Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

hehehe....za sada ih jos nema,a kolko sam upucen sprema se za mart izlazak Wetek Play+(pominjali smo ga)
ne stizem mnogo da se igram,imam neke druge obaveze,vise cu vremena imati od ponedeljka....Uglavnom za ono sto sam probao(par postova iznad),Leti....nisam jos ni jednu igricu,mada nisam ni fan toga,ali cu probati i to...
bas je juce ponudio Online Update,sa nekim ispravkama...:)'NEWS FLASH - 03.Feb.16 - great news for WeTek Core owners is that Full 7.1 HD Audio Passthrough (bitstreaming) in now available in a custom WeTek-Jarvis version...koliko sam upucen,dobra je ekipa u igri oko WetekCore/OpenElec....
ako imas neku ideju,sta da testiram,baci link da skinem taj video,pa ti javim...
@evo na brzaka,par testova...da napomenem da sam ova tri klipa pustio kroz lokalnu mrezu,sa kompa i nema da pisne/trzne:)
qsumfp.png
 
da dodam info od prijatelja koji ima Wetec Core(iz HR)... da radi i 1080p Netflix,jer ima DRM...ja to trenutno ne koristim...
a dotate o opcije HD bitstreaming
na procesorima S8xx i S9xx Dolby TrueHD i DTS-HD Master..koji onda dalje dekoduju ovaj 7.1 zvuk
 
Poslednja izmena:
Jel neko koristi u mk808b ili nekom sličnom veće sd kartice? Prvenstveno me interesuje da li će raditi 128gb uhs-i ?
 
Imam problem sa caletovim MXQ, kad god ugasim uredjaj resetuje mi se datum i vrati na 1.1.1970. Sta moze biti u pitanju?
 
I meni isto, nisam kodi dugo pokrenuo al' moraće ovo da se proba
 
Preporucio mi je clan @mighty78 andorid tv stick, pisao sam u temi za google chromecast.

E sad ono sto mene interesuje da li je bolja solucija da uzmem andorid tv stick i koji da narucim ili mozda andorid tv box? Najvise mi treba da pustam filmove. Hteo sam da strimujem sliku sa tableta preko miracast. Ali mi se ovo cini bolja solucija jer smao bocnem u tv i ubacim sd karticu. :) E sad filmove koje bi pustao su ripovi uglavnom od nekih 5-10gb. I da li ovi stick-ovi ili box citaju te ripove i pustaju normalno titl? I da li trebaju da budu non stop prikopcani na net ili normalno rade i bez njega? Jer u ovom stanu nemam net, ali bi mogao nekad da ga serujem sa telefona ako je potrebno. Prvi put se upoznajem sa svime ovim, pa mi je malo nejasno sve. :)
 
Preporucio mi je clan @mighty78 andorid tv stick, pisao sam u temi za google chromecast.

E sad ono sto mene interesuje da li je bolja solucija da uzmem andorid tv stick i koji da narucim ili mozda andorid tv box? Najvise mi treba da pustam filmove. Hteo sam da strimujem sliku sa tableta preko miracast. Ali mi se ovo cini bolja solucija jer smao bocnem u tv i ubacim sd karticu. :) E sad filmove koje bi pustao su ripovi uglavnom od nekih 5-10gb. I da li ovi stick-ovi ili box citaju te ripove i pustaju normalno titl? I da li trebaju da budu non stop prikopcani na net ili normalno rade i bez njega? Jer u ovom stanu nemam net, ali bi mogao nekad da ga serujem sa telefona ako je potrebno. Prvi put se upoznajem sa svime ovim, pa mi je malo nejasno sve. :)
Android tv box/stick bez interneta je ko auto bez guma. Znaci funkcionise ali nije to to. Da bi imao svoj pun potencijal internet je must have.
Ja sam bio u slicnoj dilemi kao i ti i uzeo sam beelink mini mx za circa 35€. Za sad sam vise nego zadovoljan.
 
Jel moguce koriscenje njega bez neta ili ne? Jer meni najvise treba za pustanje filmova. Mislim da li je moguce na njega instalirati par aplikacija i posle da radi u offline rezimu, da ne bude stalno ns netu? Jer bi ja za pocetak instalirao player za filmove samo.

I koja je generalno razlika izmedju sticka i box-a? Sta se bolje pokazalo i sta da gledam prilikom kupovine, na sta da obratim paznju? Koliko oni imaju slobdonog prostora, svoje interne memorije? :)
 
Preporucio mi je clan @mighty78 andorid tv stick, pisao sam u temi za google chromecast.

E sad ono sto mene interesuje da li je bolja solucija da uzmem andorid tv stick i koji da narucim ili mozda andorid tv box? Najvise mi treba da pustam filmove. Hteo sam da strimujem sliku sa tableta preko miracast. Ali mi se ovo cini bolja solucija jer smao bocnem u tv i ubacim sd karticu. :) E sad filmove koje bi pustao su ripovi uglavnom od nekih 5-10gb. I da li ovi stick-ovi ili box citaju te ripove i pustaju normalno titl? I da li trebaju da budu non stop prikopcani na net ili normalno rade i bez njega? Jer u ovom stanu nemam net, ali bi mogao nekad da ga serujem sa telefona ako je potrebno. Prvi put se upoznajem sa svime ovim, pa mi je malo nejasno sve. :)

Da li ti TV pusta filmove sa USBa?

Tebi u principu treba media player koji pusta filmove sa sd kartuce ili usb-a (ima onih usb adaptera u koji se ubaci kartica)
 
Moze da se koristi i tako kako si zamislio.

A bolje box nego stick svakako. Hladjenje, broj prikljucaka, i mozda jos ponesto, ali i ovo je dovoljno. Mada bi i stick verovatno prosao za tvoje potrebe, ali zasto rizikovati kada imas box za male pare.

A moguce stvarno i da mozes da prodjes sa nekim jeftinijim tipom uredjaja, sto pomenu Adamche, jer ti je full box prenapredan za svrhu koju si namenio.
 
Poslednja izmena:
Jel moguce koriscenje njega bez neta ili ne? Jer meni najvise treba za pustanje filmova. Mislim da li je moguce na njega instalirati par aplikacija i posle da radi u offline rezimu, da ne bude stalno ns netu? Jer bi ja za pocetak instalirao player za filmove samo.

I koja je generalno razlika izmedju sticka i box-a? Sta se bolje pokazalo i sta da gledam prilikom kupovine, na sta da obratim paznju? Koliko oni imaju slobdonog prostora, svoje interne memorije? :)
Moguce je koriscen****z neta isto kao i sto telefon mozes da koristis bez mreze.

Razlika iznedju stika i boxa je u fizickim prikljuccima.
Memorije imaju zavisno od toga koji modek kupis, al sa ripovima od 10gb se neces puno toga nagledati pustajuci sa mememorije uredjaja.
A i serovanje mobillog interneta moze buti jako skupo jer ti uredjaji trose bandwuth koliko i desktop racunar.
 
stolex

mozda u svojoj okolini imas neki dvb-t2 digitalni prijemnik koji se ne koristi pa probaj i sa njim, skoro svi pustaju filmove sa USBa.

Izvinjavam se sto iskacem iz teme, ali mozda ti pomogne pa zavrsis posao za dz.
 
Interna memorija mi je bitna zbog aplikacija samo, da ne bude da koci i zeza kao sto su oni stari andorid telefoni srtucali sa 400mb slobdonog prostora. :)

Inace filmove bi nabacio na sd karticu i ubacio u stick ili box i tako ih gledao. :) Da li inace podrzavaju sd kartice od 64gb ili samo do 32gb?

Ako imate preporucite mi neke modele? I na sta da obratim paznju prilikom kupovine? Video sam da ih ima na KP ali su cene skoro duple u odnosu sa gearbest. Odakle ste vi narucivali? I da li carincii naplacuju pdv i carinu kada se narucje peko neta ili samo pdv i otvaranje paketa? U sustini koliko sam razumeo bolje su se pokazali box-ovi od stick-ova i bolje je hladjenje na box-ovima?


EDIT

@adamche
Nemam nigde takav digitalni prijemnik. Hvala na preporuci. :) Ali sad ste me zainteresovali za ovaj andorid tv. Hteo sam prvo da uzmem Chromecast ili neki drugi miracast uredjaj, ali sam odustao. Ovo mi deluje vise da ce mi zavrsiti posao to sto ja zelim.
 
Poslednja izmena:
I zavrsice ti...,do 50e ide samo pdv i otvaranje paketa,preko 50e ide i carina (33%otprilike)ali nema pravila (zavisi od slobodne procene carinika)sd 32gb rade sd 64gb nisam probao moguce da rade....
 
Gledaj da ima OTG opciju i nabodi flešku u njega. Ti ti je najlakša varijanta
 
A jel ima neka marka da se bolje pokazala od drugih ili su sve slicne? Najvise sto bi mogao da izdvojim je oko 40€, 50€ mi je vec mnogo.

@fudimenti
To si mislio za otg opciju da ima andorid tv stick ili i box?

Da li postoji opcija preko bluetooth da se prikopca mis i tastatura? Jer vidim da stikovi dolaze bez daljinca. A i onako imam neki stari BT mis i tastaturu.

I da da li ima neke veze ako je stariji android u pitanju 4.4 ili da gledam samo 5.1?

Od box-a mi je za sad najvise privukao paynu Beelink X2 na popustu za 30$ na gearbest-u. I ovaj sto mi je preporucio @bozicko on je oko 40$.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_193367.html

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_258635.html


A od stikova ovaj model.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_197267.html
 
Poslednja izmena:
Stik, mada je uglavnom imaju svi sada. Ako imaš flešku onda da ne razmišljaš da li podržava SD od xxGB ili što. Mogao bi i externi HDD privezati tako (mada je bolje preko hub-a ali da ne palamudim). Na mojem stiku koji je mk808b plus na 4.4 android i openelec sa SD po želji, bežična tastatura i miš bez greške rade iz prve. CPU je s805 amalogic i gura bez problema razne formate.
 
E da na njega sam skorz zaboravio. Takodje sam razmisljao i o tom modelu MK808B Plus, ali sam zaboravio da napisem. Vidim da je na gearbest-u oko 30$ sto mi se uklapa u budzet.

Da li mozes nesto detaljnije da mi kazes o njemu, da li se greje, kako radi, da li ima nekih lagova, da li se zaglupi i zabaguje? Da li pusta filmove u full hd formatu bez seckanja, da li cita sve titlove? Ili to ipak zavisi od player-a koji se instalira na nejga? Kolika mu je interna memorija. Vidim da podrzava bluetooth takodje. Skorz sam zaboravio za otg kabl i da mogu da prikopcam flesku. Imam flesku 64gb tako da bi mi ona zavrsavala isto posao. :) Kako si ti generalno zadovoljan sa itm stikom i kako te sluzi? :D
 
Poslednja izmena:
https://www.youtube.com/watch?v=NbPdnzVazKI Za sve koji nisu videli Genesis>Specto genesis. Probao i radi odlicno potrebna su mala podesavanja da bi radio jos bolje (to znate).. Mr Know odradio ...Uzivajte
Evo linka

http://adf.ly/1WJW1K
Hoće li neko da mi objasni po čemu je ovaj Specto bolji od Genesis koji inače takoreći ne radi...
Samo sam probao da mi nadje Bron Broen seriju i nije našao ni jedan source?
Jel treba nesto da se podešava?
I čemu postavljanje adfly linka, ne otvara se kad radi adaway...
 
Trebalo bi da bude bolji zato sto ce ga redovno (valjda) azurirati.

Meni u pretrazi za rec BROEN ponudi i THE BRIDGE, to je dansko-svedski most probaj i videces da radi
 
Trebalo bi da bude bolji zato sto ce ga redovno (valjda) azurirati.

Meni u pretrazi za rec BROEN ponudi i THE BRIDGE, to je dansko-svedski most probaj i videces da radi
Taj i tražim, ponudi on, isto kao i Genesis ali recimo druga sezona uopšte nema sourceva kad klikneš da gledaš...
Dok par drugih pluginova ih nalaze, zbog toga sumnjam u kvalitet istog...
 
Hoće li neko da mi objasni po čemu je ovaj Specto bolji od Genesis koji inače takoreći ne radi...
Samo sam probao da mi nadje Bron Broen seriju i nije našao ni jedan source?
Jel treba nesto da se podešava?
I čemu postavljanje adfly linka, ne otvara se kad radi adaway...
Pa bilo je ili ovaj link ili link od repa koji ne radi tjst nisam se ni potrudio da nadjem odgovarajuci,jel problem da ga ugasis na kratko?Pa Genesis maltene I nema Iinkove .....specto je poceo da radi pre par dana I sve sto sam probao radilo je odlicno....(rdjavom k i dlake smetaju ;) Naravno da ne rade svi linkovi i ovo je samo jedna opcija .Dal se tebi svidja ili ne na tebi je da odlucis,I ne kapiram komentar....
 
Poslednja izmena:
Pravi Genesis koristim i dalje za serije, gde ponudi par RD linkova u 1080p i svi rade. Ovaj Specto je ok fork, pored onih standardnih sa Genesisa, ponudi jos dva tri HD source-a kojima je kvalitet blagi krsic od mp4 videa. Jos na spectu ne naletih na 1080p mkv. Do sada mi se za to najbolje pokazao Releases HUB + RD.
 
Da li moze da mi neko odgovori na moj prethodni post. :)

Kako su se pokazali ovi Beelink android tv box? konkretno me interesuje model Beelink X2 sto je sad na popusut na gearbest-u za 30$ i drugi model je Beelink mini mx tv box on je sad tamo 40$ na popustu? Kolega sa foruma @fudimenti mi je preporucio i m8s vidi da njega ima na ebay-u za oko 50$. Ali to mi je vec malo previse trenutno. Pa me interesuje koliko su ovi losiji od njega ili su tu kao i on u rangu?

Ili jel imate mozda neki drugi da mi preporucite i sta da gledam prilikom kupovine? Ne bi da dajem neke sad velike pare jer ce mi najvise trebati samo da pustam filmove sa fleske ili sd kartice i to je to...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno