Šta je novo?

LG Nexus 4

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
CNET je potvrdio da ce sledeci Nexus telefon biti LG made.
Telefon ce biti predstavljen krajem ovog meseca i brzo nakon toga dostupan za kupovinu.
Bice zasnovan na Optimus G telefonu i imace najnoviju Android verziju 4.2.

http://news.cnet.com/8301-1035_3-57526808-94/google-lg-to-unveil-nexus-phone-at-the-end-of-the-month/

Ovo je odlicna vest za sve Android korisnike jer je Optimus G po mnogima jedan od najboljih telefona danasnjice. Takodje veliki korak napred za LG kao kompaniju.


========================================================================================

Uputstvo za flešovanje factory image-a na Nexus 4:


Upozorenje: Sledeći proces briše kompletno sve podatke iz uređaja, uključujući internu memoriju telefona. Pre početka uradite bekap!


1. Skinuti Nexus 4 E960 Factory image (Android 4.4.2) - OVDE

2. Dobijenu arhivu (occam-kot49h-factory-02e344de.tgz) otpakovati.

3. Skinuti paket - Fastboot i ADB.rar

4. Otpakovati skinutu Fastboot i ADB.rar arhivu u occam-kot49h folder. Treba se dobiti ovakav sadržaj foldera:

aywtnt.jpg


5. Telefon ugasiti i ubaciti u fastboot mod (taster za utišavanje zvuka i taster za uključivanje)

6. Nakon ulaska u fastboot, povezati telefon sa računarom.

7. Sačekati da se drajveri instaliraju. U slučaju nepostojanja drajvera, skinuti ih odavde - Link

8. Dvoklik na flash_all.bat i sačekati da se proces završi. Telefon će se automatski restartovati kada bude gotovo.

9. Uživaj u Nexus 4 telefonu koji je sada u fabričkom stanju.
 
Poslednja izmena od urednika:
quotovao sam specifikacije iz teksta:
Like the Optimus G, the phone is expected to come with Qualcomm's Snapdragon quad-core processor, 2 gigabytes of RAM, a 1,280x768 True-High Definition IPS display, an 8-megapixel camera, and a nonremovable battery.
It will also have no microSD slot and only 8GB to 16GB of internal storage, according to Modaco.
 
Ako stvarno bude dolazio sa samo 8GB ili 16GB, to će biti užas.
 
Ne verujem u to, 8gb je premalo, ali nije nemoguce da ce izbaciti 16gb verziju kao osnovnu
 
Emix, mislim da si prerano otvorio temu.
Bilo bi lepo kada bi mogao da promeniš naziv teme i op (lg nexus phone je onako bezveze, a valjalo bi da u op-u bude npr slika i tehničke karakteristike, link ka xda i tako to), kada telefon izađe (kada budemo imali konkretne informacije).
I plus smo baš lepo diskutovali u gnex temi, sada smo podeljeni :)

Što se tiče samog telefona, nadam se da neće biti 8gb model uopšte i nadam se da je ta 8mpx kamera solidna, mada sumnjam.
 
Sto sumnjas? Zato sto je LG? Pa ja sam sa mojim o2x prezadovoljan.

I ovo ce najverovatnije da bude moj prvi nexus. (ili optimus G) :)
 
Pročitah na netu juče da će do kraja godine i Motorola predstaviti Nexus telefon i Nexus tablet. Android police je izvor, ako se ne varam.
 
Pročitah na netu juče da će do kraja godine i Motorola predstaviti Nexus telefon i Nexus tablet. Android police je izvor, ako se ne varam.

Corvuxe, možda grešiš, a evo i zašto:
realno, najveći minus LG-u je sw, sad, ako bude nexus, nema tog problema. A drugo, ako si pratio izlaske dosadašnja 3 nexus-a, uvek su izlazili sa „bajatim” procesorima, odnosno prisutnim na tržištu bar pola godine. Sada to nije slučaj, a posebno što će S4 pro da bude aždaja koja u kombinaciji sa ne podizanjem rezolucije ekrana će omogućiti duži životni vek novom nexus-u u odnosi na prethodne. I, zato mislim da bio ovaj LG mogao da bude pun pogodak...ali videćemo
 
Pretpostavljam da je taj komentar upućen onom delu koji je bio tu 2sec, ali sam ga ja Ninja-obrisao? :-D

Možda i grešim. Videćemo kada se budu pojavili svi ovi Nexus-i...
 
MOj sledeci telefon
LG savrseni hardver , a jos veci plus LG NEMA NIKAKVE VEZE SA UPDEJTIMA.
Defitivno ce vredeti i cekati i kupiti ovaj telefon
 
Zaboravljate da je lg pravio "pseudo" nexus i da je bio užasan. Ljudi su bežali od njega, kao đavo od krsta.:D Mislim na 2x za t mobile, koji je imao stock android.
Možda ovde Google bude imao pojačanu kontrolu, pa ispadne nešto.
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo, proizvoðači će morati da ispune odreðene standarde da bi dobili Nexus sertifikat.
 
Svi proizvodjaci Nexsus telefona i tableta morace da ispune Googlove stroge standarde .Tako je navedeno u svakoj vesti .
 
Mislim da su ti standardi isti soc i stock Android. Ako je lg nexus s4 pro sa adreno 320, to znači da će i drugi nexus approved telefoni biti na toj platformi.
Mada možda i grešim, ali ovo bi znatno olakšalo posao updete-a za Google.
 
Meni dajte one x+ sa stock androidom i ja kupujem.
 
Emix, mislim da si prerano otvorio temu.
Bilo bi lepo kada bi mogao da promeniš naziv teme i op (lg nexus phone je onako bezveze, a valjalo bi da u op-u bude npr slika i tehničke karakteristike, link ka xda i tako to), kada telefon izađe (kada budemo imali konkretne informacije).
I plus smo baš lepo diskutovali u gnex temi, sada smo podeljeni :)

Što se tiče samog telefona, nadam se da neće biti 8gb model uopšte i nadam se da je ta 8mpx kamera solidna, mada sumnjam.

Prerano otvorio temu? Pa ti ne diskutuj ako ti je prerano ja ne znam sta da ti radim?
I za LG Optimus G sam postavio temu kada su procurele informacije i sve se ispostavilo kao tacno? Ne znam sta znaci "Prerano otvorio temu"?
Molim moderatore vec 2 puta da preimenuju temu u "Optimus G" NIKOME ne pada na pamet, stoji tako evo vec mesec i po.

A evo ko mi kaze da sam prerano otvorio temu:

Kako je moguće da nema teme za ovaj telefon?
Jeste da nemamo ni jednu potvrđenu informaciju o njemu, ali mislim da bi bilo zanimljivo da iznesemo svoja mišljenja, želje i stavove.
Pa, šta kažete?
 
Haha i mislio sam da ćeš to spomenuti :D
Na greškama se uči, zato i mislim da je rano. Tada sam bio zelen :D
 
Za mene si jos zelen, i ako si me po postovima skoro pa prestigao. Iz iskustva znam da ce se skoro sve ispostaviti kao tacno, tako da ne postoji "rano" otvaranje teme.
Svaki naziv teme moderator foruma moze da preimenuje a i da ostane ovako nije neki problem. Uzivajte i raspravljajte o telefonu bez nervoze.
 
Izvini starac. Mada, nije važan kvantitet, već kvalitet :p
Kao što rekoh, nije problem u mestu diskusije i tačnosti informacija (u ovom trenutku), samo mislim da bi bilo ok da tema nosi pravi naziv telefona i da u prvom postu stoji slika telefona, specifikacije, par korisnih linkova ka xda i eventualno još nešto. Naravno, ne mislim to samo za ovaj telefon, već za sve naredne. I ne bih sve ovo pisao, da naslov i op mogu da se menjaju naknadno (kao što vidiš, od moderatora nema vajde).
 
Ja cu nastaviti da otvaram teme o telefonima koji me zanimaju. Ako moderatori misle da ne treba da bude tu neka brisu.
Tebe ako ne zanima ili ti je prerano sacekaj najavu pa postuj.
 
A tako sam se nadao da ce sledeci nexus motorola da izda i to sa nekom 3300+ mah baterijom; e to bi bio telefon al onda verovatno niko drugi ne bi nista prodao!!!
 
A tako sam se nadao da ce sledeci nexus motorola da izda i to sa nekom 3300+ mah baterijom; e to bi bio telefon al onda verovatno niko drugi ne bi nista prodao!!!

Najverovatnije ce biti nekoliko Nexus telefona. Samsung, LG, Motorola, mozda Sony i HTC.
 
Mislim da su potvrdjeni Samsung Galaxsy Nexsus II, Sony Xperia Nexsus i LG Optimus Nexsus
Za sad HTC i MOTOROLA nisu jos potvrdjeni
 
Mislim da su potvrdjeni Samsung Galaxsy Nexsus II, Sony Xperia Nexsus i LG Optimus Nexsus
Za sad HTC i MOTOROLA nisu jos potvrdjeni

Za sada su potvrdjeni Samsung, Motorola i LG. Ostali su samo glasine, za sada.
 
Valjda ce Google zahtevati neke standarde...nikako mi se ne svidja sve ovo...
 
Što? Ja sam se pitao što to odavno nisu uradili. Npr. dobiješ onex sa stock androidom, dobiješ samsung gs3 i npr. moto razr max bla bla, naravno unutrašnjost mora biti ista, jedino gde mogu da dodaju je ram i memorija. Negde dobiješ bolju kameru, negde dobiješ amoled, negde dobiješ više memorije, a pored toga možeš kupiti koji ti se više sviđa. Ovo će biti odlično ako bude istina.
 
Poslednja izmena:
Prica se da ce morati proizvodjac da ispuni neke standarde koje postavlja Google kako bi telefon dobio Nexus sertifikat.

Naravno, da toga nema Nexus bi izgubio smisao.

Što? Ja sam se pitao što to odavno nisu uradili. Npr. dobiješ onex sa stock androidom, dobiješ samsung gs3 i npr. moto razr max bla bla, naravno unutrašnjost mora biti ista, jedino gde mogu da dodaju je ram i memorija.

Po glasinama, tako ce i biti. LG ce napraviti svoju i Nexus varijantu. Jednu ce podrzavati LG, a drugu Google. Isto vazi i za druge proizvodjace. Mada je tako oduvek i bilo, samo sada ima vise proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
E da i xperia s sa stock androidom bi bila :banana:
 
Nazad
Vrh Dno