Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@Masster....Poslao mi prijatelj sa drugog foruma iz Ljubljane,za sada moze samo preko neta da se kupi iz Slovenije....mada lik trazi Distribuciju za Srbiju....ne moze da se kombinuje(za sada)jer sam citao da predlazu prozvodjacu da i to napravi(nista ne znam detaljnije)...mozda ce moci da radi podrska preko OpenElec-a za recimo USB DVB-T2,dok je u njemu vec DVB-S2.....inace se menjaju za 10 sekundi,bez otvaranja samo Uredjaja....
@nidza...ja sam testirao par filmova sto imam na kompu..sve ide glatko(nisam H265)i ne ocekujem,nije mi za sada bitno...vise gledam online filmove(KODI)i Satelitski deo....SPIDF radi normalno,pa preko AirPlay funkcije pustam mjuza sa iTunes,bez da palim TV,jer je WETEK nakacen na AV Onkyo...
inace je WETEK jedan od sponzora za KODI/OpenElec..
jako lako se pravi butabilni OpenElec/Enigma2/Linux na Memorisku karticu....
https://wetek.com/product/wetek-play
 
Poslednja izmena:
jel moze informacija sto se tice sat dela, kako radi, podrzava ono voce, kako saradjuje sa motorizovanim sistemom itd?

edit sad sam video onaj deo za cs
 
Poslednja izmena:
za Motor ne znam....koristim Multifeed(DiSEqC 1.1)...8 LNB-a,pa ne mogu to da testiram.....po meni na prvu loptu...a citajuci po forumima....najvise ljudi slazu pricu sa OpenElec...ja sam licno namestio pod Androidom,jer mi treba Android za jos par stvari,Inace cekam zvanicnu Enigmu....a i ne zapinje mi jer me jos dobro sluzi AzBox...
Iskreno...najvise me dobila prica oko same podrske u Startu....sto nije primer za mnoge Kineze,koji to sve imaju....+Kodi/Open Elec/Enigma/Linux..cak i neki Game emulatori se pominju...
http://wetekforums.com/vb5/forum/wetek-play/android
 
Poslednja izmena:
Da neko ne pomisli da je sve u parama, ima nešto i u H3 procesorima.Taj mališa čita 4K i HEVC H.265 video kao od šaleJoš ako napišem da je bolji od H8 Octa core procesora:d

Što se tiče weteka,ipak je mnogo bolje imati pravu enigma2 mašinu sa kombinacijom Dualnih S2+C+T2 tjunera i pored njega neki android box nego se mućiti sa izborom od samo jednog tjunera i osuđenosti na večito enigma iščekivanje,kao da je nekome teško da na daljincu pritisne drugi HDMI ulaz.
Od kada su nam ukinuli RTV1 i RTS HD,moji T2 tjuneri su u žalosti.
 
Poslednja izmena:
T2 mi trenutnk ne treba pa je Wetekov T2 tuner spakovan....ne mucim se,i i Enigma vec postoji ali nije jos za sire mase....probao sam je i radi do jaja....naglasio sam da mi treba malo bolji WETEK Teatar(Program koji omogucaba da se preko Androida gleda SatTV)...koji takodje radi sa CS...pa mi je sve na dohvat ruke i ne moram da se cimam sa podesavanjem OpenEleca,a vec imam poslednji KODI na WETEKU...koji savrseno radi...takodje sam odusevljen kako stabilno radi Miracast i AirPlay.....a da budem iskren koji cemi moj trenutno H265....ili 4k....nemam ni TV za to...
tvoj stav je samo tvoj i to je ok.....ali ne miniraj pricu,ako me neko pita oko Weteka....mogu da prenesem moja zapazanja,i da podelim sa ekipom....a nisam diler,preprodavac,ili sta vec....
 
Poslednja izmena:
Niko ti ništa ne minira jer nije ovo tema rezervisana samo za tebe i tvoj wetek.

Toliko sam dugo u Enigmi da znam koliko je vremena trebalo da prođe da na klasičnim sat risiverima dođe na svoje mesto.Sve ostalo je bilo i ostalo mučenje u savladavanju i kalemljenju nekakave enigme.

I dalje tvrdim da je dobar klasični enigma sat box zakon za gledanje onoga.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni rekao da je tema moja...momak je pitao za neke stvari oko WETEKA,i ja sam mu napisao prva zapazanja,jer ga imam tek nepune dve nedelje....a ti odma,Nije On za TO....a takodje sam dosta dugo i ja u tom E2 svetu(pre toga E1),pa znam sta pisem....
tebi neka nedostaje Nas T2....a ja sam zavrsio svaku diskusiju sa tobom...:)
 
Wetek nije loš samo ne znam zašto su odabrali Dual Core Cpu.
 
Poslednja izmena:
Kako radi taj Android i zašto bi ga menjao Enigmom?
 
Wetek nije loš samo ne znam zašto su odabrali Dual Core Cpu.

Izabrali su procesor na kojem rade dugo, tjst za kojeg u softwerskom smislu je dosta toga ispeglano,poenta je dakle u o.s i podrsci (Imaju dosta dosta dobar tim)A i realno svako bira ono sto mu odgova. Za ocekivati je da ce wetek krenuti uskoro(par meseci) sa poslednjim amlogic procesorom i sa uredjajima na toj platformi...............Sky daj taj h3 hardwer da probamo ,iskreno ja sam malo skeptican kad je rec o hardwere od 25usd i otkud to da je bolji od h8?
 
radi to pod Androidom,malo da se utegne prica oko Liste...i mozda i nema potrebe za Enigmom(stvar navike)...pratim sta se desava...pa cu videti...
 
Izabrali su procesor na kojem rade dugo, tjst za kojeg u softwerskom smislu je dosta toga ispeglano,poenta je dakle u o.s i podrsci (Imaju dosta dosta dobar tim)A i realno svako bira ono sto mu odgova. Za ocekivati je da ce wetek krenuti uskoro(par meseci) sa poslednjim amlogic procesorom i sa uredjajima na toj platformi...............Sky daj taj h3 hardwer da probamo ,iskreno ja sam malo skeptican kad je rec o hardwere od 25usd i otkud to da je bolji od h8?

Cena od 25 usd nije prava cena,odnosno 25 usd je model ploče samo za Kinesko tržište.To podrazumeva ploču bez SD čitača,sa 512 rama i sa još nekim uštedama.
Cena H3 za evropsko tržište je nešto veća ali opet je to najeftiniji CPU koji postoji,odnosno najeftiniji Quad Core procesor sa podrškom za HEVC i 4K,što H8 ne podržava i to je jako čudno.H8 ima 8 jezgara i gpu od Allwinner A31 quad Core procesora,pa se postavlja pitanje zbog čega bi neko trebao da plati 8 jezgara,odnosno niko ne zna šta je Allwinner hteo sa ovim procesorom.
H3 može biti i u varijanti sa SPDIF izlazom ali to diže cenu finalnog proizvoda.
 
Poslednja izmena:
Jeste li videli cenu za Nvidia Shield konzolu? 200 dolara bez dodataka i harda. Mnogo...
 
Mislim da 200 usd nije skupo za takav cpu,gpu, ram i kontroler.Takođe tu je i 60 usd poklona.
Usrxxxi A80 je oko 140 usd a zešća je propast za tolike pare.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li se isplati uzeti mx809IV? Imam ga za 40 e, a nisam baš u toku.
 
poz svima . planiram u skorije vreme da uzmem neki od media plajera sa androidom, pa me generalno interesuje sta je neki best buy kod nas ? neki range za kesh do 140 e.generalno bih uzeo ovde jer me mrzi da cekam da mi stigne iz kine za 15 do 45 dana.pogledao sam par na KP ali neznam koji je ok. da jos jedna bitan stvar da ima ok soft podrsku. hvala unapred
 
Amlogic s812 varijanta. Kod nas trenutno najbolje za te pare.
 
А за 50-60 евра, шта је најбоља варијанта?
 
O androidima ne znam ništa, mislim da nikad nisam uzeo u ruku ni neki telefon.
Pročitao sam celu ovu temu i sad mi se čini da znam još manje.
Imam LG TV, Full HD ... neki model iz prošle godine.

Vas nekoliko je kupilo box sa ugrađenom kamericom?
Kako to radi?
Kako radi mikrofon, jel' dovoljno osetljiv da bi se Skype mogao koristiti sa npr. 3-4 metra ... u zatvorenom prostoru - sobi, je li?
Da li Skype za Android, kao onaj za Windows, ima opciju biranja linije posebno za mikrofon, a posebno za zvučnike ... pa npr. zvučnike ostavim sa TV-a, a mikrofon koristim sa BT tastature ili nečeg sličnog?

Na donjem linku su filtrirani modeli sa kamericom i sa 2 GB RAM-a ...

http://www.geekbuying.com/category/...mera-c-1046-v-356v1011-1-40-3-2-0-0-grid.html

Da li možete nešto preporučiti odavde?
Ili nešto drugo što nema ovde?

Cena nije toliko bitna. Prvenstveno me interesuje nešto što će najmanje da me nervira i najmanje da se greje ... a onda da ima BT, da lepo radi XBMC/Kodi itd. (pored kamerice i 2 GB RAM-a).
O procesorima i grafikama ne znam ništa.


Unapred hvala.
 
imao sam prosle godine jedan model koji se kaci na TV...sa kamericom....i radilo je dobro,slika manje vise OK,na TV107cm....zvuk je radio i na vise od 3-5m...ne secam se oko tih podesavanja za koje si pitao....Zavrsava posao,ako te to zanima....
sto se tice XBMC/KODI....treba da znas,da se desava da sa uredjajem dolaze nekad i preinstalirane verzije,koje Kinezi ubacuju,ali se desavalo ljudima(sa drugih foruma)da ne rade kako treba,da su cak neke stavke i zakljucane i slicno....Srecom uvek mozes da instaliras druge verzije,na kojima sve radi....
BT imam i na sadasnjem WETEK Androidu,ali ga nisam jos ni jednom iskoristio....
 
^

Jel' se sećaš kako se taj model zvao?
Ima li ga na linku iz mog prethodnog posta?

Pod "model koji se kaci na TV" podrazumevaš da je imao onu "štipaljku" ili "vakum gumu", pa je mogao da se postavi na televizor?
Tako nešto bih najradije uzeo, jer mi TV visi na zidu i ispod njega nema ništa, ali takvih modela ima vrlo malo, uglavnom su neki stariji sa 1 GB RAM-a, nema ništa o njima napisano na internetu, ili ako ima - negativno je ... itd.

Iz pročitanog na ovoj temi sam shvatio da mi ne gine menjanje ROM-ova, traženje XBMC-a itd ... ali bih uzeo nešto čiji hardware neće da vrti onaj peščani sat (ili šta je već na androidu) po pola sata nakon svakog klika, a o tim oznakama procesora itd. ne znam ništa.
A opet, po logici stvari, bih trebao uzeti neki od najskupljih modela ... međutim, onda nađem vrlo negativne kritike po internetu ...
Velika glavobolja je ovo ... da ti glava eksplodira.
 
Poslednja izmena:
počeo je da mi prekida hdmi ulaz na vega elite s89...nije do kabla, promenio sam nekoliko i svuda ima prekida...znate li kome bih mogao da se obratim da to pogleda a da je naravno pouzdan itd...?
 
^

Jel' se sećaš kako se taj model zvao?
Ima li ga na linku iz mog prethodnog posta?

Pod "model koji se kaci na TV" podrazumevaš da je imao onu "štipaljku" ili "vakum gumu", pa je mogao da se postavi na televizor?
Tako nešto bih najradije uzeo, jer mi TV visi na zidu i ispod njega nema ništa, ali takvih modela ima vrlo malo, uglavnom su neki stariji sa 1 GB RAM-a, nema ništa o njima napisano na internetu, ili ako ima - negativno je ... itd.

Iz pročitanog na ovoj temi sam shvatio da mi ne gine menjanje ROM-ova, traženje XBMC-a itd ... ali bih uzeo nešto čiji hardware neće da vrti onaj peščani sat (ili šta je već na androidu) po pola sata nakon svakog klika, a o tim oznakama procesora itd. ne znam ništa.
A opet, po logici stvari, bih trebao uzeti neki od najskupljih modela ... međutim, onda nađem vrlo negativne kritike po internetu ...
Velika glavobolja je ovo ... da ti glava eksplodira.
ovo je bio moj model...
http://www.dx.com/p/mk818-android-4...h-1gb-ram-8gb-rom-eu-plug-201975#.VX1A5Kb7SCQ
 
počeo je da mi prekida hdmi ulaz na vega elite s89...nije do kabla, promenio sam nekoliko i svuda ima prekida...znate li kome bih mogao da se obratim da to pogleda a da je naravno pouzdan itd...?
Treba ti neko sa duvaljkom da proba samo da produva ili ako tako nece morace ponovo da solderuje hdmi port .Ako neko zna dobrog majstora nek preporuci
 
Ajde ako može jedna konsultacija.

Imam Prestigio PAD2411, on je Dualcore sa 1 GB RAM-a. Kupljen je pre godinu, godinu i po dana, i zadovoljan sam. Relativno.

Isprva sam ga malo koristio, uglavnom za muziku i filmove sa njega, i taj multimedijalni deo radi kako treba.

Problem je video streaming. Većina filmova sa Kodija savršeno radi, ali slika i zvuk nisu usinhronizovani. To mi je najveći problem. Nema seckanja slike sa Kodija, i zvuk je bez seckanja, ali nisu usaglašeni.

Popcorn ima zvuk, ali je slika zamazana ili zamrznuta. On uopšte ne radi.

YouTube pušta neke spotove skroz OK, ali negde imam žestoka seckanja. (pogledajte na primer Kung Fury).

Takođe YouTube spotovi u prvih dvadesetak sekundi ne budu sinhronizovani zvuk sa slikom, ali se vremenom sustignu.

Koje je rešenje? Da li je neko od vas imao ovakve probleme i kako ih je rešio? Da li je slab za to što meni treba, ili šta?
 
ne verujem da je slab...verovatno je to ROM-a....a sad da li ima neki drugi,to ne znam....
da li si probao Youtube addons iz KODI-ja...kako se on ponasa?
 
Nazad
Vrh Dno