad njega skidam. Za % baterije, zar to nisu ubacili u M, nešto kao ui settings.

Vidiš, nisam istražio još uvek sve opcije na M-u. :) Probao sam taj ROM, PureAosp mi se najbolje pokazao. Žale se ljudi za wakelock na Frenkovom romu.

Što se tiče Gapps-a čiji je link na stranici Pure AOSP ROM-a, lik koji je pravio Gapps je napravio grešku, ubacio je matoru verziju Google Now Launcher-a. Ali, ispravio sam to, iščupao sam iz 6.0 Factory Image-a Nexus 5-ce launcher i zapakovao ga. :D
 
Kakva je kamera na 6.0? Odlicno sto je data konekcija popravljena, ali bih voleo da bude tako i sa kamerom. :)
 
@Rock86
Za taj ui settings ako se ne varam ulazi se tako što zadržis prst na zupcaniku za settings iz quick settings. Probaću i pure aosp da vidim kakav je Frank. Imas li gde okacen tvoj gapps [emoji4]

Za kameru bilo bi fino kad bi je popravili ali ne verujem da će biti nešto od toga, neka samo srede Google Camera aplikaciju.
 
@Rock86
Za taj ui settings ako se ne varam ulazi se tako što zadržis prst na zupcaniku za settings iz quick settings. Probaću i pure aosp da vidim kakav je Frank. Imas li gde okacen tvoj gapps [emoji4]

Za kameru bilo bi fino kad bi je popravili ali ne verujem da će biti nešto od toga, neka samo srede Google Camera aplikaciju.

Kamera nije popravljena, AOSP kamera isto ima problem kad se slika u mraku, slike su skroz crne.

Pronašao sam problem kod Gapps-a, i pre mog editovanja nije radio OK Google. Probaću sa 5.4 verzijom aplikacije, nju ću zapakovati.

Glavni problem je nastao zato što su Google servisi na 6.0 zapakovani drugačije nego na Lolipopu i to je developerima stvorilo veliku muku, trebaće još minimum nedelju dana da se sve to ispegla.

EDIT: Našao sam rešenje za OK Google. Kačim sad Gapps. :)
 
Poslednja izmena:
Sacekacu ipak dok se slegne sve to i izadje krsten rom.
 
Gapps za 6.0: https://cloud.mail.ru/public/Mk1s/r7tXHaPDr

1) Prebacite Gapps i ROM na Internal Storage particiju,

2) Formatirajte iz TWRP Recovery-ja sve sem Internal Storage particije, instalirajte ROM i restartujte telefon (Reboot to Recovery),

3) Instalirajte Gapps i restartujte telefon (reboot to System)

4) Skinite ovaj Google App i instalirajte: https://cloud.mail.ru/public/7f5A/y1FqHHwmD

Gapps paket sadrži već u sebi Gapps, ali očito neka bliblioteka pravi problem pa neće da radi OK Google funkcija. Potrebno je samo reinstalirati Gapps.
 
Nazad
Vrh Dno