Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

_Sale_

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruke
5,549
Poena
330
Welcome to NeatROM for Galaxy S2 I9100






212we1j.png






MS1 NeatROM v5.5 Aroma​



Features

  • December 2, 2013
  • NeatROM for Samsung Galaxy S2 I9100
  • Firmware: XWMS1 NeatROM Lite v5.5 Aroma (4.1.2)
    [*]Build Date: Wed Sep 25 18:08:47 KST 2013
    [*]Modem: XXMS4
    [*]CSC: NEELS1 Multi
    [*]Change List: 1418025
    [*]Kernel: XWMS1-5.15.9-PhilZ
    [*]Available languages in Rom: Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, Eesti, English (Australia), English (United Kingdom), English (United States), Espanol, Estonian, Euskera, Francais, Galego, Hrvatski, Icelandic, Irish, Italiano, Kazakh, Latviesu, Lietuviu, Macedonian, Magyar, Nederlands, Norsk bokmal, Polski, Portugues, Romana, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Turkce, Uzbek, Greek, Bulgarian, Russian, Ukrainian, Serbian, Korean
    [*]Fully Deodexed
    [*]Zipaligned
    [*]Rooted
    [*]BusyBox
    [*]SuperSU
    [*]EFS auto backup
    [*]NO WIPE
    [*]Disabled boot sounds
    [*]New Tweaks
    [*]More Optimized
    [*]Increase Contacts adding for the message (1000 contacts instead of 10 contacts)
    [*]No Auto Converting messages to MMS
    [*]Enabled Camera Sound Menu
    [*]No Call Ring Delay
    [*]4 Way Reboot
    [*]Enabled All Languages
    [*]Enabled All Languages For Samsung Keyboard
    [*]Faster GPS Lock
    [*]Enabled Sensor Aiding For Fast GPS Lock
    [*]Enabled More Contacts (999)
    [*]Disabled Scrolling Cache
    [*]Init.d Support
    [*]MultiWindow (Enabled all Apps)
    [*]Skip signatures check
    [*]Call Recording
    [*]New Arabic Font
    [*]HD Voice
    [*]Wallpaper Scrolling
    [*]Enabled Input Method Notification
    [*]Cleaned Build.prop
    [*]Removed More Apps/Libs
    [*]More Bloatware Removed
    [*]NeatROM Boot Animation v4
    [*]Torch on Lockscreen
    [*]New Large Apn List
    [*]Choose any color for Status Bar
    [*]Choose any color for Clock
    [*]Choose Left, Center, Right or no Clock
    [*]Show/Hide AM/PM
    [*]Set AM/PM size
    [*]Show/Hide Day
    [*]Set Day size
    [*]23 Stock Toggles
    [*]S4 Wallpapers
    [*]NeatROM Wallpaper
    [*]Ink Effect
    [*]Fixed AOSP Lockscreen (Disabled Ripple Effect when AOSP is selected)
    [*]CRT-OFF Toggle
    [*]Stock Lockscreen Toggle
    [*]Ripple Lockscreen Toggle
    [*]AOSP Lockscreen with SMS/Phone shortcuts Toggle
    [*]Brightness Slider Toggle (Show/Hide)
    [*]Edge Zoom Toggle
    [*]2g/3g Toggle
    [*]Back/Menu to Kill Toggle
    [*]Skip Track Toggle
    [*]Battery Mod Toggle (20 different icons to use for your battery)
    [*]Modded Mms (Sent Time instead of Received Time)
    [*]Modded Camera (Removed Camera Battery Warnings)
    [*]Enabled Hidden Call/Message Settings
    [*]Enabled Hidden USB Settings
    [*]USB Unmount Wakelock
    [*]Added Portuguese to the Settings
    [*]Fixed CRT-OFF
    [*]Updated SuperSU to v1.8
    [*]New Battery Animations
    [*]Added Recent Button
    [*]Added Screenshot in Power menu
    [*]Added Recovery in Power menu
    [*]Power menu - Power Off Toggle
    [*]Power menu - Data Mode Toggle
    [*]Power menu - Airplane Mode Toggle
    [*]Power menu - Screenshot Toggle
    [*]Power menu - Recovery Mode Toggle
    [*]Power menu - Restart Mode Toggle
    [*]Smart Rotation Toggle
    [*]AOSP Lockscreen vibration Toggle
    [*]IME Switcher icon on Status Bar Toggle
    [*]Alarm Clock icon Toggle
    [*]Traffic meter on Status Bar Toggle
    [*]Traffic meter on Status Bar Color Picker
    [*]New Black Themed LidroidSettings app Integrated in Settings
    [*]New version of the S4 Toggles Integrated in Settings - Customizable

    [*]Option to install:
    - Lite ROM + Bloatware
    - Extra Lite ROM + Bloatware
    - Full ROM

    [*]Enable/Disable - NeatROM Bootanimation Thanks to @momo.martinovic
    - NeatROM Bootanimation v1
    - NeatROM Bootanimation v2
    - NeatROM Bootanimation v3
    - NeatROM Bootanimation v4
    - Stock Bootanimation

    [*]Connection Mode
    - MTP
    - Mass Storage

    [*]Choose the Apps you want to Install:
    - Gmail
    - Google Feedback
    - Google Play Services
    - Google Search
    - Google Text-To-Speech
    - Google Plus
    - Hangouts
    - Magazines
    - Maps
    - Picasa Uploader
    - Play Games
    - YouTube
    - Language Files (tts, sipdb, hdic)
    - Accuweather
    - All Share
    - Bluetooth
    - ChatON
    - Clock
    - Days
    - Divx
    - Email
    - Face Lock
    - Factory Test
    - FM Radio
    - Sansung Fonts
    - Fota
    - Group Cast
    - Samsung Hubs
    - Kies
    - Kobo
    - Live Wallpapers
    - S Memo
    - Mini Diary
    - Mobile Print
    - Mobile Tracker
    - Music Player
    - Pick Up Tutorial
    - Polaris Viewer
    - Press Reader
    - Samsung Apps
    - S Cloud
    - SIM Toolkit
    - Software Update
    - Sys Cope
    - Talkback
    - Trim App
    - Video Player
    - Voice Command
    - Voice Recorder
    - Yahoo
    - Zinio
    - Alarm Clock
    - Favorite App
    - Favorites
    - S Planner
    - Program Monitor
    - CWM Manager app
    - DropBox
    - Flash Player
    - Swype

    [*]Choose the Toggles you want to Install:
    - 23 Stock Themed Lidroid Toggles
    - S4 Stock Toggles (Ported :))

    [*]Update Me App
    - All the Apps/Mods/Themes in one place :)
    [*]NeatEfs App Thanks to @bender_007
    [*]and many more...
    [*]I probably forgot something



eg3eyw.png


110d6di.jpg


jubtc8.jpg


AXb9wQ.jpg



11uu3xl.png

Don't forget nandroid backup before installation!!!
Full Wipe Recommended!


December 2, 2013
I9100XWMS1_NeatROM_v5.5_Aroma
I9100XWMS1_NeatROM_v5.5_Aroma Mirror
MD5: a40aa7808eb184281ce64578e170b345


Please don't post any mirrors. I count the downloads

LAST WARNING:
Ask me first for permission if you want to use my work in your ROM
Don't use my work without my knowledge

Complete NeatROM File Mirror is available here Thanks to ApriliaM3


If you like my work, please consider a small donation to help me continue developing​

 
Poslednja izmena od urednika:
Od juce nemogu da instaliram ni jednu aplikaciju, ni sa marketa ni apk. Nista nisam instalirao u medjuvremenu, jednostavno se javio problem "Unknown error code during application install:" -110" kad pokusavam nesto sa marketa. Kako resiti problem?
 
Taj 110 code prvi put vidim. Probaj clear data u g play i google framework, uklonis i dodas google nalog
 
Proba sada sve to i ne vidi mi aplikacije koje sam kupovao a ne vidi ni instalirane aplikacije g play.

Vidi ih sada posle restarta ali opet isti problem, nece cak ni lucky patcher da apdejtuje.
 
Sad malo sacekaj, uradi restart. Sad mozes da instaliras?
 
Sale ajde i u ovoj temi, hvala ta za najbolji rom, toliko za sada, navescu neke prednosti, besprekorno radi, veoma dug vek baterije i velika podrska od tebe, toliko za sada :)
 
Moja ti je preporuka posto dosta nas nema paypal, da ostavis neki racun na koji bi ljudi i skladu sa mogucnostima mogli malo da doniraju, eto toliko
 
Proba sada sve to i ne vidi mi aplikacije koje sam kupovao a ne vidi ni instalirane aplikacije g play.

Vidi ih sada posle restarta ali opet isti problem, nece cak ni lucky patcher da apdejtuje.
Ajde sa rootexplorerom extract-uj iz rom-a DefaultContainerService.apk, kopiraj ga u system/app, overwrite starog, podesi permission rw-r--r-- i restart. Koristis li titanium?

Sale ajde i u ovoj temi, hvala ta za najbolji rom, toliko za sada, navescu neke prednosti, besprekorno radi, veoma dug vek baterije i velika podrska od tebe, toliko za sada :)
Hvala :)
 
Koji si ti kralj Sale! Sve fercera, hvala mnogo!
 
Dovoljno je pivo :) ...

Pa kako i pivce da ti dostavimo. Daj brate neki računčić, valja se. :D

P.S. Jel sme ovaj SkipSongs mod da se ubaci nakon LPX_JbStyleReloadedBlueCenterClock_HideClockAmPm_15t_BlueBat_S3Dialer_S3BigCaller.....zip!?
Ako ne, kako da ubacim ovaj mali modić nakon ovog golemog moda!?:)
 
Sale imaš li ideju zašto ne radi BNL notifikacija za SMS i propuštene pozive? (Najnoviji NEAT lite i najnoviji Syah kernel) Iz ExTweaksa testiram i radi.
 
SMS nije nikad ni radio, treba ti modovan Mms, a propusteni bi trebalo da rade osim ako nisu nesto zeznuli u Siyah-u. Provericu veceras to sa gokhanmoral
 
Imam poslednji rom i saletovu temu. Dešava mi se da se sam uključi automatic brightnes iako ga svaki put deštikliram. Jel' neki bug ili ja nisam nešto uradio kako treba?
Inače, radio sam full wipe i factory reset pre instalacije
 
Meni se desava u poslednje vreme da mi aplikacije pucaju na sve strane. Benchmark, livescore, novosti. Poslednji Saletov rom, siyah kernel. Podrzavam inicijativu za racun.
 
Imam poslednji rom i saletovu temu. Dešava mi se da se sam uključi automatic brightnes iako ga svaki put deštikliram. Jel' neki bug ili ja nisam nešto uradio kako treba?
Inače, radio sam full wipe i factory reset pre instalacije
Koji rom i koju temu? Ja nemam temu :) Probaj zadnji siyah da flesujes, mozda pomogne. Taj bug je poznat za LPU, u LPX je resen

Meni se desava u poslednje vreme da mi aplikacije pucaju na sve strane. Benchmark, livescore, novosti. Poslednji Saletov rom, siyah kernel. Podrzavam inicijativu za racun.
Benchmark i livescore koristim i ja i to bas cesto. Nijedan jedini fc nisam imao, znaci da kod tebe nesto nije u redu. Proveri da li imas u data/app folderu SuperSU.apk i da li imas u system/app Superuser.apk
 
Koji rom i koju temu? Ja nemam temu :) Probaj zadnji siyah da flesujes, mozda pomogne. Taj bug je poznat za LPU, u LPX je resen

Lite 3.3 LPX a ovo što sam mislio tema je LPX_JbStyleReloadedBlueCenterClock_HideClockAmPm_15t_BlueBat_S3Dialer_S3BigCaller_CallRec_NoIncreaseRing_SilentCamera_IcsLockScreen_SmsMods_NoSmsMmsInCallLog.
 
Moja ti je preporuka posto dosta nas nema paypal, da ostavis neki racun na koji bi ljudi i skladu sa mogucnostima mogli malo da doniraju, eto toliko

+1

Морам некако да се одужим за силно цимање..

Надам се да ћеш и за с3 да радиш ...
 
Benchmark i livescore koristim i ja i to bas cesto. Nijedan jedini fc nisam imao, znaci da kod tebe nesto nije u redu. Proveri da li imas u data/app folderu SuperSU.apk i da li imas u system/app Superuser.apk
Znam da zvuci suludo ali ja nemam folder system, a u okviru data foldera nemam supersu.apk. ali imam super su aplikaciju. I sada recimo kada se ulogujem na benchmark sve teme mogu da otvorim, ali kada hocu bas ovu vezanu za neat rom aplikacija mi blokira.
 
Lite 3.3 LPX a ovo što sam mislio tema je LPX_JbStyleReloadedBlueCenterClock_HideClockAmPm_15t_BlueBat_S3Dialer_S3BigCaller_CallRec_NoIncreaseRing_SilentCamera_IcsLockScreen_SmsMods_NoSmsMmsInCallLog.
Savim moguce da je do tog mod-a. Ako vec imas taj mod na internoj uradi samo reflash rom-a bez wipe pa vidi sta se desava. Mod ces kasnije lako flesovati. Verovatno da je Crussader zeznuo nesto u SystemUI posto nisam uspeo da ga otpakujem bez greske

Znam da zvuci suludo ali ja nemam folder system, a u okviru data foldera nemam supersu.apk. ali imam super su aplikaciju. I sada recimo kada se ulogujem na benchmark sve teme mogu da otvorim, ali kada hocu bas ovu vezanu za neat rom aplikacija mi blokira.
Da bi video sistemske fajlove treba ti file manager koji pristupa root-u kao na pr root explorer
 
Sale, kako da na LPU Lite omogucim da sa LockScreen imam funkcionalnost VolUp/VolDown (idem direktno na silent i obrnuto), dug pritisak na Home (flashlight) dugme? Koristim tu funkcionalnost svakodnevno.
Hvala
 
Sale, kako da na LPU Lite omogucim da sa LockScreen imam funkcionalnost VolUp/VolDown (idem direktno na silent i obrnuto), dug pritisak na Home (flashlight) dugme? Koristim tu funkcionalnost svakodnevno.
Hvala
Za ovo prvo iskreno nisam ni cuo a za ovo drugo sam napravio mod ali za LPX. Ne znam sto ste jos uvek na LPU? Ima dosta bagova od kojih je vecina sredjena u LPX-u
 
Savim moguce da je do tog mod-a. Ako vec imas taj mod na internoj uradi samo reflash rom-a bez wipe pa vidi sta se desava. Mod ces kasnije lako flesovati. Verovatno da je Crussader zeznuo nesto u SystemUI posto nisam uspeo da ga otpakujem bez greske
Probaću, hvala.
Ja sam nešto utripovao da je to tvoj mod :)
 
Proveri da li imas u data/app folderu SuperSU.apk i da li imas u system/app Superuser.apk
U okviru data foldera imam eu.chainfaire.supersu-1.apk, nemam samo supersu.apk. U okviru foldera system/app imam superuser.apk.
 
Sale, moze li da bude da rom zeza zbog onog tw sa s3, verzija, cini mi se 1.5.1? Kao da mi je malo sporije, da ima lag i desilo mi se par puta FC sa onom novom sto si mi ti poslao. Bas mi je sve bilo vrh sa lpx i onda mi djavo nije dao mira i instalirah taj j*&%# TW. Mogu lj kako da ga skinem osim sa wipe svega pa flash tvoj rom.
 
Sad gledam i ja nesto, nemam ni ja supersu, a na prethodnom (LPG) sam imao. Cemu uopste sluzi? Ima li smisla skinuti ga sa GooglePlay?
 
U okviru data foldera imam eu.chainfaire.supersu-1.apk, nemam samo supersu.apk. U okviru foldera system/app imam superuser.apk.
Uradi MOVE Superuser iz system/app na sd karticu, restartuj i pokreni SuperSU iz aplikacija (onaj kao supermen ili sta li je vec) i update-uj ga ako treba

Sale, moze li da bude da rom zeza zbog onog tw sa s3, verzija, cini mi se 1.5.1? Kao da mi je malo sporije, da ima lag i desilo mi se par puta FC sa onom novom sto si mi ti poslao. Bas mi je sve bilo vrh sa lpx i onda mi djavo nije dao mira i instalirah taj j*&%# TW. Mogu lj kako da ga skinem osim sa wipe svega pa flash tvoj rom.
Moze. Ne moras wipe, samo install rom-a ponovo iz cwm/flash update
 
Ljudi jel vas zeza tapatalk na lpx ili je do mene. Imam uredno placenu aplikaciju nije krekovana. Desava mi se da pukne iz cista mira i blokira mi telefon na desetak sekundi. Kao da je neki bug na lpx u vezi tapatalka.
 
Nazad
Vrh Dno