Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Pise da probas bez obaveze, ne pise za 1din. Za mtsTV bas pise probajte za dinar.
 
Trebao bih da obnovim ovih dana ugovor za adsl. Trenutno imam 10/1 net, povecao bih max na 20. Hteo bih neki tablet da uzmem, po mogucstvu sa slotom za sim karticu. Nisam dugo pratio temu, sta bih mogao da dobijem? Na sajtu ima 3 tableta, verovatno ima jos nesto u ponudi?
 
Ta 3 tableta sto si video su u ponudi za mobilni internet,za adsl nema u ponudi trenutno tableta i ranije su svi bili bez slota za sim kartice.
 
bio je asus fonbet tablet pre 2 godine sa sim slotom, inace zna li neko pouzdano posle kog vremena se adsl iskljucuje ako se ne plati postojeci racun?

p.s trebalo bi nesto da kupim pa bi platio oko 10tog septembra a ne ovih dana
 
Poslednja izmena:
Zdravo!
Nov sam ovde!
Vidim da se pojavio novi prozorcic na novoj mts platformi kada se ide na ekstra->dodatne usluge i kada se tu klikne pojave se aplikacije, ali je sve prazno.Da li znate nesto o tome ?
 
Akcija Net 10 šest meseci besplatno odnosi se samo na korisnike koje MTS "segmentirao". Eto, zvanično objašnjenje iy MTS-a.
 
Pikiraju opet izgleda.....
A sta znaci kad segmentiraju za nesto, ja pre kad sam uzimao VDSL pitam jel potrebno da izlaze tehnicari da mere, a meni kaze likusa u poslovnici, nema potrebe ti si vec segmentiran a ja u cudu kazem ok....
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, imam sledeci problem pa bih zamolio za pomoc...

korisnik sam adsl-a i imam problem da u ugovoru imam brzinu do 10mb, nedavno sam produzio ugovor (mtstv+fiksni+net+mobilni) i uzeo box 4, ali nije se resio problem koji me muci vec dosta vremena. Naime brzina nije iznad 1,5mb nikad, onemogucen sam da gledam bilo kakav film, neku igricu na netu, bilo sta zahtevnije, sem yt-a, a i ostale stranice poput facebook-a otvara sporije nego ranije...

Zvao sam ih i zalio se i nakon nekog vremena natezanja su mi predlozili da odem na manji paket, odnosno odreknem se neta ili iptv-a. Problem koji postoji vezan je za fiksnu liniju, u mom slucaju s obzirom da sam na periferiji BG-a tj u prigradskom naselju nije moguce koristiti obe usluge jer maksimalno mogu isporuciti 6mb a to onda vecinom ode na iptv kako kazu i net ostaje ovako spor. Kazu da je problem i 10000 metara udaljena centrala... dakle opcija je da se odreknem tv-a jer kazu ako bi fiksna linija ostala slobodna onda bih imao stabilan i dobar adsl.

Medjutim s obzirom da ja bas i nisam za opciju da menjam iptv jer je generalno po broju i rasporedu kanala, plus ceni zaista najbolja, moracu da se pozabavim netom, pa bih ovde voleo neki savet. Naime mozete me posavetovati sta raditi u ovoj situaciji, mozda predloziti ipak promenu kablovske ali pojma nemam sta bih uzeo kao zamenu? Mozda Total TV ali ja bih voleo jos neki predlog. Mozda kupovina neke satelitske antene, sta bi mi preporucili?

Sto se tice neta, tu sam blizi odluci da promenim ali naravno to moze biti samo nesto sto nije adsl, dakle wireless, odnosno bezicni ili kablovski internet, prezadovoljan bih bio nekom brzinom od 6-7mb pa navise. Voleo bih ako bi mi dali neki savet ili predlog, a odmah da napomenem trazio sam SBB trio paket medjutim nazalost ni on nema mogucnost u mom mestu za instalaciju zbog udaljenosti... kao sto vidite u poprilicnom sam rebusu pa bi mi svako resenje ili predlog nekog provajdera dobrodosao :D Naravno cena takodje diktira konacnu odluku jer bi se voleo odluciti za sto povoljniji net ukoliko se okanem od adsl-a... unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, net ako hoćeš da menjaš za neki kablovski - moraš da imaš kablovsku televiziju, tako da to otpada u startu.
Dakle, otpadaju sva adsl i kablovska rešenja, jedino ti ostaje optika ili wifi, a opet optiku ne verujem da imaš sprovedenu negde blizu..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa tesko da ima optike jer kao sto rekoh na periferiji sam, a znaci bas je obavezno da postoji i kablovska tv uz net? A ako bih uzeo kablovsku tv i net zajedno da li bi bilo problema sa signalom?

Razmisljao sam da uzmem npr total tv u paketu net i tv, sta mislite o tome? Mada nisam najzadovoljniji total tv televizijom,,,

Ocigledno je bezicni internet neko najkompromisnije resenje, ali to nije skupo... voleo bih neke predloge kad je on u pitanju,,,


Daj napravi SS iz konzole da vidimo sta kazu parametri...

Izvini, malo mi konkretnije pojasni, neki test je u pitanju?
 
Kucas u pretrazivacu 192.168.1.1
Username je telekom
Sifra je telekom
Sa leve strane ces naci wan pa na tab dsl ces naci sve podatke..
 
Da, da, nijedan kablovski operator ti neće dati net bez da plaćaš i njihovu kablovsku..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@GordonJames: Čekaj a kako ti misliš da menjaš net ili TV provajdera ako si sam napisao da si nedavno sklopio ugovor za Box 4? Nećeš to raskinuti bez penala sigurno, a čisto sumnjam da bi pristali čak i na "spuštanje" na Box 3 ili Box 2.
Pretpostavljam da nisi blesav da istovremeno plaćaš Box 4 Telekomu i neki net ili TotalTV (pa ako uzmeš Total da držiš IPTV risiver ugašen da ne "troši internet).

Wireless internet izbegavaj po svaku cenu...

Ako ti je sad pristojna brzina tog ADSL-a nakoj što ugasiš/isključiš IPTV risiver-e a mogao bi da nateraš Telekom (uz pomoć Ratel-a npr) na raskid ugovora onda bi mogao da ideš na TotalTV Mix (ADSL net + satelitska TV)... ako već ispada da ti je za net dostupna samo ADSL ili wireless varijanta nema tu puno alternativa Telekom-u.
 
Pa zato sto mi je receno, pricao sam s njima, da ce me prebaciti na box 3 ukoliko skinem net ili tv, jer jednostavno ne mogu ispuniti uslove ugovora...

A zasto bi trebalo da izbegavam wireless net?

Pa total tv mix je jedna od opcija, u tom slucaju zbog satelitske tv bi adsl bio bolji...?


Product name HG531 V1
Device ID 00E0FC-G6J8W14310000406
Hardware version AM1HG531V1RMM VER.A
Firmware version HG531V1V100R001C90B017
Batch number RWC90P0.017.4926d617
Physical address D0:7A:B5:E5:16:DC

evo parametara

Connection Name Status Online Duration Access Type
TR069_R_8_38 Connected 05:07:24 DSL
INTERNET_R_8_35 Connected 04:48:26 DSL
INTERNET_B_8_36 Connected 00:00:00 DSL
OTHER_B_8_37 Connected 00:00:00 DSL

IP Information
Help
Connection Name IP Address Subnet Mask Default Gateway
TR069_R_8_38 10.69.22.86 255.255.0.0 10.69.0.1
INTERNET_R_8_35 93.87.138.146 255.255.255.255 212.200.11.225
INTERNET_B_8_36 0.0.0.0 0.0.0.0 0.0.0.0
OTHER_B_8_37 0.0.0.0 0.0.0.0 0.0.0.0

DNS Information
Help
Connection Name Primary DNS Secondary DNS
TR069_R_8_38 0.0.0.0 0.0.0.0
INTERNET_R_8_35 212.200.191.166 212.200.190.166
INTERNET_B_8_36 0.0.0.0 0.0.0.0
OTHER_B_8_37 0.0.0.0 0.0.0.0

IPv6 Information
Help
Connection Name IPv6 Address IPv6 Status Default IPv6 Gateway
TR069_R_8_38
INTERNET_R_8_35
INTERNET_B_8_36
OTHER_B_8_37

IPv6 DNS Information
Help
Connection Name IPv6 Primary DNS IPv6 Secondary DNS Prefix
TR069_R_8_38
INTERNET_R_8_35
INTERNET_B_8_36
OTHER_B_8_37


Status Enable
Channel 1

Security Settings
Help
SSID Index SSID Authentication Mode Encryption Mode
SSID1 HUAWEI-NWFJCJ NONE NONE

Wireless Packet
Help
Interface Sent Received
Byte Packet Error Discard Byte Packet Error Discard
SSID1 78727260 98809 73 0 15311118 90425 0 0

evo parametara, ako ste na ovo mislili...
 
Nisu to porametri koje su ti tražili. Pod Wan sekcijom gde si video te konekcije Internet_8_38 treba da desno od toga imaš "DSL" tab na koji kad klikneš vidiš informacije tipa downstream SNR, max downstream, actual downstream, attenuation. To su informacije koje zanimaju ljude.

A što se tiče Total Mix-a tj da li bi ADSL bio bolji: ne, ne bi bio bolji jer ostaješ na istoj centrali i na istoj "parici" tj koristiš i dalje svoju telefonsku liniju, jedino što bi promenio je ADSL provajder.. Znači ako ti "parica" ne podržava više od tih 6 Mbps ili koliko ti je rečeno isti ti je đavo da li si kod Telekoma, Totala, Beotela i ko sve nudi ADSL ... jer niko neće samo zbog tebe da menja podzemne kablove ili te prekačuje sa centrale na kojoj si sad na neki istureni stepen ako uopšte postoji u blizini.
Razlika konkretna u Total varijanti je da ti TV signal ne ide kroz telefonsku liniju, znači nema deljenja maximalne brzine protoka između TV-a i internet konekcije... tih 6 ili koliko je dostupno za internet, a TV pratiš preko satelitske i to je to, oslobodio si deo protoka koji je stalno "sisao" IPTV. Brzinu koju imaš sad kad isključiš/iskopčaš taj IPTV STB/Risiver (ili 2, ne znam koliko ih imaš) to je ono što možeš da očekuješ od ADSL-a na toj lokaciji.

I Wireless net je za izbegavanje jer je uvek bila tehnologija najpodložnija smetnjama pre svega zbog vremenskih uslova, a ovih dana tu je i opšte prezasićenje 2.4 GHz spektra.

A to što ti je neko nešto rekao u MTS poslovnici ili preko telefona ne mora da znači da će išta biti tako kad dođe vreme da se nešto konkretno uradi. Svašta oni tvrde da može ili da ne može (pogotovo kad tek treba da potpišeš ugovor) ili kako bi izgledao postupak a u praksi bude nešto sasvim peto.
 
Imam još par meseci adsl ugovora koji ni ne koristim, koja je procedura za prevremeni raskid?
 
Procedura je vrlo jednostavna. Pomnožiš tih par meseci, koliko je ostalo, sa cifrom koliko plaćaš, i platiš. Samo poseti poslovnicu, da ti daju poziv na broj. I posle da potpišeš raskid.

Dal ga koristio ili ne isto je.
 
Poslednja izmena:
Connection Status
Help
DSL synchronization status Up
DSL up time 28:27:35

Line Status
Help
Upstream max rate (kbit/s) 1117
Downstream max rate (kbit/s) 14128
Upstream line rate (kbit/s) 1021
Downstream line rate (kbit/s) 5999
Line standard ADSL2+
Channel type
Interleaved
Upstream SNR (dB) 8.1
Downstream SNR (dB) 15.4
Upstream line attenuation (dB) 25
Downstream line attenuation (dB) 37
Upstream output power (dBmV) 12.1
Downstream output power (dBmV) 19.1
Upstream Interleave Depth 1
Downstream Interleave Depth 64
Upstream CRC 81
Downstream CRC 24
Upstream FEC 0
Downstream FEC 28731
Upstream HEC 48
Downstream HEC 268
Upstream Total Cell Count 5582775
Downstream Total Cell Count 1449826972
Upstream Interleave Delay 0
Downstream Interleave Delay 7


Nisu to porametri koje su ti tražili. Pod Wan sekcijom gde si video te konekcije Internet_8_38 treba da desno od toga imaš "DSL" tab na koji kad klikneš vidiš informacije tipa downstream SNR, max downstream, actual downstream, attenuation. To su informacije koje zanimaju ljude.

A što se tiče Total Mix-a tj da li bi ADSL bio bolji: ne, ne bi bio bolji jer ostaješ na istoj centrali i na istoj "parici" tj koristiš i dalje svoju telefonsku liniju, jedino što bi promenio je ADSL provajder.. Znači ako ti "parica" ne podržava više od tih 6 Mbps ili koliko ti je rečeno isti ti je đavo da li si kod Telekoma, Totala, Beotela i ko sve nudi ADSL ... jer niko neće samo zbog tebe da menja podzemne kablove ili te prekačuje sa centrale na kojoj si sad na neki istureni stepen ako uopšte postoji u blizini.
Razlika konkretna u Total varijanti je da ti TV signal ne ide kroz telefonsku liniju, znači nema deljenja maximalne brzine protoka između TV-a i internet konekcije... tih 6 ili koliko je dostupno za internet, a TV pratiš preko satelitske i to je to, oslobodio si deo protoka koji je stalno "sisao" IPTV. Brzinu koju imaš sad kad isključiš/iskopčaš taj IPTV STB/Risiver (ili 2, ne znam koliko ih imaš) to je ono što možeš da očekuješ od ADSL-a na toj lokaciji.

I Wireless net je za izbegavanje jer je uvek bila tehnologija najpodložnija smetnjama pre svega zbog vremenskih uslova, a ovih dana tu je i opšte prezasićenje 2.4 GHz spektra.

A to što ti je neko nešto rekao u MTS poslovnici ili preko telefona ne mora da znači da će išta biti tako kad dođe vreme da se nešto konkretno uradi. Svašta oni tvrde da može ili da ne može (pogotovo kad tek treba da potpišeš ugovor) ili kako bi izgledao postupak a u praksi bude nešto sasvim peto.

Evo postavio sam parametre koji su zatrazeni, nadam se da ce pomoci...

Pa pazi u toj varijanti ako mi nista drugo ne preostane i tih 6mb bi bilo odlicno, s obzirom da sam na periferiji generalno i ne ocekujem neke ogromne brzine a ovo bi mi bilo dovoljno za neki pristojan rad. Koristim IPTV za jedan tv...


Pa trenutno se to cini kao najrealnije resenje za mene, kapiram da ne bi imao vecih problema s wireless-om nego sto ih imam sad? Posto mi se i sad cesto desavaju prekidi neta...


Naravno, nazalost veoma su losa usluga i samo me je muka naterala da produzim ugovor, jer drugu opciju nisam imao...
 
Downstream max rate (kbit/s) 14128 = procena maximalne brzine
Downstream line rate (kbit/s) 5999 = koliko ti je Telekom "pustio", kako je konfigurisan port trenutno

ccc kakav bezobrazluk Telekoma. Pa normalno da nemaš ni 2 Mbps za net kad ti neko gleda TV kad su port konfigurisali na 6 Mbps! A plaćaš paket "Internet do 10 + IPTV"... IPTV od toga dobija/"troši" oko 4 Mbps. A vidiš da ruter izbacuje procenu da linija podžava 13.79 Mbps (= 14128 Kbps). Da si bliže & po pravilima tebi bi port bio konfigurisan (= downstream line rate) na 14 Mbps (10 za net, ostatak za 1 IPTV risiver). Čak i to što si "jako daleko" ne opravdava zašto nisu probali da puste bar 10 Mpbs, (ili ako imaju neki profil između 10 i 14 Mbps) pa da imaš bar 6 Mbps kad je uključen IPTV, a "10" tj oko 8.5 Mbps kad je ugašen IPTV. Verovatno je procena rutera malo previše optimistična i ne bi moglo STABILNO da ti radi tih 13 Mpbs, al 10,11 verovatno da bi moglo.

Znači brate mili u poslovnicu ili zovi Call centar i traži da te kontaktira tehnička podrška (prijavi "smetnje" tj probleme sa internetom), pa kad stupiš u kontak sa nekim ko zna šta mu govoriš zahtevaj da ti promene konfiguraciju porta, da puste 10 Mbps. Napravi screenshot sa tim parametrima i pošalji na info@telekom i navedi šta hoćeš. Znači napiši da imaš Box paket sa IPTV-om i da kad se gleda TV net ti je ispod 2 Mbps, jer su port konfigurisali na 6 Mbps!

Ako ti puste 10 i to radi relativno stabilno (kontam da ti je pucanje neta na 2 minuta u svakih 2 dana prihvatljivije od ovog 2 Mbps neta koji sigurno puca i sad jednom nedeljno?).
 
Poslednja izmena:
Ovo je stvarno bezovrazluk tehnicara, garantujem zivotom da ce mu 8mb protoka raditi bez problema, a dok vec na 10 ce biti margina oko 6dB...
 
Procedura je vrlo jednostavna. Pomnožiš tih par meseci, koliko je ostalo, sa cifrom koliko plaćaš, i platiš. Samo poseti poslovnicu, da ti daju poziv na broj. I posle da potpišeš raskid.

Dal ga koristio ili ne isto je.
Hvala na odgovoru, to me je interesovalo.
Poslao sam im mail pre 5dana, još nema odgovora, biće da moram u poslovnicu :)
Još jedno pitanje u vezi vraćanja opreme, spakujem samo modem sa adapterom ili će mi tražiti i onaj utp kabal i šta je još išlo uz to?
 
ccc kakav bezobrazluk Telekoma. Pa normalno da nemaš ni 2 Mbps za net kad ti neko gleda TV kad su port konfigurisali na 6 Mbps! A plaćaš paket "Internet do 10 + IPTV"... IPTV od toga dobija/"troši" oko 4 Mbps. A vidiš da ruter izbacuje procenu da linija podžava 13.79 Mbps (= 14128 Kbps). Da si bliže & po pravilima tebi bi port bio konfigurisan (= downstream line rate) na 14 Mbps (10 za net, ostatak za 1 IPTV risiver). Čak i to što si "jako daleko" ne opravdava zašto nisu probali da puste bar 10 Mpbs, (ili ako imaju neki profil između 10 i 14 Mbps) pa da imaš bar 6 Mbps kad je uključen IPTV, a "10" tj oko 8.5 Mbps kad je ugašen IPTV. Verovatno je procena rutera malo previše optimistična i ne bi moglo STABILNO da ti radi tih 13 Mpbs, al 10,11 verovatno da bi moglo.

Znači brate mili u poslovnicu ili zovi Call centar i traži da te kontaktira tehnička podrška (prijavi "smetnje" tj probleme sa internetom), pa kad stupiš u kontak sa nekim ko zna šta mu govoriš zahtevaj da ti promene konfiguraciju porta, da puste 10 Mbps. Napravi screenshot sa tim parametrima i pošalji na info@telekom i navedi šta hoćeš. Znači napiši da imaš Box paket sa IPTV-om i da kad se gleda TV net ti je ispod 2 Mbps, jer su port konfigurisali na 6 Mbps!

Ako ti puste 10 i to radi relativno stabilno (kontam da ti je pucanje neta na 2 minuta u svakih 2 dana prihvatljivije od ovog 2 Mbps neta koji sigurno puca i sad jednom nedeljno?).

I sumnjao sam da postoji neka zackoljica.. pa nista nazvacu ih sutra i pokusati da se nabedim s njima, a ako ne definitivno ukidam njihov net, mozda i iptv.

Hvala puno na ovom pojasnjenju, nadam se da ce mi pomoci. Dakle sutra bi trebalo samo da pozovem tehnicku podrsku i zahtevam da po slovu ugovora pokusaju da povecaju brzinu koja je garantovana po ugovoru, da im kazem da sam proverio parametre i da cu im poslati ako zele da vide, a da oni puste tu maksimalnu brzinu od 14 (to bi bilo taman 9mb jer 5 uzima iptv, a ako ne bi toliko izdrzao verujem da bi moglo bar 6-7 da izgura), tako da promene konfiguraciju porta na vise?

Sto se profila tice imaju profil od do 10mb i do 20, ja imam do 10, ali svakako bi mogli pustiti i preko jer ja sigurno ne bih dobio vise od 10mb neta koje imam po ugovoru, koliko god pustili... ali bolje i to nego 1 mb...

Inace meni iznad 2, tj 1.5 ne ide ni kad je iptv iskljucen i ne radi... pa naravno da mi to ne bi bio problem ako bi stabilno radio. Jednom nedeljno ne prodje da pukne net...
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru, to me je interesovalo.
Poslao sam im mail pre 5dana, još nema odgovora, biće da moram u poslovnicu :)
Još jedno pitanje u vezi vraćanja opreme, spakujem samo modem sa adapterom ili će mi tražiti i onaj utp kabal i šta je još išlo uz to?

Ma neće tražiti kabal.
 
@GordonJames: Pod profil nisam mislio na pakete/brzine koje sad imaju u ponudi (10, 20, 50 i 100 Mbps) već na profile definisane u centrali tj na DSLAM-u (recimo poznato je da postoje 50, 54 i 66 Mbps profili).
I nemoj da tražiš da ti puste 14 Mbps jer to 100% neće raditi bez da puca svakih 10 minuta. Nego reci da znaš da bi ti toliko sledovalo da si malo bliži centrali i/ili da je "parica" u malo boljem stanju, i da na osnovu toga tražiš da ti puste bar 10 Mbps tj maximalno koliko može da se namesti da radi bez konstantnog pucanja ili ćeš u protivnom da raskidaš ugovor (koji nisu trebali ni da ti daju ako su utvrdili da "stvarno" ne može da se izvuče više nego sad).

Ako stvarno ne radi preko tih 2 Mbps i kad isključiš iz struje taj IPTV STB a komp ti je povezan ŽIČNO sa ruterom onda tu nešto gadno ne valja...
 
Ja bih ih za ovo naguzio bez problema :) trenutno sam na godišnjem, ali kad se vratim sa godišnjeg, ispričaću vam malu sagu koju sam imao sa Telekomovim tehničarima neposredno pred godišnji.
Sent from Tunguzija.
 
Sad nešto gledam jbt, pa je l' oni mene ovo zakinuli?
Plaćam 10/1
6310774d93cbdc2f32f4a6d6d103e9f6.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno