Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

ja i dalje furam 5/1 B.O.U za 2000 din... sve nesto mislim ako uzmem ovo i da posle pljunu za novo godisnju akciju jedno 5/1 za 1000-1200 din i da :mad:
 
To tesko da ce se desiti, pre ce ovu akciju produziti jos.
 
Da li će biti povećanja upload brzina u narednom periodu?

Zadovoljan sam download brzinom, ali bi bilo super da malo povećaju upload brzinu.
 
ADSL je na maksimumu, jedino VDSL kad zazivi da povecaju...
 
Da li se kod vas desava da bas uspori net. Imam BOX paket sa internetom 6Mbit/s. Jedva vuce 390-410 kB/s, nema veze da li je noc ili dan.
 
ADSL je na maksimumu, jedino VDSL kad zazivi da povecaju...

Zapravo VDSL je vec zaziveo, pre 2 meseca sam presao na paket od 20/1, a isporucili su mi samo 10/1. Zalio sam se da mi onda ne naplacuju 20/1 ako ne mogu da isporuce nego paket koji su u mogucnosti. Epilog nazvali me iz tehnicke podrske i pitali da li se slazem da mi promene port kod njih i zamene ruter kod mene. Udaljenost od centrale mi je oko 1km, brzina dostize 20/1 ali ping mi je dosta vec nego na ADSL-u, u proseku oko 25ms.
Pozzzz
 
Koji ruter su ti dali? Daj sliku statusa iz tog rutera.
 
Zapravo VDSL je vec zaziveo, pre 2 meseca sam presao na paket od 20/1, a isporucili su mi samo 10/1. Zalio sam se da mi onda ne naplacuju 20/1 ako ne mogu da isporuce nego paket koji su u mogucnosti. Epilog nazvali me iz tehnicke podrske i pitali da li se slazem da mi promene port kod njih i zamene ruter kod mene. Udaljenost od centrale mi je oko 1km, brzina dostize 20/1 ali ping mi je dosta vec nego na ADSL-u, u proseku oko 25ms.
Pozzzz

Veci ping ? To je nesto oko podesavanja porta shebano. Zovi i trazi da to poprave. VDSL bi trebalo da daje manji ping nego ADSL.
 
Zapravo VDSL je vec zaziveo, pre 2 meseca sam presao na paket od 20/1, a isporucili su mi samo 10/1. Zalio sam se da mi onda ne naplacuju 20/1 ako ne mogu da isporuce nego paket koji su u mogucnosti. Epilog nazvali me iz tehnicke podrske i pitali da li se slazem da mi promene port kod njih i zamene ruter kod mene. Udaljenost od centrale mi je oko 1km, brzina dostize 20/1 ali ping mi je dosta vec nego na ADSL-u, u proseku oko 25ms.
Pozzzz

Samo sto 20/1 nije vdsl nego je jos uvek obicna adsl2+ linija.
 
HUAWEI HG655b
vojavdsl.jpg

Inace ping proveravam cesto iz razloga sto igram BF3, pa mi je bitno. Do BG-a mi je ping 40ms, a sa predhodnim setup-om (ADSL) nije prelazio 15ms.

Pozzz
 
Poslednja izmena:




zar ne bi trebala veca brzina da bude manji ping i ako je vdsl da bude manji ping?
 
To je i meni bilo logicno, tome sam se i nadao, ali u mom slucaju je ping losiji. Sto se tice gubitaka paketa situacija je ista kao i sa predhodnim setup-om, gubitci su minorni.
Videcu da ih nazovem i pozalim se, ali ne verujem da ce se bas mnogo uzbuditi :(
 
Problem je verovatno u tome što terminiraju VDSL sa opremom koja ima duže rute i ne napušta telekomovu mrežu dovoljno "brzo". To bi trebalo da potvrdiš sa nekim traceroute-om.

U komand promptu kucaj:

Kod:
tracert [I]IP_address[/I]
 
Poslednja izmena:
Drugari imam jedno pitanje za vas. Prošlog petka sam putem interneta podneo zahtev za net 10 paket po ceni net 5 paketa. Interesuje me da li je neko uzeo takav, ili sličan paket putem interneta, i u kojem vremenskom roku će mi promeniti brzinu, kao i da li se na kraju ponovo mora otići u Telekom kako bi se potpisao novi ugovor ? Pitam jer je sve na očevo ime, a on i nešto nije raspoložan da trčkara tamo vamo zbog toga. :D
 
Drugari imam jedno pitanje za vas. Prošlog petka sam putem interneta podneo zahtev za net 10 paket po ceni net 5 paketa. Interesuje me da li je neko uzeo takav, ili sličan paket putem interneta, i u kojem vremenskom roku će mi promeniti brzinu, kao i da li se na kraju ponovo mora otići u Telekom kako bi se potpisao novi ugovor ? Pitam jer je sve na očevo ime, a on i nešto nije raspoložan da trčkara tamo vamo zbog toga. :D

Bolje ih nazovi na 1918 pa pitaj sve što te zanima.
Otac i njegova lična neka budu sa tobom pri telefonu.
 
Zakleh se i ja danas Lelekomu na dvogodišnju vernost :d uz Net 10 po ceni Net 5. Dosad sam držao Click 1 sa zaglavljenim Speed Up-om još od zimus nego ...
Izgleda da su mi već podigli brzinu ali negde nešto škripi :wall:

Chrome


FF


Help ?!?
:D
 
Pogledaj sta ti kaze za liniju stranica modema. 192.168.1.1, login je verovatno telekom/telekom (dovoljno je za pogled na info stranicu, to je sve sto ti treba).
 
Sad videh PM. Ufff nema toga sto treba na ovom modemu :( Na vecini postoji jedna strana gde pise trenutna brzina linije i max. brzina linije, pa se po tome moze videti do cega je.
Ne znam gde je na HG532 :(
 
U pitanju je Huawei HG552a1 .
@all, gde/šta da pogledam ?

EDIT
Ranije, dok se vbiše pričalo o ovom modelu, meni radilo OK pa nisam pratio na času :wall:
 
Poslednja izmena:
Drugari imam jedno pitanje za vas. Prošlog petka sam putem interneta podneo zahtev za net 10 paket po ceni net 5 paketa. Interesuje me da li je neko uzeo takav, ili sličan paket putem interneta, i u kojem vremenskom roku će mi promeniti brzinu, kao i da li se na kraju ponovo mora otići u Telekom kako bi se potpisao novi ugovor ? Pitam jer je sve na očevo ime, a on i nešto nije raspoložan da trčkara tamo vamo zbog toga. :D

I ja sam uzeo Net10 po ceni Net5.

Ugovor su mi lepo poslali poštom i potpisao ga, a idućeg dana su mi povećali brzinu.

Zovi njihov call centar i traži da ti ugovor pošalju poštom. Dobićeš ga u roku od par dana.
 
Da Vas pitam, posto imam iptv da li je moguce uzeti neki od net paketa recimo ovaj net10 do 10/1 Mb/s?
Jer mi neki ljudi pricaju da ako imam iptv mogu samo do 6 mbita da uzmem briznu, medjutim brat mi danas bio do telekoma i njemu su rekli da bez problema mogu da uzmem net 10 ako mi cetrala podrzi :/ sad ne znam kome da verujem?
 
Procedura je da das zahtev za net i IPTV i oni ce na osnovu tehnickih karakteristika odluciti da li mozes uzeti ili ne.
 
Da Vas pitam, posto imam iptv da li je moguce uzeti neki od net paketa recimo ovaj net10 do 10/1 Mb/s?
Jer mi neki ljudi pricaju da ako imam iptv mogu samo do 6 mbita da uzmem briznu, medjutim brat mi danas bio do telekoma i njemu su rekli da bez problema mogu da uzmem net 10 ako mi cetrala podrzi :/ sad ne znam kome da verujem?

Dobro su rekli tvom bratu, oni u principu govore ljudima do 6Mbit zato sto vecina infrastrukture ne moze da podrzi vece brzine zajedno sa IPTV-om.
 
Oki doki onda :), oticu sledece nedelje pa da vidim koliko mi centrala moze izvuci :).

Hvala ljudi ;).
 
Jos jedno pitanje :D.

Ako uzmem paket net10 ili net20, da li ce mi se smanjiti brzina ako mi je iptv ukljucen?
 
Zakleh se i ja danas Lelekomu na dvogodišnju vernost :d uz Net 10 po ceni Net 5. Dosad sam držao Click 1 sa zaglavljenim Speed Up-om još od zimus nego ...
Izgleda da su mi već podigli brzinu ali negde nešto škripi :wall:

Chrome


FF


Help ?!?
:D
Isto i ja prešla sa dinosaurusa Click1 na Net 10. Prva dva-tri dana bila puna brzina, sad su mi rezultati kao tebi. Užas. Čini mi se da je Click1 bio brži :d
 
ja sam zadovoljan sa paketom "do 10"..


2980083211.png
 
Nazad
Vrh Dno