Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Po oglasima su raskantani za 20-25€ (slomljena kamera, nedostaju srafovi...), a oni koji su koliko toliko celi su 35€. Zato ne verujem da bi mi iko prodao ispod te cene.
 
Onda nemaš mnogo opcija, mada razmisli da li želiš da ulažeš u ovaj telefon, neko nepisano pravilo je da kad rikne ploča uzima se novi telefon. Zato su ploče tako skupe, njih uzima samo neko ko mora iz posebnih razloga.
 
Evo ja moj prodajem sa dve baterije i eksternim punjacem i kutijom za 70e i niko nije ni pozvao... a to sto traze po oglasima su vlazni snovi prodavaca.
 
Sad je pitanje da li uzeti novu maticnu na pijaci (sigurno sa aliexpressa) za 30€ ili u servisu sa drugog telefona za 25€ polovnu.
 
Omasiste temu :D Nemojte da dodje sada Sale :D

Naravno tu polovnu od 25€
 
Tako sam i uradio. Javicu kako je ispalo. Jel posle promene ploce mogu odmah da fleshujem philz odinom, pa onda Neat?

P.S. Izvinjavam se svima zbog offtopic-a.
 
Tako sam i uradio. Javicu kako je ispalo. Jel posle promene ploce mogu odmah da fleshujem philz odinom, pa onda Neat?

P.S. Izvinjavam se svima zbog offtopic-a.
Ako imas JB 4.1.2 na njemu, samo flesni philz kernel sa SD kartice.
 
Kad otkljucam tel na sekundu dve mi pise torch on i skljocne blic, da li je jos kod nekog tako, i kako to da igasim?
 
Imas u podesavanjima za zakljucavanje ekrana opciju za paljenje baklje na home dugme, verpvatno si to upalio.
 
Nisam uspeo da nađem tu opciju.
 
Nije telefon kod mene, a burazer nije trenutno tu. Kad se vrati reci cu ti gde je opcija, ako se niko do tada ne javi.
Inace meni je to super stvar.

@Zile995
Hvala :)
 
Opcija se nalazi u podesavanjima, Lockscreen, Lockscreen Options, Lockscreen Torch.

P.S. Za sve opcije koje hoces da ukljucis/iskljucis po prvi put moras da kliknes dva puta. Npr ako hoces da iskljucis ovu opciju (ona je po defaultu ne cekirana) ti moras da je ukljucis (cekiras) pa opet iskljucis.
 
Isto je tako multiwindow cekiran posle prvog podizanja sistema. Mora da se iskljuci pa ukljuci opet.

Nije samo multiwindow, isto je i za alarm, wifi indikator itd....
 
Ja očigledno nemam tu opciju.
1e0b7936918d943c340cfe01eca76ccf.jpg


9a83aaf87cd40c0a232a11db7619deae.jpg


3f5dc963e9d15fe1c845ac2b44fd7174.jpg

Danas zamalo da popijem šamar od cure koja je stajala ispred mene u redu, kad je opalio blic mislila je da sam joj slikao guzu... [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Hahaha :D.... Koji ti je to NeatRom? Neka starija verzija roma.
 
40cfd152e5ecb3cb245f6725a465f791.jpg

Ako ima noviji dajte link da ažuriram.
 
I od mene srećan rođendan imenjače.
 
Imam čudan problem za koji do sada nisam čuo. Kada hoću da postavim novi widget, ili da premestim neki postojeći, dok prstom "držim" taj vidžet, ekrani mi se sami skroluju u desno. Brzina skrolovanja se menja, a čak i kad pokušam da vučem u levo, on i dalje vrti u desno. Na desnoj ivici nema one plave boje, kao da ja vučem na tu stranu, osim kada ja povučem tamo. Isto tako se pojavi i sa leve kada pomerim vidžet na levu stranu.

Probao sam i da guglam, ali ne nalazim rešenje. Na telefonu je neat rom 6.3, flešovan pre 100 godina. Ništa novo nisam instalirao već dugo. Sve ostalo radi normalno. Probao sam ugrađen touch screen test i on ne prikazuje nikakvu anomaliju.

Ima li neko ideju?
 
Jel ti radi rotacija?
Jel si uključio onaj gestures?

Nadam se da nije, ali meni lici da ti je otišao ziroskop.
Možeš i da instaliraš temple run, spustis telefon na sto i pustiš igru. Ako stalno vuče na desno onda je ziroskop.
 
Rotacija radi normalno. Temple run sam deinstalirao pre par meseci, pa me mrzi da ga vraćam.

Ipak, mislim da si u pravu. Androsensor pokazuje za žiroskop vrednost od oko 0,5 u Y osi i kad stoji na stolu, dok su druge dve ose oko 0. Problem sa pomeranjem widgeta sam rešio tako što sam isključio "pan to move icon", ali verovatno jeste hw kvar u pitanju.
 
Proveri ziroskop i akcelerometar. Ja ti rekoh da ti je najlakše preko neke tilt igrice, ali možeš i iz skrivenog menija. *#0*# ako se dobro sećam.
Imas tamo test sa slikom, pa rotiraju telefon u svim pravcima da vidiš da li se slika okreće i da li može da se vrati nazad. Kad si tu vidi i magnetni senzor, njega možeš i da kalibrišeš.

Da ti nije skoro padao telefon?
 
Taj test sa slikom radi bez problema i prikazuje uglove tačno, ali gyroscope test kaže "fail". Magnetni senzor je ok.

Sad kad razmislim... jeste, pao mi je skoro telefon sa stola na tepih, s nekih pola metra. Generalno mi za ove 4 godine koliko je kod mene nije pao više od nekoliko puta, a ovaj poslednji pad je bio najblaži.

Šta god, izgleda da je gyro otišao u večna lovišta. Pošto telefon (uglavnom) radi ok, baš me briga. :)
 
Nazad
Vrh Dno