Šta je novo?

iPhone 5 - zvanicna tema

Updateovao sam iPhone i iPad na iOS6 i utisak je mlak. Kada predjete na iOS6 necete imati skoro nikakve mape za Srbiju. Nisam siguran da li nije hteo da ucita, ali za BG mi je prikazao (u standard modu) samo 2 ulice (!). Probacu posle ponovo.

Nadam se da ce Google uskoro izbaciti svoju aplikaciju za mape.
 
Poslednja izmena:
Updateovao sam iPhone i iPad na iOS6 i utisak je mlak. Kada predjete na iOS6 necete imati skoro nikakve mape za Srbiju. Nisam siguran da li nije hteo da ucita, ali za BG mi je prikazao (u standard modu) samo 2 ulice (!). Probacu posle ponovo.

Nadam se da ce Google uskoro izbaciti svoju aplikaciju za mape.

Meni ne prikazuje ni jednu ulicu. Katastrofa
 
Stigli i prvi review-ovi iPhone-a 5 :

http://online.wsj.com/article/SB10000872396390444450004578004370248427736.html

The world's most popular smartphone becomes significantly faster, thinner and lighter this week, while gaining a larger, 4-inch screen—all without giving up battery life, comfort in the hand and high-quality construction.

Mossberg points out that the 4-inch screen might not satisfy users looking for "gargantuan" displays, however he found the form factor to be easier to use than larger rivals like the Galaxy S III.

The iPhone 5's design is also a plus, and the 20 percent reduction in weight is noticeable from the moment a user picks up the device. While the design is not a complete overhaul of the iPhone 4S, the use of metal and glass prove to be pleasing and provides for the usual solid feel users have come to expect from an iPhone.

"Like many Apple products, it's gorgeous," Mossberg quips.

Battery life appears to not be affected by the inclusion of 4G LTE, Mossberg notes, as the journalist managed to squeeze between 9 to 12 hours between charges.

Conclusion

Apple has taken an already great product and made it better, overall. Consumers who prefer huge screens or certain marginal features have plenty of other choices, but the iPhone 5 is an excellent choice.

http://www.engadget.com/2012/09/18/apple-iphone-5-review/

Thinner. Lighter. Faster. Simpler. The moment the iPhone 5 was unveiled we knew that it was checking off all the right boxes, folding in all the improvements and refinements people have been demanding over the past year

Apple introduced the iPhone 5 to the world by elevating it from a hidden pylon, rising from the floor and literally sitting on a pedestal for the world to admire while precisely focused lights made the thing gleam like a jewel. Clearly, the company is confident that it's knocked it out of the park again, and we have to agree.

The iPhone 5 is a clear evolution of the stark, industrial design introduced two years ago with the iPhone 4.

Visually, much has stayed the same, but the biggest change is impossible to see. Pick up the iPhone 5 and you're immediately struck by the reduction in weight. At 112 grams it's 20 percent lighter than the 4S, a figure that doesn't seem like it would make much of an impact. It does -- so much so that it's the lightness, not the bigger display or the thinness, that nearly everybody praises when first getting a chance to hold the iPhone 5 in their own hands.

First, the good: the Lightning connector is infinitely easier to connect. It slots in nicely and does so regardless of orientation, plugging in right-side-up or upside-down. We were able to drive it home without looking the first time, and every time thereafter. (If only the same could be said for the USB connector on the other side.) It's also small, seems infinitely more durable than its flimsy-feeling elder and even stronger than micro-USB alternatives.

But we've talked enough about how it works in the hand. How does it look? Fantastic, frankly. The iPhone 4S already has one of the best displays on the market with regard to things like pixel density, brightness and contrast, and the iPhone 5 brings that up another notch

Two times faster? Twice the graphics performance? Better battery life? Actually, yes. The iPhone 5 over-delivers on all those promises. Running the Geekbench test suite on the iPhone 4S gave us an average score of 634. The iPhone 5 netted an average of 1,628. That's more than twice as fast and, while you won't necessarily see such huge increases in day-to-day usage, apps do load noticeably quicker, HDR images are processed in half the time and tasks like video rendering in iMovie are equally expedient.

In a day of heavy usage with LTE, GPS and WiFi all enabled, we managed 14 hours and 18 minutes before the phone succumbed to the elements.

On our standard battery rundown test, in which we loop a video with LTE and WiFi enabled and social accounts pinging at regular intervals, the iPhone 5 managed a hugely impressive 11 hours and 15 minutes.

The iPhone 5 is a significant improvement over the iPhone 4S in nearly every regard, and in those areas that didn't see an upgrade over its predecessor -- camera, storage capacity -- one could make a strong case that the iPhone 4S was already ahead of the curve.

Still, the iPhone 5 absolutely shines. Pick your benchmark and you'll find Apple's thin new weapon sitting at or near the top. Will it convince you to give up your Android or Windows Phone ways and join the iOS side? Maybe, maybe not. Will it wow you? Hold it in your hand -- you might be surprised.

Dakle najkvalitetniji displej na trzistu, baterija koja drzi impresivnih 11h i 15 min uz upaljen LTE i Wifi, vrhunski dizajn, kvalitetni materijali, dimenzije, performanse... Sve su to razlozi zbog kojih je iPhone 5 jedan vrhunski zaokruzen proizvod.

49915.png
 
auu dok google ne izbaci svoje mape ovo je dno
 

Prilozi

  • 12_archimedes_35438535_610x436.jpg
    12_archimedes_35438535_610x436.jpg
    124.7 KB · Pregleda: 1,962
Poslednja izmena:
Meni ne prikazuje ni jednu ulicu. Katastrofa

Ima bar autoputeva, za ljude koji zalutaju u ovu zemlju.

Nadam se da ce se stanje popraviti, iako je TomTom iza mapa (valjda ce Apple vrsiti neki pritisak na njih). Vidim da HR je pokrivena. Flyower je lep, ali radi samo u USA i to ne za cele gradove (i to velike). Nadam se da ce i tu stanje da se popravi. Fino bi bilo da kad ides negde na odmor (ili kad si vec u hotelu) pogledas sta bi mogao da posetis.

PhotoStream fino radi, kao i panorama na 4S (nema je na iPad-u :( )
 
reviewi su veoma pozitivni: http://www.businessinsider.com/iphone-5-reviews-2012-9
rezultati benchmarka takođe... čekamo još 3d benchmarke, mada ne sumnjam u rezultate
za tomtom mape smo znali da neće puno da vrede kod nas, mada se kod nas nije koristio ni google maps za navigaciju, već igo, garmin, itd

Evo jos jedan review:Meni se beli bas svidja a izduzivanje ni meni nije najsrećnije rešenje.
praktično ima upotrebnu vrednost u video klipovima, igrama, kod browsinga u landscape modu... i to je to

staviću ovde cnet-ov review sa youtuba: [YOUTUBE]5pJeVyucDbQ[/YOUTUBE]
sve u svemu, prodam bubreg i stari dobri 4s i uzimam u januaru, kad bude neki jailbreak u najavi i cene prestanu da divljaju :d
 
Poslednja izmena:
Odlicno zaokruzen proizvod, sa koliko vidim (mahom) svi se slazemo ne bas lepo resenim dizajnom - tj ovo izduzivanje mi se ne svidja nikako (podrzavam povecanje ekrana, ali da je bar malo proporcionalno - mozda lepo lezi u ruci, ali mi na oko neskladan)...
Odlicno je sto vise nema onog stakla pozadi i sto je dosao alu na njegovo mesto, mada cekam da vidim i kako ce se to pokazati (veoma moguce je da ima nekih mana i ovo resenje). Ne svidja mi se i ovaj novi port :( trebali su da zadrze stari (zbog ljudi koji su kupovali dodatke) ili bar predju na mini usb ili koji sad standard bese... Svidja mi se sto su svi pozitivno reagovali na HW kvalitet ovog proizvoda (mada to nisam nikad dovodio u pitanje), ali mi se veliko NE svidja sto iOS6 nije doziveo vise unapredjenja - iskreno ja sam ocekivao mnogo vise na sw planu.
Inace sto se tice mapa nismo samo mi nezadovoljni u Srbiji, vec i sire... ali situacija ce se sigurno popraviti - ovo je tek prvi korak. Za sada ce bar izaci Google maps (pa svako moze da bira :) ) Ja cu sigurno sacekati sa update-om na iOS6, dok se ne srede neke stvari (mozda i JB izadje do tad :) )

U svakom slucaju suma sumarum: Odlicno odradjen HW, odlicne izrade i odlicno zaokruzen sa HW strane. SW deo doziveo, po meni, blagi upgrade (nista novo ne postoji) ispravljene sigurno neke bubice sa iOS5-ce, ali nista novo na zalost :( ali i dalje je to odlicni iOS da se ne lazemo :) sasvim dovoljno da ljudi koji zele da ostanu na iOS-u i dalje budu tu gde jesu, da se zamene 4-ke i 3GS-ovi( po meni 4S se ne isplati menjati - a i nema nekih razloga - osim ako je neko pregrebao fon poprilicno :D ). Da li ce biti dovoljno da se pridobiju nove musterije - vreme ce pokazati...
 
Ja bih voleo da se metal prostire preko cele povrsine telefona.

iOS 6 je definitivno razocarenje...Mada, mozda je Apple u novom iOS-u ubacio gomilu API-a koje developeri mogu da iskoriste. To cemo tek videti.

Ja (sto se mene tice) pozdravljam zamenu porta (iako imam dosta kablova). Znaci mi to sto se lakse ubacuje u uredjaj i sto je "dvostran". Najveci problem je sto nije brzine USB3 ili cak Thunderbolta (!) . Mada ja davno nista nisam sihronizovao preko kabla...
 
Mnogi zaboravljaju Passbook (sto je Siri bila za 4S za iOS 6 je Passbook) koji je potencijalno mega korisna stvar i znajuci Apple pretpostavljam da ce veoma brzo zaziveti, nazalost ljudima u Srbiji ovo apsolutno nista ne znaci ali cinjenica je da je u pitanju jako korisna stvar.

O njenoj korisnosti dovoljno govori i to sto Google zeli svoj Google Wallet vise da priblizi Passbook-u :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1pxkQ1mFjNA

http://www.bgr.com/2012/08/28/google-wallet-upgrade-similar-passbook-features/
 
Poslednja izmena:
Cekajte, razumem da iOS nije platforma koja vas zanima ali ocekujem da barem znate koje su funkcije Google Wallet-a i koje su razlike u odnosu na Passbook. Ajde sto vas mrzi da odgledate klip od 40 minuta ali mozete li bar da iscitate kratki clanak koji sam okacio i u kom se prica o tome koje funkcije Passbook-a Google zeli da ubaci u Google Wallet. Upravo zbog ovakvih stvari se zakljucavaju topic-i, niko nije tvrdio da je Passbook izasao pre Google Wallet-a vec je samo linkovan snimak u kojem Google dev-ovi pricaju na koji nacin misle da Google Wallet treba da se razvija. i molio bih bez troll-ovanja i flame-ovanja. Evo citiracu delove onima kojima je tesko da iscitaju tih par linija teksta :

http://reviews.cnet.com/8301-19512_7-57452694-233/ios-6-passbook-vs-google-wallet/
My recent attempts to test-drive Google Wallet proved as much. Even close to a year after the service was announced, the result was an urban odyssey fraught with glitches and snafus. While I enjoyed a few successful transactions, including a sweet Pinkberry treat at trek's end, I could have done without the frustrated looks from fellow shoppers, or one particularly ticked-off NYC cabbie.

A new way to pay
Apple's Passbook app isn't out yet, but from what I can tell it sidesteps the major pitfalls Google Wallet has run into, namely NFC and limited payment methods. It merely serves as a collector and repository for receipts, loyalty cards, and boarding passes from other retailers' existing apps.

Relying on software and QR codes, Passbook also avoids the limitation of static hardware technology. It's more flexible too in that users can add apps from vendors they trust or already have a relationship with. It's pretty diabolical, actually, and I wouldn't be surprised if Apple charges a cut to be a listed store within the Passbook application.

http://radar.oreilly.com/2012/08/google-wallet-apple-passbook.html

Dua said they plan for the Wallet to hold credit cards, loyalty cards, IDs and things like boarding passes and transit passes. Very much like Apple’s description of Passbook.

http://www.bgr.com/2012/08/28/google-wallet-upgrade-similar-passbook-features/

MobileBurn reports that Google Wallet product manager Robin Dua says that the company wants to update its Wallet software to store and display “boarding passes, identification cards, and everything you’d find in a normal wallet.” Apple debuted many similar features with the Passbook mobile wallet application that it introduced with iOS 6 back in June.

Razumem ja da se nekolicini ovde dize kosa na glavi pri samom pomenu Apple-a ali da li treba svaki topic vezan za apple uredjaje da se zakljucava zbog njih?
 
Poslednja izmena:
Ja ne trolujem i ne flameujem, samo sam ti odgovorio na tvoj komentar da Wallet kopira passbook. Jel si uopste procitao tekst sa linka koji sam ti ostavio, znaci to saopstenje datira iz maja 2011. Evo ti citat pa mi objasni sta ja to ne razumem.

Because Google Wallet is a mobile app, it will do more than a regular wallet ever could. You'll be able to store your credit cards, offers, loyalty cards and gift cards, but without the bulk. When you tap to pay, your phone will also automatically redeem offers and earn loyalty points for you. Someday, even things like boarding passes, tickets, ID and keys could be stored in Google Wallet.
 
Hoces li mi reci na koji nacin trenutno na google wallet-u mozes drzati svoje avionske karte, bioskopske karte... ? Google wallet je trenutno servis za placanje, kao sto je recimo Paypal, koji pritom koristi NFC servise koji jos uvek nisu zaziveli za placanje, Passbook nema nikakve veze sa time.
 
Poslednja izmena:
Nebitno, ja ostavio link pa kako ko shvati.
 
Tema je ponovo otvorena A L I - bez spama, flejma i nebuloznih rasprava

Drzite se teme - iPhone 5 uredjaj (ne iPhone 5 VS samsung VS LG VS Lada Samara i ostale nebuloze)...

Poredjenje moze da bude samo konstruktivno a ne decije (ono sto smo radili nekada davno u vrticu - "moj je bolji od tvog")
 
Mogla bi se preimenovati tema iPhone 5 i iOS 6, kao i u ostalim temama.
 
Kad ste rekli, mape su loše u iOS 6, nisam očekivao da su u Celoj AP Vojvodini ucrtana svega dva puta. Strašno.
 
Mape na iOS6 i meni deluju siromasno a pritom zivim u gradu koji je pokriven do apsolutnih detalja...
Predhodne mape (by google) su ipak delovale "punije"

@njikolaj
Temu nismo nazvali "iPhone5 i iOS6" zato sto iOS6 je u upotrebi na iPad-u, iPhone-u (4,4s,5), iPod Touch-u, sto znaci da nije direktno vezan za iPhone...
To naravno neznaci da nemoze da se prica o njemu u upotrebi na iPhone-u 5...
 
Zanimljivo je i da dalje se čudite kako mape izgledaju siromašno. Ja sam za to da se blokiraju sve apple teme, jer 90% ljudi ne zna ništa da uradi na njemu, sem da pljuje po istom.
 
Nazad
Vrh Dno