Šta je novo?

iPhone 5 - zvanicna tema

ja kad sam uzimao 4g karticu u lelenoru,rekli su mi:"šta će mi?","ti imaš iphone?","neće ti raditi,džabe uzimaš!" :)
 
Kod mene sve radi bez ikakvih problema ...
 
Imam pitanje. Kako da upalim iphone 5s bez sim kartice. Posto kada izaberem jezik i wi fi i regio trazi mi sim karticu?
 
Moras telefon da aktiviras a za to ti treba kartica.
 
Imam iPhone 5 na kojem je puklo staklo u gornjem desnom uglu. Posto je i kuciste u poprilicno losem stanju razmisljao sam sa oglasa uzeti iP5 u dobrom stanju koji je zakljucan na iCloud, a onda u servisu prebaciti moju maticnu plocu u taj novi telefon. Svoj telefon bi ostavio za dijelove u slucaju naknadnog kvara.

Da li je neko ovako nesto radio, koliko je komplikovana procedura i koliko bi me takav zahvat (okvirno) mogao kostati u servisu.
 
Poslednja izmena:
Pravo da ti kazem nije tesko ni da sam odradis ako imas alat (a mozes kupiti set za 1500 dinara otprilike) - pogledaj na ifixit.com. Sto se tice servisa kontam da bi oko 20 eur bio plafon da nije bezobrazno obzirom da serviser koji radi iPhone to moze da odradi za koji minut...
Edit: da dodam, ako nije 100% provereni servis, da znas da je lik ok, ja bih na tvom mestu bio prisutan prilikom promene kucista :)
 
Poslednja izmena:
Mnogo si (možda i previše) umanjio značaj dobrih iPhone servisera. Niti će to raditi za 20€, niti to traje neki minut i potrebno je dobro znanje da bi se to uradilo.
 
Poslednja izmena:
Ovako iz glave,ima jedno 18 srafova,dva koaksijalna kabla.plus dva pljosnata kabla,flet za touch lcd i front kameru/proximty/zvucnik,baterija power/volume flat.ima sve na ifixitu.ali ne preporucujem pocetnicima...
 
Mnogo si (možda i previše) umanjio značaj dobrih iPhone servisera. Niti će to raditi za 20€, niti to traje neki minut i potrebno je dobro znanje da bi se to uradilo.
Znas kako, ja nisam serviser i ovo o cemu pricamo je zamena dela, dakle nije rocket science. Ako sam ja uspeo da pogledam tutorial i odradim to za par minuta, ne znam zasto bi serviser dobio vise novca - to je posao koji svako moze da radi, a tvojom logiko serviserska satnica bi bila skoro 100eur u Srbiji - to vec nije realno... Dobar serviser je onaj koji npr. na logic board ispita kontakte i utvrdi da negde ne valja neka komponenta pa je nadje i odlemi/zalemi ili reball-uje neki IC(za to treba znanje i iskustvo), a ovo je smesan posao...
 
Drugar je jucer kupio 5s sa 8.4.1 OS, napravio je app store nalog i skinuo par aplikacija. Medjutim, danas ne moze da skine niti jednu novu app,izabere app ide na get-->instal, vrti mu se kao da pokrece i instalira i samo se vrati na get. Isto ne moze da azurira ni jednu aplikaciju koju je predhodno skinuo? Zna neko sta bi to moglo biti?
Hvala unapred.
 
Upali i ugasi uređaj. Izloguje se iz App Store-a i ponovo uloguje.
 
Ćao drugari, molim za pomoć oko izbora verzije iPhone-a 5 koji bi se kupio u SAD a koristio kod nas (za druga). Postoje dve GSM verzije, pitam zbog kompatibilnosti sa domaćim mrežama.

iPhone 5 GSM model A1428: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 4 and 17)
iPhone 5 GSM model A1429: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bands 1, 3, 5)

Prvi očigledno neće raditi na našim 4G mrežama (kod nas je band 3, biće vrv i 7 kao u CRO i CG, kao i možda 20 jednog dana), ali izgleda da oba modela sasvim dobro rade na našem 3G (prema specs). Može li neko to da mi potvrdi? Drugaru 4G nije mnogo bitan, ako 3G radi na obe verzije, onda može da kupi bilo koju (a možda i ne bude izbora).

Eventualno bi on uzeo 5s (ako nađe po dobroj ceni). Iako nije 5s tema, ista dilema:

iPhone 5s Model A1533 (GSM): This is the GSM version of model A1533 which is being sold locked and unlocked for AT&T and T-Mobile. This is also the SIM-free international version of iPhone 5S, which doesn’t include a nano-SIM card. It supports 11 LTE bands LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25), UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz) and GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz).

iPhone 5s Model A1457: This is the model for European markets. It supports 7 LTE bands (Bands 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20) which can work on EE, Vodafone and O2 in the U.K., it also supports UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz) and GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz).
Ovde se čini da bi oba radila. Prva ver. nema band 7 za 4G (koji kod nas još i ne radi), druga ima sve 4G, a obe verzije pokrivaju 3G. Opet, da li je svejedno koji, ili...?

Veliko hvala! :)
 
Moja verzija je A1429 i sve radi ok .
 
Imam problem,odradio sam restore preko itunes sve se zavrsilo za nekoliko minuta. Medjutim tel nece da se upali,pojavi se beo displej ocitava nesto,dodje do 1/4 na skali vrati se ponovo na pocetak i pise slide to upgrade.Kad povucem slide to upgrade ponovo krece ocitavanje i tako u krug ?
 
Probaj da skines rucno poslednji ios, baci tel u dfu, pa probaj sa shift+restore
 
Moj iphone 5 mi je upao u vodu, trenutno je u servisu na dijagnostici. Jos uvek nemam neke zvanicne informacije, ali plasim da se da od popravke istog nema nista pa me zanima ako je ploca npr ispravna da li bi mogla da se prebaci u neki koji zakljucan na icloud i je l bi to funkcionisalo?
 
Ako je upao u vodu najvise sto treba da te brine jeste ta ploca, ona orva crkava....
 
Pa ne znam sta da radim, sledece nedelje ocekujem poziv pa da saznam sta valja a sta ne valja, mislim da ce popravka kostati vise nego telefon. Proveo je u vodi 5 sekundi, slika se nije izgubila, tac nije hteo da radi i nisam uspela da ga ugasim nekih 5 minuta dok slika nije pocela da treperi i nestala u potpunosti, posle toga nisam uspela da ga upalim nijednom. Tako da je najverovatnije i crkla
 
Pa ne znam sta da radim, sledece nedelje ocekujem poziv pa da saznam sta valja a sta ne valja, mislim da ce popravka kostati vise nego telefon. Proveo je u vodi 5 sekundi, slika se nije izgubila, tac nije hteo da radi i nisam uspela da ga ugasim nekih 5 minuta dok slika nije pocela da treperi i nestala u potpunosti, posle toga nisam uspela da ga upalim nijednom. Tako da je najverovatnije i crkla

Ovako - ploca ako crkne (logic board) to je to - novu plocu se ne isplati kupovati i mozes jedino da prodas ono sto je ostalo ispravno, a kod iCloud locked telefona bas je ploca ta sto je zakljucana (sto je i logicno) dok se ostale komponente mogu ubaciti u drugi telefon. Ultrazvucno ciscenje nekad uspe i telefon proradi. Ja bi prvo tipovao da je negde bio kratak spoj i mozda bas tipa negde kod baterije i samim tim ista ne moze da se puni, a ni telefon da se ukljuci...
 
zna li neko koliko kosta baterija+zamena (po mogucstvu originalna)?
 
Ovako - ploca ako crkne (logic board) to je to - novu plocu se ne isplati kupovati i mozes jedino da prodas ono sto je ostalo ispravno, a kod iCloud locked telefona bas je ploca ta sto je zakljucana (sto je i logicno) dok se ostale komponente mogu ubaciti u drugi telefon. Ultrazvucno ciscenje nekad uspe i telefon proradi. Ja bi prvo tipovao da je negde bio kratak spoj i mozda bas tipa negde kod baterije i samim tim ista ne moze da se puni, a ni telefon da se ukljuci...

Da, da, znam da je maticna ploca jako skupa i najvise se brinem da je ona problem. Ali ako nista, jedan prijatelj ima neku 5 kojoj fali nesto pa ce spakovati u 1 ono sto valja, bar da prodjem malo jeftinije
 
zna li neko koliko kosta baterija+zamena (po mogucstvu originalna)?

Oko 20€ sa zamenom, u servisima. Preko neta sam nasao za ~13€ pa sam sam zamenio. Sve su "original" tj. verne kopije.

Proveri prvo da ti slucajno telefon ne podleze zvanicnom programu za zamenu baterija na ip5, da ne moras da placas bez potrebe.
 
proverio sam, ne podleze :) hvala za info
 
Nazad
Vrh Dno