Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

Pa jeste G92 cip 8800gt, GTS250, mislim cak tri generacije

bilo je i malo ... ali samo malo, sarkazma prisutno :) .... :)

salu na stranu .... ne vidim prednost menjanja biosa ... ili mozda ne znam jos videcu :) najsrecnij bi bio za neki mod na Fire pro to bi bilo ponovo zlatno doba
 
Pa jeste G92 cip 8800gt, GTS250, mislim cak tri generacije

65nm G92 za odredjene 8800, za 9600/9800 je vec bilo mesano G92 i G92B (50nm) kao G92B za gts250.

Dobitak die shrinka 9800GTX -> 9800GTX+ je bio OC od oko 10% u odnosu na predjasnju verziju sa gotovo identicnim TDPom.

Za 3XX cu sacekati lauch pa onda pljuvati, previse je bilo nagadjanja i vise nikom nista ne verujem.
 
Poslednja izmena:
Meni su sve ove najave nerealne. :trust:
Prosto je nemoguce,da AMD nije smislio nista bolje "godinama"..da nvidia nije napravila iskorak,pa i da kaze covek "prave se ludi"...
Ovako mi izgleda nemoguce, da vise od polovine modela,bude rebrand.

sve im je rebrand...
 
tuzna situacija i za cene i za borbu treba intel da pravi grafike...
 
Jedino sto mi pada na pamet je,da imaju "dojavu" da ce se ponovo krenuti u "kopanje" necega,pa ce svejedno roba "planuti"... :d

edit:
Koliko li bi trebalo da se ulozi u pumpanje nekog novcica,na algoritmu za koji trenutno ne postoji asic miner,a na period od mesec-dva?!
 
Poslednja izmena:
Nema ovde ništa nelogično. AMD je ranije objavio da se neće takmičiti sa zelenima u istom cenovnom rangu. Zato ciljaju segment između 960 i 970 sa 380(X) kartama. Pri tom, ta serija (GCN 1.2) je stara koliko i Maxwell, pa i nije loš "rebrand". I zato su sve stavili na Fiji i HBM. Tako pokrivaju segmente u kojima imaju bolje proizvode, a ostale će pokriti sa malim ulaganjima (GCN 1.1 rebrand), ali i malim profitom.
 
Jedino sto mi pada na pamet je,da imaju "dojavu" da ce se ponovo krenuti u "kopanje" necega,pa ce svejedno roba "planuti"... :d

edit:
Koliko li bi trebalo da se ulozi u pumpanje nekog novcica,na algoritmu za koji trenutno ne postoji asic miner,a na period od mesec-dva?!
Ne treba nista pumpati proradice cointellect :laugh:, nista se ovde jos ne zna bez zvanicne potvrde, bice tu jos dosta ne/provjereni informacija.
 
Ime je vise nego dobro.

Ali ja sam zainteresovan za nesto dobro u 300-350e segmentu, tako da preskacem ove rebrandove. Cekam 14nm+HBM2.
 
mene i jedni i drugi primoravaju da predjem na maxwell,samo sto su cene kod nas...
 
Ime je vise nego dobro.

Ali ja sam zainteresovan za nesto dobro u 300-350e segmentu, tako da preskacem ove rebrandove. Cekam 14nm+HBM2.


Spoken like a man with GTX 970...:d

Lako je tebi, šta mi da radimo koji smo se nadali nečemu boljem, nekom ozbiljnom napretku, a čekali toliko? Ispada da smo trebali da kupimo karte još pre 1-2 godine jer se furaju rebrandovi :) Ili je možda ova moja GTX 670 zapravo totalni best buy ikada :p
 
Ime je vise nego dobro.

Ali ja sam zainteresovan za nesto dobro u 300-350e segmentu, tako da preskacem ove rebrandove. Cekam 14nm+HBM2.

Čemu to? Čak i ako bi karte u tom segmentu bile nove, opet ne bi bile dovoljno dobre za nVidia igre (Witcher, CARS, AC) i ljudi bi na kraju opet uzeli GTX, jer su na "sigurnom". Ovako, sa Hawaii rebrandom svi znaju na čemu su - odlične karte za većinu igara, mali trošak za AMD. A i 380X bi trebalo da bude "nova" karta za 250-300€ i odlična zamena za 280X
 
Ovako, sa Hawaii rebrandom svi znaju na čemu su - odlične karte za većinu igara, mali trošak za AMD.


Da, i veliki trošak za nas, ako se za rebrandirane karte pokaže da će istim putem kao rebrandirani Radeon R9 290X koji košta 550 dolara/evra na onom grafiku, umesto 400 (regularna cena sada) ili 340 evra (cena Sapphire Tri-X 290X karte koja je na nekoj permanentnoj akciji, izgleda).

Dakle, sve su prilike da će rebrendiranim karticama podići cenu u odnosu na aktuelne modele. Baš sam srećan zbog toga.
 
Da se zakljucaju u fabriku 3 godine i da izbace nesto posebno, a ne ovako svake godine izbace po neko sranjce.
Mislim i na jedne i na druge.
 
S obzirom na stagnaciju zadnjih godina, i jesu.
Nisu hteli da naprave dotle da i low end mogu 1080p bez problema.
Pa sada idu UHD, pa da ga postepeno stignu.
Kad budu pristupačni 8K, odjednom će se setiti da opet drastično skoče performanse itd.
To je nedostatak kapitalizma, koliko god se priča da tera napredak, isto toliko i više ga koči.
 
R9 270X kreće od 170€, a to je već sasvim dobra karta za ulazak u 1080p. Ali kao što vidimo u poslednje vreme, veći problem je softver od hardvera. Koliko znam, čip u PlayStation-u je malo osakaćeni Pitcairn, tako da je pravo pitanje zašto 270X ne može da izgura ono što PS može. Slično je i sa Bonaire karatama i Xbox-om. Zato iz principa sada ne dam pare na hardver. Čekam DX12 i verovatno uzimam R7 360X(260X) - em bolje iskorišćenje hardvera, em će moći da radi u paru sa mojim APU-om.

offtopic:
Ja sam Hitman:Absolution, Tomb Raider i Sniper Elite 3 igrao na 1080p sa mojim IGP-om. Istina, na najnižim podešavanjima, tako da to za većinu i nije neko iskustvo, ali za mene jeste :D
 
e sad 40% do jucer ste pricali kako AMD ne moze nista napraviti brze od Tahitija, tisu dole :p cekamo ubicu ;)
 
ja i dalje ne vidim kako ce oni da popune 300-650 dolarjev segment tj. cime.apsolutno je nemoguce da iscede toliko iz havajca,narocito u gameworks naslovima.
 
ja i dalje ne vidim kako ce oni da popune 300-650 dolarjev segment tj. cime.apsolutno je nemoguce da iscede toliko iz havajca,narocito u gameworks naslovima.

Realno katastrofa ali zeleni su lepo skockali cene tako da tek ih ciste, nadam se korektnom atiju sa HBM , jer nece valjati za njih nikako...
 
ne postoji ati vise,nazalost.odbijam da poverujem da nemeru da naprave dovoljno tog cipa i za jeftinije varijante karti.
 
Previse se brinite uvjek su imali bolju ponudu u nizem segmentu, nema razloga da i sada ne bude tako mozda spremaju 3 karte na Fiji chipu a Hawaii chip gurnu do 400$ to bi bilo potpuno ocekivano.
Tonga XT dosta obecava ocekujem 10% bolje performanse od R9 280X onda hawaii pro i XT sa cjenom do 400$ onda 3 karte na fiji chipu i to je to isjeckace oni taj fiji chip nema razloga da to ne urade.
 
Nazad
Vrh Dno