Šta je novo?

Pomoc Crklo mi napajanje

LeSa

Poštovan
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
1
Poena
51
E ovako danas sam trebao da dizem sistem na kompjuteru i da ubacim cd nije htelo da mi otvori cd citac nego onako se cuje kako krene i zaglavi se i ja uzmem citas sa drugogo kompjutera koje radi da spojim sa napajanjem i odjednom pocne da varnici to je trajalo 2 sekunde i ja iskljucio onda iz struje i pokusao da upalim komp nece pogledam kod napajanja smrdi na lemljenje a napajanje je 230V a ja imam jos 2 kompa koja imaju napajanje 220V i uzmem jedno i prikljucim i komp se upali ali se samo cuje zvuk dizanja sistema a monitor ostane crn pa sam uzeo i drugo napajanje i opet isto sta je to? Da li treba da kupim novom napajanje od 230V ili mi je crkla jos neka komponenta ???
 
jašta

Može da se desi da su sve komponente crkle, ili par njih. Jedino da odeš kod nekog pa da probaš deo po deo. :confused:
 
To da li je napajanje 220V ili 230 nema nikakve razlike .

Ovde je kvar u necem drugom .
 
Verovatno je napajanje opalilo i povuklo sa sobom jos neku komponentu sa sobom u vecna lovista...
 
E ovako danas sam trebao da dizem sistem na kompjuteru i da ubacim cd nije htelo da mi otvori cd citac nego onako se cuje kako krene i zaglavi se i ja uzmem citas sa drugogo kompjutera koje radi da spojim sa napajanjem i odjednom pocne da varnici to je trajalo 2 sekunde i ja iskljucio onda iz struje i pokusao da upalim komp nece pogledam kod napajanja smrdi na lemljenje a napajanje je 230V a ja imam jos 2 kompa koja imaju napajanje 220V i uzmem jedno i prikljucim i komp se upali ali se samo cuje zvuk dizanja sistema a monitor ostane crn pa sam uzeo i drugo napajanje i opet isto sta je to? Da li treba da kupim novom napajanje od 230V ili mi je crkla jos neka komponenta ???

Decko ti si funkcionalno nepismen! To treba da ti bude veca briga od napajanja!
 
Ja mislim da mu je ipak veci problem laicko eksperimentisanje sa strujom "na zivo", uz ocito elementarno neznanje o struji. A s druge strane citamo da je decko poginuo sa iskljucenim napajanjem, kako covek da se ne zamisli.
Na stranu sto nije umeo da otvori zaglavljen CD.
 
Eto sad ga uplašiste, neće smeti ni da dira električne stvari ni da piše !!!
 
Nazad
Vrh Dno