Šta je novo?

Telenor Smart HD

tolero

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruke
3,325
Poena
260
Telenor Smart HD




phone_437_8.jpg


Software Platforma Android 2.3

Srpski jezik Da

Ekran Osetljiv na dodir Da, Capacitive TFT
Tip 480x800 piksela, 4.3 inča

Kamera Rezolucija 5MP

Procesor Tip/brzina 1.4 GHz

Memorija Memorijska kartica Micro SD (do 32GB)

Ugrađena memorija Do 900MB

Veličina Dimenzije 68 x 127 x 9.75mm
Težina 124g
Baterija Kapacitet 1500 mAh

Zvuk Muzika MP3/AAC+/WAV/WMA player

FM Radio Stereo sa RDS

3.5mm jack Da

Mreža Podaci/Brzina HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
Tip GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 900 / 2100

Povezivanje Internet WAP 2.0/xHTML, HTML

USB microUSB v2.0

WiFi Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot

Bluetooth v3.0 sa A2DP

Poruke Tip SMS, MMS, Email, Push Email, IM

Ostalo GPS Da, Google Maps

SIM kartica Standardna


Ovaj telefon se pojavio kod jednog našeg operatora :)

Zna li neko koji je ovo model u pitanju ? Neki Philips,Zte ?

Nisam znao gde da pitam pa rekoh da napravim temu, sorry ako sam pogrešio.

Kako mi ističe ugovor za mesec dana u fazi sam biranja nekog telefona kod ovog operatora .
 
Poslednja izmena:
Video sam na temi tamo da se govori o tome.


Alcatel-OT-995-1.jpg

Evo na ovoj slici baš izgleda . Jedino da nisu iste specifikacije .
 
Mistim da je to Alcatel OT 995,mada ne slažu se neke karakteristike

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_995-4661.php

To sto se ne slazu u specifikaciji je vrlo cesto kao posledica toga sto operateri traze malo "osakacen" mob u odnosu na njegove prave specifikacije tj.,malo slabija baterija i jos koja sitnica,onda ga brendiraju i stave ga uz pakete mnogo povoljnije nego sto je njegova prava cena,tako da je vrlo moguce ot995 ovaj mob i ja to mislim tj.siguran sam.Sasvim solidan mob koji se moze uzeti vec za nekih 140 evrica uz najmanji paket...
Ja pogledah specifikacije brendiranog i ne brendiranog i ne nadjoh razlike u specifikaciji sem interne memorije koja je kod operatera manja jer on ubaci neke svoje aplikacije i sto misle da treba...?
 
Poslednja izmena:
To je apsolutno isti telefon "Alcatel OT-995",brendiran od strane Telenora.
 
Ovo sam "ukrao" sa jednog drugog foruma

Telenor Smart Pro - Alcatel OT 991

Telenor Smart - Alcatel OT 985

Telenor Smart HD - Alcatel OT 995

Izgleda da imaju neki ugovor sa Alcatel-om oko brendiranja-rebrendiranja modela, mene je interesovalo hoce li skorije neki sony kod njih i odgovor je bio njet :(
Da ne skrecem sa teme , cini mi se da OT995 za 2k din vise bolja opcija od G300 , sta vi mislite ?
 
Ovo sam "ukrao" sa jednog drugog foruma

Telenor Smart Pro - Alcatel OT 991

Telenor Smart - Alcatel OT 985

Telenor Smart HD - Alcatel OT 995

Izgleda da imaju neki ugovor sa Alcatel-om oko brendiranja-rebrendiranja modela, mene je interesovalo hoce li skorije neki sony kod njih i odgovor je bio njet :(
Da ne skrecem sa teme , cini mi se da OT995 za 2k din vise bolja opcija od G300 , sta vi mislite ?
Vidis ovo i mene zanima i ja razmisljam oko toga i mislim isto kao ti medjutim lik koji se dobro razume u android kaze da mu je touch slab.Ja sam s` druge strane juce probao 995 u Telenoru i delovao mi je ok,touch nije ekstra,ali nije ni slab kako on kaze,jos postoji mogucnost da mu aplikacije nisu pogasene pa je zato malo usporio jer ljudi cackaju i izlaze bezveze...
Uz njega ide 4gb sd kartica i on ima oko 800mb slobodne memorije
 
Poslednja izmena:
Bolja je kombinacija u svakom pogledu,pogotovo je razlika u kameri velika.:type:
 
Sad sam ga testirao malo, telefon je perverzija, a u odnosu Telenor Touch Plus koji imam je dve klase iznad.

Ekran je ogroman u odnosu na TT+, iako je gingerbread odma se primeti da je heavily tweakovan. Dakle razne animacije tokom skrola, onda nekakv multitab u 3d za widgete i aplikacije i sve to tece fantasticno glatko kao da ga pokrece Ics i izgleda podjednako dobro.

Telefon dolazi NAKRCAN aplikacijama sto mi se u sustini ne svidja, ali za obicnog korisnika ce sve biti tu.. od office paketa do flashlight i sl. Jedino mi se nije svidelo sto i medju tim programima ima i antivirus, avg rekao bih, koji radi u pozadini i nepotrebno opterecuje fon i resurse. Neobrisiv je bez rootovanja.

I pored gomile aplikacija telefon je imao 850mb slobodne interne memorije sto je stvarno impresivno.

Probao sam da ga opteretim zesce, otvorih 30ak aplikacija za redom i telefon je sve nosio apsolutno glatko i bez lagovanja.

Probao sam i snimanje video u 720p i odusevio sam se reprodukcijom kasnije. Jednostavno telefon je sjajan i mislim da opravdava cenu.
 
Stvarno deluje ok, posebno po ovim cenama ali je problem je to sto je ZTE Grand X samo malo skuplji a ima bolju rezoluciju ekrana, dual core i bolji gpu, cist android.. samo mislim da je kamera bolja na Alcatelu, verovatno i izrada i ako su oba modela ''kinezi'' (alcatel je danas francuski kao sto je McCalebb makedonac :d)

edit, na osnovu phone arena testa ne bih rekao da je kamera bolja na Alcatelu.. mozda je ispravljeno nekako softverski ali ove is testa su lose, realno. HD video je ok.

The Alcatel One Touch 995 Ultra features a 5-megapixel auto-focus camera with LED flash on the back. Sadly, the images it takes are below average with colors tending to be unnaturally cold with a greenish tint. Images have little resolved detail and are a bit too sharp for our taste.
The rear camera shoots 720p video at 30 frames per second. It’s nice to see that the camera quickly and automatically focuses on objects while shooting video. And while we were disappointed with the quality of still pictures, video recording actually turned out quite decent. The mic filtered out noises well enough, and colors look punchier and more natural.
 
Poslednja izmena:
Hmmm majku mu sad i mene baciste u dilemu,jedino me odvlaci to sto je ovaj ZTE,da je bar Huawei,jer je ovaj ipak malo bolji od ZTE-a,ili gresim?
 
Po mom misljenju Huawei je ipak bolji od ZTE ali ja razliku izmedju Alcatela i ZTE ne pravim :d
 
Srecom pa Sony nije kinez nego komsija Japanac pa tih muka nisam imao , ali sada treba i burazeru da kupim mob i oba tri gore navedena modela plus Xperia U su mi u razmatranju (ne treba mu kartica jer on muziku i sl. snimi svakog 29. februara ...) Bas bi bilo dobro da se napravi jedan test sa najpopularnijim telefoncicima (Skate,Grand X, G300,OT995,Xperia U,Ace +,Galaxy S i sigurno jos neki koji sam zaboravio) mislim da bi to pomoglo mnogima da se odluce koji da kupe jer je to najpopularniji cenovni rang kod nas.

Po mom misljenju Huawei je ipak bolji od ZTE ali ja razliku izmedju Alcatela i ZTE ne pravim :d
 
I ja to mislim za Huawei,ali ovaj drugi deo te ne kontam...,oces da kazes da su Alkatel i ZTE isti ili da ih je smesno porediti jer je Alkatel daleko bolji ili nesto trece...? ;-)
 
Alkatelovi telefoni su za klasu kvalitetnji bar sto se izrade tice.
 
A to po nekom standardu uopste ili zato sto ti imas alcatel? :) Pitanje je kolika je razlika izmedju ovog 955 i grand x.. reci da su Alcateli za klasu kvalitetnije izrade od zte.. preterivanje ;) Za klasu je recimo one v kvalitetnije izradjen od oba ova socijalna Androida :)
 
Poslednja izmena:
Alcatel je brend sa većom tradicijom ali, barem na našem tržištu, uvek nastupa sa low budget ponudom. Huawei i ZTE su odavno na tom nivou i brzo će, kao nekada HTC, doći u situaciju da se nadmeću sa najboljima. Da ne pominjem sad GoldStar i ono što je usledilo...
 
Mene zanima jel neko uzeo u Telenoru ovaj brendirani ot995 sto daju?
Pitam jer sam ga danas tamo cackao i ladno sam sve aplikacije sto su u njemu mogao obrisati kao i premestiti na sd...,ja obrisao par komada...,a moje pitanje je,jel to nisu vise zakljucani kao sto je bio ot990?
I video sam da je dostupan neki update softvera tezak oko 7mb,sta je to,jel posle njega moze se ici na update na ICS kako sam negde cini mi se procitao?
 
Ja sam probao, samo downloaded apps mozes da deinstaliras. A update ti je samo neka zakrpa za ginger, nije ics. I ja se lomim da uzmem ovaj tel tj cekam oficijelni update na ics pa cu onda uzeti.
 
Ja sam probao, samo downloaded apps mozes da deinstaliras. A update ti je samo neka zakrpa za ginger, nije ics. I ja se lomim da uzmem ovaj tel tj cekam oficijelni update na ics pa cu onda uzeti.
Druze,ovaj izlozeni je sve mogao da brise,ja obrisao ona Layer,cak je i 111 meni mogao da se brise...,znam da je to zakrpa,ali negde procitah da nakon te zakrpe od 6,7mb tek moze da se uradi update na ICS,ja hteo da odradim taj update i da proverim oce biti posle ICS,medjutim nema net... :-D
 
111meni i ona telenorova sranja mogu da se brisu jer su u downloaded apps, sad sam opet bio da proverim. Ostalo no way bez rootovanja.

Inace ovo upgrade na 2.36 pa ics nema logike, zasto bi mucili telefon kroz dve procedure flesovanja...

Ako neko voljan a ima ovaj fon, nek skine One Touch Upgrade Q 2.5.7, poveze fon, i vidi koji je poslednji upgrade ponudjenponudjen
 
111meni i ona telenorova sranja mogu da se brisu jer su u downloaded apps, sad sam opet bio da proverim. Ostalo no way bez rootovanja.

Inace ovo upgrade na 2.36 pa ics nema logike, zasto bi mucili telefon kroz dve procedure flesovanja...

Ako neko voljan a ima ovaj fon, nek skine One Touch Upgrade Q 2.5.7, poveze fon, i vidi koji je poslednji upgrade ponudjenponudjen

Layer na ot990 nije mogao da se obrise,a ja ga na ovom normalno smakao sa moba ;-) ni 111 meni na ot990 nije mogao,a ovde jeste...,ko ce ga znati...,a to da mora prvo na tu zakrpu da se digne ginger,pa tek posle na ICS sam negde procitao da je neko rekao,ja samo prenosim... ;-)
 
A to po nekom standardu uopste ili zato sto ti imas alcatel? :) Pitanje je kolika je razlika izmedju ovog 955 i grand x.. reci da su Alcateli za klasu kvalitetnije izrade od zte.. preterivanje ;) Za klasu je recimo one v kvalitetnije izradjen od oba ova socijalna Androida :)

HSV druze, da si imao priliku da koristis oba ne bi tako govorio.... Alcatel je imao dosta promasaja sto se telefona tice u proslosti ali sada je krenuo uzlaznom linijom. Takodje sam vrlo skeptican bio po pitanju Alcatela aj da kazem da sam imao predrasude prema toj firmi :) prosetaj do telenora pa uzmi u ruke ot990 i direktnog zte konkurenta.....razlika u kvalitetu izrade je za klasu na strani alcatela, takodje i ovaj ot995 (nisam ga drzao u ruci) deluje kvalitetnije i solidnije od grand x koji za malo para nudi dosta ali je plastikaner jer negde se mora ustedeti.Ako ga malo pritisnes on pocinje da krcka a i sama plastika deluje prilicno jeftino sto za alcatel definitivno ne mozes da kazes. da ne shvatis pogresno nemam ja sta da branim alcatel,telefon kao telefon,svako uzima sta mu se svidja i sta moze da priusti, ali to je moje misljenje i mislim da je realno bar za ove modele koje sam ja ima priliku da uporedim.... e sad mozda I ima ZTE modela koji su kvalitetniji od Alcatelovih paralela (ogradjujem se) ali sumnjam jer po meni ZTE igra na performanse i hw u telefonu a ne na izgled i kvalitet materijala.
 
Poslednja izmena:
Pa koristio sam Alcatel 955 al ne ovaj telenor brendirani, sta znam, mozda za telenor isporucuju magnezijumsko kuciste :d :p
Sto se mene tice 955 ima savim ok izradu, cak i odlicnu za tu cenu. Deluje utegnuto a materijali su ok. Grand X cu ici ovih dana da probam ali vidis da je i Gizmo u testu napisao da je izrada solidna i ako je plastika jeftina + ima gumiranu zadnju stranu sa teksturom koja sprecava klizanje.

Tako da je prosto nemoguce da Alcatel ima za klasu bolje materijale i izradu od ZTE (generalno), za klasu mozes da kazes u slucaju HTC One V vs Grand X ili OT 955 ;) Al' probacu i Gand X mada ne sumnjam da je 955 utegnutiji ali je problem sto je hw slabiji a samo 1000 din jeftiniji u telenor paketu..

Oba ova telefona su bas dobra ponuda za 20e/30e u postpejd paketima a predrasude i prema Alcatelu i prema ZTA imam samo u slucaju audio kvaliteta (mp3, flac itd plejera) i kamere/kamkodera, jbga, bas stede pa nikako da poboljsaju kamere, Alcatel ima solidan hd video ali su fotografije lose, a zte ima sve krs.. kome ne znaci kamera sve ovo naravno pada u vodu :)

A kad smo kod predrasuda, devojka je pre skoro 2 godine uzela ZTE Racer aka vip Droid za 1 din, za 1 din birala izmedju dumb Samsunga 5230 i tog telefona, logicno isla je na Android i ako je zte prilicno osiromasen (android 2.1, losa kamera i kamkoder ali donekle upotrebljivi preko dana, rezist. displej koji je horor za koriscenje, jadna rezolucija i uglovi gledanja..) i stvarno sam mislio da ce nesto da rikne posle par meseci, ono zte kineski a android pokusaj, ocekivao sam velike probleme. Telefon i posle 2 godine skoro radi sasvim ok, zvucnik je veoma glasan, ekran jeste djubre ali zenski nokti nekako lako koriste rezistivnu tehnologiju, nista se nije pokvarilo, baterija izgura 24h ali je tako od pocetka..

Mislim da u slucaju Huawei-a i ZTE predrasude vise uopste ne vaze, Alcatel je takodje ''kinez'' ali nema razloga za brigu ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam i taj zte neki dan cackao u telenoru i nesto slabo reaguje touch (moguce da su pootvarane silne aplikacije pa procesor usporio),mada sam citao od par ljudi po forumima da isto kazu...
A sto se tice kineza...,ljudi ne kontaju sta se pod tim podrazumeva,ustvari bar ja pod tim podrazumevam direktnu kinesku firmu koja nesto pravi (zte,havajac)...,a ne i firme koje imaju fabrike u Kini i gde se sve pravi po standardima te firme (alkatel,sony...),a imaju tu firme zbog jeftine radne snage.
Da je ovaj zte kojim slicajem havajac verovatno bi ga uzeo,jer je havajac ipak kvalitetniji od zte-a,a ovako sta znam,verovatno cu pre uzeti alkatel jer sam sa ot990 prezadovoljan,a imam ga nesto vise od godinu dana ;-)
Nego recite vi meni kad se ocekuje ICS za smart hd? :-D
 
p.s.Ljudi jel zna ko kad ce biti dostupan update na ICS za ovaj mob?
Koliko negde videh,neko rece kao polovinom ovog meseca,jel zna iko ista o tome i da ce kao biti 4.0.4?
 
Pa koristio sam Alcatel 955 al ne ovaj telenor brendirani, sta znam, mozda za telenor isporucuju magnezijumsko kuciste :d :p
Sto se mene tice 955 ima savim ok izradu, cak i odlicnu za tu cenu. Deluje utegnuto a materijali su ok. Grand X cu ici ovih dana da probam ali vidis da je i Gizmo u testu napisao da je izrada solidna i ako je plastika jeftina + ima gumiranu zadnju stranu sa teksturom koja sprecava klizanje.

Tako da je prosto nemoguce da Alcatel ima za klasu bolje materijale i izradu od ZTE (generalno), za klasu mozes da kazes u slucaju HTC One V vs Grand X ili OT 955 ;) Al' probacu i Gand X mada ne sumnjam da je 955 utegnutiji ali je problem sto je hw slabiji a samo 1000 din jeftiniji u telenor paketu..

Oba ova telefona su bas dobra ponuda za 20e/30e u postpejd paketima a predrasude i prema Alcatelu i prema ZTA imam samo u slucaju audio kvaliteta (mp3, flac itd plejera) i kamere/kamkodera, jbga, bas stede pa nikako da poboljsaju kamere, Alcatel ima solidan hd video ali su fotografije lose, a zte ima sve krs.. kome ne znaci kamera sve ovo naravno pada u vodu :)

A kad smo kod predrasuda, devojka je pre skoro 2 godine uzela ZTE Racer aka vip Droid za 1 din, za 1 din birala izmedju dumb Samsunga 5230 i tog telefona, logicno isla je na Android i ako je zte prilicno osiromasen (android 2.1, losa kamera i kamkoder ali donekle upotrebljivi preko dana, rezist. displej koji je horor za koriscenje, jadna rezolucija i uglovi gledanja..) i stvarno sam mislio da ce nesto da rikne posle par meseci, ono zte kineski a android pokusaj, ocekivao sam velike probleme. Telefon i posle 2 godine skoro radi sasvim ok, zvucnik je veoma glasan, ekran jeste djubre ali zenski nokti nekako lako koriste rezistivnu tehnologiju, nista se nije pokvarilo, baterija izgura 24h ali je tako od pocetka..

Mislim da u slucaju Huawei-a i ZTE predrasude vise uopste ne vaze, Alcatel je takodje ''kinez'' ali nema razloga za brigu ;)

Pojma nemam koji je to Alcatel 955 koji si ti koristio, verovatno mislis na 995 :) Ako si ga koristio, dakle znas kakva je plastika i touch tog telefona,kako onda tvrdis da je grand x istog kvaliteta izrade ako ga nisi probao :) ne govorimo o hw-u telefona jer tu definitivno grand x dobija. Za nove Alcatele se definitivno moze reci da su dobro utegnuti, nista ne krcka, sve je cvrsto i ne odaje utisak jeftinog materijala a sa ZTE to i nije slucaj bez obzira na gumirana zadnju stranu itd. BTW...sve se radi u Kini ali Alcatel nije kineski brand a zte jeste (meni licno to nista ne znaci) ;) Razlika u ceni je minorna i ja bi definitivno uzeo Grand X za mene, ako nista bar sto je u startu ICS na njemu i sto je dual core , danas sam bio u Telenoru i ubedio druga da uzme Grand X ali smo se slozili da Alcatel ima za KLASU kvalitetniju izradu od zte ;)

HTC One V nisam probao tako da ne mogu da poredim sa ot995 , ono sto mogu da poredim je ot990 i htc wildfire.......i tu definitivno mogu da kazem da je wildfire tezak plastikaner za ot990...prosto ne mogu da verujem da su ljudi u telenoru doplacivali za wildfire a imali su alcatel za 1din.(imao sam oba telefona u kuci) E sad ranije je alcatel imao jako siromasnu podrsku zajednice sto vise nije slucaj naspram htc koji je imao jako dobru podrsku u startu....tako da i to treba imati na umu i dobro izvagati sta hoces od telefona.
 
Poslednja izmena:
Greka u kucanju :)
Pazi, probao sam dosta telefona i Alcatel jeste kvalitetan za tu cenu ali nema sanse da je za klasu iznad zte itd, znas li ti šta je za klasu, rekoh vec zte vs htc one v na primer ;)

Al dobro, sve zavisi kako ko kapira to ''za klasu'', da probas IP4s ili Wave telefone verovatno bi rekao da su za 3 klase iznad Alcatela po materijalima i izradi :)

Ako mi verujes, pre bih uzeo ovaj telenor hd nego zte ali samo u slucaju da je u mom paketu Alcatel 1 din a zte 30e :D Ovako za 1000 din razlike.. bolje je ici na zte, cist ics i dual core. Ali zato stize uskoro potencijalni najveci best buy ikada- 997 ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad sam iz telenora, stoji sistemsko azuriranje da postoji na njihovom izlozenom modelu al naravno nisam smeo da odradim. Ne pise ni velicina ni nista. Mozda je Ics u pitanju jer pre neki dan je nudio 2.36 od 7mb. Ko ima tel da proba? Zivnite malo
 
Nazad
Vrh Dno