Šta je novo?

Reparirane grafike

prashinar

Slavan
Učlanjen(a)
10.10.2010
Poruke
2,504
Poena
240
Ne videh sličnu temu pa da pitam da li ima neko iskustva sa kupovinom, korišćenjem i reklamiranjem tih kartica u Emmiju i Win WIn-u.

Naime, poslednjih dana se na njihovim sajtovima vidi prava poplava raznih, navodno fabrički, repariranih grafika tipa 5770, 460, 465, 470... Neke od njih posle završe i kao nove na oglasima...

Ima li ko iskustva s njima? Rade li? Prave li probleme?
 
Uzimao sam ja ASUS reparirane dok ih je još bilo kod nas na tržištu.
Šta znam, kroz ruke mi je prošlo preko 200 grafika, sa pune 3 godine garancije.
Koliko znam samo se 10ak vratilo i to uglavnom u prvih nedelju dana.
 
Ovo je sa 12 meseci... Plus, kažu ljudi da su napumpali naslove pa tako postoji neka 5770 koja nije serijski ni izlazila...
 
U sustini i nisu lose cene za te ati, ali za ove nvidie su po meni malo visoke, malo.
 
Nema razloga za strah.Kao I sve druge vga,bitno ti je da ima garancija,I dok traje ne brini.To su uglavnom grafike koje su u altijevom(ili nekom drugom) servisu popravljane.A grafika ili radi odlicno, ili ima neki problem koji je dovoljan da priznaju reklamaciju.Ne moze ono "slabo mi radi".Moze ,ali onda moras vise para da izdvojis za neku bolju ,a takva ista nereparirana ce ti raditi isto.Dok sam radio u servisu imao sam iskustva sa repar.wll karticama.I uglavnom ako je bilo problema,bilo je u prvoj nedelji koriscenja,retko I kasnije.
 
A sta ako kartice "raduckaju" taman toliko da ponekad znaju da prave problem, pa se onda natezes sa njima oko reklamacije kao da si kupio 100% ispravnu robu i treba da dokazujes da ne valja, pa da se cimas, cekas 45 dana, 100 cuda, a sve te kartice imaju "istoriju" inace ne bi bile prodavane kao reparirane.
 
A sta ako kartice "raduckaju" taman toliko da ponekad znaju da prave problem, pa se onda natezes sa njima oko reklamacije kao da si kupio 100% ispravnu robu i treba da dokazujes da ne valja, pa da se cimas, cekas 45 dana, 100 cuda, a sve te kartice imaju "istoriju" inace ne bi bile prodavane kao reparirane.


Pa isti djavo kao i da novu karticu reklamiras.
 
Uff, prale, da nisi poceo ovu temu, ne bih ni primetio.

Msi geforce 580 lightning 150jura - mnogo dobra cena.
 
A sta ako kartice "raduckaju" taman toliko da ponekad znaju da prave problem, pa se onda natezes sa njima oko reklamacije kao da si kupio 100% ispravnu robu i treba da dokazujes da ne valja, pa da se cimas, cekas 45 dana, 100 cuda, a sve te kartice imaju "istoriju" inace ne bi bile prodavane kao reparirane.


Pa isti djavo kao i da novu karticu reklamiras.

Upravo tako!Ne mora da znaci da ako je reciklirana,mora biti I podloznija toj vrsti kvara,koja je retka.4 god.sam proveo u comp shopu i imao sam mozda desetak takvih" zona sumraka" kvarova .
 
Ta 6950 ako pricamo o club jeste reparina. Bila bas dobra cena. Ja porucio, ali me zvali i rekli da nema vise na stanju.
 
Nisi jedini. Neko je uspeo da je stavi u korpu, ali je posle dobio odgovor od ovih iz WIn win-a kako je to bila greška... Pre oko godinu dana, čeprkajući po njihovom sajtu, "outlet" deo, naišao sam na 8600gt za nekih 200 din. Odmah smo naručili 4 komada, na mail sam dobio sve o narudžbi, da je primljena narudžba, da treba da uplatim pare, da će biti isporučena za koji dan, bla bla... Kad ono, posle tj. sutradan, stiže mail od nekoga tamo njihovog i sa žaljenjem :d me obaveštava kako je došlo do greške na njihovom sajtu, serveru, šta li već, pa da tih grafika uopšte nema na stanju, već je to ponuda od pre neku godinu (tako nešto) i u zamenu mi je ponudio popust na neke od stvari u tom "outletu"...
 
U svakom slucaju, evo mojih iskustava:

GTX570 Gainward, reparirana:

Crkla posle mesec dana - u zamenu dobijen gtx560ti.

GTX480 Gainward, repariran: radi i dalje..

GTx470, repariran,: radi i dalje..
 
Kod mene Gainward 460 GLH edicija, radi OK, jedino je toplija nego sto bi trebala, a i fan mi deluje malo preglasno, al pored toga samo par puta sam imao nekih sitnih problema. 2 god garanciju sam dobio toliko ce valjda izgurati :)
 
Mozda radi kako treba sa tim 1GBom :D
 
Mala korekcija za ovo, sve karte dolaze kao takve direktno od MSI-a, popravljene u njihovoj fabrici. Alti nista ne popravlja :wave:

Tako sam i ja mislio posto je Alti uvoznik, kapiram da oni prosledjuju nazad grafiku koja je crkla u garanciji pa im ovi vracaju sa popravke, ako gresim, nek me neko ispravi.
 
Tako sam i ja mislio posto je Alti uvoznik, kapiram da oni prosledjuju nazad grafiku koja je crkla u garanciji pa im ovi vracaju sa popravke, ako gresim, nek me neko ispravi.
Ne mora da znaci da su to karte vracene iz Srbije, pa ih je Alti dobio nazad.
 
Tako sam i ja mislio posto je Alti uvoznik, kapiram da oni prosledjuju nazad grafiku koja je crkla u garanciji pa im ovi vracaju sa popravke, ako gresim, nek me neko ispravi.
Proizvodjac sakupi neispravne karte worldwide, ono sto moze da se sredi po fabrickoj specifikaciji se ovim putem vrati u prodaju, a ostalo na reciklazu.
 
Cene uopste nisu primerene. Morale su ici dole bar jos 30 %
 
Pa ne znam bas. Ona gtx 580 sto je bila, rado bih je uzeo da nije odmah razgrabljena, kad vidim sta ljudi sve prodaju u oglasima i bez garancije, ovo mi se cini bolja kupovina.
 
GTX 460 Ciklon za 8500 je super cena. Za 550Ti traze koju stotinu vise :) A danas je na Limundu prodata 6750(sa garancijom) za 7500
 
Ja ne znam zasto ljudi beze od repariranih karti, ja sam Gainwarda proturio kroz ruke preko 200 komada, jedino po koja je pravila problem i to cuveni nV G92 koji je inace riknjavao fest. Ostale karte i dan danas rade extra. Imao sam i Gigabyte i MSI reparacije i nista nisam vracao. Ljudi, hard diskovi sata II sve sto vidite na trzistu kod nas je reparacija, sto 90% ljudi ni ne zna, procenat riknjavanje kao i kod novih. Tako da nije to reparacija, varijnta rerna ili sl. Sto neko gore rece uglavnom u prvih par dana se pokaze dal mrda ili je stvarno za kantu. S obzirom da zivimo u bedi, eto malo lepih kartica za sitne pare ;)
 
Prosle godine sam nabavio 20 repariranih Gainward 8800GTS od uvoznika po smesnoj ceni. Do danas je vraceno 19 :) Jedna mucena radi negde u Srbiji :) Doduse, promenilo se samo to sto ne kupujem Gainward, nemam nista protiv reparacije :)
 
Danas uzeta 6790, došla u MSI kutiji, direkt iz fabrike, ništa nije čačkano u lokalu - fabrički zalepljena antistatička kesa, grafika veze iliti radi bez greške! @dulsrules - 30% niže?? Ha Ha!!! To bi bilo 6790 za 45e sa 12 meseci garancije.. Vidim da su nestale iz ponude, bio sam skeptičan, a sad bi furao 6790 CF :)
 
Nazad
Vrh Dno