Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

I ja skoro uvek platim svaki drugi jer zaboravim :D Tj kad stigne novi racun uzmem i stari pa ih platim oba zajedno,nikad me nisi iskljucili,a nisam ni primetio neku kamatu verovatno ima nekih 15,20din...
 
Hocete da kazete da net placate svaki drugi mesec a ne mesec za mesec?
Pa kako vam ne iskljuce, posle koliko neplacenih racuna iskljucuju.
Ja redovno placam ali me samo interesuje bas su tolerantni... Budite i vi :)

Placao bih ja na vreme kad bih racune dobijao redovno. Ovako kad se setim krastavac...
 
ja uvek platim oko 25tog i uglavnom bude par dinara vise kamata je negde oko 60 "para" po danu ne znam po meni je to cist lopovluk ali cist, tako svima da maknu po par dinara i nakoti se ihaj po meni uopste nemaju pravo na tako nesto
 
ja uvek platim oko 25tog i uglavnom bude par dinara vise kamata je negde oko 60 "para" po danu ne znam po meni je to cist lopovluk ali cist, tako svima da maknu po par dinara i nakoti se ihaj po meni uopste nemaju pravo na tako nesto

Naravno da imaju pravo na kamatu ako kasniš sa plaćanjem računa. Rok za plaćanje nije 25...već 20.
 
Od 7ms, kad sam uveo ADSL u julu prošle godine, ping je u poslednjih par meseci otišao na standardnih 45+.

4225781130.png


Pri tom se parametri veze uopšte nisu promenili. Pretpostavljam da je problem u centrali?
 
ja uvek platim oko 25tog i uglavnom bude par dinara vise kamata je negde oko 60 "para" po danu ne znam po meni je to cist lopovluk ali cist, tako svima da maknu po par dinara i nakoti se ihaj po meni uopste nemaju pravo na tako nesto
Naravno da nisi u pravu i naravno da imaju pravo da ti zaracunaju kamatu sve po zakonu.
Kao sto rece kolega rok je do 20 ne do 25 u mesecu.
Ne vidim problem.
Ja placam uvek u roku evo ja sam platio umesto sutra platio sam pre 7 dana ali meni uvek naplacuju 15 din vise meni be smeta necu sa umrem zbog toga pa se i ne zalim, a ti kukas za 2 din.
Uzivaj u zivotu i ne nerviraj se za gluposti.[emoji57]
 
niti kukam niti se nerviram :lupko: nego ne znam a nisam video niti u ugovoru da imaju pravo na kamatu i meni je to bzv
 
Ne pise to u ugovoru vec u zakonu.
 
Od 7ms, kad sam uveo ADSL u julu prošle godine, ping je u poslednjih par meseci otišao na standardnih 45+.

4225781130.png


Pri tom se parametri veze uopšte nisu promenili. Pretpostavljam da je problem u centrali?

jel to ping ka domacem ili stranom serveru? ako je ka domacem to je stvarno lose
 
Od 7ms, kad sam uveo ADSL u julu prošle godine, ping je u poslednjih par meseci otišao na standardnih 45+.

4225781130.png


Pri tom se parametri veze uopšte nisu promenili. Pretpostavljam da je problem u centrali?

Kod mene skori isti Down i UP i to je neki max za 10Mb/s bez IPTV-a,samo sto je Ping bolji jer sam na Fast!
Vidi stvarno u modemu da ti kojim slucajem nisu prebacili na Interleave!?Tada oce ping da bude nesto veci!Pozz.
 

Prilozi

  • 4228152523.png
    4228152523.png
    31.5 KB · Pregleda: 120
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za korisnike iz Niša..

U proteklih, pa jedno mesec ipo, mi se dešava da mi nestane net, na tipa 10-30min. Podešavanja u ruteru su netaknuta a u ADSL State stoji Down ili Initializing. Fora je što pored toga radi perfektno, bez ikakvog kašljuckanja or whatsoever. Tada resetujem ruter ali kao da ne može nikako da nađe ADSL liniju. Ruter, kabl i sve ostalo su zaštićeni i apsolutno se ništa nije promenilo od pre tipa, 6+ meseci kada sam uradio raspored koji je sada. Sve to ne bi bilo problem da nemam skype sranja kojima mogu da prisustvujem u noćnim satima.

I da napomenem, UVEK se dešava oko 12 noću. Sada ne znam da li je to zbog nekih drkanja i igranja njihovih tehničara ili je ruter, mada razmišljam da je ruter onda bi konstantno zajebavao a ne ovako. A znam da je trenutno "digitalizacija" Telekomovih centrala i ostala sranja. Pa rekoh da pitam da ne cimam podršku da donose novi ruter ako nije ništa...
 
Ja bih ih namerno cimao i zvao, ti placas redovno uslugu i oni MORAJU da ti je omoguce....
 
Jedno pitanje za korisnike iz Niša..

U proteklih, pa jedno mesec ipo, mi se dešava da mi nestane net, na tipa 10-30min. Podešavanja u ruteru su netaknuta a u ADSL State stoji Down ili Initializing. Fora je što pored toga radi perfektno, bez ikakvog kašljuckanja or whatsoever. Tada resetujem ruter ali kao da ne može nikako da nađe ADSL liniju. Ruter, kabl i sve ostalo su zaštićeni i apsolutno se ništa nije promenilo od pre tipa, 6+ meseci kada sam uradio raspored koji je sada. Sve to ne bi bilo problem da nemam skype sranja kojima mogu da prisustvujem u noćnim satima.

I da napomenem, UVEK se dešava oko 12 noću. Sada ne znam da li je to zbog nekih drkanja i igranja njihovih tehničara ili je ruter, mada razmišljam da je ruter onda bi konstantno zajebavao a ne ovako. A znam da je trenutno "digitalizacija" Telekomovih centrala i ostala sranja. Pa rekoh da pitam da ne cimam podršku da donose novi ruter ako nije ništa...

Promeni telefonski kabal za ruter :) Ja sam dva puta imao taj problem, al je meni u 18h otkazivao :) Moji kablovi su bili stari 2god.
 
Koja je maksimalna brzina za ADSL na udaljenosti od oko 700-750m od centrale? Prešao bih drage volje sa SBB-a (očajna usluga u mom slučaju) na ADSL ili čak VDSL, samo da može makar 25/2 da izvuče, koliko imam na SBB-u sad...
Inače, u pitanju je stambena zgrada čija je izgradnja završena 1980. godine.
 
Nema sanse 25/2 na ADSLu i da ti je centrala ispred stana. 23/1 mozda u tom slucaju, ali na 700m ne. Ako mozes VDSL, to je vec drugo, bez problema moze 20/2 (nece dati 50/2, a nema vise 30/2)
 
Znas da TK ne daje VDSL ako si dalje od 500m od centrale. Maksimum ti je 18-19.
 
Šta mogu da uradim da bih imao što manji ping osim traženja da budem na fast umesto na interleaved konekciji?
 
Jel se desavalo nekom da mu vremenom ovako oslabe parametri veze? Istekao mi je ugovor, pa sam razmisljao o povecanju brzine, ali sa trenutnim parametrima tesko.
 

Prilozi

  • oktobar 2012.jpg
    oktobar 2012.jpg
    56.2 KB · Pregleda: 150
  • mart 2015.jpg
    mart 2015.jpg
    123.9 KB · Pregleda: 153
Lošiji su parametri i zbog toga što imaš veću brzinu sada
 
Ako se dobro secam ovo iz oktobra 2012. je bio net 1,5 + IPTV, a sad je net 5 + iptv.
 
Poslednja izmena:
Ma mora ovo bolje, zovi podrsku. Sigurno su nesto zeznuli u centrali
 
Promeni telefonski kabal za ruter :) Ja sam dva puta imao taj problem, al je meni u 18h otkazivao :) Moji kablovi su bili stari 2god.

Nekako mi sve više i više deluje da je ruter ili rad na mreži, jer mi je sada prekinuo u roku od 10min 4x a eto pre toga je radilo perfektno od trenutka kada sam pisao. Što je najgore piše mi evo trenutno System Up Time 12min, kao da se resetovao i ruter ili šta god...

Pre se dešavalo da samo DLS link padne, sada i ovo....
 
Nekako mi sve više i više deluje da je ruter ili rad na mreži, jer mi je sada prekinuo u roku od 10min 4x a eto pre toga je radilo perfektno od trenutka kada sam pisao. Što je najgore piše mi evo trenutno System Up Time 12min, kao da se resetovao i ruter ili šta god...

Pre se dešavalo da samo DLS link padne, sada i ovo....

Vrlo moguce da je ruter onda, probaj od nekoga drugi :)
 
Ima li iko neku dojavu, hoce li biti uskoro akcija neki? :)

I da, na telekomovom jetspeet ruteru od drugara ne mogu se konektovati dva telefona preko wifi medjutim radi laptop na wifi. Da li je za resavanje toga zaduzen telekom ili on mora sam da istrazi?
 
Pa u ruteru (ne znam za taj navedeni), ali generalno kod podešavanja za wifi obično bude opcija nešto u stilu - maksimalni broj konektovanih uređaja, kod mene po default 16. Mogu da budu i neusklađeni parametri oko security protokola, itd... Dakle kod mene i na huawei 520, 530, 630 znalo biti istovremeno više vrsta raznih uređaja spojeno preko wifi.
 
Ma mora ovo bolje, zovi podrsku. Sigurno su nesto zeznuli u centrali

Prijavio sam, videcu da li ce vratiti na staro. Sad nesto vracam film, u ovom periodu su mi jednom menjali ruter nakon sto je stari stradao prilikom grmljavine. Mozda iz nekog razloga novi ne radi kako treba.
 
Jel se desavalo nekom da mu vremenom ovako oslabe parametri veze? Istekao mi je ugovor, pa sam razmisljao o povecanju brzine, ali sa trenutnim parametrima tesko.

Stari dobri Telekom, dobijam pozive vec par dana od ko zna koliko tehnicara, gde svakom moram ispocetka da pricam istu pricu i da me svaki ubedjuje ta to nije moglo raditi tako dobro. Za sada su samo uspeli da pokvare SNR sa 8,6 na 6,6. :smash:
 
Nazad
Vrh Dno