Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Drugari, koliko vam jede bateriju preko noći? Meni je otišla baterija noćas na 75% za 7 sati. Nekako mi se mnogo čini, WiFi i data je uključen.
 
Ja ne znam jbga, nocu mi fon uvek na punjacu. A cini se da ti neka app zdere bateriju...
 
Sa 100%? To je mnooogo. Za pocetak izvadi bateriju na 2 min, instaliraj BBS i prati. serbiadiablo je u pravu, neka aplikacija ti sigurno zdere bateriju
 
Imam BBS. Šta treba da gledam? Procese? Od toga je telefon bio 6h i 19s u Deep Sleepu. Ajde, večeras opet isto radim pa mi kažite šta da obratim pažnju. Ništa posebno ne vidim :(
 
Poslednja izmena:
Prvo napuni do kraja, izvadi bateriju na 2 min i sve prati pa ako vidis nesto veliko javi mi sta je. I kernel wakelocks i partial i process...
 
Probaću večeras pa ti javljam.
Hvala.
Edit: Evo trenutno stanje, sutra cu opet bas bas kad otvorim oci jer ga sad korisrim vec sat i nesto.

syqyhany.jpg
ytyty2u2.jpg
ypa4a5y4.jpg
 
Poslednja izmena:
A kad kliknes na polje za text? Kad ne ides na next, sta se desava?

Samo sa "next" mogu da predjem na sledece polje. Pricam o landscape poziciji. Znaci unesem broj, pa na "next" opet mi nudi recipient polje, pa "next"
mi daje polje za poruku, pa "next" ne salje nego opet nudi da unesem poruku.

I da, ne prikazuje imena kad matchuje, samo brojeve.

Koristim MultiLing tastaturu ako ti nesto znaci.

Pitaj ako mogu jos nekako da pomognem.

Poz.

btw, LPY Lite radi extra. Bateriju kao da ne trosi, vrlo smooth, prezadovoljan. Svaka cast.
 
Kod stock android keyboard-a, mi nudi oba polja u landscape-u. I lepo radi slanje, nema duplih recipient/message polja.

Ne radi match recipient-a po broju ili imenu. Da li to ima vese sa cinjenicom da uvek iskljucim bilo kakav suggestion u podesavanjima za keyboard?

Da li je moguce koristiti cm9/10 sms aplikaciju na Nat romu?
 
Kod stock android keyboard-a, mi nudi oba polja u landscape-u. I lepo radi slanje, nema duplih recipient/message polja.

Ne radi match recipient-a po broju ili imenu. Da li to ima vese sa cinjenicom da uvek iskljucim bilo kakav suggestion u podesavanjima za keyboard?

Da li je moguce koristiti cm9/10 sms aplikaciju na Nat romu?

Kako ti ja onda mogu pomoći za tu aplikaciju ako sa stock radi dobro?
Uključi suggestion I radiće ti i to.
Ovo za aosp mms sam video na xda da je mnogi ubacuju u rom, znači da može, samo potrazi malo. Meni je lično stock bolja
 
Noob sam na android polju, samo sam hteo da pomognem. Nisam znao da je keyboard povezan sa layout-om sms aplikacije.
Koristio sam pre toga cm9/10 romove i navikao se na tu sms aplikaciju uz MultiLing tastaturu kod koje je moguce povecati velicinu tastera.

Poz, izvini za cimanje, nije mi bila namera da ti trosim vreme, mislio sam da i drugi imaju taj problem.
 
Da pitam nesto u vezi LPY_NeatRom_Aroma_Mods_v1.0.zip. Sta je ovo CRT OFF? Sta da izaberem prilikom instalacije? Zanima me samo na instaliram "15 toggles". Instalirao sam nekoliko puta, ali uvek mi nakon instalacije slide id tastatura blokira ceo telefon na 10ak sekundi dok ne izbaci poruku sa greskom. Mislim da se isto desava i nakon reinstalacije.
 
CRT je animacija, potrazi je na YT. Veceras ce biti nova verzija Arome sa CRT_OFF i CRT_ON pa mozes probati.
Sto se tice ovog drugog, ako nisi siguran, deinstaliraj tu aplikaciju, uradi install rom-a ponovo bez ikakvog wipe (sve ce ti ostati) i instaliraj taj app ponovo pa probaj. Ja je ne koristim pa ne znam
 
Hvala, pomoglo je to sto sam prvo deinstalirao tastaturu pa je ponovo instalirao nakon moda. Radi sada bez problema. Svidja me se ova animacija prilikom iskljucivanja ekrana.
 
LPY Mods - Aroma v2.0


Lock Screen:
- ICS
- Stock

Skip Song

Spell Check

USB Mode:
- MTP
- Mass Storage

SMS Mods

Camera:
- Camera with flash under 15%
- Silent Camera with flash under 15%

Big Caller:
- Stock look + Call Rec
- Stock look + Call Rec + No SMS/MMS in call log
- Stock look + Call Rec + No SMS/MMS in Call Log + No Increase Ring
- S3 look
- S3 look + Call Rec + No SMS/MMS in call log
- S3 look + Call Rec + No SMS/MMS in call log + No Increase Ring

15 Toggles:
- Green 15 toggles
- Blue 15 toggles
- S3 15 toggles


Battery:
- Green Battery
- Green Circle Battery
- Blue Battery
- Blue Circle Battery
- Blue CM Battery
- Blue Animated Battery
- Stock Battery

CRT-OFF

CRT-ON

Toggle:
- Hide Clock
- Hide AM/PM


Kernels:
- Siyah 4.1.5+
- Dorimanx 5.86
- Phenomenal 6.1
***Extreme
***Medium
***Normal


Download:
LPY_NeatRom_Mods_Aroma_v2.0, Mirror

80ffa8a72b840d35915fd1f3cdb08817 LPY_NeatRom_Aroma_Mods_v2.0.zip
 
Au Sale brzi smo, hvala, a Dorimanx 5.86 vrh kernel, mislim da lpy sa aromom 2.0 ne menjam do izlaska jb
 
Ma bice to kraj novembra, tako da eto mesec i koji dan nista ne diram vise na telefonu :D
 
Vidim ja svi kao ne menjamo do izlaska JB i onda Sale obradi novi ROM i posle toga opet kao ne menjamo :D

Priznajte da ste flashoholichari :p
 
Da li je kod ovog LPY roma slabiji zvuk preko slusalica u odnosu na LPX ili mi se cini?
 
Da li si flesovao neki kernel preko Arome?
Molim sve koji su flesovali Aromu da mi jave na PM kako prolazi instalacija. Konkretno me zanima zadnja 3 koraka. Kada kliknete na "Next" trebalo bi da se pojavi ekran sa "Reboot" opcijom?
 
Bez kernela, samo crt off i toggles sam ubacio, u pitanju je aroma 1.0. Pitam se da li ce da mi se sacuva kalibracija baterije ako uradim nandroid bekap sadasnjeg stanja da bih proverio da li se zvuk cuje bolje na lpx (imam taj bekap) ili sam se istripovao samo? Inace ono sa vadjenjem baterije kada se napuni 100% izgleda je ucinilo cuda, baterija mi je posle skoro 24h bila preko 60%. I kada vracam bekap da li li treba da wipe-ujem sve ili nije neophodno?
 
Bez kernela, samo crt off i toggles sam ubacio, u pitanju je aroma 1.0. Pitam se da li ce da mi se sacuva kalibracija baterije ako uradim nandroid bekap sadasnjeg stanja da bih proverio da li se zvuk cuje bolje na lpx (imam taj bekap) ili sam se istripovao samo? Inace ono sa vadjenjem baterije kada se napuni 100% izgleda je ucinilo cuda, baterija mi je posle skoro 24h bila preko 60%. I kada vracam bekap da li li treba da wipe-ujem sve ili nije neophodno?

Ne treba wipe i nema kalibracija. To je obična statistika potrošnje baterije po aplikacijama. I mogao si da mi odgovoriš kad već pišeš. Kako prolaze zadnja 3 koraka u instalaciji arome. Da li morate nasilno u recovery da ulazite, da li ste vadili bateriju... Ili je sve ok
 
Evo ja sam sad flešovao lpy i ubacio aromu 2, kad je pisalo da je sve instalirao ( done ) kliknuo next i zablokira je, čekao sam ga nekih 1min pa sam držao power dugme, ugasio telefon pa upalio. Sad ću opet da probam da flešujem.
 
Jel si je kopirao na internu i da li si išao preko flash update ili klasično install zip from...
 
Sve prolazi dobro, resetuje se sam, bez dodatne intervencije u CWM ili vadjenja baterije.
Jedini problem je sto nema ICS lockscreena, i dalje je tu stock.
 
Sve prolazi dobro, resetuje se sam, bez dodatne intervencije u CWM ili vadjenja baterije.
Jedini problem je sto nema ICS lockscreena, i dalje je tu stock.

Hvala
Probaj da nađeš folder SaleTweaks na internoj i unutra preimenuj ICS_lock_off u ICS_LOCK_ON i restart
 
Opet je tu zakucao, išo sam klasično, wipe, install zip sa memorijske kartice.

Ja sam izabrao stock lock screen a on mi ubacuje ICS lock screen oba puta. Status bar mi je siv, a izabrao sam ICS temu (po defoltu označena) jel tako treba?
Kako da imam 6 toggle?

Od pola ekran na gore mi radi stock lock screen a od pola na dole ICS lock screen
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno