Šta je novo?

AMD Radeon Rx serija

sto ce biti dosta za trenutni Oculus/Vive VR sysreq.


To je lepo, ali prošlogodišnji telefoni imaju podršku za Gear powered by Oculus. Realno stanje će zavisiti - barem u ovoj branši koja nas interesuje - od sysreq-a za svaku igru pojedinačno, a ne od nominalno deklarisanih koji će biti dovoljni da se, recimo, pokrene neka virtuelna tura kroz hotelske sobe na booking.com-u. Šta ti vredi što je to "dovoljno", ako ti igra zalepi 980(Ti) kao minimum, kao što je recimo uradila Elite? Ni takva grafika neće biti dovoljna...obaška što su očekivanja o duplom ubrzanju sve samo ne realistična.
 
Sky is blue. Water is wet. 14nm ce imati bolji price/performance od 28nm.

Ne treba biti mnogo pametan da se previdi da ce midrange naslednik od 270X biti ~duplo brzi u istom cenovnom rangu, sto ce biti dosta za trenutni Oculus/Vive VR sysreq.

Samo treba to docekati vise. 28nm era nikako da se zavrsi. :)

Naslednik, za 16-19 hiljada, da bude kao ~R9 290? Sumnjam da cemo to doziveti ove godine.
 
Radeon i VR mi ne idu zajedno.
 
Za sada su prilično dobri po tom pitanju. Videćemo kad krene i zvanično.

Naslednik, za 16-19 hiljada, da bude kao ~R9 290? Sumnjam da cemo to doziveti ove godine.
Nisi pratio radnju fabule. Njihov naslednik će biti u rangu 25-30.000 (200-250€)
 
Ni ja ne verujem nesto da ce biti tako povoljno ako donosi duple performanse.
 
Nisi pratio radnju fabule. Njihov naslednik će biti u rangu 25-30.000 (200-250€)

To vec moze da prodje, ako mislis na naslednika R9 290.

A gore sam mislio na naslednika R9 270(X), sto rece DieH@rd da ce biti duplo bolji (sto je recimo karta ~R9 290), pa odatle i ona cena (16-19k za R9 270(X)).
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne verujem nesto da ce biti tako povoljno ako donosi duple performanse.

Najbolje da je ikada naredna grafika u cenovnoj klasi donela duplo bolje performanse u odnosu na prethodnu. Mislim da toga nije bilo još od početaka 3dfx-a.
 
Da, al sad je drugacija situacija, odjednom se mora nahraniti VR, kao i UHD, QHD i 144 Hz.
 
[YOUTUBE]4EKEWStvIq4[/YOUTUBE]
 
Da bude 50% po klasi pa da se okupimo na trgu da pevamo.
 
Radeon i VR mi ne idu zajedno.
+ 1054156156416541

AMD-ov LiquidVR je trenutno bolje resenje of nvidijinog VR stack-a.

meni lično mnogo znači mogućnost da gama bust (de)aktiviram hotkey-em što je rešeno u katalizatoru, ali me zato boli glava od nestabilnog frame rate-a, problematične optimizacije i generalno lošije izrade što se vremenom pretvori u zujanje u slušalicama i sl.
 
Poslednja izmena od urednika:
AMD-ov LiquidVR je trenutno bolje resenje of nvidijinog VR stack-a.

ali su i jedno i drugo resenje uzasni

btw nvidija drajveri za 960m sa win10 KATASTROFA , bsod , crashing, freezing itd.

niko nista ne prica... amd ima trenutno stabilnije i bolje drajvere
 
W10 je katastrofa ;)
 
http://wccftech.com/amd-polaris-gpu-die-size-232-mm-2/

Ovo obecava mnogo.
"A 232mm² die multiplied by 2.5 times gives us the performance range of a 28nm 580mm² chip (at the same TDP level) which would be pretty damn impressive".
Ne obecava zapravo. Svaki veliki tehnoloski napredak je uvek bio naplacen, a to nigde nije bilo jasnije nego na trzistu grafickih karta. Trenutno smo u G80 dobu gde nVidia naplacuje preko 1000 dolara za svoj najmocniji model, a AMD nudi Radeona 2900XT. Samo sto je AMD 2008. izbacio 3870 i 4870 po ceni od 200 evra.. Sumnjam da ce to sada uraditi.

Radeon 7970 je bila najskuplja grafika na trzistu. Tehnologija se naplacuje. Idealna situacija da podignu srednji rang grafika iznad 350 dolara. Ne sumnjam da ce to i uraditi.
 
W10 je katastrofa ;)

radi perfektno na najubogijem athlonu II 320m,5400rpm disku,2gb ram-a i 4200 radeonu,za razliku od sedmice,minta,suse-a...sa sve grdanom i pozivanjem kuci. :) svaki se muci sa 720p stream-om,dok na 10tci 1080p zamalo,720p bez po muke i to uz torentovanje i kuckanje po brauzeru.meni su stvari poprilicno jasne,sto se tice koji je ispod haube objektivno najbolji.sad,sto nekog sminka zanima vise,to je druga prica...
 
Otkud ti drajveri za tog Radeona?
 
13.9 vision control panel,lagano sa win7 compatibility modom se instalira,a WU svuce neki svoj goli displej drajver iz 2015te koji radi kao sto vidis savrseno i prepuca preko ovih iz 13.9 paketa.u vision cp-u sve radi savrseno,hdmi sa sve zvukom (w7 zvuk preko HDMI-ja je nemoguce osposobiti,o linuksima da ne pricam...),pixel formati,extend,ama sve.dok se ne preteruje sa tabovima u hromu sve radi kao podmazano i daleko bolje od bilo kog OS-a koji je imalo relevantniji danas.sve ja shvatam,telemetrija je njanjarski potez,GUI nije na sta su ljudi navikli,peglanje usput umesto relativno gotovog proizvoda (mada koji je to win bio i blizu upeglanog prilikom izlaska,ovo je najutegnutiji koji pamtim) ali ako stvarno hocemo da budemo realni nikad win nije ovoliko dobro sljakao sveukupno.
 
Verovatno slicna taktika kao kad je NV izbacila 750ti... amd sad prvo izbacuje segment za mobilno trziste, NV najavila za compute full chip, ono sto se opet desava a to je da NV i AMD ne ulaze u rat za trziste znaci ni cenovno nista od rata...
 
S obzirom da sam rookie na ovom sajtu i zaista nemam vremena da pregledam 100+ stranica ove teme, voleo bih da mi neko kaze ili da me uputi na kojoj strani se nalazi deo vezan za overclock r9 290X Sapphire, tj. koja su optimalna podesavanja za nju, hvala.
 
Nazad
Vrh Dno