Šta je novo?

Half-Life 3 - Open world i stiže posle 2013.

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
A verovao sam da će biti neki sandbox svet. :)

screenshot_30055_thumb_wide940.jpg


Half-Life 3 is an open world shooter that will launch after 2013, a source close to Valve has allegedly revealed.

Speaking with Journaldugamer – by way of OXM – the source said that Half-Life 3 features saw a “total revision” following a “very chaotic” development schedule.

It was said to have been developed as a straight-up shooter but the source suggested that it ‘failed’ in that format, before being reigned back towards puzzles and exploration. The source also stated that Half-Life 3 will have a “open-world, quests and NPCs”

The source stated that development is well under way, and that the game will work several RPG elements into the mix. It was also suggested that the game will be a full Half-Life 3, not Half-Life 2: Episode 3.
http://www.vg247.com/2012/09/20/half-life-3-is-open-source-launching-after-2013-report/
http://www.oxm.co.uk/viewer.php?mode=article&id=30055
 
Znaci 2014... mozda.

Ma... sta god. Toliko su zakomplikovali celu pricu i raspreli da sam se opasno smorio. Gori su od Lost-a.
Sto se mene tice HL se zavrsio na kecu. Jedva cekam da BlackMessa izbaci Xen dodatak.
 
Jedino pitanje je da li znaju da odrade taj posao. I Rage je tako najavljivan, pa znamo kako je završen :)
 
daleko od toga da se hl završava na kecu, priča se tek raspliće u epizodama, i ovo mora do kraja da se isprati :) mada, sve mi je ovo sumnjivo, jer je gabe rekao da kada budu najavili hl3, najaviće ga na svoj način. a ovo mi je previše obično i nekako... ne znam. ne znam koliko je ovo sve istina
 
Ovo i nije njihova najava nego spekulacije koje donosi neki tamo izvor.
 
Verovaću kad bude zvanično saopštenje.
 
Ja neću ni tada :D
 
Posle 2013. godine, moze da bude i 2030. godina. :)
 
^Pa logicno je zakljuciti da je u pitanju 2014-ta, eventualno pocetak 2015...ako ovo nije obican bollocks. :)
 
Siguran sam da nece HL3 biti open world igra i to je samo jedna glupava sala da se testiraju krtice :D
HL3 mora da zavrsi pricu, koja se ako je neko obratio paznju preplice u jednoj meri sa Portal igrama ;)
Praviti open world igru koja bi zbog svoje konstrukcije onemogucila kvalitetno pricanje price kakva je
u HL svetu, je budalastina prve klase :D
 
Pa i da je na zimu 2017. ,ali da igra valja :d i da bar neke odgovore na priču, da rasvetli nešto. Mrzim cliffhangere, onaj na kraju EP2 mi je lego ko samar, DAFUQ.
 
'Oću EP3!:)
 
Mislim da linearni storytelling ne mora da bude ogranicen open world dizajnom. Ono sto treba dobro da osmisle je nacina na koji ce primorati igraca da se drzi price (glavnih misija) i njenih skriptovanih delova (po kojima je HL serijal poznat), a da ga u tome ne sprecava iznenadna smrt niotkuda cim se malo zanese i odluta sa strane. :) I ako bude open world, verujem da to nece biti kao onaj iz GTA / Just Cause / TES igara, vec nesto vise nalik onom iz poslednjeg Deus Ex-a. Mada, i dalje mislim da je sve ovo bollocks. :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da linearni storytelling ne mora da bude ogranicen open world dizajnom. Ono sto treba dobro da osmisle je nacina na koji ce primorati igraca da se drzi price (glavnih misija) i njenih skriptovanih delova (po kojima je HL serijal poznat), a da ga u tome ne sprecava iznenadna smrt niotkuda cim se malo zanese i odluta sa strane. :) I ako bude open world, verujem da to nece biti kao onaj iz GTA / Just Cause / TES igara, vec nesto vise nalik onom iz poslednjeg Deus Ex-a. Mada, i dalje mislim da je sve ovo bollocks. :)

Vrlo je moguce da ce imati dva ili tri nacina prelaska nekog dela kao u Deus Ex HR igri, sto bi jos i imalo smisla ali
sumnjam da bi se usudili da ubace RPG element u celu pricu, jer bi bio suvisan...barem po meni, znate kako kazu
ako nije pokvareno nemoj ga popravljati :D
 
Plasim se da napisem to da sam ja jedini koji zelim da ova igra bude open world. Nekako to mi je falilo dok sam igrao HL2,npr. da se pridruzim pobunjenicima da napadnemo neki grad a posle da se vratim na main quest. Razumem ja to kakvi su HL i HL2 ali opet ja bih voleo da se ova ideja o open worldu ostvari.
 
Poslednja izmena:
Ma bice MMORPG i to Free 2 Play, sa puno Gordon Freemana koji trckaraju okolo skupljajuci G-man aktovke :d
 
Lol :D
 
Neeee, ja zelim da se nastavi tamo gde je zavrsen Episode Dvaaa... kaki k open wrld i to... Ovo je fejk
 
Ja iskreno ne znam kako bi to izgledalo da bude open world... Mislim nisam navikao :p
 
Ma nema frke, mislim da ako budu ubacivali rpg i open world da ce da bude vise kozmeticki da bi bili u trendu nego sto ce igra stvarno da lici na to...mora biti story driven igra jer onda nece ni biti HL, poneki atribut za zbudziti tek da po malo da lici na rpg i polu skriptovani otvoreni svet gde ces moci malo da skrenes od glavne price da odradis nesto sa strane ali realno linearnost ce verovatno ostati...sve ostalo podrayumeva radiklane promene i neku potpuno drugaciju igru i zanr sto je malo verovatno.
 
Atmosfera, art direkcija half life sveta i kvalitetan scenario i izvodjenje istog su ono sto krasi ovu igru.
Prosto mi je muka kad vidim to 'open world' u svakoj ubogoj temi ovog foruma.
 
Siguran sam da nece HL3 biti open world igra i to je samo jedna glupava sala da se testiraju krtice :D
HL3 mora da zavrsi pricu, koja se ako je neko obratio paznju preplice u jednoj meri sa Portal igrama ;)
Praviti open world igru koja bi zbog svoje konstrukcije onemogucila kvalitetno pricanje price kakva je
u HL svetu, je budalastina prve klase :D

Lajk..:)
 
Nisam želeo da kreiram novu temu pošto je verovatno fejk i na kraju odbrojavanja nas očekuje trollface :d
http://hl2ep3.com/
 
Ako bude light open world - rpg, kao recimo sto je Stalker, onds ce to biti prihvatljiv koncept.
Mada smo svi navikli na heavy linearne igre i epizode.

Mislim da cu odigrati opet sve delove i epizode, posla mi voda na usta sad kad videh ovu temu.

A i nisam bas skapirao do kraja pricu po epizodama.

Jel bese izasao HD HL1 ?
 
Ako bude light open world - rpg, kao recimo sto je Stalker, onds ce to biti prihvatljiv koncept.
Mada smo svi navikli na heavy linearne igre i epizode.

Mislim da cu odigrati opet sve delove i epizode, posla mi voda na usta sad kad videh ovu temu.

A i nisam bas skapirao do kraja pricu po epizodama.

Jel bese izasao HD HL1 ?

Izasao je i zove se black mesa, ali nema poslednje poglavlje "Xen world".
Ko ima original Orange box neka obavezno proba Fakefactory mod!!
 
Sad malo citah pricu na wikipeiji zasto sam ja mislio da je to zamrsenije :).
Cancer man pardon G man, jedino njegova uloga ostaje misteriozna.
 
Nazad
Vrh Dno