Šta je novo?

Telenor Smart HD

Pa jel postoji nadogradnja an neki noviji Android OS?Posot je taj sto ima malo stariji.Da znam dali da ga odmah kupim ili ne.

Pa postoji izašao je taj ROM u Crnoj Gori,a oviaj nas Telenor,treba da ga objavi...Evo llinka :wave:
 
Pozdrav forumašima,

dobio sam od žene ovaj telefon pre par dana. Uzela ga je na ugovor kod Telenor-a. Jako mi se dopada, već par dana ga intenzivno "njakam" i nisam imao nekih problema, sve u svemu veoma sam zadovoljan telefonom. Do sada sam koristio WindowsMobile telefon (HTC TyTN II - koji je sada na prodaju) i nov sam u Android vodama. Da npomenem da imam 2 MTS kartice i da "moram" otključati SIM. Interesuje me par stvari, šta je root-ovanje, otključavanje, zašto se to radi, prelazak na ICS, gde se gubi garancija gde ne, da li root-ovanje donosi otključan SIM, ako ne, može li se dekodiranje uraditi bez odlaska u servis? Malo mi je sve konfuzno pa ako neko ima volje da mi u par redova pojasni te pojmove. Iskustva sa ubacivanjem software-a, otključavanjima, itd imam dosta, ali sa WinMobile.

Hvala unapred!
 
Pozdrav forumašima,

dobio sam od žene ovaj telefon pre par dana. Uzela ga je na ugovor kod Telenor-a. Jako mi se dopada, već par dana ga intenzivno "njakam" i nisam imao nekih problema, sve u svemu veoma sam zadovoljan telefonom. Do sada sam koristio WindowsMobile telefon (HTC TyTN II - koji je sada na prodaju) i nov sam u Android vodama. Da npomenem da imam 2 MTS kartice i da "moram" otključati SIM. Interesuje me par stvari, šta je root-ovanje, otključavanje, zašto se to radi, prelazak na ICS, gde se gubi garancija gde ne, da li root-ovanje donosi otključan SIM, ako ne, može li se dekodiranje uraditi bez odlaska u servis? Malo mi je sve konfuzno pa ako neko ima volje da mi u par redova pojasni te pojmove. Iskustva sa ubacivanjem software-a, otključavanjima, itd imam dosta, ali sa WinMobile.
Hvala unapred!

Pa što ti žena ne uze HTC Windows Phone 8S,da se ne mučiš sa androidom i milijardu aplikacija.Šalim se,nije pogrešila.Umesto da otključavaš telefon,prenesi jedan od tvojih MTS brojeva.Otključavanje(telefon može da koristi samo Telenor SIM karticu) se inače radi samo u servisu i serviser je obavezan da ti po otklucavanju da šifru,koja je jedinstvena samo za tvoj telefon.Root-ovanje je ukratko davanje administratorskih privilegija vlasniku,da moze da menja i instalira sve kao i na klasičnom PC računaru.Mnoge veoma korisne i esencijalne aplikacije rade samo pod root-om.Garancija se gubi,ali samo u slučaju da odneseš u servis rutovan telefon(unroot,tj.vracanje na stanje pre roota je obavezno i radi se u samoj aplikaciji zvanoj "Superuser".Ako ti ne daj Bože pregori radio memorija(ciglira se telefon),serviser i ne može da zna kakav je softver instaliran na telefonu.Malo zlobno,ali je najbolje da se čovek pravi lud u slučaju reklamacije.Novim zakonom,prava potrošača su odlično zaštićena i samo fizička oštećenja ne podležu garanciji.Sve što ti trba naći ćeš na linku za tvoj telefon.Od must have aplikacija "4shared"(skida se sa Play prodavnice) i "Blackmarket"(skida se sa Google) su obavezne.A za telefone sa root privilegijom "Lacky Patcher"(skida se sa Google) i "Root file manager"(sa Play-a).Za multimediju obavezan je "MXPlayer" i neki muzički player sa ekvilajzerima.Za root korisnike paid verzija"Volume+".Kod nas većina aplikacija ne mogu da se redovno kupuju,pa ih je neohodno skinuti u obliku .apk fajla(npr."Camera FV-5.apk).Najbolja kamera za fotografiju,a koja se nemože legalno kupiti u Play prodavnici.

http://forum.androidsrbija.com/viewforum.php?f=261
:laugh:
I na kraju uz pozdrav,moj savet za održavanje telefona.Obavezno skinuti zadnji poklopac maske i sa unutrašnje strane rešetke za spikerfon poprečno,čvrsto nalepiti tanku traku selotejpa(ovo će sprečiti probijanje zvuka zbog vibracije zvučnika).Maska belog modela se čisti limunovim sokom(kada požuti),a kod crnog modela,paziti da se pseudogumirani deo ne odlepi.:wave:
 
Poslednja izmena:
Kod nas većina aplikacija ne mogu da se redovno kupuju,pa ih je neohodno skinuti u obliku .apk fajla(npr."Camera FV-5.apk).Najbolja kamera za fotografiju,a koja se nemože legalno kupiti u Play prodavnici.

Kako se nemoze kupiti legalno? Procitaj temu "Kako kupovati aplikacije na android marketu" i videces da moze.
 
Hvala puno na tako opsirnom odgovoru. Na Telenor ne mogu da predjem, jer je moj paket jos uvek pod ugovorom za telefon koji sam uzeo zeni pre godinu dana. Otkljucao sam telefon, sada koristim mt:s karticu u njemu. Sa root-ovanjem cu za sada sacekati, bar dok ne izadje zvanican ICS od Telenora, a posle toga cu videti..
 
Maska belog modela se čisti limunovim sokom(kada požuti),a kod crnog modela,paziti da se pseudogumirani deo ne odlepi.:wave:

Ja bas gledao beli i izgleda zaista fino. Odakle ti to da ce da pozuti maska (tj. jel neko se nekome koga znas/tebi to desilo ili si nasao negde po forumima?). I koji je to deo kod crnog koji moze da se odlepi?
 
Kako se nemoze kupiti legalno? Procitaj temu "Kako kupovati aplikacije na android marketu" i videces da moze.
Druže čovek je regular korisnik(user),a još uz to android početnik.Kada uzme telefon iz Telenora i ode na Play,šta mu izbacuje kada hoće da kupi paid aplikaciju "sorry but...." plus aplikacija može i da uopšte ne izađe u ponudi Play prodavnice.Po neki put aplikacija koja mu treba i ne može da se enable-uje.Sad ako hoćemo da teramo mak na konac...

Za korisnika GSM.
Da požuti maska za 2 nedelje,zbog raznih nečistoća.Ali jedina do sada poznata metoda za gloosy cover je limunska kiselina(razblaženi limuntus u vodi ili limunov sok).Za pseudogumirani cover na crnom modelu zadnje maske,odgovor je sledeći:
Posle besumučnog igranja igrica ili forsirsnja Net-a,dolazi do zagrevanja maske od strane baterije(i lepak naravno popušta kao vreli asfalt).To se mora sanirati pri prvom vidljivom odvajanju(posle je postupak samo teži).Naravno ovo ne mora da se svakom dešava...:smash:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, uzeo sam ovaj telefon i imam ga jedno 2 nedelje, zadovoljan sam, mislim da nisam pogresio.Do sad sam mu nasao jednu manu koja nije opasna naravno, a to je dugme za otkljucavanje sa gornje desne strane, nisu ga kvalitetno odradili, tj. nisu ga dovoljno izbacili iz "kucista" tako da koliko ja zakljucujem mora malo jace da se pritisne, taj problem nisam imao sa htc-om, inace sam zadovoljan telefonom.

Imam samo jedno pitanje, zna li neko kad ce taj oficijalni update na ICS 4.0.4, proveram skoro svaki dan i nikako da izbace, vidim da je u Crnoj Gori izbacen.
 
Poslednja izmena:
Za korisnika GSM.
Da požuti maska za 2 nedelje,zbog raznih nečistoća.Ali jedina do sada poznata metoda za gloosy cover je limunska kiselina(razblaženi limuntus u vodi ili limunov sok).Za pseudogumirani cover na crnom modelu zadnje maske,odgovor je sledeći:
Posle besumučnog igranja igrica ili forsirsnja Net-a,dolazi do zagrevanja maske od strane baterije(i lepak naravno popušta kao vreli asfalt).To se mora sanirati pri prvom vidljivom odvajanju(posle je postupak samo teži).Naravno ovo ne mora da se svakom dešava...:smash:

Hvala na odgovoru. Znaci onda beli i nije bas najprakticniji za odrzavanje, krastavac...A nesto mi ni to sa tim gumiranim delom ne deluje obecavajuce, 100 mu gromova :D Mada, za te pare mi u globalu deluje kao vrlo pristojna makina :)
 
Pozdrav, uzeo sam ovaj telefon i imam ga jedno 2 nedelje, zadovoljan sam, mislim da nisam pogresio.Do sad sam mu nasao jednu manu koja nije opasna naravno, a to je dugme za otkljucavanje sa gornje desne strane, nisu ga kvalitetno odradili, tj. nisu ga dovoljno izbacili iz "kucista" tako da koliko ja zakljucujem mora malo jace da se pritisne, taj problem nisam imao sa htc-om, inace sam zadovoljan telefonom.

Imam samo jedno pitanje, zna li neko kad ce taj oficijalni update na ICS 4.0.4, proveram skoro svaki dan i nikako da izbace, vidim da je u Crnoj Gori izbacen.

Prvo Hristos se rodi!I kod mene je na početku to dugme teško radilo,sada posle 6 meseci radi kako treba.Na pogrešnu adresu si postavio pitanje(pitaj čiku Telenora).Verujem da će sada posle praznika da se smiluju.Ako ne,instaliraj čist backup sa android srbija foruma:

http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=261&t=3897
 
Jedno pitanje: Drug je kupio pre neki dan u Telenoru telefon,da li moze da skine OTU i da preko njega odradi upgrade na ICS,ako ne moze zasto?
 
Ljudi, šta je sa kontaktima, tj pozivanjem kontakata? Zar moram svaki put da uđem u kontakte i da ih tražim na listi?!? Zar nema neko smart pretraživanje/pozivanje kontakata?

I još jedno pitanje, u vezi Camera FV-5, da li je normalno da preview secka? Kod redovne kamere slika ide glatko, dok kod FV-5 žestoko secka kako pomeram telefon.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, šta je sa kontaktima, tj pozivanjem kontakata? Zar moram svaki put da uđem u kontakte i da ih tražim na listi?!? Zar nema neko smart pretraživanje/pozivanje kontakata?
Од четири хардверска тастера, трећи с лева ти је лупа... Уђи у контакте и кликни на њу... (и не само контакте, било где да уђеш можеш да претражујеш ствари помоћу ње..)
 
I još jedno pitanje, u vezi Camera FV-5, da li je normalno da preview secka? Kod redovne kamere slika ide glatko, dok kod FV-5 žestoko secka kako pomeram telefon.

Ne secka ništa,nego skini neku drugu verziju,jer je izgleda ta tvoja bez odradjenog "licence" patcha.Ako ti je root-ovan fon skini program sa NET-a,a zove se "Lucky Patcher".
 
Nešto čudno mi se dešava sa imenikom ... povlači imena koja nisu vezana za taj broj ... kako rešiti ?
 
Da nisi stikklirao opciju da sinhronizuje sa gmail ili facebookom?
 
Probao sam sa više verzije 1.37, 1.35, 1.24 i uvek mi preview secka. Nisam root-ovao telefon, Telenorov ROM je u njemu.

Ne secka ništa,nego skini neku drugu verziju,jer je izgleda ta tvoja bez odradjenog "licence" patcha.Ako ti je root-ovan fon skini program sa NET-a,a zove se "Lucky Patcher".
 
Od nedavno imam smart hd, ali se nekako uopste se snalazim sa njim. Ne uspevam da ga povezem sa laptopom niti da skinem neku sliku sa interneta. Pre njega sam koristila iPhone i sve je bilo tako jednostavno i ocigledno za koriscenje, ali sa smartom bas imam problem. Neko ko bi mi objasnio? Hvala unapred.
 
Da bre, iPhone je ..... ma idi ...

Kako pokušavaš da ga vežeš sa LapTopom ? Kabl ili wirwlwaa? Ja moj vezujem sa kompom na preporuku ljudi ovde sa MyPhoneExplorer ... radi ekstra ....
 
Da bre, iPhone je ..... ma idi ...

Kako pokušavaš da ga vežeš sa LapTopom ? Kabl ili wirwlwaa? Ja moj vezujem sa kompom na preporuku ljudi ovde sa MyPhoneExplorer ... radi ekstra ....


Preko kabla pokusavam, ali je sve sto se desava to da se telefon puni... Ne prikazuje mi ni na laptopu ni telefonu bilo kakav znak sem baterije koja se puni.
 
Povuci notification bar na dole kad spojis kabal i ukljuci USB mass storage mode. Trebalo bi da radi.
 
Što se tiče oficijelnog, ovi "naši" se još prave ludi.

Ja sam jedno vreme nosio crnogorski 4.0.4, tj. samo par dana, ali mi se nije svidelo.

Sad sam na H1N1 v5.2FInal, 4.0.4 , i zadovoljan sam ...

rutovao sam ga, klokovao na 1.7GHz, ubacio mu karticu od 16GB (ima raspoloživo 14) i 4 sam dodelio fonu kao "nastavak" mesta za instalacije, a 10 koristim kao storage, i OK je...

jedino što nemaš srpski, ako ti to znači ....
 
Ljudi, šta je sa kontaktima, tj pozivanjem kontakata? Zar moram svaki put da uđem u kontakte i da ih tražim na listi?!? Zar nema neko smart pretraživanje/pozivanje kontakata?

I još jedno pitanje, u vezi Camera FV-5, da li je normalno da preview secka? Kod redovne kamere slika ide glatko, dok kod FV-5 žestoko secka kako pomeram telefon.
aplikacija se zove aTAKEphONE, koristim je jos od htc hero-a i po meni najbolja.... nadju "narodnu" verziju i uzivaj
 
Od nedavno imam smart hd, ali se nekako uopste se snalazim sa njim. Ne uspevam da ga povezem sa laptopom niti da skinem neku sliku sa interneta. Pre njega sam koristila iPhone i sve je bilo tako jednostavno i ocigledno za koriscenje, ali sa smartom bas imam problem. Neko ko bi mi objasnio? Hvala unapred.

Sve što treba da uradiš je da skineš 2 programa sa Alcatel global sajta i tamo u delu za download za "Alcatel Onetouch 995" ,samo skineš i instaliraš na računar :
"Alcatel_AndroidManager_2.2.1209.2565" i
"One Touch Upgrade Q 2.5.8"
Kada instaliraš ta dva program ,imaćeš instalirane sve drajvere i moći ćeš da povežeš preko USB kabla i telefon će ga videti kao mass storage(USB disk).:smash:
 
Sve što treba da uradiš je da skineš 2 programa sa Alcatel global sajta i tamo u delu za download za "Alcatel Onetouch 995" ,samo skineš i instaliraš na računar :
"Alcatel_AndroidManager_2.2.1209.2565" i
"One Touch Upgrade Q 2.5.8"
Kada instaliraš ta dva program ,imaćeš instalirane sve drajvere i moći ćeš da povežeš preko USB kabla i telefon će ga videti kao mass storage(USB disk).:smash:
Uradila tako. Hvala najlepse! :)
 
Izvinjavam se na off-topic, ali da li vredi ovaj telefon uzeti umesto huawei g 300 u telenoru, tj da li je kvalitet opravdan cenovnom razlikom (paket PiS 500)? Hvala unapred
 
Izvinjavam se na off-topic, ali da li vredi ovaj telefon uzeti umesto huawei g 300 u telenoru, tj da li je kvalitet opravdan cenovnom razlikom (paket PiS 500)? Hvala unapred
Da zbog zadnje HD i prednje front kamere(koju g300 nema).:wave:
 
Nazad
Vrh Dno