Šta je novo?

Telenor Smart HD

Sad sam iz telenora, stoji sistemsko azuriranje da postoji na njihovom izlozenom modelu al naravno nisam smeo da odradim. Ne pise ni velicina ni nista. Mozda je Ics u pitanju jer pre neki dan je nudio 2.36 od 7mb. Ko ima tel da proba? Zivnite malo

taj od 7 mb-a sam i ja video pre 2,3 dana...,a sta je sad u pitanju ko ce ga znati,daj Boze ICS ;-)
 
Greka u kucanju :)
Pazi, probao sam dosta telefona i Alcatel jeste kvalitetan za tu cenu ali nema sanse da je za klasu iznad zte itd, znas li ti zta je za klasu, rekoh vec zte vs htc one v na primer ;)

Al dobro, sve zavisi kako ko kapira to ''za klasu'', da probas IP4s ili Wave telefone verovatno bi rekao da su za 3 klase iznad Alcatela po materijalima i izradi :)

Ako mi verujes, pre bih uzeo ovaj telenor hd nego zte ali samo u slucaju da je u mom paketu Alcatel 1 din a zte 30e :D Ovako za 1000 din razlike.. bolje je ici na zte, cist ics i dual core. Ali zato stize uskoro potencijalni najveci best buy ikada- 997 ;)

To jeste , zavisi sta je za tebe klasa a sta za mene. Sto se izrade tice kod mene je iP5/4>SonyE=Blackberry=Nokia N*>HTC>Samsung>Lg>huawei>... itd... mozda se neko nece sloziti ali meni samsungovi modeli ne deluju preterano kvalitetno (ako izuzmem s2 i s3 mada i oni tesko da mogu da se porede sa ip5/4. Da neko ne pomisli da sam fanboy jabuke , nikada u zivotu nisam imao IP niti cu , osim ako ne uzmem polovan po nekoj dobroj ceni :)
 
Sto se izrade tice kod mene je iP5/4>SonyE=Blackberry=Nokia N*>HTC>Samsung>Lg>huawei>... itd...

Cekaj, cekaj. Po ovome kako si napisao, izrada ti je najbolja kod iP, a SE, BB i Nokiu stavljas u isti koš, pa još ispred HTC-a? A LG je tik ispred Huawei-a, a iza Samsunga?

Za iP i da se slozim, ali za ostalo... ama bas nista. :D
 
Poslednja izmena:
Cekaj, cekaj. Po ovome kako si napisao, izrada ti je najbolja kod iP, a SE, BB i Nokiu stavljas u isti koš, pa još ispred HTC-a? A LG je tik ispred Huawei-a, a iza Samsunga?

Za iP i da se slozim, ali za ostalo... ama bas nista. :D

To je moj subjektivni stav, naravo dosta zavisi od konkretnih modela, kao sto rekoh ot990 je dosta kvalitetnije izrade od htc wildfire ali to ne znaci da mi je Alcatel ispred HTC-a. Licno meni SE telefoni deluju jako kvalitetno ( Arc S) u rangu sa Nokia-om N* i Blackberry-jem(Bleckberry-je sam jako mali broj drzao u ruci i koristio tako da o njih sam se mozda ogresio jer "kazu ljudi" da su jako kvalitetni)..ok mozda su ova dva ispred SE ali generalno su po meni jako jako dobre izrade i dizajna sva tri proizvodjaca. HTC sam stavio ispred Samsunga jer (ogradio sam se od S3 modela) mislim da Samsung jako puno kopira IP modele , pogotovo galaxy ace koji (bar mene) jako puno potseca na ip3, sami materiajli su jako slicni ali i pored toga HTC mi deluje solidnije od Samsunga. Lg je po meni dosta kvalitetniji od Huawei-a i nije samo *tik* ispred njega vec dosta ispred,a opet mislim da su i Samsung i HTC kvalitetniji od LG-a . Eto recimo da bi Alcatel stavio izmedju LG i Huaweia a ZTE iza Huawei modela...

Nego ja i nisam imao zelju da pravim neku *moju* detaljnu klasifikaciju kvaliteta telefona vec samo ugrubo rekao koje je moje misljenje od IP do punokrvnog kineza.E sad ima tu varijacija nista nije apsolutno..

Naravno moj subjetivni stav/ukus :D

Jos jednom nisan fanboj , cak i ne mirisem nesto tu firmu (apple) zbog hype-a koji vlada oko njihovih modela ali definitivno imaju najbolju izradu telefonu (po meni)
 
Poslednja izmena:
SE se i nije bas proslavio sa Android modelima :) Ovi novi Sony su ok. A LG ima kvalitetna kucista telefona odavno, ranije su LG i Samsung telefoni imali prakticno isti kvalitet izrade i jako slicne materijale, a onda je Samsung poceo da fuseri sa jeftinom plastikom jer su znali da ce u svakom slucaju prodati desetine miliona android modela.

Huewei se znacajno popravio u poslednje vreme, sa g300 i posebno P1..

Nego, imam osecaj da ce Telenor da brendira i Alcatel OT 997 i da ce biti bas pristupacan, cena u rangu Grand X. Steta sto 997 nema qHD displej..
 
Poslednja izmena:
SE se i nije bas proslavio sa Android modelima :) Ovi novi Sony su ok. A LG ima kvalitetna kucista telefona odavno, ranije su LG i Samsung telefoni imali prakticno isti kvalitet izrade i jako slicne materijale, a onda je Samsung poceo da fuseri sa jeftinom plastikom jer su znali da ce u svakom slucaju prodati desetine miliona android modela.

Huewei se znacajno popravio u poslednje vreme, sa g300 i posebno P1..

Nego, imam osecaj da ce Telenor da brendira i Alcatel OT 997 i da ce biti bas pristupacan, cena u rangu Grand X. Steta sto 997 nema qHD displej..

SE su jako skupi a sam hw u njima i nije u samom vrhu ponude za razliku od konkurencije u istom cenovnom rangu ali zato sam kvalitet kucista i izrada je pomeni ispred konkurencije.

ot997...bas to ni malo mi se ne svidja, rezolucija bi morala da bude veca...ovako nista vise ne nude od grand x koji se uveliko prodaje
 
Sad sam iz telenora, stoji sistemsko azuriranje da postoji na njihovom izlozenom modelu al naravno nisam smeo da odradim. Ne pise ni velicina ni nista. Mozda je Ics u pitanju jer pre neki dan je nudio 2.36 od 7mb. Ko ima tel da proba? Zivnite malo

Ne treba ništa probati dok neko sem Rusa(koji već imaju 4.0.4) to ne objavi,a objaviće 15-16 oktobra.Ja sam taj udate zip sačuvao na SD kartici,jer je on samo proba OTA ugrade ili predinstal pre full upgrade ISC-a.Za ove što tvrde da HTC nema dobaro dizajnirane modele,neka pogledaju ovu buduću Windows 8 lepoticu.Model HTC 8X :eyebrows:
http://imageshack.us/a/img248/5094/htc8x.jpg
 
Poslednja izmena:
Misliš da se spoji u jednu.Možda nisu sigurni da su isti telefoni.:test:
 
Zasto ne rade live wallpaperi na ovom telefonu? Nije da ih koristim ali zivo me zanima da li je neko uspeo da ih natera da rade.
 
SPB Shell 3D ne podrzava liveWallpaper. Moras da predjes na stock launcher da bi ih koristio.
 
Lolz, kako se vraca stock launcher?
 
Sta je bolja kupovina ZTE Grand X, Telenor Smart HD ili Huawei G300 ?
 
Grand X - dual core procesor, fabricki ice cream sandwich, losija izrada i kamera

Smart Hd - nesto losiji procesor, za klasu kvalitetnija izrada i nesto stabilnija baterija, bolja kamera

G300 je dve klase ispod oba, nemoj ni da ga gledas

---
Ja bih izabrao Smart hd
 
Hvala, drugar je uzeo taj pa ga nervira ovo sto nece a ja ne znam napamet da mu objasnim.
 
Grand X - dual core procesor, fabricki ice cream sandwich, losija izrada i kamera

Smart Hd - nesto losiji procesor, za klasu kvalitetnija izrada i nesto stabilnija baterija, bolja kamera

G300 je dve klase ispod oba, nemoj ni da ga gledas

---
Ja bih izabrao Smart hd
I ja nesto kontam da uzmem smart hd iako sam juce opet cackao i zte i juce je lepo radio i touch mu je imao normalan odziv,a 2 dana pre je sporije reagovao,mozda jer je bio natrpan pokrenutim aplikacijama.I sad me ovo juce zbunilo jer je lepo radio,da je opet touch bio spor bio bi siguran za smart hd,ovako sad opet me bacio na razmisljanje :S
 
Hvala, drugar je uzeo taj pa ga nervira ovo sto nece a ja ne znam napamet da mu objasnim.

Može live Wallpaper,ali sa orginalnim "SPB Shell 3D",treba samo da ga skineš u oblku .apk fajla(što novija verzija),pa instaliraš,ali ga ne otvaraš,nego prvo skineš "Lacky Patcher" i pačuješ sve što ti nudi tj.sve moguće).Mora i da se se zamrzne instalirani "one touch 3D Shell"(zahteva rutovan telefon) i dobiješ mnogo bolji lančer.Ja sam stavio i Live Wallpaper "Galaxsy S3 Dandelion(sa efektima uzburkane vode na dodir prstom po ekranu).Sve radi za 5.:wave:

I ja nesto kontam da uzmem smart hd iako sam juce opet cackao i zte i juce je lepo radio i touch mu je imao normalan odziv,a 2 dana pre je sporije reagovao,mozda jer je bio natrpan pokrenutim aplikacijama.I sad me ovo juce zbunilo jer je lepo radio,da je opet touch bio spor bio bi siguran za smart hd,ovako sad opet me bacio na razmisljanje :S

Nije prenatrpan aplikacijama nego prljav(masni ekran).A ovi iz poslovnica čiste ekrane jednom nedeljno! :mad:
 
Poslednja izmena od urednika:
Generalno izložbeni modeli ne mogu da posluže kao neko merilo pošto svako radi šta hoće sa njima.
 
Ma sve ja to znam,samo ne znam sta mi je pametnije uzeti,da li smart hd ili ovaj zte?
Da je bar malo zte skuplji u paketima lako bi se odlucio za 995 ;-)
 
Posto je vec sredina meseca bolje sacekaj kraj tj pocetak sledeceg, ocekujem da ce biti neka akcija na jedan od ta dva, srezace cene malo.
 
To je praksa kod njih... svakog prvog u mesecu ima neka dobra ponuda ili model novi.. ja se bar nadam da ce ih spustiti malo jer krece sezona praznika :)
 
Ако можеш да сачекаш децембар, то би ти било најбоље, јер ће тад бити нека промоција, типа 5000 динара попуста за телефоне, или тако нешто..
 
I, šta smo odlučili na kradju, da li je ovaj Smart HD 1:1 Alcatel Touch 995, ili je neka "uštrojena" verzija istog, tj. manje memorije, ili takt, ili bilo šta drugo?

Imam priliku da zamenim svoj 990 za ovaj 995 ... doplata nekih 80 evra.
 
Nije ustrojen, punokrvni 995.
 
Nazad
Vrh Dno