Šta je novo?

Telenor Smart HD

rastafarian, pa pre ce da mu prave probleme ako vide ICS umesto GB, to ce lakse primetiti nego root.
 
Čekaj, zar se nisu ljudi žalili da ta verzija ima screen burn-in problem?

Ma pišu ljudi gluposti na XDA.Nema nikakav "screen burn",treba samo da se da se preko CM10 zipa i GAPS zipa instalira "Mod-adreno-libs.zip" i "Seeder-2.0.0".I zašto bih neko koristio stock JB,kada je "ClockworkMod 10.x" jedno duplo bolji (Ima otključan procesor,governor i proširenu RAM memoriju na za 40 MB + 2 memory tweak-a u sebi).Jedinu operaciju koju sam morao da uradim sam je bila da ubacim FM radio ("Spirit FM Unlocked") i sve radi za deset,pa i drain baterije su skroz sredili...
E sad što ima labuda kao što je naš drug "slavisaj",koji ne zna da ima loših piratskih navigacija,to već nije moj problem.Popljuva čovek telefon samo tako.:d
@rastafarian,a kako će majke ti da provale u firmi da telefon ima root.Može da ga unroot-uje iz same superuser aplikacije???
 
Pa nije baš samo od nasumičnih ljudi. Ovo piše i od strane samog developera

Kernel:
- new 995S kernel
- PMEM fix
- 382MB RAM for system
- OC up to 1.95Ghz (at your own risk!)
- voltage fixed for 1,95GHz
- CPU undervoltage fix v2
- removed unnecessary modules
- new governors: SmartassV2,Interactive,InteractiveX,Intellidemand,Ondemandx,Lulzactive
- set smartassv2 for default governor
- new I/O scheduler: Deadline
- zram settings enabled
- ARMv7 optimalisations
- unlocked bootloader (thnxxx Iuss/Benetnath)

Known problems:
- maybe "screen burning" - not permanent!

To me koči da ga instaliram. MTS-ovi 4.0.4 Rom mi radi pristojno, ali guta puno Ram memorije.
Nigde nisam našao link za Ius cwm6 koji ima u sebi i skriptu da sačuva MAC adresu, a mrzi me da to radim ručno.
 
Poslednja izmena:
Screen burn-in nisam kod mene primetio,sem jedan put na Antutu bench testu.To su minorni problemi koji se rešavaju u hodu i izaći će već neki patch,ako bude trebalo.Ništa vredno da ovde otvaramo dalju diskusiju...:smash:
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje.Sinoc mi se SD kartica sama odjednom iskljucila, i pise mi kao da treba da obrisem neke podatke(aplikacije) da bi mogla da se pokrene.Restartovao sam fon 5x valjda i nista i dalje nece da je prepozna.Probao sam da vratim i na fabricka podesavanja i dalje nece da je prepozna.Da li se tom nekom desilo i ako zna neko resenje neka napise.Kartica nije bila prepunjena da bi zbog toga zezala,ona je od 4GB a imala je praznog prostora jos oko 2,5 GB.Hvala unapred na odgovoru.
 
Imam jedno pitanje.Sinoc mi se SD kartica sama odjednom iskljucila, i pise mi kao da treba da obrisem neke podatke(aplikacije) da bi mogla da se pokrene.Restartovao sam fon 5x valjda i nista i dalje nece da je prepozna.Probao sam da vratim i na fabricka podesavanja i dalje nece da je prepozna.Da li se tom nekom desilo i ako zna neko resenje neka napise.Kartica nije bila prepunjena da bi zbog toga zezala,ona je od 4GB a imala je praznog prostora jos oko 2,5 GB.Hvala unapred na odgovoru.
Potpuno isto se desilo i meni, probao na par razlicitih uredjaja i nijedan je ne vidi vise.Ocigledno da fabricka greska cim tako brzo crkavaju, bolje da ih nisu poklanjali. Garancija na nju je 6 meseci, moze i preko telenora ali mora da se ostavi i telefon i memorijska zbog reklamacije sto je suludo. U servisu moze da se reklamira samo mem.kartica ali je na NBG pa nisam nosio. Mem. kartica je isuvise jeftina da bi se cimao i cekao... veca steta su podatci i slike koje su otisle u nepovrat.
 
@raka1970,e baš si neki brainiac.:alo:
Ako već imaš smart fon,zar nije logično da na njemu imaš barem jedan cloud servis u sihronizaciji.Npr."Dropbox",koji će ti sve slike i ostalu multimediju sa SD kartice čuvati u oblaku njegovog servera.
 
^^
Ja Dropbox i photo upload pominjem u skoro svakom threadu gde je neko slučajno obrisao slike, gde je imao problema sa sd karticom ili je izgubio telefon sa svim slikama sa odmora.

Po meni jedna od boljih aplikacija na androidu.
 
Upustvo za root -Telenor Smart HD

FAZA PRVA
***************
Prvo se skinu i instaliraju ovi programi zbog dajvera.
Skini "One Touch Upgrade" sa ovog linka:http://www1.alcatelonetouch.com/global-en/downloads/otu/one-touch-upgrade-q-2-5-8-setup.exe
Skini i "Alcatel Android Manager",mada ti on nece trebati,ali ga skini i instaliraj zbog drajvera.Link:
http://www1.alcatelonetouch.com/global-en/downloads/pcsuite/alcatel-androidmanager-2-2-1209-2565.exe
************************************************** ************************************************** ************************************************** ***************
1. Skinite CWM Recowery sa ove adrese:
http://www.4shared.com/rar/dKvjLow4/cwm_recovery.html? - Registrujte se na sajt da bih mogli da skidate fajlove!
2. Raspakujte CWM recocery na računar(na root C particije ili već koju koristite D,F,E...) i u njemu imate dva bat fajla, jedan je "boot.bat" a drugi je "install.bat
3. Ako idete na "boot" onda imate recovery samo za jednokratnu upotrebu, ako idete na install imaće te ga za stalno.
4. Na telefonu izvadite bateriju i vratite nazad, držite pritisnuto Volume Down i Power dugme, na telefonu će se pojaviti logo ali dugmad držite još 5-10 sec.
5. Zatim telefon povežite preko USB-a sa računarom.
6. Pokrenite bat fajl po imenu install, i program će instalirati clockworkmod (CWM) na telefon.Pratite upustva iz iskačućeg prozora,a kretanje kroz CWM je sa dugmadima Volume Up i Volume Down a za potvrdu stisnete Power.
Uradio sam po ovom uputstvu sve ovo i kada sam htio da podignem telefon u CWM (drzeci vol+ i power, power pustim cim tel zavibrira) pojavi mi se zuta ikonca androida sa otvorenim stomakom iz kog viri crveni trougao sa znakom upozorenja. Isto tako i kad hocu da tel normalno ukljucim. Sta mi se desilo i sta da radim? Pomagajte...
 
Jesi li siguran da si instalirao dobro CWM ? Imao si ona plava mala slova? Jesi li uradio tada BackUp sistema?
 
Sad si me zbunio, ne znam jesam li dobro razumio ovo uputstvo, ja sam spojio tel na komp i sa komjutera iz foldera gdje sam raspakovao cwm recovery aktivirao install.bat i na kompjuteru mi se otvorio prozor kao u DOS-u gdje je pisalo dva puta da kliknem any key, sto sam uradio i na kraju je pisalo da je instalacija kompletna...dalje od toga nisam isao, a na telefonu mi nista nije izlazilo pa sam ga ugasio i htio da podignem u cwm
 
Probaj opet VolDown i Power, i ovaj put BOOT, da samo butuje u CWM....

Pa posle iz CWMa instaliraj neki ROM .... imaš neki rom na kartici? Šta si u stvari hteo da uradiš?
 
htio sam najprije da dobijem rootovan telefon, a posle bi se mozda odlucio da ubacujem neki ROM.
Evo probao sam vol- i power, ali mi ostane zaglavljeno na telenorovom logou...makar nije onaj robot za znakom uzvika :(
 
Poslednja izmena:
Pa ako si samo hteo rutovan za početak, nije ti trebao CWM ....

Iz Crne Gore si?

Uzeo preko telenora?

Ili je srpski fon?

Pitam, jer je crnogorski telenor izbacio legalni update na 4.0.4 ....

Skini ovaj rom, to je CleanStock rom, već rutovan, 4.0.4

http://www.mediafire.com/?2yt8j5x7248i2bj

Onda probaj opet da udješ u CWM, ovaj put samo BOOT varijanta ... da otvori CWM.

Pre toga naravno nabaci ovaj .zip na SD karticu.

Znači odavde:

4. Na telefonu izvadite bateriju i vratite nazad, držite pritisnuto Volume Down i Power dugme, na telefonu će se pojaviti logo ali dugmad držite još 5-10 sec. (ne moraš ovoliko, 2-3 sekunde je dovopljno, posle pojavljivanja plave telenor trakice)
5. Zatim telefon povežite preko USB-a sa računarom.
6. Pokrenite bat fajl po imenu BOOT, i program će BUTOVATI clockworkmod (CWM) na telefon.Pratite upustva iz iskačućeg prozora,a kretanje kroz CWM je sa dugmadima Volume Up i Volume Down a za potvrdu stisnete Power

Kad i ako ti otvori CWM, onda idi na WIPE sve što možeš, DATA, i još jedan ima na "prvoj strani", pa odeš u ADVANCED, pa i na toj strani ima WIPE DALVIK vlajda ..

Kad odradiš WIPE na 3 mesta, (bateri stats nemoj, ne moraš, ne znam, kako hoćeš) onda se vrati na "prvu stranu" i idi na INSTALL ZIP ili kako već piše... i onda odaberi ovaj .zip fajl koji si prethodno nabacio na karticu, i pusti ga nekoliko minuta da instalira.

Kada završi, ispiše INSTALL KOMPLETE, onda idi na REBOOT SYSTEM NOW.

I sačekaj da rebootuje..

Imaš fon sa svežim, čistim, 4.04 androidom, već rutovan, i ima srpski ....

I dalje više ništa ne pipaj, ako ti već ne ide od ruke :) :)
 
Poslednja izmena:
Da, iz Crne Gore sam, kupljen telefon kod Telenora, i uradio mu jos u decembru cim je izasao upgrade na ICS.
Ajde probacu ovo sto si mi rekao ,ali nisam maloprije uspio da udjem u CWM , stalno me vraca na zutog robota ili telenorov logo...
Samo jos jedna stvar, nisam siguran da mi je ovo najjasnije...
6. Pokrenite bat fajl po imenu BOOT, i program će BUTOVATI clockworkmod (CWM) na telefon.Pratite upustva iz iskačućeg prozora...
da li pokrecem BAT fajl preko komjutera ili preko telefona? i uputstva iz iskacuceg prozora, da li iskacu na komjuteru ili na telefonu?
 
da li pokrecem BAT fajl preko komjutera ili preko telefona?

Au, bre, prijatelju, ako ovo pitaš, bolje da ništa nisi dirao .....

Sa kompa, naravno, gde si raspakovao taj folder ....
 
Pa tako sam i uradio...nego sam pomislio da se tu nisam zeznuo, da nije trebalo sa telefona nesto aktivirati
 
Ne, ne , sa kompa.... dovedeš ga u to BOOT stanje sa VolDown + power, onda brzo uključiš USB i pokreneš taj BOOT.bat i čekaš da li će da "nanjuši" teelfon ...

ako su ti svi drajveri sobro instalirani, ne bi smelo da bude problema, treba da otvori CWM ....

Prvo nabaci .zip fajl na SD ....
 
Nema, INSTALL ga instalira na fon, a BOOT će samo jednom fda ga butuje direktno u CWM.

Ti prvo uradi BOOT, jer je meni uvek bilo lakše i brže da uradi BOOT, i instaliraj ovo ...

Ako sve proradi, posle uvek možeš naknadno da instaliraš kroz INSTALL opciju ...
 
Uspio sam sve kako si mi rekao, ali kad krene instalacija izbaci mi posle par sekundi aborted, ne moze da otvori fajl sa kartice.Pronadje ga, ali ga ne moze otvoriti
 
Probaj da ga skineš odavde ... isti je.

http://d-h.st/3r9

Pre 2 dana sam instalirao na zetovom telefonu, sve je prošlo OK ...

Ili, slušaj, ako ti telefon nije otključavan za sve mreže, skini sa alkatel sajta onaj OneTouch ...

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-995.html#.UZhqYMouv-s

pa rpobaj sa njim da vratiš originalni ICS ... da fon proradi.

Pa onda probaj CWM da BOOTuješ, i prvo šta da uradiš, napravi BACKUP kroz CWM ... a posle se igraj dalje.


Kad si uspeo da se ubaciš u CWM, tu si već pola posla uradio...

Mada ne razumem što neće, da li si lepo iskopirao, ceo fajl? Tako kako jeste, u .zip formatu, nisi raspakivao?
 
Uspjelo mi je,prebacio sam preko druge kartice i sve je proslo bez problema,instalirao sam taj Stock SCI i djeluje mi mnogo bolje od fabrickog Telenorovog 4.0.4.
E sad bi valjalo da napravim backup ovakvog sistema, pa mi treba neka preporuka-savjet koji program-kako da to nabolje odradim, posto to jos nisam radio?
 
podezi sve kako ti odgovara, aplikacije, pozadinu, ikone, itd itd.

I onda ponovi boot u CWM, udji u opcihu BacjkupRestore, i uradi BackUp .... Na taj nacin, SVE ce ti zapamtit, sve tvojre....

Imaces dakle taj ROM, za koji kazu da je skroz OK, sa svim svojim pidesavanjuma i aplikacijama. Cak mi i ebank radi posle restore-a.

A taj backup mozes da cuves i na kartici, i cuvaj i na kompu, i svaki sledeci put mozes ooet, samo nemoj Install, nego Restore iz CWMa.

kucam na fonu, na brzinyu, izvini greskams, ali snaci ces se....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno