Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hardverski jesu jaci ... ali.

Deklarativno svaki video output na telefonu podrzava 1080@60hz, ali u stvarnosti to je daleko od toga. Slimport (Nexus) i MHL (Samsung) oba podrzavaju 1080@60hz, ali imaju ogroman lag ... zbog cega, ne znam. Drugo stvar gde ce se naici na problem je sto bi u slucaju da zelis da pretvoris telefon u media player, to znacilo da isti mora da ima konstantno napajanje.... Sto bi opet znacilo da ce se pregrevati i da ce baterija umreti za mesec dva max.

Ja imam jedan M7 koji ne koristim i dobio sam slicnu ideju kao ti ... ali ova dva problema iznad su me sprecila da isti pretvorim u media centar :)

Edit: http://agevik.se/post/58599484370/the-sad-and-complex-state-of-video-out-on-smartphones evo ti link.... pa procitaj mane ... a obavezno procitaj i komentare.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nisu jaci tu je s4 po karakteristikama sa najnovijim android tv boxevima ,s3 je daleko od toga,svejedno nemoz to bez kabla hehehe.mhl kabal kvalitetan kosta dosta ,kad prikacis s3 s4 ne dobijas full ekran slabija rezolucija to je sigurno ,jednostavno nisu napravljeni da se koriste na taj nacin,to je gora varijanta od laptopa koji se koristi kao htpc,znaci mozes da ga povezes i da pogledas slike eventualno neki video i to je to !
 
Zapravo, laptop sam koristio kao HTPC i to je funkcionisalo prilično dobro... :)
U varijanti sa telefonom ne znam da li ima veze to ako baterija crkne; mislim, biće stalno na napajanju, pa i ako crkne baterija, trebalo bi sve da radi i dalje? Ili grešim?
Jače je od mene, moraću da probam... :) Razmišljam da nabavim Smart Dock i da isprobam kako će se pokazati :) Nekako ovako: link
Ne znam ima li neki MHL3.0 smart dock...

@DaPimp, hvala za link.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, laptop sam koristio kao HTPC i to je funkcionisalo prilično dobro... :)
U varijanti sa telefonom ne znam da li ima veze to ako baterija crkne; mislim, biće stalno na napajanju, pa i ako crkne baterija, trebalo bi sve da radi i dalje? Ili grešim?
Jače je od mene, moraću da probam... :) Razmišljam da nabavim Smart Dock i da isprobam kako će se pokazati :) Nekako ovako: link
Ne znam ima li neki MHL3.0 smart dock...

@DaPimp, hvala za link.
Pa sto vise ne koristis ?realno 56usd za smart dock +kvalitetan mhl kabal =dodas jos malo i kupis dobar android tv box ,a telefon prodas i ostanu ti pare :)
 
Stigao mi je (napokon) beelink R89.
Side by side sa Minix-om, na prvu loptu, brzi je, tj bolji odziv, a mozda je i samo placebo jer kao zelim da je brzi :)

Elem, out of box, na 1104 ili slicnom firmware-u, na 2.4ghz wifi i previse drop-ova, nisam mogao da skinem xbmc wizard iz 10 pokusaja :) Na 5ghz je ok.
Tastatura zauzima preveliki deo ekrana, jer se ne spusta skroz na dno ekrana, no pocinje tamo gde se zavrsava nav bar (i ako je hide-ovan).
Sve sto sam pustio lagano je sazvakao, a to su standardni 1080 i 720 ripovi, full hd-ovi, razni source-ovi sa neta....
Box dolazi za preinstaliranim Kodi-em, playstore-om, skype-om i jos par gluposti.

Nisam stigao da ga flashnem, da vidim da li ce se stanje sa wifi-om popraviti. Ali to mi je u planu u narednih par dana :)
 
Stigao mi je (napokon) beelink R89.
Side by side sa Minix-om, na prvu loptu, brzi je, tj bolji odziv, a mozda je i samo placebo jer kao zelim da je brzi :)

Elem, out of box, na 1104 ili slicnom firmware-u, na 2.4ghz wifi i previse drop-ova, nisam mogao da skinem xbmc wizard iz 10 pokusaja :) Na 5ghz je ok.
Tastatura zauzima preveliki deo ekrana, jer se ne spusta skroz na dno ekrana, no pocinje tamo gde se zavrsava nav bar (i ako je hide-ovan).
Sve sto sam pustio lagano je sazvakao, a to su standardni 1080 i 720 ripovi, full hd-ovi, razni source-ovi sa neta....
Box dolazi za preinstaliranim Kodi-em, playstore-om, skype-om i jos par gluposti.

Nisam stigao da ga flashnem, da vidim da li ce se stanje sa wifi-om popraviti. Ali to mi je u planu u narednih par dana :)

Kvalitet slike boje kontrast itd ????samo me to zanima ostalo znam :) moj je na carini tako da ...ne mora da znaci da ne valja wifi na 2,4ghz mozda je los fail i slab download ,testiraj ga preko speed testa a inace na 5ghz wifi bi trebao da razbija (ne pricam o dometu nego o jacini signala)izgled ,koliko naplatise dusmani carinu itd???E da,da te lepo sluzi i da zamenis za bolji kad za to dodje vreme :)
 
Poslednja izmena:
@corvus hvala :)
@babic, s' obzirom da sam odgledao ukupno 20 min materijala, ne mogu bas skroz da sudim, ali meni izgleda sve ok. Jedino sto xbmc zna da se zaglupi pa dimuje sliku i jedini lek je da se restartuje xbmc. (onaj sto je dosao preinstalled)
 
@corvus hvala :)
@babic, s' obzirom da sam odgledao ukupno 20 min materijala, ne mogu bas skroz da sudim, ali meni izgleda sve ok. Jedino sto xbmc zna da se zaglupi pa dimuje sliku i jedini lek je da se restartuje xbmc. (onaj sto je dosao preinstalled)

Jesu li se slegli utisci ??
 
Kakav uredjaj uzeti za oko 40 usd koji bi podrzavao:
1. stvari koje chromecast radi (recimo otvoris youtube na tel i imas - play on tv, da onda uredjaj radi stream i telefon ne mora biti upaljen)
2. play video fajlova preko wifi mreze, da telefonom mozes da kazes uredjaju sta da pusti sa windows mreze i da na tel imas kontrole za pause forward...
3. mirroring ekrana kompjutera ili telefona

Takodje sta je potrebno za svaku od tih stavki da uredjaj ima, koju tehnologiju/feature?
Uglavnom, treba mi 'smart tv' dongle kojim se upravlja preko telefona.

Bonus pitanje, posto uzimam novi tv: Jel bolje doplatiti ekstra za samsung smart tv opciju (nemam pojma ni sta podrzava) ili uzeti varijantu bez smart opcija i uzeti jedan dongle?
 
da ne otvaram novu temu...vezano je za program Plex,a njega ima za puno uredjaja....
nasao sam Icefilms za Plex....i odlicno radi...medjutim nikako ne mogu da podesim da povuce Online titlove(a pratio sam upustvo)a takodje ne znam,da li mogu bar spremljeni titl da pozovem na Online film....
da li se neko igrao sa tim...
inace rade titlovi sa filmovim koji su mi na hardu....
 
Mogao bi da izbacis neki link za taj icefilms za plex ,drugo imas vec podesen plex na kompu i imas plex instaliran na androidu ,jel cimanje da se downloaduje titl i da se jednostavno ubaci probaj vidi dali ima opcija u plex playeru ,ja inace slabo koristim plex i iskreno nemam pojma oko toga ali kapiram da bi mogao da se svuce na online film to bi trebalo 100posto da radi
 
https://forums.plex.tv/index.php/topic/104251-fixed-icefilms-lmwt-bundles/
putanja za Win korisnike
C:\Users\YourUserName\AppData\Local\Plex Media Server\Plug-ins
za Mac
/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/
raspakovati ovaj plugin i ubaciti u putanje...
2hfkhlh.png
 
Poslednja izmena:
6pack Хвала за ово нисам знао да може и у Plex.
 
Чекај, овај Icefilms може да се инсталира само на комп (Plex) па тек онда Андроид бокс или таблет вуче са њега? Не може самостално на Андроиду?
 
Da,svaki Plugins ide na Server(u ovom slucaju komp,a moze i neki podrzani Nas)..onda posle gledas gde oces...Android(TV,Tablet,Mob)drugi komp....
ovo nije samostalna Aplikacija za Android...mozda bi i mogao ,kada bi napravili da moze Server da bude i na Androidu
 
Poslednja izmena:
hvala na linkovima 6pack ,ajde ako neko ima dobru listu kanala nek okaci
 
ma meni ne trebaju liste,ja sve to imam na CS...samo sam bacio da probate....ne jurim vise IP strimove...smara me kolko sve to kratko traje....
 
Pa sad ne bi baš rekao da imaš sve na tom tvom.Nedostaje ti bar nekih 20-30 domaćih kanala ili stranih sa domaćim prevodom koji su uglavnom na uparenom NDS kodiranju a neki idu samo putem IPTV-a.Kao što postoji to što sada imaš, isto tako postoje i IPTV liste koje neće nestati preko noći.Naravno i jedno i drugo košta nešto.
 
Poslednja izmena:
@milkobgd..CS je skracenica za Card Sharing(vezano za SatTV)
@SkyUK...imam na CS sve sto meni Licno treba(uglavnom je vezano za HD kanale),ako ti nesto znaci imam i Telekomov IPTV(zena htela)pa on dopunjuje eventualne nedostatke kod domacih kanala koje Mozda nemam na CS....a da ima tu i stranih sa prevodom,a i toga uglavnom ima na CS,cak su neki i HD....znas vec i sam...
a ti ako te ne mrzi koje domace treba da imam,a nemam:)...sve programi moj do mojega...:)
na kraju sam provalio da Ja najmanje u kuci i gledam TV,a sve sam to nabudzio da stima....
 
Poslednja izmena:
AKo gledaš iz zemlje onda mislim na sve ono što recimo ima SBB a dugi nemaju ili obrnuto.Ako gledaš van zemlje onda sve ono čega nema tamo a to je ceo total minus kanali iz digija i polarisa.
 
kad spojim CS(Polaris+Pink+Max+svasta nesto razbacano)+IPTV,cini mi se da skoro pa sve i Imam...al opet,nisam u fazonu imam 20 xxx kanala...i sad bi da crknem sto nemam jos tamo neka dva..:)
odosmo u OFF,nije tema to ,nego Android TV
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno