Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Evo svih parametara do sada.

Ključno je da su parametri iz marta 2015. sa njihovim profilom od 11 Mbita drastično lošiji od parametara iz marta 2013. sa profilom od 12 Mbita.
 

Prilozi

  • ADSL parametri.jpg
    ADSL parametri.jpg
    315 KB · Pregleda: 169
Umesto jednog računa za box 2 paket net +fiksni ,za februar mi stižu 3 odvojena računa..
Dva računa za fiksni i jedan za net..
Ja sam potpisao ugovor za box 2 koji mi je stigao poštom na kuću 21 januara 2015..
Fora je u tome što su oni prebacili u box tek 24 februara i time opravdavaju ova 3 računa..
Pisao sam prigovor koji su mi odbili ..
Šta da radim dalje?
Moje mišljenje je da su zbog svoje aljkavosti tako odradili..
Da su na verme objedinili račune u box ne bi sad trebalo da platim crvenu više zbog njihove gluposti..
Kažem pravdaju se da mi box ide tek od 24 feb..a potpisan je 21 januara..
Još kažu da treba vremena da im se poštom vrati ..
Pa ne putuje mesec dana ...
Komedija..
 
Evo svih parametara do sada.

Ključno je da su parametri iz marta 2015. sa njihovim profilom od 11 Mbita drastično lošiji od parametara iz marta 2013. sa profilom od 12 Mbita.

Evo "majstori" su uspeli da unište i moj net. Jutros su bili čačkali po banderi, verovatno je neko od komšija uzeo IPTV. Net sa 20 na 12, atenuacija sa 8.0 na 14.0-14.3, plus mi fixni ne radi.
 

Prilozi

  • ruter_paremetri_27.03.2015_crop.jpg
    ruter_paremetri_27.03.2015_crop.jpg
    67 KB · Pregleda: 173
  • ruter_parametri_03.04.2015_crop.jpg
    ruter_parametri_03.04.2015_crop.jpg
    65.1 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
Alal vera !
 
@Shaman radio ti je dobro Net20 sa SNR 6, bez pucanja veze?
 
Radi tako godinu i po od kad sam prešao sa 4 na 20. Nisam baš obraćao pažnju dal pukne tipa jednom u 5 dana, uglavnom ja nikad ne primetim da je pucala konekcija (sad evo drži već 35h od zadnjeg restarta rutera tj prekida struje na par sekundi). Izvlačim 17.4 Mbps.
Imam poslednjih meseci dosta HEC i CRC grešaka što nisam imao u početku kad sam prešao na Net 20, a downstream SNR je od prvog dana prelaska na Net 20/1 i svaki dan isti 6.0-6.1. Ne sećam se koja je vrednost bila kad je mesec dana posle preska na taj paket net počeo da mi puca svakih 15 min, tad su bili i presekli i ponovo namotali spoj ovih žica što idu u utičnicu i kabla sa bandere, al nakon te "intervencije" je definitivno uvek isti downstream 6.0 (apsolutno nikad veći od 6.1)a upstream varira 9.5-10.0. Kad je baš neko žešće nevreme zna da se desi da downstream SNR padne na 4 ili 3.5 a da net ne puca :D Pucao je kao blesav (svakih sat-dva) preključe kad su nešto zeznuli da atenuacija do đavola.

Za sad tako šljaka nemam volje da se natežem sa Telekomom oko toga, ali kad budem probao da smaram da mi provedu 20m kabl sa bliže bandere umesto ovih 120m okolo naokolo pre svega zbog eventualnog prelaska na VDSL ako bude moglo, ako ne bar nek poprave taj SNR da ima više lufta za kad je nevreme.
 
I meni je godinama net radio bez greske sa marginom oko 6.5, desaval9 se da sa vremena na vreme secne iptv ali link nikada nije pucao
 
Evo ga moj net koji ne puca cak ni kad padne na 4.5
 

Prilozi

  • adsl.JPG
    adsl.JPG
    22.7 KB · Pregleda: 169
Znaci spremaju se za prodaju. Samo promene kasnije telekom srbija u nesto drugo i to je to.
 
Da li neko ima, ovih dana, noću užasne padove brzina downloada. Ja imam paket 10/1 i brzina skidanja mi je pala u jednom trenutku na 0,9 mbs. Bilo je i pre padova, ali nikad ovako užasno, inače teritorija opštine Pančevo je mesto događanja
 
Ista stvar kod mene..Padovi u brzini i prekidi pre nekolko večeri..
 
Ja nemam tih problema vdsl2 je u pitanju.
 
Veceras uzas surfovanje.Treba mu 5-10s da otvori stranu ako je otvori uopste.
 
takodje i kod mene katastrofa vdsl2
 
Isto i kod mene. Nis, paket NET20
 
Hvala vam, sada znam da su takvi padovi čest scenario, na žalost ....
 
Ocigledno da ima veze do centrale a ne samog vdsl servisa.
 
Pa teško ako se baš tako odjednom dešava na totalno različitim mestima. Sinoć je i meni kilavo otvarao stranice, koristim Google DNS... vratio nazad na Telekonj/ruterov DNS i odmah sve otvara normalno. Znači definitivno se ovih dana nešto dešava sa DNS provajderima jer su ljudi na drugim ISP prethodnih dana imali problema.

Doduše download je radio normalno punom brzinom...
 
Ja kazem da nisam imao nikakav problem na vdslu i da nije kod svih problem vec kod pojedinaca ja koristim TS dns.
 
Korisnik sam NET 10 paketa (10/1 Mbps) ali kada god izmerim brzinu na Speedtest dobijam slabije rezultate (ponekada čak i upola manje nego što bi trebalo)... Uporedio sam parametre i brojke za Max. Brandwidth Down/Up(kbps) i Brandwidth Down/Up(kbps) i one su znatno manje nego kod nekih mojih drugova koji su takođe korisnici istog paketa. Podneo sam žalbu preko mail-a i rekli su da će uskoro da mi odgovore ALI izgleda od toga nema ništa dok se ne pojavim lično. Inače do centrale imam nekih 2.5 km ali mislim da to nema nikakve veze pošto je ranije brzina bila normalna.

Šta bi trebalo da radim? Da li da promenim provajdera ili da uzmem NET 20 paket pa ako bude ista sitacija da raskinem ugovor?


http://i.imgur.com/IdPMngq.png

http://www.speedtest.net/my-result/4279718950
 
Poslednja izmena:
Podesi ruter na G.DMT.bisplus
Cisto da znas koja oznaka sta nosi :
G.DMT = ADSL 1
G.DMT.bis = ADSL2
G.DMT.bisplus = ADSL2+
 
Nisam ništa prebacivao i sada sam proverio i namešteno je na G.DMT.bisplus. Ali sada imam drugi problem, internet konekcija mi puca na svaka 2 minuta...
 
Ja koliko vidim ti imas losu paricu sa puno suma i zato ti je kvalitet neta takav da puca, ovo 10 bi bio neki tvoj max. a cini mi se i manje od 10 da ti je podeseno jer ti je losa parica pa puca.
Zapamti sto veca brzina stvara se vise suma a to znaci da ti na ovoj parici ne mozes preko 10 a da bude stabilan i kvalitetan net.
Nazalost.
 
Meni se ADSL spliter pojebao pa sam ja nešto nameštao da jedva radi, da li je to može da bude uzrok?
 
Nikako bez splitera imace smetnje i pucanje konekcije kad zazvoni fixni.
Ako ti se spliter pokvario oni su duzni da ti ga zamene!
Pozovi i prijavi pucanje konekcije, ja sam imao problem isto, bio je kvar na banderi.
U Cupriji dolaze za 24h ili istog dana.
 
Meni se ADSL spliter pojebao pa sam ja nešto nameštao da jedva radi, da li je to može da bude uzrok?

Naravno da moze i to da bude uzrok a kao sto kolega gore rece ili kupi nov pa zameni ili prijavi TS pa nek ti zamene u oba slucaja si na dobitku, pa onda proveri parametre.
 
Nazad
Vrh Dno