Šta je novo?

Telenor Smart HD

Razmisljam da uzmem ovaj telefon pa me zanima dali je tacno da preko skajpa ne moze da se obavi video poziv sa ovim telefonom ?
 
Uspjelo mi je,prebacio sam preko druge kartice i sve je proslo bez problema,instalirao sam taj Stock SCI i djeluje mi mnogo bolje od fabrickog Telenorovog 4.0.4.
E sad bi valjalo da napravim backup ovakvog sistema, pa mi treba neka preporuka-savjet koji program-kako da to nabolje odradim, posto to jos nisam radio?

Prvo i osnovno što treba da uradiš je da instaliraš CWM Recovery na telefon,ako ti još nije instaliran.To će ti napraviti "clockworkmod/backup" folder na telefonu kada odeš na backup opciju u CMM meniju i napraviš rezervnu kopiju tvog trenutnog ROM-a(folder sa datumom).Ako to još nisi uradio,javi se ovde da to utvrdimo.Msm. da se posle ne bi kajao...:d:smash:
 
Uradio sam sve to i imam backup, zapravo sada vec dva, jer sam u medjuvermenu ubacio ICS H1N1 v5.3 koji mi je bolji od Stock SCI ROM-a. Oba backupa sam prebacio na komp da mi ne zauzimaju prostor na kartici jer sam trenutno prinudjen da koristim neku rezervnu od 2Gb. Cini mi se da je trajanje baterije na ovom romu bolje od SCI roma, mada i na ovom jedva da izguram od ujutro do uvece. Radio sam i overclock ali mi je tek to jelo bateriju pa sam batalio, jer realno i nemam potrebu, jako mi fino radi telefon. Podesio sam memoriju pomocu McTweakera po tvom uputstvu demijane, i imam uvijek slobodno makar 100Mb memorije. Zadnjih par dana mi se pocelo javljati System UI has stoped, ali mi nije jasno da li je to krashiranje launchera ili nesto drugo, jer mi se na trenutak izgubi wallpaper i notification bar,ali se sve samo vrati nakon 10-ak sekundi. Stavio sam Atom Launcher sa kojim sam prezadovoljan!
 
Poslednja izmena:
Ne moras da klokuješ procesor,dovoljno je samo da ga governer podesis na "smartassv2".Ne sme "System UI has stoped" da se javlja kao greska(nema veze to sa launcherom).Uradi kompletan backup svih aplikacija(apk+data) uz pomoć narodne verzije "My Backup Pro" i sačuvaj ceo backup svih instaliranih aplikacija na cloud serveru(preporuka).Preko CWM uradi full wipe svega(cash,data,dalvik cash) i preinstaliraj ponovo ceo tvoj ROM.;)
 
Poslednja izmena:
Podešavanja tastature na ekranu
Kad dodirneš polje sa aplikacija na poetnom ekranu i izaberi Podešavanja\
Jezik i tastatura\ TouchPal tastatura ili Android tastatura, serija
podešavanja ¤e ti biti dostupna. Na TouchPal tastaturi, listanje tastature levo
i desno stvara niz razliitih stilova tastature koje možeš da izabereš.


na pocetku izabrao Touchpal tastaturu, sad bih Android, ali nikako da provalim gde se menja, pomoc..

Hvala
 
Idi na Poruke i izaberi "Nova poruka".Na praznom delu ekrana za tekst poruke,pritisni i drži prst dok ti se ne pojavi "metod unosa".Tu označi android tastatura.:happy:
 
@jaksa007
Evo hint sto se tice update-a.... 95% nikad,a ostalih 5% je malo verovatno.... ;)
 
Evo nekih screenshot-ova za one koji hoće da im ovaj telefon liči na Windows Phone.Launcher se zove "Launcher 7 Donate",a lockscreen wallpaper je "Koi Live Wallpaper 1.25".:smash:

screenshot1qj.jpg screenshot2bi.jpg screenshot3aa.jpg screenshot4cy.jpg screenshot5fz.jpg
 
Jel moze ovaj telefon da snima i da u isto vreme bude upaljen blic ? :)
 
Poslednja izmena:
Može,ali na ISC 4.0.4 androidu.Preko programa "lgCamera" sa Play-a može i na GB 2.3.6 androidu.:type:

Izvini, posto vidim da se ti najvise razumes ovde. Da te pitam zasto mi zabode na pocetku na Dobre stvari pokrecu svet kada pokusam da volume down + power.
Bruka da ne mogu ni prvi step da predjem. :p

Hvala unapred.
 
Pa tako i treba,to je bootloader.Odmah priključiš USB kabal priključen sa računarom i na taj način uđeš u fastboot meni.Iskoči ti na računaru "Command Prompt"(cmd) meni(tj.crni prozor).:smash:
 
znaci docekasmo od telenora i zvanicni update na ICS....

svaka cast...gz...
 
na čemu svaka čast? Što poslednji u svetu valjda dobijamo zvanični ICS, (ako je istina) , posle 8 meseci, i to po povlačenju ovog telefona iz ponude ....
 
Upgrade je od 210 MB i nije GB,nego ISC android 4.0.4.Instalacija se radi preko OTU (program "OneTouchUpgrade") sa Alcatelovog sajta...:smash:
 
Poslednja izmena:
I ja sam isto završio nakon "update" preko OTU sa stock Telenorovim GB. Izgleda da ćemo morati da čekamo svoj red.

Edit. OTA je nakon toga pokazala update na 2.3.6 veličine od oko 220mb, ali nakon tog update, instalirao se u stvari ICS.
 
Poslednja izmena:
ja svejedno i ne smem, jer sam čitao negde da će mi ponovo zaključati fon ako skinem telenorovo original...

Dobar mi i ovaj :) :)
 
I ja sam isto završio nakon "update" preko OTU sa stock Telenorovim GB. Izgleda da ćemo morati da čekamo svoj red.

Edit. OTA je nakon toga pokazala update na 2.3.6 veličine od oko 220mb, ali nakon tog update, instalirao se u stvari ICS.

Uradio OTU dobio nazad Telenor onda

stalno pokazuje na telefonu New Firmaware download

Update inf version 2.3.6-010 05

Kad zavrsi download preko wi fi kaze data err. try later
Nista mi nije jasno :) i to nece uvek stoji po pola sata i nista

Svaki savet dobro dosao
 
Poslednja izmena:
Cekajte ja sad ne shvatam, ovaj oficijalni update sto su pustili za nas koji nismo ubacili custom ROM, da li je ICS? Vidim da je mnogo mali,nista mi nije jasno, ako je neko voljan neka mi objasni ovde :)
 
Prvo se valjda uradi taj mali update(koliko se ja sećam),pa ti telefon ponudi taj od preko 200Mb i to je ISC,zvanični android 4.0.4 upgrade za Telenor Smart HD.Ja se sećam da telefon nije hteo posle download-a tog velikog zipa nikako da ga sam instalira,pa sam morao ručno preko CWM Recovery da ga instaliram.Ako me neko razume shvatiće šta treba da uradi.:d:smash:
 
Prvo se valjda uradi taj mali update(koliko se ja sećam),pa ti telefon ponudi taj od preko 200Mb i to je ISC,zvanični android 4.0.4 upgrade za Telenor Smart HD.Ja se sećam da telefon nije hteo posle download-a tog velikog zipa nikako da ga sam instalira,pa sam morao ručno preko CWM Recovery da ga instaliram.Ako me neko razume shvatiće šta treba da uradi.:d:smash:

ma razumem ja sta treba, ali gde naci fajlove , jer ovaj moj nece uopste da instalira ni taj mali update a kamoli veliki
 
ma razumem ja sta treba, ali gde naci fajlove , jer ovaj moj nece uopste da instalira ni taj mali update a kamoli veliki
Tačnije,u pitanju je zip fajl,tj. ukupno 2 update koje treba instalirati,ako se radi direktno preko telefona.
 
Poslednja izmena:
meni je update prosao bez problema, sam mob je odradio posao...
 
Uradio sam update sa onim manjim paketom i onda krene da skida ovaj veci gde prilikom restarta zakuca i nece dalje. Posle vadjenja\vracanja baterije javi da nije uspeo upgrade. Vec sam pokusao dva puta. Ima li veze sto sam rutovao telefon kako bih skinuo neke Telenor aplikacije. Ili mora ovo sto Demijan kaze preko CWM Recovery ili preko OTU. Neka pomoc?
 
Nazad
Vrh Dno