Šta je novo?

iPhone 5 - zvanicna tema

Izgleda da se to desavalo zbog Zoom-a. Otkad sam ga iskljucio sve je kako treba.
 
Koliko vam baterija drzi na ios 8.2? Meni vrijeme uporabe oko 5h.. Jeste li update-ali na 8.3?
 
de34406c7801bb2bac2ef545dd56879a.jpg

Location off, FMI ON , samo edge , background app refresh off , brightness na auto i mail push off, cak ni fetch ne koristim ... Sto se tice tapatalka tu je refresh na 60 minuta ...
 
Ooo brate i ja bi ovoliko :), kako da namjestim kad spustim zavjesu preko zaslona da iskljucim burze nerviraju me..?
 
Imas opcije skroz dole, tacnije na EDIT .
 
Poslednja izmena:
odlicno.Taman da uradim update na 5c.
 
Kad smo vec kod baterije, verovatno je bilo reci, ali moze li neko ukratko da podeli iskustvo oko zamene baterije na iP5? Odakle je najbolji odnos cena\kvalitet da se poruci baterija, zivim u EU tako da necu imati probleme sa carinom i slicno. Vidim ove sto se prodaju na aliexpresu da su fake izgleda, onda mozda e-bay..? Koliko bi bila nova originalna baterija a koliko bi bila neka dobra koja bi solidno odradila posao?

Na primer, dosta po oglasima vidim ovako nesto, da li je to zaista originalna, cene se krecu od 10 do 13 eura: http://www.meergsm.nl/originele-batterij-iphone-5-1440-mah.html
 
Poslednja izmena:
Sve te baterije koje mogu da se poruče po tim cenama izgledaju identično kao original ali im svima fali senzor u konektoru i ne mogu da se dijagnostikuju.
 
Hvala, ali sta to znaci i sta tacno gubim time? Da li ce ta baterija raditi kako treba? Ja razumem da ti kome je to profesija preporucujes original bateriju ali za moj iP5 star preko 2 godine koji je i u drugim aspektima u losem stanju mislim da ne bih da ulazem bas u novu originalnu bateriju.
 
Kakvog su kvaliteta i koliko dugo traju to zaista ne znam, samo skrećem pažnju da se za taj novac ne može kupiti originalna baterija i da samim tim nije moguće utvrditi njeno 'zdravstveno stanje'.
 
Pa ako nemaju senzor za dijagnostiku nije moguće testirati ih i verifikovati kapacitet i potvrditi da li je baterija zdrava ili ne. Samim tim ne postoji mogućnost da saznaš šta kupuješ, tj. da li plaćaš dobru ili lošu bateriju.
 
Skoro sam kupio iPhone 5 i uz njega stigao iOS 7.1.1. Da li da radim update na 8.3 ili da ostanem na ovom?
 
Sim free je. Pa citao sam negde da je na 8.3 baterija bila dosta slabija u odnosu na prethodne verzije, ne znam koliko je to tacno?
 
Kod supruge na IP5 sa najnovijim sistemom baterija izgura ceo dan, sa dosta igrica i facebook-om. Tako da je i ona sama zadovoljna.
 
Dosta za jednog čoveka, ne znači isto dosta i za drugog. Možda je Nemanji dosta jedno 3-4 sata igranja, pa da sprži bateriju, a eto nekome dosta je pola sata...
 
Sto se baterije tice, kod mene je ona najduze izdrzala 10h sa 4-5h usage, nemam instalirane igrice... Te price da na iP5 baterija drzi ceo dan mi pije vodu samo ako je iskljucen 3G, wifi(ukljucuje se po potrebi) i ostalo. Pa ja sam na svom starom LG G2 punio nekada bateriju po 2 put dnevno..
 
^ 7.1.1 radi savrseno, mada ni 8.3 nije los... ali opet... sta znam u sustini nije los ni 8.3 ... malo naprednije funkcije.. itd... ima mnogo stvari koje su meni korisne jer imam vise uredjaja na jednom nalogu i npr sada mogu da vidim sa ajfonom sve pootvarane tabove na ipadu-macu itd... i npr sajt sa zuto delove koji sma nasao na ipadu imacu i na ajfonu dovoljno je da prevucem odozdo na gore i kliknem na ipad... itd dosta inovacija doneo je ios 8 i zaista su lepe inovacije, ali opstimizovanost nije mu jaca strana, dok ip5 radi savrseno ipad mi radi ocajno...
 
Da li jos neko ima problema sa jacinom WIFI signala? Primetio sam da je dosta slabiji u odnosu na stari LG G2 koji sam imao, a dosta je slabiji i u odnosu na iPhone 5 koji brat koristi. Da li ce update na iOS 8.4 pomoci oko problema sa wifi?
 
Pa probaj brate sam sebi si dao odg cinjenicom da druga petica ima bolji wifi... vidi ako imas alu futrolu izvadi je iz nje uradi restore (shift restore NE UPDATE)... ako zeza onda Wifi prijemnik je pred izdisaj...
 
Da li jos neko ima problema sa jacinom WIFI signala? Primetio sam da je dosta slabiji u odnosu na stari LG G2 koji sam imao, a dosta je slabiji i u odnosu na iPhone 5 koji brat koristi. Da li ce update na iOS 8.4 pomoci oko problema sa wifi?

imao problem na i4.Gubio vreme i tripovao da je sw problem.Onda su me ubedili da nije i zamenio lagano.

Meni pored loseg wifi signala i gps je bio neprecizan,a koliko se secam price,te dve stvari su na istom cipu.(ne razumem se,tako mi je receno)
 
Da li jos neko ima problema sa jacinom WIFI signala? Primetio sam da je dosta slabiji u odnosu na stari LG G2 koji sam imao, a dosta je slabiji i u odnosu na iPhone 5 koji brat koristi. Da li ce update na iOS 8.4 pomoci oko problema sa wifi?
Meni uglavnom isto hvataju G3 i iPhone 5, ali kada je low signal na G3 onda konstantno zabada i puca, dok na iPhone radi. Ima situacija kada G3 ima signal min. a i5 nema, ali onda na G3 ne radi uopste.
Sto se tice cipa vidi na ifixit gde se nalazi cip i onda ga drzi na wifi i vidi na poledjinu telefona kada stavis orst da li se greje. Takodje mozda ti se malo taj kontakt za antenicu sj. pogotovo ako ga je neko nestrucan otvarao.
 
Ortak ima problem sa 4g mrezom telenor. Ne prepoznaje je tel. Ima instaliran ios 7 i nesto. Da li da dize na 8 zbog toga ili je nesto drugo problem. Hvala
 
Mislio sam da me zajebava zena u poslovnici kad mi je odbila da zameni karticu, kao neki problemi postoje i ja vam je ne bih zamenila. Dobro rekoh. Doduse, ja im zato raskidam ugovor za par dana tako da ako oni ne mogu da usklade standarde ili sta je vec, onda nema potrebe ni da budem kod njih. Nek proba da vrati na staru 3g karticu, brzine su sasvim zadovoljavajuce, jedino sto onda nema dodatni gigabajt... A skoro je bio neki update mreze na 8.3, pa ako je neko bolje informisan o tome da li je resen taj problem tim updateom, nek demantuje ove navode da 4g sim pravi probleme... Meni je to sve i dalje nestvarno jer i sami prodaju iphone...edit:5s je u pitanju
 
imam 4g sim, nemam nikakve probleme sa telefonom
 
Nazad
Vrh Dno