Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

A kako mi to mozemo da znamo zasto oni jos to nisu objavili na sajtu? Verovatno da imaju neki razlog a da li je muljaza u pitanju ili ne sta to nas briga ako po povoljnijim uslovima dobijamo brzi internet. Mnogima se ne dopada ugovor na dve godine ali generalno za dve godine se nece puno promenuti a dotle ce Informatika u Novome Sadu da pusti optiku pod znacima navoda ili ce Targo da dovuce svoju optiku do nas samo je pitanje gde ce posle Beograda prvo da krenu odnosno u kom pravcu ce da krenu (Nis ili Novi Sad)?

Ako ti je radilo 16 mb bez problema onda ce ti i 20 mb raditi isto tako samo malo brze.
Nema muljaze.......http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176&id=1449
 
Meni su isto danas rekli da je uz IPTV maksimum 5/1.
 
zna li neko razliku izmedju click i net paketa, zasto je click skuplji da znam da li da potpisujem ugovor za NET20 jer mi je mnogo jeftinije u odnosu na moj click16
 
Dvojne cene za iste usluge i ugovore na 24 meseca

zna li neko razliku izmedju click i net paketa, zasto je click skuplji da znam da li da potpisujem ugovor za NET20 jer mi je mnogo jeftinije u odnosu na moj click16

Kako objasniti da korisnici Telekoma za internet usluge koji su potpisali Clik ugovor pre 30dana (17.09. 2012g) na 24meseca placaju protok 16\1 4.236,00din a korisnici koji su potpisali ugovor isto na 24meseca 17.10.2012 kao Net ugovor placaju protok 20\1 2.799,00din.Jednostavno to je bio nacin da se zadrze vise cene za stare Clik korisnike bez obzira sto imaju ugovore na 24 meseca sa istom kompanijom.U normalnim kompanijama bi cene i protok za ugovore na 24 meseca bile identicne.Na duzi rok najveci gubitnik ce biti Telekom jer rukovotstvo na ovaj nacin i ovakvim poslovanjem stvara nepouzdanog partnera i za stare i za nove korisnike .
 
probaj da pitas da li mozes da predjes na novi paket...
 
Kako objasniti da korisnici Telekoma za internet usluge koji su potpisali Clik ugovor pre 30dana (17.09. 2012g) na 24meseca placaju protok 16\1 4.236,00din a korisnici koji su potpisali ugovor isto na 24meseca 17.10.2012 kao Net ugovor placaju protok 20\1 2.799,00din.Jednostavno to je bio nacin da se zadrze vise cene za stare Clik korisnike bez obzira sto imaju ugovore na 24 meseca sa istom kompanijom.U normalnim kompanijama bi cene i protok za ugovore na 24 meseca bile identicne.Na duzi rok najveci gubitnik ce biti Telekom jer rukovotstvo na ovaj nacin i ovakvim poslovanjem stvara nepouzdanog partnera i za stare i za nove korisnike .

Sta je ovde cudno, mora nekad da se prelomi akcija/cene, kao sto je neko napisao da za click pakete nemoze vise da se potpise nov ugovor nego samo na net pakete. Tako isto mogu da kazem i ja, koji sam pre 5meseca potpisao ugovor na 24meseca 4/1, a za te iste pare sad ima 5/1. A i ti net paketi, nemora da znaci da ce 20mb biti 20 ili ce u zavisnosti od daljine korisnika do poste i kvaliteta veze biti 13mb-16mb ili do 20mb.
 
Reč je o net paketima, a od njih uz IPTV može samo net 5, a od klik paketa maksimalan je klik 6, tako da to jeste tačno ,)
 
Pošto vidim da analizirate veze, da li bih ja mogao IPTV + neki veći paket, tipa 5mb/s ili 10mb/s?
ADSL.PNG
 
Čovek je pitao za IPTV + net. Telekom ne daje više od 5/1 (net paket), odnosno 6/1 (click paket) uz IPTV, prvo pročitaj, pa posle napadaj ljude.
 
Čovek je pitao za IPTV + net. Telekom ne daje više od 5/1 (net paket), odnosno 6/1 (click paket) uz IPTV, prvo pročitaj, pa posle napadaj ljude.

Ne napadam ljude samo sam rekao da nezna da "pročita" parametre koji opisiju kvalitet linije. A ovo što sam mu rekao nije loše da zna jer možda telekom uskore počne da nudi i veće brzine interneta uz iptv paket.
 
Hvala momci. Nemojte da se svadjate. Pitao sam cisto informativno. Potpisao sam ugovor na 4 uz IPTV godinu dana free, a godinu dana se placa, nego cisto me interesovalo kakvog mi je kvaliteta veza. Koliko sam shvatio, dobra je. :)
 
Ne napadam ljude samo sam rekao da nezna da "pročita" parametre koji opisiju kvalitet linije. A ovo što sam mu rekao nije loše da zna jer možda telekom uskore počne da nudi i veće brzine interneta uz iptv paket.

Ma jok di bi ti nekog napao?

Nemoj da lupaš, čovek bi mogao ladno da izgura paket do 20mb/s

Poznato?

Tako da bolje citaj malo sta covek pita i sta mu drugi odgovaraju a to sto si mu ti reko da moze 20 mb da voza to macku o'rep jer telekom nikada nece dati vece brzine uz iptv ili bar ne u narednom periodu (citaj bar jos godinu dana sigurno a verovatno i vise) tako da mu trenutna informacija da moze 20 mb nista ne znaci.
 
Ma jok di bi ti nekog napao?



Poznato?

Tako da bolje citaj malo sta covek pita i sta mu drugi odgovaraju a to sto si mu ti reko da moze 20 mb da voza to macku o'rep jer telekom nikada nece dati vece brzine uz iptv ili bar ne u narednom periodu (citaj bar jos godinu dana sigurno a verovatno i vise) tako da mu trenutna informacija da moze 20 mb nista ne znaci.

Pa recimo da mi je poznato da će telekom ponuditi VDSL servis korisnicima koji mogu to da ostvare za manje od godinu dana odnosno za otprilike šest meseci ili manje. Tako da će brzina od 20mb uz iptv paket biti da tako kažem normalna a korisnici koji imaju kvalitetnu paricu kao gore pomenuti korinik moći da koriste novu uslugu a ti ćeš možda da okaćiš mačku o rep.
 
VDSL je efektivan na rastojanju manjem od 1km od centrale - veliki broj ljudi je na vecem rastojanju - treba videti kako ce to biti u praksi ;)
 
Pa isto kao što se krenulo i sa ADSL-om, krenuli su a da nisu bili dovoljno spremni po standardima koje propisuje QoS i na kraju nije ispalo tako loše ;). Mislim da se u poslednje vreme broj korisnika koji ima petlju manju od 1km povećao i da će sa uslogom izaći vrlo brzo.
 
Pa recimo da mi je poznato da će telekom ponuditi VDSL servis korisnicima koji mogu to da ostvare za manje od godinu dana odnosno za otprilike šest meseci ili manje. Tako da će brzina od 20mb uz iptv paket biti da tako kažem normalna a korisnici koji imaju kvalitetnu paricu kao gore pomenuti korinik moći da koriste novu uslugu a ti ćeš možda da okaćiš mačku o rep.

E, kada se to desi, tada se javi...
 
Ne napadam ljude samo sam rekao da nezna da "pročita" parametre koji opisiju kvalitet linije. A ovo što sam mu rekao nije loše da zna jer možda telekom uskore počne da nudi i veće brzine interneta uz iptv paket.

Neće da počne da nudi veće brzine interneta uz iptv paket do pojave VDSL-a i nemoj mene da učiš mom poslu i ne bi mogao sa ovim parametrima da izgura 20mb ni bez iptv-a tako da prvo se informisi o adsl tehnologiji pa onda soli pamet nekome. I kao drugo da bi on imao vdsl sa ovom udaljenosti od centrale potrebno je da se postave optička vlakna sto blize krajnjem korisniku on je udaljen od centrale negde oko 2km i ko zna u kom je gradu i budi siguran da ako u blizini centra grada nema nista od VDSL-a u sledecoj godini.
 
Poslednja izmena:
Neće da počne da nudi veće brzine interneta uz iptv paket do pojave VDSL-a i nemoj mene da učiš mom poslu i ne bi mogao sa ovim parametrima da izgura 20mb ni bez iptv-a tako da prvo se informisi o adsl tehnologiji pa onda soli pamet nekome. I kao drugo da bi on imao vdsl sa ovom udaljenosti od centrale potrebno je da se postave optička vlakna sto blize krajnjem korisniku on je udaljen od centrale negde oko 2km i ko zna u kom je gradu i budi siguran da ako u blizini centra grada nema nista od VDSL-a u sledecoj godini.

Izvini milo što si se uvredio, ne bih ničemu da te učim, siguran sam da si ti sve naučio. Rekao sam do 20 mb a to može da bude imanje +iptv(4mb) pa bi se to uklopilo u adsl 2+(24mb). A i ja radim neki posao pa nisam baš neiformisan i ne pričam napamet, a to da od vdsl nema ništa u sledećoj godini ti nije baš na mestu. Da li si se možda zapitao zašto je telekom krenu da nudi sada ove veće brzine interneta?
 
Izvini milo što si se uvredio, ne bih ničemu da te učim, siguran sam da si ti sve naučio. Rekao sam do 20 mb a to može da bude imanje +iptv(4mb) pa bi se to uklopilo u adsl 2+(24mb). A i ja radim neki posao pa nisam baš neiformisan i ne pričam napamet, a to da od vdsl nema ništa u sledećoj godini ti nije baš na mestu. Da li si se možda zapitao zašto je telekom krenu da nudi sada ove veće brzine interneta?

Nema od vdsl-a ništa u manjim sredinama o tome pričam, dobit od vdsl uglavnom će imati korisnici koji su blizu centrale, a za ostale trebaju da se razvlače optički kablovi, krenuće vdsl možda sledeće godine to stoji ali čisto će to više kao reklama za telekom da su i oni konkuretni nego što će to stvarno zaživeti. To stoji da bi se uklopilo u adsl 2+ ali je neostvarivo na toj daljini na kojoj se on nalazi sa vdslom bi već to moglo da se izvede ali to će telekom gurati u većim gradovima verovatno i u manjim mestima, na vdslu bi po standardu on mogao da izvuce, ali s ozbirom koliko telekom ulaze u infrastrukturu to ce se tesko desiti, u pravu si sto se tice teorijskog dela ali treba da uzmes i praktican deo u ozbir kada vrsis procenu kolika je propusna moć na liniji.
 
Poslednja izmena:
da li ova parica moze paket do 10/1?
net.jpg

trenutno click 8 na istoj
 
Potpisao sam negde pocetkom meseca. Jeste promocija bila zavrsena, ali sam zahtev podneo dok je trajala, tj. negde oko 20. septembra, pa sam cekao da vidim da li ce da izbace nesto bolje u oktobru, a kako nisu, onda sam odlucio da uzmem ovu kombinaciju.
 


Za ovaj rezultat speedup-a koji sada traje vec par dana, je 100% zasluzna nova NET ponuda jer je do sada sve savrseno funkcionisalo na mom portu :) Kao i uvek sam trazio neki izgovor kod sebe zbog savesti jelte :) pre pokusaja spedovanja i ovog puta je zabo :)

Ovako mi je sad super, taman da razmislim dal da uzimam neki net paket, a i da testiram kvalitet vece brzine plus sto se ne vezujem novim ugovorom. Jedino je bezveze sto za sitne novce propustam da sad uzmem 10/1 net paket, a verovatno i neki dobar wifi modem/ruter :)

Inace sam od centrale na ~1km garant, kapiram da bi NET10 mogao bez problema:

telekom.png

CRC i HEC su ovoliki, pretpostavljam, zbog duzine telefonskog kabla koji je morao da kruzi da se ne bi spoticali od njega.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno