Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ne gubis nista, jedini razlog da opet potpises ugovor je ako hoces da platis vise za uredjaj preko njih, pa to zahteva ugovor :) Inace, ostaje ti ista cena, i usluge, samo bez ugovorne obaveze.

Inace, da, ovo rade neki botovi, morali su da zaposle nekako stranacke trolove ;)
 
E super.Hvala svima na odgovorima,onda mozda i produzim ugovor ako bude nekad neke povoljosti.Kao kad su delili tablet ili tako nesto.
 
Mislim da sada ima neki popust, tipa 3 meseca po 1 dinar, ali ne znam da li je to za superbox ili sve box pakete. Proverio bih, ali Telekomov sajt je i dalje "nestao u akciji"(ocekivao sam da ce da ga srede do sada, ali i dalje skoro pa da i ne radi- nije mi jasno sta se desava).

izmena: Evo uspeo sam da otvorim sajt. Ipak je 3 meseca po 1 dinar samo za superbox. Jel imas mozda mogucnost za superbox? Sa ovim popustom bi te iznelo 1000 dinara manje nego box4 na 2 godine, a dobio bi 50/2 i hd kanale(naravno pod uslovom da ti trebaju hd kanali i brzi net).
 
Poslednja izmena:
Ma nemam,pitao sam vec.Da,to sam se i ja cudio da tri meseca ne placas nista,ustvari te izadje jeftinije nego box4.:d
 
Pa racunaj i da je ova nova internet akcija slicna, tj. svi paketi(10,20 i 50) te izadju isto na mesecnom nivou.
 
Da li na adsl ruteru opcije Bitswap Enable,SRA Enable treba da ukljucim ili ne ?
 
Danas bio do njih ,uzeo sam adsl bez ugovora na drugoj adresi smanjili su cenu ako nekoga zanima ,sada je umesto 2k ,1750 mesecno,10mb.
 
Ja sam danas uzeo adsl jer sam prinudjen (SBB nema tehničkih mogućnosti da mi uvede kablovsku i internet na sred Zvezdafe, al cu okrenuti IKOM) I dobio sam brzinu od 10/1. Em što mi je to preslabo, em su mi tv i komp na različitim spratovima kuce, pa ne znam kako da povezem komp kablom a da mi radi u iptv u prizemlju. Ima li neko ideju? Takodje, ovih dana planiram da trazim brzi net, pa cu videti sta mogu da uradim
 
Kupis duzi kabal i od tv ga sprovedi so kompa ,ako ti je to ruzno ili teze ,mozes ga povezati preko wi fi ja,usb stikom ili nekom karticom.
 
Spoji sve to u jednu razumnu recenicu sa pravilnom interpunkciojom, da bi mi razumeli pitanje, please ;)
 
Takodje, ovih dana planiram da trazim brzi net, pa cu videti sta mogu da uradim
Телеком нуди само једну адсл брзину коју си добио а ако хоћеш брже, мора вдсл ... за који мораш да испуниш неке услове да би добио.
 
Kupis duzi kabal i od tv ga sprovedi so kompa ,ako ti je to ruzno ili teze ,mozes ga povezati preko wi fi ja,usb stikom ili nekom karticom.
Ovo znaci da stb mogu da povezem putem wifi? Moracu da pogledam veceras ako stignem, pošto sam u postupku selidbe pa ne znam gde bijem
 
Jel moze neko da protumaci sta mogu da ocekujem od ove katastrofe od lelekoma?Danas download brzina 0,05mbs,upload 0,19 i ping 51,ovo vise nije normalno,neznam sta da radim sa njima
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1449163345411.png
    uploadfromtaptalk1449163345411.png
    235.9 KB · Pregleda: 149
Izgleda da sam glup. Kako na HG531 (V1) ruteru Telekoma (iz web admin pristupa) da nađem listu prijavljenih WLAN klijenata? To je ranije na HG seriji bilo očigledno, tek na TPLINK-u je jasno (DHCP -- Client List), a ovde već pola sata ne uspevam da nađem, a svuda sam kliktao. :(
 
Imam jedno pitanje posto imam IPTV kod telekoma, da li mogu veci paket od 10mbita za internet da uzmem ili ima neko ogranicenje do 10mbita?
Posto pre u telekomu su mi rekli da ne moze ako imam IPTV a sad pricaju da mogu :(, hebe lud zbunjenog :D.
 
ugovor mi ističe tačno za 3 meseca. jel ima šanse da raskinem ranije bez penala?
 
Izgleda da sam glup. Kako na HG531 (V1) ruteru Telekoma (iz web admin pristupa) da nađem listu prijavljenih WLAN klijenata? To je ranije na HG seriji bilo očigledno, tek na TPLINK-u je jasno (DHCP -- Client List), a ovde već pola sata ne uspevam da nađem, a svuda sam kliktao. :(
Status->LAN, i onda LAN Side Devices, ali nema nacina da se vidi sta je WLAM, a sta LAN klijent.

Imam jedno pitanje posto imam IPTV kod telekoma, da li mogu veci paket od 10mbita za internet da uzmem ili ima neko ogranicenje do 10mbita?
Posto pre u telekomu su mi rekli da ne moze ako imam IPTV a sad pricaju da mogu :(, hebe lud zbunjenog :D.
Ako ti IS podrzava VDSL, onda mozes, na obicnom ADSLu ne moze (tj. moze 16, ali ne daju, jer ne postoji paket 15/16 vise).

ugovor mi ističe tačno za 3 meseca. jel ima šanse da raskinem ranije bez penala?
Naravno da ne ;)
 
Istureni Stepen:)
Ili Centrala. (nije alternativni izraz za centralu, vec ili Centrala ili Istureni Stepen ako podrzavaju, ali nema svugde IS)
 
Status->LAN, i onda LAN Side Devices, ali nema nacina da se vidi sta je WLAM, a sta LAN klijent.
Hvala! Da nije tebe, ne bih našao, kako su zavukli WLAN klijente. Pod "Device Type" za svaki uređaj stoji "Computer" dok drugi ruteri uredno napišu (dodeljeni) naziv uređaja. Ovako moram da jurim po MAC adresama, koje često i ne znam.

Da li nekome na HG531 V1 radi WPS? Kad pritisnem taster (kratko/dugo) sa leve strane ne uključi se WPS lampica na panelu. Znam da je Google moj prijatelj, al' ako neko zna: kada se ulogujem u web administraciju sa telekom šifrom, pod WLAN -- Wireless Settings -- WPS mode, nude se tri opcije: PBC, PIN, AP PIN. Šta to znači? ;)
 
telekom net.jpg

Da li po ovim parametrima,mogu bar 20mbs da izvucem?Kazu da sam oko 350 metara od centrale.
 
Ja mislim tesko da imas VDSL uopste u centrali.
 
Tako mi rekoše. Trenutno sam na 10, da li moze 18,19 da izgura, ili na 10 da ostanem?
 
Nisam siguran, ali iz iskustva, ako Max. rate ne prelazi 20000 nije VDSL (ili je dovoljno daleko, tipa preko km, da je svejedno).

Attenation sam proveravao nekoliko puta i za moju paricu daje mnogo manje brzine nego sto dobijam u praksi, tako da nije vredno :)
 
Nazad
Vrh Dno