Šta je novo?

ROOT-ovanje

hahahah, ekstra :) da nisam bio banovan, otkljuco bi ti ga ja, prosto me privlaci HTC root mazohisticki trud :) unbrick-ovati Desire (bravo) zahteva da naucis manje vise kompletnu arhitekruru procesora :d
 
Par pitanja.
Prvo, zasto su xperie unbrickable? Procitao sam da konkretno moj telefon (xperia u) nema recovery particiju i mislim da ima neke veze sa tim ali nisam siguran. S druge strane ne secam se da sam video poseban radio image pa je mozda zato. Da li se moze menjati radio na xperiama? Da li se ikako telefon moze hard brickovati losim recovery image fajlom? Iz one slicice bih zakljucio da ne ali bolje da pitam. Gde se smesta recovery posto nemam recovery particiju, na boot particiju zajedno sa kernelom ili na system (da li je uopste moguce da funkcionise tako?)? Pitam zato sto sam jednom prilikom odradio factory reset i vise nije hteo da udje u cwm.

I drugi deo posta vezano za repartitioning tj. menjanje velicina particija itd. Gde su upisani ti recordi odakle koja pocinje i koliko je velika? Da li se tim skriptama koje se flesuju iz cwma moze brljati i po hboot i radio particiji?
 
Ne mogu vise da editujem, izvin'te za dupli post. S obzirom da se cwm upisuje sa "fastbot flash boot *.img" znaci da ide na boot zajedno sa kernelom, ali zasto se onda ponekad desava da nece u cwm ako uradim factory reset?
 
Imam par laičkih pitanja:
Koristim LG L7. Pre njega sam imao Samsung ACE.
Na Samsungu sam mogao da većinu aplikacija prebacim na SD karticu. Kod LG ta opcija ne postoji.
Da li ću, ako se rutuje LG, dobiti tu opciju ?
Kad instaliram Titanim backup, izbacuje neku grešku i spominje nešto u vezi root telefona. Jel neće da radi ta aplikacija jer telefon nije rutovan?

Izvinite i ne zamerite na laičkim pitanjima nekoga ko ne zna engleski, a sam uči i muči se sa androidom, ali ima jaku volju :)
 
Imam par laičkih pitanja:
Koristim LG L7. Pre njega sam imao Samsung ACE.
Na Samsungu sam mogao da većinu aplikacija prebacim na SD karticu. Kod LG ta opcija ne postoji.
Da li ću, ako se rutuje LG, dobiti tu opciju ?
Kad instaliram Titanim backup, izbacuje neku grešku i spominje nešto u vezi root telefona. Jel neće da radi ta aplikacija jer telefon nije rutovan?

Izvinite i ne zamerite na laičkim pitanjima nekoga ko ne zna engleski, a sam uči i muči se sa androidom, ali ima jaku volju :)

Ako ga rutuješ nećeš dobiti tu opciju u sistemu samu po sebi ali moći ćeš uraditi to što ti je namera a uz pomoć specijalizovanih aplikacija za tu namenu (a za upotrebu kojih je potreban rutovan tel.)
Da, Titanium zahteva root.
 
Imam Samsung galaxy core, pa me interesuje, ako rutovan telefon restartujem, radi promene sa telenora u mts i drugog gmail naloga, da li će se taj rut izgubiti?
Hvala :)
 
Nece se izgubiti root.
 
Pozdrav spremam se za svoj prvi root telefona i imam dva pitanja, u pitanju je htc desire x:
1.da li ću moći da dobijem veći prostor za aplikacije jer mi je to trenutno najveći problem,
2. Telefon je zaključan na telenor mrežu, da li može da se root-uje bez otključavanja? Hvala unapred..
 
1.) da uz pomoć neke aplikacije. Link2SD ili slično.
2.) network lock nema veze sa root-om.
 
Hvala sve sam odradio :)
 
Ja sam pokusao i sve je išlo kako treba medjutim prekinuo sam na pola instalaciju jer sam se uplasio da se nesto ne desi telefonu,pošto sam čitao da onda ne vazi ni garancija ako se ne daj Bože nešto desi a ja sam ga kupio pre god dana tako da sam odustao.Ne znam ko moze da nam kaze da li je to opasno?
 
Kao i prelaženje ulice. U principu nije,ali može da bude. U 99% slučajeva bude sve u redu, ali u 1% slučajeva nepažnjom/brljotinom korisnika ili nekim gremlinima, zna da se brikuje telefon.
 
Probao i ja i nije urađen root kako treba. Posle uradio na standardni način i sve prošlo ok na Šljamsung S5.
 
Nazad
Vrh Dno