Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ma ni meni licno ne treba tv ja ni ne stignem da ga gledam, uzeo sam zbog klinca da on gleda crtace na DJ-u a mts jedini ima taj kanal.
Ne mislim zbog para vec da li ti zaista treba 100Mbit.
Slicno razmisljam kao i ti i razumem te, najbolje je da uradis kako sam ti rekao mislim da ti je u Kosovskoj najbliza poslovnica pa podnesi zahtev i cekaj.
 
Ma ni meni licno ne treba tv ja ni ne stignem da ga gledam, uzeo sam zbog klinca da on gleda crtace na DJ-u a mts jedini ima taj kanal.
Ne mislim zbog para vec da li ti zaista treba 100Mbit.
Slicno razmisljam kao i ti i razumem te, najbolje je da uradis kako sam ti rekao mislim da ti je u Kosovskoj najbliza poslovnica pa podnesi zahtev i cekaj.

imam i ja tri klinca kod kuce, ponekad im pustim kockicu,ili strumfove... klinac kreno u muzicku tako da on u monitor i ne gleda niti ga ako verujes igrice interesuju niti ih igra.(ima 9 god) drugo dvoje dece su od 4 godine tako da tek one ne bulje u monitor.A ovo sto ti kazes iso sam ali cini mi se u Takovsku onu veliku postu i rekli mi kad mi istekne ugovor u Novembru dace mi MIK, a u Telekomu u Bulevaru su mi rekli kad dodjem sa MIK-o moci cu kod njih da predjem. Pa zato se i raspitujem po forumu jel koliko vidim da ima dosta ljudi koji imaju interesantna zapazanja sto se tice INTERNETA pa bi i njihova iskustva da cujem.(procitam). Najverovatnije cu uzeti par meseci bez ugovorne obaveze a za dalje ce da vidimo.Samo mogu ti reci da ovaj PTT ADSL sto imam za evo sada 2 godine uopste nije rdjav samo je "malo" spor, nije bilo NIKADA ni prekida ni opadanja pinga koji se vrti od 5 ms do 11 ms ali to je do speed testa. Cak na tom speed testu pise brzina 17,5 mb a na terenu (torrent) ide do 2 mb pa padne na 1,9 pa 2. Tako da je po meni taj speed test samo da imas neku predstavu o brzini i da nije realno stanje. upload mi je 0,85-0,86 na speed testu a kad krenem nesto da uplodujem na sajtu MEGA.NZ kod njih mi pise da uplouduje 103,104 kb/s. U svakom slucaju tebi hvala na ovakvim brzim odgovorima i tu smo. Pozdrav i ostalim forumovcima koji citaju :type: :alo:
 
Poslednja izmena:
Tema je ogromna i nemam vremena svaku stranu da otvaram te se odmah izvinjavam ako je vec negde dat odgovor...interesuje me kako da otvorim 2-3 lan port na VDSL ZTE ZXHN 168N.
 
Pukao telekomov xDSL na Vidikovcu u ponoc
 
U 1am - online :)
 
Danas me zvali iz poslovnice kazu da treba da promenim uredjaj, tj. da vrse zamene uredjaja za internet. Imam onaj model HG520c. E sad da li da uzmem HG532e i da li moze on da se trazi ili koji mi jos preporucujete ako njega nema?
 
Poslednja izmena:
Danas me zvali iz poslovnice kazu da treba da promenim uredjaj, tj. da vrse zamene uredjaja za internet. Imam onaj model HG520c. E sad da li da uzmem HG532e i da li moze on da se trazi ili koji mi jos preporucujete ako njega nema?

Oni sami zvali tebe,ili si ti nesto zahtevao pa ti nude zamenu?
 
Oni mene sami zvali jutros, nista nisam zahtevao. Kazu da treba da promenim uredjaj jer prelaze na VDSL i da ce mi biti pvoecana brzina. Inace sam ja pod ugovorom za 20/1 kao sada ce mi biti 20/2.

Pa koji onda da uzmem VDSL modem ako uopste moze to da se bira, koji je dobar po vasoj preporuci? :)
 
Ja vec imam taj HG532e i nije los.Mada cisto sumnjam da ces moci da biras,nego sta ti daju.
 
Па нећеш да добијеш адсл рутер за вдсл.
 
Citao sam ovde i vidim da je taj dobar i da su svi zadoovljni koji ga imaju. Znaci ipak ne moze da se bira nego sta ti daju daju, to mi je sto mi je? :) A koji je jos dobar po vama sem njega, ako bude uopste postojala mogucnost.

Inace sam se iznenadio za ovo sto su me zvali za VDSL.


@calexx
A koji cu ruter da dobijem za VDSL?
 
Па неки вдсл рутер, мислим да су им ознаке 6хх ако су и даље од исте фирме.
 
Aha to znaci nema veze sa ovim ruterima sto su ovde pominjani, svejedno je koji cu ruter dobtii za vdsl?
 
Ako mozes Huawei HG6xx da biras, uzmi ih, jedino ako ti je bitno da otvaras LAN portove, vise ima ovde iskustva sa njima.

Ali nisu nista posebno, a wifi im je ocajan u svakom slucaju u odnosu na HG532e. Ali opet je u rangu nekih TP-Link wifi rutera srednje/nize klase, znaci nije za bacanje.
To je moja prava zamerka inace - nije wifi signal jak kao na HG532e, ostalo nema razlike :)
 
Oni mene sami zvali jutros, nista nisam zahtevao. Kazu da treba da promenim uredjaj jer prelaze na VDSL i da ce mi biti pvoecana brzina. Inace sam ja pod ugovorom za 20/1 kao sada ce mi biti 20/2.

Pa koji onda da uzmem VDSL modem ako uopste moze to da se bira, koji je dobar po vasoj preporuci? :)

Ja sam pre mesec dana uzeo paket Super Box sa 50/2 i dobio sam uredjaj VDSL ZTE ZXHN 168N . Mogu reci da sam zadovoljan sa uredjajem i da je brz kao munja pri saltanju opcija setup-a. Inace za ovih 30-tak dana koliko ga imam nijednom veza nije pukla a vuce uvek pa skoro max 50 Mbit. Wi-Fi mu je takodje i vise nego solidan.
 
Sta si imao ranije i kakav je wifi naspram tog ranijeg rutera?
Stan/kuca, debljina zidova?

Sutra idem do mojih, prvi put od kad su presli na VDSL (HG6xx neki su dobili), pa cu bas videti kako se ponasa naspram HG532e, kog su ranije imali. U pitanju je kuca prilicno debelih zidova i dodatne izolacije (mi smo je gradili, tj. roditelji). HG532e je dobacio skoro 100m, na ulici direktno ispred kuce (30ak m od rutera, iza tri zida) je imao odlicne brzine, nista nije pucalo, 10ak uredjaja je jednom prilikom bilo cak povezano bez stucanja :)
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na predlozima. Videcu onda sta imaju kad budem otisao. :)

Ovaj trenutno sto imam HG520c je ok, lepo radi. Mada mu je slab domet na terasi jedva hvata wi-fi, a nemam neki veliki stan i nije neka velika udaljenost od rutera. Nadam se da ce sa ovim novim biti bolje. :)
 
Ne znam da li sam ranije imao 520s ili 520c (odavno), ali koji god da je, stvarno je bio slab.
HG655b je OK. Nista spektakularno, ali bolje nego low-end bacanje novca za wifi ruter.
 
Izgleda Telekom poceo da dodeljuje IP adrese iza NAT mozda i nije novost ali prvi put sam video.
Jutros da pristupim resolvuje DNS na 109.92.189.100 ali nece, pogledam u modemu sve konfigurisano bacim pogled na IP kad ono 100.64.xx.xx iz NAT opsega.

Jos neko primetio tj. dobio adresu iza NAT ?
 
Prvi put cujem da TS daje IP iz nat opsega.
Si siguran, daj neki SS bas zanimljivo prvi put ovo cujem.
 
100.x je NAT? Cini mi se da je to normalna IP adresa, a ne kao 10.x?
 
100.64.0.0/10 Used for communications between a service provider and its subscribers when using a Carrier-grade NAT, as specified by RFC 6598.
Shared Address Space is distinct from RFC 1918 private address space because it is intended for use on Service Provider networks.
izvor https://en.wikipedia.org/wiki/Reserved_IP_addresses

U sutini odvojen opseg usled nedostatka IPv4 da se vrsi NAT. Izvor https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT

Screen shoot uskoro samo da budem imao nekakv pristup tamo.
 
Poslednja izmena:
Screen shoot
telekom.jpg
 
Koja je razlika izmedju tog opsega koji dodeljuje MTS i NAT opsega gledajuci iz ugla jednog prosecnog korisnika? Mislim brzina i to...

Inace, nesto mi se u zadnjih sat-dva ping izuzetno povecao a nista ne trosi resurse osim racunar sa kojeg pisem ovo?
 
Nat dodeljuje mts i sluzi da smanji opseg ip4 adresa koje dodeljuju. Sigurno imaju manjak pa su resili da Nat tabelama vise korisnika prikace na jednu "public" ip adresu, a vi svi imate svoje privatne adrese. Problem je skidanje sa sajtova, jer ako neko drugi skida nesto, vama izlazi obaveštenje da ne mozete skidati dva fajla istovremeno :)
U ocima tog sajta, imate istu ip adresu.
Obicno se koristi u velikim mrezama i podmrežama...
 
To su radili i lokalni wireless operateri u svoje vreme, mislio sam da su prošla ta vremena. A kako to utiče na torrent saobraćaj?
 
Trenutno imam 10/1 brzinu, odnosno 8/1 posto su mi posle 2 meseca smanjili, jer net tada nije mogao da radi uopste. Sta mislite ima li svrhe pokusavati nesto sa VDSL ili nema od toga nista ?

Sad mi je istekao ugovor...
 
Kako osposobiti na HG532 polu-de*ilnom ruteru 2. i 3. port, tako da se mogu koristiti da pristup internetu?

Izvinjavam se ako je bilo pitanje, hitnoca je velika.. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno