Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

Sta sam hteo da kazem, mozda sam bio malo nejasan.
Po tom izvoru je 390X jaca za 290X za 40%. To je znaci njegova pretpostavka, koja je zasad nepoznata koliko ce i zaista biti u realnosti.
E, sad, na osnovu toga on izvodi zakljucak da 390X nece biti jaca od TitanX, sto i jeste realno tacno jer je on jaci od 290X za oko 50%. Onda on kaze na osnovu ovih 40%, da ce 390X biti jaci od 980 za 15%, sto je i to realno tacno, jer je 980 jaca od 290X za oko 25%.
To je samo cista matematika, i samo konstantujem, da se to neko njegovo predvidjanje od 40% koliko bi bila jaca 390X od 290X, slaze sa ostalim nekim ciframa koliko je jaca TitanX i 980 od 290X.
U tom smislu kazem, ajde videcemo, da li ce se ova predvidjanja pokazati tacnim ili ce biti i neka iznenadjenja.
 
@Dusan K,
da li je moguce da bude toliko skaliranje sa tih skoro 50% vise shadera, tj. da bude toliko i vise performansi? Ono sto znam da kod Nvidie, nije bas odnos jedan prema jedan sa vise Cuda cores. Mozda je kod AMD drugacije?
 
@Dusan K,
da li je moguce da bude toliko skaliranje sa tih skoro 50% vise shadera, tj. da bude toliko i vise performansi? Ono sto znam da kod Nvidie, nije bas odnos jedan prema jedan sa vise Cuda cores. Mozda je kod AMD drugacije?

Ovo je "racunica" koja uzima u obzir iskljucivo brute force u SP, bez drugih unapredjenja u arhitekturi (kojih ce svakako biti).

Inace, uz normalan kod, drajver i bez throtlinga (citaj - adekvatno hladjenje) takva unapredjenja jesu moguca. Ne mislim da ce biti idealno skaliranje, ali sve mi se cini da ce izvuci tih pominjanih 50% u odnosu na 290x (na ovaj ili onaj nacin ;)).
 
Slazem se, neka bude i skaliranje za tih 46% vise shadera, za recimo i 40%, plus nova memorija, plus nesto malo ispeglanija arhiktetura i moze da se dodje do 50%.
Ajd, videcemo, bilo bi lepo i da cena bude negde oko 700E.
 
@Dusan K,
da li je moguce da bude toliko skaliranje sa tih skoro 50% vise shadera, tj. da bude toliko i vise performansi? Ono sto znam da kod Nvidie, nije bas odnos jedan prema jedan sa vise Cuda cores. Mozda je kod AMD drugacije?

AMD karte skaliraju 100% u odnosu na broj stream processora u 4k rezoluciji. U nizim rezolucijama nesto manje.
 
Bermuda bi trebalo da ide na 395x2 ili 390x VR kako god ga nazovu vec, tako da pretpostavljam da je to samo dual fiji gpu.
Nije ista arhitektura kao Tonga, tonga je GCN 1.2, dok je 390(x) GCN 1.3.
 
Za sada samo pretpostavke da ce 380 serija biti hawaii(290) rebrand i mozda poboljsana malo arhitektura. A 370 serija biti 285 rebrand.
 
290x ima 2816 shadera i brzinu 1000Mhz. Ukoliko se stvarno ispostavi tacno da 390x ima 4096 SP, odnosno nekih ~45% vise, i ako u potpunosti nisu zeznuli stvar sa hladjenjem (pa imaju ozbiljan throtling), ta karta bi morala da bude tih 50% brza od prethodnika.

Uz HBM postoji mogucnost. Bez toga sanse su jako male.
 
Prica se da ce sve od 370 do 390 imati HBM, spekulise se da su 370 do 380x u stvari R9 285 i 290x sa HBM-om... naravno u 28nm Gflo procesu izrade i mozda nekim tweakom
 
GTX 980 jeste brzi od 290X za oko 25%, i ova informacija o 390X koja je jaca za 15% od 980 i za 40% od 290X je sto se tice procenata tacna.
Po meni samo je fora koliko ce 390X biti jaci od 290X. Koliko je TitanX je jaci od 290X. Sigurno za negde oko 50%. Da li 390X po svojim specifikacijama moze da bude jaci od 290X za tih 50% i koliko ce onda da bude cena takve kartice.

25% ti jos zivis u zabludi :D
Kakvi crni 25% ovde bacas neke gluposti otidji na priznate sajtove forume sa tom tvrdnjom nek se ljudi malo nasmiju.
perfrel_2560.gif
Jos malo titan-x ce biti duplo brzi od R9 290X iluzije iluzije, desice mu se isto sto i starom titanu, duplo jeftinija karta ce ga sahraniti :D
AMD ima 50% brzu kartu od R9 290X to i u Nv znaju zato vec tuniraju GM200 moraju ga malo nategnut spremit kad izgube krunu da je vrate sto prije to bolje.
R9 390X ce biti zestoko samar za konkurenciju jer ce da izdominira performance/price.
 
Poslednja izmena:
@goldi
Malo skini crvene naocare, vec sam rekao zavisi u kojim igrama se testira, 80% novih igara preferira NV i kad se testovi rade u tim igrama razlika je ta...
evo i grafika
PS: 290x je mislim trotlovao jer su koristili referentnu karticu, ali opet cija krivica pa AMD krs kulera!
cbased7uzu.png
pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_pctlongblock#34663

Takodje R&D celog AMD je nizi od Nv sto je smesno i iz tog vadimo zakljucak da Nv vise finansira game developere i namerno sabotira AMD pogotovo preko gameworksa! sto opet znaci da imamo ovakav rezultat iako realno ne bi trebalo tako da bude:
ycharts_chart_AMD_vs_NVDA_zps794cbcf1-1.png
 
Poslednja izmena:
Ma bice pomaka sigurno, samo dal ce biti dovoljan da se "vise" ugorzi NV, ali PRE svega zbog HBM-a i naravno Gflo 28nm procesa koji je stedljiviji po potrosnji i bolji od TSMC-vog (tako kazu)
 
Takodje R&D celog AMD je nizi od Nv sto je smesno i iz tog vadimo zakljucak da Nv vise finansira game developere i namerno sabotira AMD pogotovo preko gameworksa! sto opet znaci da imamo ovakav rezultat iako realno ne bi trebalo tako da bude:
Pogledajte prilog 169401

Znas li uopste sta je gameworks? To sto si rekao je cista glupost mada ni finasiranje same igre nuzno ne znaci da ce ista igra raditi bolje na jednom ili drugom brendu dok direktna reklama na samom pocetku igre vec ima svoje jedinstveno znacenje i
ulogu.
 
Znas li uopste sta je gameworks? To sto si rekao je cista glupost mada ni finasiranje same igre nuzno ne znaci da ce ista igra raditi bolje na jednom ili drugom brendu dok direktna reklama na samom pocetku igre vec ima svoje jedinstveno znacenje i
ulogu.

Naravno da znam, ali izgleda tebi nesto nije jasno jer te ne razumem sta si hteo da kazes?

Ja samo konstatujem da gameworks naslovi "losije" rade na AMD HW-u, pre svega spominjao se veci overhead kod AMD kartica i AMD procesora pa su igre radile "sporije", negde sam citao da je optimizacija namerno traljavo uredjenja i da sa patchevima neki nalsovi su poleteli i na AMD-u pa su ljudi na osnovu toga izvuklu zakljucak

Znaci ja ne kazem da je gameworks kriv vec da naslovi pa mislim skoro svi koji ga koriste bolje rade na Nv-u

Ti ako mislis drukcije lepo obrazlozi samo ne konstatacijom "cista glupost" je to ne govori nista pametno :)
 
Poslednja izmena:
Takodje R&D celog AMD je nizi od Nv sto je smesno i iz tog vadimo zakljucak da Nv vise finansira game developere i namerno sabotira AMD pogotovo preko gameworksa!

Znaci ja ne kazem da je gameworks kriv vec da naslovi pa mislim skoro svi koji ga koriste bolje rade na Nv-u

Da li shvatas koliko su ove dve recenice kontradiktorne?

Ponovicu pitanje. Da li znas sta je gameworks i mozes li da mi objasnis?
 
Da li shvatas koliko su ove dve recenice kontradiktorne?

Ponovicu pitanje? Da li znas sta je gameworks i mozes li da mi objasnis?

Covece ako imas sta da kazes oko teme kazi, nisam ovde da pametujem sa tobom smisao recenice da li je gameworks direktno kriv ili programeri jer saradjuju sa NV preko gameworks-a, tema nije programiranje igara vec zasto AMD zaostaje u gameworks naslovima koji cine dobar deo novijih igara
 
Po tvojoj logici TressFX je onda "virus" :d

maaa trolujes temu, ja sam gameworks jedino spomenuo jer nekima nije jasno zasto AMD sve vise zaostaje u nekim novim naslovima... pa onda tvrde da su leaked OBR brojke nerealne, a nemoraju da budu jer je sve u izabranim igrama
 
Ne znam kakav odgovor da ti dam na onakve izjave? Odreagovao sam samo na boldovanu recenicu.
Nista licno.

Laku noc.
 
Ne znam kakav odgovor da ti dam na onakve izjave? Odreagovao sam samo na boldovanu recenicu.
Nista licno.

Laku noc.

kakve izjave, sta sam pogresio... kad komuniciras trebalo bi da odgovor bude argumentovan a ne "to je glupost" i onda krenes da trolujes i tako u krug sa 0 argumenata, sto je jos smesnije jos sam ti blize definisao sta sam mislio mojim postom ako ti nije bilo jasno, ali ti nisu tu da komentarises vec da pametujes po svemu sudeci :(
 
Poslednja izmena:
Koliko je izvesno za pojavljivanje u junu?
 
@goldi
Malo skini crvene naocare, vec sam rekao zavisi u kojim igrama se testira, 80% novih igara preferira NV i kad se testovi rade u tim igrama razlika je ta...
evo i grafika
PS: 290x je mislim trotlovao jer su koristili referentnu karticu, ali opet cija krivica pa AMD krs kulera!
Pogledajte prilog 169405
pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_pctlongblock#34663

Takodje R&D celog AMD je nizi od Nv sto je smesno i iz tog vadimo zakljucak da Nv vise finansira game developere i namerno sabotira AMD pogotovo preko gameworksa! sto opet znaci da imamo ovakav rezultat iako realno ne bi trebalo tako da bude:
Pogledajte prilog 169401
Nemam sta da skidam, Tp u svojoj bazi ima oko 20 igrica sto noviji sto stariji naslova tu spadaju u top 5 kad su u pitanju relevantni sajtovi za poredjenje Gpu-a to sto ti kacis neke poljak, ruse ili sta vec to mi sajtovi relevantni su ko vremenska prognoza za jun mjesec "malo do umjereno oblacno i suncano moguca kisa" pa nece snjeg pasti tako i ti sajtovi sto ti kacis gledaj relevantne sajtove oni kazu da se ta razlika vrti oko 10% zavisno od rezolucije i to je to, nek je u najboljim scenarijima 15% i to na nizim rezolucijama uz igre koje odgovaraju GTX980, ali 25% to je smjesno bolan... i ti to sam znas ali trolujes kao i po obicaju.
 
AMD je sponzor "PC E3 Pressconf-a" kojeg ce 16. juna hostovati Day9. U opisu tog eventa je bilo okaceno da ce tamo biti prdstavljeni novi R300 radeoni sa HBM memorijom, ali taj opis je bio brzo skinut sa neta i zamenjen sa generickim ~"see the future of GPUs".
 
Ma, vama AMD-ovcima covek ne moze nikako da ugodi.:lupko:
Postavljali ljudi testove sa HardOCP sajta gde je klokovana 980 jaca od klokovane 290X i za 30-35% u proseku, i ja sam postavljao svoje testove i rezultate sa drugih sajtova, i nikom nista. Ma, ovih 25% je jos i dobro.:D
Pa, za taj Nvidia Gameworks se zna da trenutno slabije sljaka na AMD karticama, nema tu neke velike foilosofije.

EDIT: I isto sam pricao da je TitanX jaci od 980 za nekih 25-30%, kada je bio hype i kada se pricalo da je jaci za 40% i vise, iako sam Nvidia fun.
 
Poslednja izmena:
Nema smisla da trujete temu sada - sacekati da izadju nove karte.
 
Okey, mozda sam malo preterao.:)
Stvarno se nadam da ce nove karte od AMD-a, napraviti neki pomak i bar malo normalizovati cene. Recimo, ako bi bila neka 390X sa nekom normalnom cenom i ako bude bar jaka kao Titanx, mozda bi i porazmislio da predjem na amd. Mislim, da neka 980Ti nece biti ispod 800E u Evropi, a kod nas ko zna koliko.
 
Nazad
Vrh Dno