Šta je novo?

Telenor Smart HD

Pa hard reset recimo. Da ti vrati sistem na fabricko stanje. Sacuvaj sve sto ti treba sa telefona na komp recimo. Imenik, slike, muziku i sl. Formatiraj memorisku, ugasi fon i onda stisni i drzi dugme za paljenje i volume+ dok se telefon neupali skroz, tj dok ti neizbaci da biras jezik i ostalo. Izpodesavaj sve sto treba. Vrati imenik i ostalo sto si sacuvao, disejbluj sve od aplikacija sto ti netreba, instaliraj sta ti treba. Kad odradis sve ugasi ga i upali ga i to je to. Nece ti trebati vise od 15min za sve to.
 
Malo je 512mb za android. Ja sam probao sve i opet dodjes da mora da se restartuje svaki dan. Sad otkad imam samo par esencijalnih aplikacija, ko sat radi. Bez cleanera I ostalih zajebancija.
 
Malo je za opusteno koriscenje kako je android zamisljen. Jedini nacin da normalno radi je da nekoristis widgete, facebook app i pogasis brda buildin aplikacija koje ni ne koristis nikad, nazalost. U suprotnom proguta memoriju. Nikakav cleaner i tweek program mi nije do sad pomogao. Mada je android sam po sebi takav. I na S3 se lako pojede ram ako ga koristis bez iole stekanja. Naravno da je komotnije nego na 995, al opet iz mog iskustva ni on nije otporan na iste stvari.
I onako u 99% slucajeva koristim imenik, textru, browser, tapatalk, supertube, showbox, mx player, led flash, calculator, office i andro zip manager. Ponekad BS player, radio, music i eventualno neku igru i tako izdrzi po mesec dana i vise bez restarta. Posle prvih mesec dana igranja i isprobavanja svega i svacega ovo se ustalilo vise manje i cak i da imam jaci fon sumnjam da bi koristio jos nesto.
 
Телефон ми не препознаје картицу. Јутрос сам се пробудио, писало је да је оштеећена, понудио ме да форматирам, одбио сам, и од тада је не ферма ни 2%. Убацивао сам другу, препознаје је, за разлику од моје коју сам убацио у други телефон, што значи да је до картице. Е сад, није ми до 1500 динара колико ћу издвојити за нову, већ до података (попуњено било око 12gb од могућих 16)... Постоји ли неко решење? Знам за FileRecuva, али тада кад сам враћао податке, препознавао ми је (стару картицу). Сада је уопште не препознаје...
 
Stavi karticu u čitač i na kompu intaliraj software Get Data Back for FAT32 i sa njim ćeš izvuci 99% podataka. Možda ces pre toga morati da je formatiras ali to nema veze, samo neupisuj nista na nju.
 
5 meseci od update proslo a ja nmg da ga jos prebacim na ics
 
Potvrdjujem, zaista odlican ROM, duze baterija traje, bolje performanse...
 
ljudi koji je postupak instalacije, meni je iz telenora telefon, imao sam update 4.0.4 i nisam bio zadovoljan pa ga vratio na 2.3.6,koji je ovo sad i jel komplikovana instalacija
 
Nije komplikovano, ali ovo nije zvanični apgrejd odobren od strane Alkatela/Telenora.
 
Мој другар чачкао закључавање телефона и заборавио образац а не зна ни Гугл податке ....(шта рећи...) . Сад кад се упали телефон стоји -Превише покушаја , За откључавање пријавите се на Гугл налог и само хитни позиви . Може ли се преко компа преписати ром ? Инсталирао сам Alcatel suite ал не препознаје телефон....
Please , ако неко зна
 
Neka ga flešuje preko flash tools-a, ako ne znate kako potražite nekog u blizini ko zna.
 
Може ли неко овде да ме упути ? Скинуо сам flash tools
 
Pogledaj a android srbija mislim da imaš objašnjenja, mada svakako preporučujem da nađeš nekog ko zna šta radi da ne bi brikovao telefon.
 
Drustvo, ako moze mala pomoc. Drug imao cm 10 i hteo da promenimo rom, ubacili ovaj kitkat, na njemu nije radio viber i trazio da mu ubacim neki drugi... Nije hteo nista drugo osim oficijalnog, ubacim mu gb, radio fon dva dana i umrtvio se danas.. Ne reaguje na nista, na punjacu samo vrti ukrug do telenor loga i restartuje se i tako u nedogled. Bez punjaca ne reaguje na nista. Jel ima neko ideju sta da probam?
 
Jel mozes nekako u recovery ? Udji u download mode i ponovo instaliraj ROM
 
ma ne da mi u recovery nikako,ne reaguje na volume down+power a nece ni na volume up+power da formatira,znaci samo beskonacni restart na punjacu a bez punjaca ne reaguje na nista...
 
Glupo pitanje, da ne koristiš slabiji punjač ili si zakačio na komp? Pošto ovaj fon kad se skroz isprazni ne može da sa pokrene ako se ne korisit punjač od čini mi se minimum 650mA. Ja kao rezervu imam neki Motorolin od 500mA i tako se ponaša kad se zakači prazan fon na njega, inače kad je upaljen normalno puni.
 
Koristim punjac koji ga je punio i dosada, tj njegov originalni, nije do punjaca sigurno.... Nije mi jasno sta se desava, da je moj nebih se ni cimao zbog njega al jbga drug nema da pazari drugi zato sam i pitao ako neko ima ideju kako da ga veatim u zivot.... Ali meni se cini da je on umreo[emoji12]
 
Za pocetak kad ga ugasenog prikacis na punjac jel krene da puni bateriju ili nereaguje u opste.

Takodje nemoj da se uzdas u to sto je orginalan punjac. Pre nego sam zamenio 995 imao sam frku da upalim telefon ako mi se ugasi (isprazni baterija), morao sam na zivo da je kacim na struju minut-dva pa tek onda da je punim u telefonu, ortak se slicna prica desi i kupi novu bateriju, al posto je nova baterija bila prazna nije mogao ni nju da koristi. Donese kod mene da ih ozivim, ja probam sa njegovim punjacem na mom telefonu i opa moj telefon digne obe njegove baterije bez problema, ali u bilo kojoj drugoj kombinaciji nismo mogli da upalimo telefone ako nam se baterija isprazni sem kacenja direkt na struju.
 
ne krene da puni vec krece da ga pali,dodje do telenor loga i onda restart i tako nastavlja da ga pali i restartuje,uopste se ne vidi ono da puni bateriju....probao sam nekoliko punjaca
 
Probaj ako imas neki usb kabal viska direkt na "zivo" da zakacis bateriju na tipa par minut, cisto malo da se napuni. Imas na netu vidi koja boja je plus koja minus, crvena i crna bi trebalo. Pa vidi sta ce onda da se desi kad probas da ga upalis sa takvom baterijom, ako se ponovi verovatno je do telefona. Naravno obrati paznju i na to da li se baterija nadula ili ima neke slicne defekte.
 
ok,hvala,probacu i to.....nije se baterija nadula
 
Proslo vreme za edit, izvinjavam se zbog posta za postom, samo da se zahvalim subaru-u 300 hp na pomoci... Operacija uspela-pacijent oziveo[emoji2]
 
Znači pandrknuo-oslabio ti je punjač.
 
Ma nije pandrknulo nista, eno ga radi mu sasvim normalno, i fon i punjac
 
Ma nije pandrknulo nista, eno ga radi mu sasvim normalno, i fon i punjac

Taj telefon kad sledeći put bude iscedio bateriju sa tim punjačem se neće upaliti, to je poznat problem sa tim telefonom i zato sam ti ukazao na njega, a ti kako hoćeš.
 
Hvala ti na ukazivanju na moguci problem, kao sto sam vec napisao, fon je drugov i rekao sam mu da pazi da ga opet ne isrce do kraja....
 
Pozdrav ljudi. Ja sam nov na forumu. Moze se reci nov i sa android telefonima, mada i dalje koristim WP uporedo :D
Hteo sam da pitam, posto sam procitao jedan raniji post na ovoj strani oko updatea za ovaj telefon...ROM][UNOFFICIAL][OT-995][4.4.4][AOSPA4+] Paranoid Android 4.4 Final Jel radi ovo i koliko je bezbedno da se ubacuje u telefon?? (nov sam nemam pojma)

I da li je ikako moguce povezivanje telefona sa kompom preko blue tootha. Probao sam ali nesto zeza!?

Pozdrav ljudi! :wave: :wave: :wave:
 
Nazad
Vrh Dno