Šta je novo?

ROOT-ovanje

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1659584

Treba da raspakujes kernel.elf i da dobijes kernel i ramdisk da bi mogao da koristis fastboot boot

Zar Ramdisk nije opcioni? Zasto isti kernel.elf mogu da flashujem (i bootuje ga korektno) bez ramdiska?

Inace, imam utisak da je ovo vec odmaklo od teme rootovanja, pa bi moglo da se moderise u zasebnu temu :)
 
Zar Ramdisk nije opcioni? Zasto isti kernel.elf mogu da flashujem (i bootuje ga korektno) bez ramdiska?

Inace, imam utisak da je ovo vec odmaklo od teme rootovanja, pa bi moglo da se moderise u zasebnu temu :)

Nikad nije opcion. Kernel bez ramdiska ne moze da butuje. Mislio sam da sam ranije bio dovoljno jasan al' pisanje malo opsirnijih odgovora na mobilnom je prezahtevan zadatak. Taj tvoj kernel.elf nije samo kernel vec image boot partticije koji sadrzi i kernel (kada se raspakuje ima naziv zImage, nema ekstenziju) i pripadajuci ramdisk (initrd.gz). Za ucitavanje sa kompa, kernel i ramdisk moraju biti raspakovani kao zasebni fajlovi. Nemoze se ucitavati kao *.elf image.
 
Postoji popravka i za Dead Brick. naravno, zahteva napredno operisanje telefona u vidu JTAG popravke, koja zahteva da zalemis svoj JTAG box za svaki pin na eMMC (noviji JTAG box-ovi imaju "stipaljke" za sve pojedinacne procesrore posebno)

evo simpaticnih slicica da objasne Boot, u pitanju je Nexus One, ai slican princip je na mnogim drugim telefonima:

Boot process:

eiwRG.png


Bootloader/Fastboot:

8vgcv.png


Brick (cigle :) )

0t1oU.png


Uz napomenu da i ovaj "permanent brick" odnosno braon cigla moze da se popravi opisanim procesom odozgor' (JTAG)
 
Poslednja izmena:
Nikad nije opcion. Kernel bez ramdiska ne moze da butuje. Mislio sam da sam ranije bio dovoljno jasan al' pisanje malo opsirnijih odgovora na mobilnom je prezahtevan zadatak. Taj tvoj kernel.elf nije samo kernel vec image boot partticije koji sadrzi i kernel (kada se raspakuje ima naziv zImage, nema ekstenziju) i pripadajuci ramdisk (initrd.gz). Za ucitavanje sa kompa, kernel i ramdisk moraju biti raspakovani kao zasebni fajlovi. Nemoze se ucitavati kao *.elf image.

Funk... koliko sam shvatio Kernel Kitchen, nije bash lako raspakovati zImage i Ramdisk bez smaranja :( A ja se ponadao da mogu da isprobavam nekoliko kernela, da vidim koji bolje radi za bateriju :(
 
Mozda mali offtopic....da li gubim garanciju root-ovanjem?
 
Zavisi od nacina rootovanja i konkretnog prodavca.
 
Da,ali uvek mozes vratiti uredjaj na fabricko stanje i tako ostvariti garanciju.
 
Mozda mali offtopic....da li gubim garanciju root-ovanjem?

kakav crni offtopic. malo su smorili ovi sa kernelima :)

imam ja par pitanja.
htc sensation. turio sam mu cm9. uradjen root sOff 4ext recovery.
sta me zanima..
1. da li ja mogu da backupujem u potpunosti trenutni rom, tu mislim na os sa sve aplikacijama i podesavanjima, i da stavim neki drugi rom pa ako mi se taj drugi ne svidi samo restorujem cm9 i nastavim gde sam stao? jel to nand backup? i jel 4ext recovery to moze da izvede? da li se backupuje samo rom sa apps ili i kernel hboot radio itd..?
2 kada se flashuje neki rom da li se sa njim dobija i kernel ili samo rom koji se vrti on top off kernel koji si vec imao? ovo me zanima iz sledeceg razloga. imao sam verziju stock htc firmwarea ili cega vec 3.32 i odradio ota update na 3.33. istripovo sam da mi telefon radi sporije i da laguje, i ekran da ima los response i odlucio se da rootujem fon. flashovao cm9 uz sve sto to prati, soff,root,recovery, ali i dalje sam imao iste probleme. vratim se na stock 3.32 pa opet stavim cm9 misleci da cu tako resiti display bugove ali nista. uspu sam primetio da mi baterija krace traje pa bih se opet vratio na 3.33 jer ocigledno da je ovo sa ekranom neispravljivo na ovaj naci . kada fleshujem 3.33 ruu meni se vrati i hboot na stock a moje pitanje je sta se jos vrati. radio, kernel, rom? da li ja mogu da flashujem 3.33 pa posle soffa samo da restorujem backup cm9 iz pitanja 1?
3 ovo je mozda glupo pitanje, ali jel moguce staviti drugi rom a da aplikacije sa prethodnog ostanu instalirane? jes glupo al aj da probam :D
4 da li ciscenje kesa iz recoveryja moze napraviti neko njesra?
 
Onda ga kacis ponovo na računar, držiš back taster kad se pali fon, dok se ne ne upali plava notification led, pa pokušaš da flešuješ kernel preko fastboot-a. Ako računar ne prepoznaje fon i fon ne reaguje na komande, onda je hard brick.

E evo o cemu pricam... stavio sam ICS CWM kernel. Flashovao ROM koji koristi GB bazu, i onda sam hteo da rebootujem kako bih mogao da flashujem GB kernel da bi sistem radio.
Medjutim, posle reboot-a nikako ne mogu da udjem u fastboot/flash mode. Sistem se prosto previse brzo rebootuje, drzim vol up/down i probam da ubacim USB, ali on je vec presao kernel fazu, i pokusava da podigne sistem.
 
1. da li ja mogu da backupujem u potpunosti trenutni rom, tu mislim na os sa sve aplikacijama i podesavanjima, i da stavim neki drugi rom pa ako mi se taj drugi ne svidi samo restorujem cm9 i nastavim gde sam stao?
Manje/vise, ali moras paziti da li treba dodatno da se flashuje kernel - nije isti kernel za Stock ROM-ove i CM9 recimo.

jel to nand backup? i jel 4ext recovery to moze da izvede? da li se backupuje samo rom sa apps ili i kernel hboot radio itd..?
Samo data i system. Kernel se ne bekapuje. (ovako je bar kod Xperia)

3 ovo je mozda glupo pitanje, ali jel moguce staviti drugi rom a da aplikacije sa prethodnog ostanu instalirane? jes glupo al aj da probam :D
Vrlo retko. Recimo moze stock ICS/GB->Stock ICS/GB, ili mozda CM9 -> CM9.1.
CM9->stock, noppe.
 
NE MOGU da ugasim telefon!:) (vratio sam lagano CWM backup, ali svejedno ocigledno nije lako podici fastboot/flash mode iz ovakvog stanja).
Telefon ima "internu" bateriju, inace bih je izvadio i to je to :)
EDIT:
Nvm! Video sam skoro da treba prilicno duze da se drzi Power+VolUp za turn off (i to prilicno duze)
EDIT2: Smrc :( U stvari uspeo sam da ga skroz ugasim sada i nece da upali nikako.
 
Poslednja izmena:
Samo data i system. Kernel se ne bekapuje. (ovako je bar kod Xperia)
.

Backupuje se sve kako je bilo na telefonu od bootanimations-a do podešavanja sata itd :) barem kod Samsunga, a mislim da je i kod ostalih tako, možda nisi dobro video? :) jedino se radio/modem/phone ne backupuje...
 
CWM na Xperii sigurno ne bekapuju kernele. Svi recovery moduli se flashuju kao boot.img.
 
I sad si ubio telefon? Zeznuo si mu boot? Why, alfa, why?! :)
 
Nisam mu ubio boot, imao bi bootloop, ali sada nece ni da se upali :(
Vol up/down pa USB nista ne radi takodje :(

Mada moram da priznam da mi XpS nije draga koliko i prosli telefon :)

EDIT: Izgleda ziv sada, prosto se startovao... (kao da nije bila puna baterija, iako znam da je bila skroz napunjena pre ovoga).
 
Poslednja izmena:
Da, zeznuo si mu boot tj izgleda da si ga hard brickovao. Pogledaj na xda ima li nekog resenja. Ako nema, jedino resenje je JTAG.

Edit 2: hah Kasno videh da se ukljucio. Dobro je. :)
 
Poslednja izmena:
E evo o cemu pricam... stavio sam ICS CWM kernel. Flashovao ROM koji koristi GB bazu, i onda sam hteo da rebootujem kako bih mogao da flashujem GB kernel da bi sistem radio.
Medjutim, posle reboot-a nikako ne mogu da udjem u fastboot/flash mode. Sistem se prosto previse brzo rebootuje, drzim vol up/down i probam da ubacim USB, ali on je vec presao kernel fazu, i pokusava da podigne sistem.

A jel možeš da uđeš u cmw? Ako možeš flešni ics rom, upali fon pa ga ugasi, pa onda pokušaj da uđeš u fasboot mod i prvo flešni gb kernel pa tek onda gb rom
 
k
3 ovo je mozda glupo pitanje, ali jel moguce staviti drugi rom a da aplikacije sa prethodnog ostanu instalirane? jes glupo al aj da probam :D
4 da li ciscenje kesa iz recoveryja moze napraviti neko njesra?

3. Titanium Backup. To ti je najbolji i najbrzi nacin da vratish aplikacije i njihova podesavanja.
4. Ne. Samo ako brises i dalvik cache phone ce prvih nekoliko dana da trosi vise baterije dok se dalvik cache ne rebuild-uje za sve aplikacije.
 
A jel možeš da uđeš u cmw? Ako možeš flešni ics rom, upali fon pa ga ugasi, pa onda pokušaj da uđeš u fasboot mod i prvo flešni gb kernel pa tek onda gb rom

KOnkretan ROM je zip, i mora iz CWM-a.
Problem je bio ipak u razlici izmedju Restart i Turn off - za turn off, Power+VolUp moraju prilicno duze da se drze.
 
Mda. Oba problema sa sredio.
 
Treba mi pomoć sa root-ovanjem Wildfire-a S...

Viđao sam da se root radi pomoću onog XTC-clipa, ali mi deluje prosto neverovatno da je ovaj jedan u milion telefona koji se ne može softverski rootovati. (plus je udarila kriza nikad gora, nemam sad para za plaćanje servisera)

Šta sam probao - otključao sam bootloader, ali mi i dalje ostaje S-ON.

Kada pokušam da instaliram CWM, dobijam grešku: CID Incorrect! Update Fail!

Da sam znao, ne bih nikada uzimao Wildfire S, ma ni za dž da ga daju... Ima li nekog rešenja? Hitno moram staviti neki custom ROM, ovaj je katastrofalan - svako malo mi nestane memorije na telefonu (očigledno loše rešena podela prostora memorije), a i spor je do bola.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da Wildfire S moze da se root-uje sa SuperoneClick ali potrazi. evo na prvu, na 5 sekundi pretrage deluje da moze, poslacu ti veceras detaljno uputstvo
 
Zaglupi se SuperoneClick na "Starting ADB Server" i moram da ga zatvorim.

Moram da prebacim na USB debugging, da izbacim memorijsku karticu iz telefona, i još samo ovo ne piše: koji mod povezivanja sa kompom treba da izaberem?
 
Prvo skini poslednji HTC suite, instaliraj ga, i onda ga odma reinstaliraj (sam suite ce da se reinstalira ali cable driver ce da ostane)

skini Google SDK po uputstvu sa Cyanogenmod Wiki, da bi imao ADB bez gresaka.

inace, vidim da WFS ima brdo verzija i raznih drugacijih fabrickih softvera (evropski, t-mobile, ovaj onaj) te je stvarno komplikacija, nemam uredjaj kod sebe da bih ti tacno rekao sta da radis ali probaj uz drajvere i ADB iz SDK preko superoneclick-a, a ako nece, potrazi na netu HTC Supertools v3

evo ga link za proceduru, ali je DL link za supertools mrtav (nemoj pratiti povezane thread-ove, pretrazio sam ja)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1432074

e, evo nasao sam i proceduru:

http://www.androidauthority.com/roo...pire-incredible-with-htc-super-tool-v3-41701/

na ovom poslednjem linku imas i DL za supertools v3
 
Ja sam pre par nedelja uspešno root-ovao jedan Wildfire S, ali mi je uzeo par sati. Sve što sam probao - dead end.
Posle mnogo muke prošlo, ali teško bih se setio kako.
 
Skupljam vreme.....znači bukvalno sam bacio jedno pet sati ovih dana pokušavajući, videću ovih dana kad budem imao ceo dan slobodan da izdvojim da probam ovo što je Igor predložio.
 
Nazad
Vrh Dno