Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ma prijavio sam vec ali dzaba kad nece da dodju da poprave:(
 
Ma prijavio sam vec ali dzaba kad nece da dodju da poprave:(

Po podacima koje si okacio linija ti je KATASTROFA... Garant bi vecu brzinu izvukao kroz štrik za veš....
Ajde ako mozes napisi ovde koliko ti je duzina bakarnog voda do centrale (moraju da znaju kada ih nazoves ili kada odes u poslovnicu).
Prijavi opet kvar i napomeni im ako ne izadju da provere sta je u pitanju da ces pisati Ratelu (pogotovo sto su ti se pokvarili parametri linije kada su oni nesto cackali i prebacivali te na box).
Ako ti ni onda ne rese problem ostaje ti samo http://portal.ratel.rs/cyr/complaint
Imas dole na dnu stranice formu za ulaganje prigovora, to ispuni i nadaj se da ce uspeti da poteraju Telekom da ti resi problem (koliko sam upoznat prilicno su uspesni u tome).
Za 2000 dingera koliko verovatno placas mesecno, oni MORAJU da ti osposobe internet i da dobijes barem brzinu koju si imao.
Pozdrav
 
Zvao danas ponovo,pitao za taj bakarni vod,oni pojma nemaju,da salju ponovo ekipu na teren kazu da nema potrebe,tj kao bili su,kazu samo da nemam uslova za bolji net I to je sve od njih....ratelu sam vec napisao zalbu I cekam odgovor...a sto se telekoma tice ukapirao sam da oni NEMORAJU nista,jednostavno nece da se cimaju uopste,na facebok strani mi brisu svaku objavu I screenshot gde ih molim da rese problem
 
E a vidi ovo moje jel to ok, imam onu varijantu 5/1 Mbs
 

Prilozi

  • Doc1.doc
    66 KB · Pregleda: 65
Pa linija izgleda da nema nekih smetnji, ali izgleda da se iz nekog razloga javljaju greske pri prenosu paketa, mada to nije nesto strasno obzirom na duzinu konekcije.
Kako radi net inace?
Trebalo bi da sljaka manje vise ok...
 
Poslednja izmena:
Za 150e tesko da ce u skorije vreme moci da se nadju..u radnji su 30.000.Bice sigurno opet takvih akcija za dinar, al za tablete koji su u prodaji do 12.000-13.000, nisu ni oni ludi da daju ovakve za dinar uz paket od 1500..:)
 
Posto sam video da su promenjene cene tableta, sta je sada najisplatljivije kupiti pa prodati? Planirao sam da uzmem ovaj Promo Net paket i 20 mb placam 1900 din i da uzmem neki tablet i da ga prodam posto mi ne treba a i da pokrije par rata za internet
 
nista nije isplativo vise, bio pre tab 3 8.0, kad bio za 4k uz net 10 tj. 1din uz net 20 sto bi tebi odgovaralo.
ima polovnih s vremena na vreme windows tabova po limundu, i transformera cak, za 150-200e.
 
Izgleda da je opet neki problem, stavio sam google dns, pa ne znam dal još uvek traje, jer mi je proradilo.
 
Evo mog problema... Do juce sam bio na onim starom click paketu od 1.5mbita i sve je ferceralo ok dok danas nisam ukljucio komp i video da imam dl od oko 600kb i kad sam pogledao na ruteru imao sam sta i da vidim... Meni ovo dogovara :D ali mi nije jasno koji je ovo paket u pitanju... Verovatno su me prebacili na neki novi paket ali me samo zanima koji...

+ Jel bi sa ovim podacima mogao da se prijavim za za onu akciju 50mbita u VDSL threadu?

nsxlcjz.jpg
 
Evo mog problema... Do juce sam bio na onim starom click paketu od 1.5mbita i sve je ferceralo ok dok danas nisam ukljucio komp i video da imam dl od oko 600kb i kad sam pogledao na ruteru imao sam sta i da vidim... Meni ovo dogovara :D ali mi nije jasno koji je ovo paket u pitanju... Verovatno su me prebacili na neki novi paket ali me samo zanima koji...

+ Jel bi sa ovim podacima mogao da se prijavim za za onu akciju 50mbita u VDSL threadu?

nsxlcjz.jpg

Jel imas IPTV mozda?
 
Gledao sam sad cene tableta i racunara. Telekom ih je bas sad nabucao cene tableta, valjda ce opet da vrate one stare. Ne trebaju svi tableti da budu za dinar, ali barem pojedini modeli. A ovi skuplji mogli bi da nekako prilagode cene, kad su vec krenuli sa tim akcijama. Posle prvog Oktobra su bas digli cene.
 
uzmi hemijsku i na zadonjoj strani ubodi i drži par sekundi dok se sijalice ne iskluče sve pa se ponovo upale i tada izvadi hemijsku...
 
E ovako imam net od 10mbps. prosek mi je bio download 8.90.mbps a upload 0.90, uglavnom skidao sam sa neta po brzini.od 1 mbps, i sad zadnjih desetak dana net mi je za duplo sporiji.. brzina skidanja ne prelazi 550 kbps a pre je bilo 1mb.. i takodje mi speedtest pokazuje skoro duplo manju brzinu.. u cemu je problem.. da napomenem na sam net uzeo pre 2 meseca tako da je sve novo.
 
E ovako imam net od 10mbps. prosek mi je bio download 8.90.mbps a upload 0.90, uglavnom skidao sam sa neta po brzini.od 1 mbps, i sad zadnjih desetak dana net mi je za duplo sporiji.. brzina skidanja ne prelazi 550 kbps a pre je bilo 1mb.. i takodje mi speedtest pokazuje skoro duplo manju brzinu.. u cemu je problem.. da napomenem na sam net uzeo pre 2 meseca tako da je sve novo.

Zovi podrsku da provere.
 
Untitled.jpg

Zasto ovoliko malu max brzinu moze moj modem da primi....kako da povecam Downstream max. rate....paket koji imam je net5 a brzina mi ne prelazi 2mb/s
 
Imaš mnogo veliko slabljenje na liniji, sam ne možeš nikako da povećaš max rate za up/downstream, a verovatno ne mogu da ti pomognu ni ljudi iz Telekoma. Eventualno neki istureni stepen da postave bliže tebi.
 
Лоша инсталација у стану/кући, лоши каблови са евентуалним сметњама од разводне табле до тебе, остало они морају да решавају. Да ли је код тебе све у реду? Да није неки лош кабл или неки телефон повезан пре сплитера? Јеси ли пробао да откачиш све и одмах на почетку закачиш модем па провериш?
 
Pa imam jedan fiskni zicni telefon (onaj klasicni sa slusalicom sto ne moze da se nosi :D) koji je na istoj liniji (isti broj) ali nije preko solitera nego posebno, a na spliter mi je povezana baza od bezicnog telefona.
 
Не смеш да имаш телефон пре сплитера, осим ако не ставиш филтер. Још ако је неки стари сумњив а жице лоше, може да прави проблеме. Закачи рутер као први и једини уређај онде где жица улази у стан/кућу па провери какав је сигнал.
 
Znaci da iskljucim zicni telefon, a da iskljucim i ovaj bezicni iz splitera ili njega da ostavim?
 
Iskljucio sam zicni telefon i stanje sada izgleda ovako Untitled.jpg
Znaci taj zicni telefon je pravio proble, sada je stanj mnogo bolje ali i dalje ima veliko ometanje
 
ima li neko neki insajderski info da li ce biti nesto za ADSL/box vezano od ponuda pocetkom decembra, tipa da vrate stare cene tableta ili tako nesto, vec 7 godina sam sa telekomom bolje da nisam, ali monopol, nema gde drugde a matorci hoce fiksni jer "tesko se dobija znam ja jos odkad smo imali muke sa njim kao nema parica ima parica a ustvari zezaju namerno", iako je sada uvodjenje 1din :D
 
Nazad
Vrh Dno